Sprzedaż płyt Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Marecki »

Nie. Ale najtaniej można kupić właśnie u Agory -> http://kulturalnysklep.pl/EG/pr/-ekg--e ... rniak.html (19,99 zł)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: vanity »

DAAMI pisze:czytałem komentarze pod recenzjami
Matko, co za wiarygodne żródło!
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: DAAMI »

vanity pisze:
DAAMI pisze:czytałem komentarze pod recenzjami
Matko, co za wiarygodne żródło!
może nie za bardzo wiarygodne ale pod kilkoma recenzjami to się powtórzyło więc możliwe że tak jest

-- Dodano: 28 lis 2011, o 20:44 --
Marecki pisze:
DAAMI pisze:Kolędy na 100% sprzedały się w okolicy 2/5 tys. dlatego, że był to dodatek do gazety i ludzie chętnie kupowali
Kolędy sprzedano w CAŁYM nakładzie. :wink: Poza dodatkiem do gazety, można je było kupić jeszcze przez rok w internetowym sklepie Agory (do wyczerpania zapasów).
No to i tym lepiej bo można wtedy stwierdzić że na pewno Edyta sprzedała 2 mln. płyt
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Blur »

Wg. niektórych komentarzy w internecie płyta Edyty od jutra w sklepach :D
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: DAAMI »

Blur pisze:Wg. niektórych komentarzy w internecie płyta Edyty od jutra w sklepach :D
ciekawa informacja :hellobaby:
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Robik »

DAAMI pisze:Wydaje mi się, że Edyta mówiła prawdę jeśli chodzi o sprzedaż 2 mln płyt a oto kilka przykładów :

gdzieś czytałem że sam "Dotyk" sprzedał się w nakładzie około 1 mln lub dokładnie 1 mln więc to już połowa tej sumy EKG też sprzedało się w większej ilości ponieważ ja mieszkam w niewielkiej miejscowości a gdy chciałem kupić EKG w kiosku koło mnie to płyty już nie było a chodzą też słuchy że nieoficjalnie EKG otrzymał 2 x platynę a dodatkowo
Kolędy na 100% sprzedały się w okolicy 2/5 tys. dlatego, że był to dodatek do gazety i ludzie chętnie kupowali ( ja z Kolędami miałem taką samą sytuację jak z EKG - musiałem iść do innego kiosku by kupić płytę)
"Invisible" też sprzedała się w większym nakładzie ponieważ kiedyś zastanawiając się czy płytę tą kupić czytałem komentarze pod recenzjami i pewna osoba napisała tam że Invisible w PL sprzedała się w nakładzie 5 tys. a na świecie w 15 tys. ( uznał ten wynik za fatalny) :(
i jeżeli doliczyć do tego sprzedaż kaset + single ( np. Sexuality , Lunatique, To Atlanta i inne)
to wynik przekroczy sprzedaż 2 mln. :hellobaby:
Brak wiarygodnego źródła, więc nic nie poprawiam ;).
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: DAAMI »

Oczywiście masz racje brak konkretnego źródła aby poprawić wyniki ale czemu nie można napisać do Pani manager z prośbą o potwierdzenie wyników sprzedaży płyt ?? :PP
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: ja30 »

DAAMI pisze:Oczywiście masz racje brak konkretnego źródła aby poprawić wyniki ale czemu nie można napisać do Pani manager z prośbą o potwierdzenie wyników sprzedaży płyt ?? :PP
sama nie wie :) trzeba pytac firm fonograficznych
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: KrzysiekF »

DAAMI pisze:
Robik pisze:Pewnie wielu z Was ciekawi (i mnie również) ile dotąd płyt sprzedała Edyta. Oto moje dane:
..............................Świat..............Polska
"Dotyk"......................-............... 478 tys.
"Edyta Górniak"....172 tys..........200 tys.
"Live 99"................... :?: ...............32 tys.
"Perła".......................-...................70 tys.
"Invisible"..............12 tys................2 tys.
"Złota kolekcja"..........-...................11 tys.
"Dyskografia".............-..................17 tys.
"EKG".........................-..................40 tys.
"Kolędy".....................-..................... :?:
Uzupełnijcie je bądź skorygujcie :!:
Wydaje mi się, że Edyta mówiła prawdę jeśli chodzi o sprzedaż 2 mln płyt a oto kilka przykładów :

gdzieś czytałem że sam "Dotyk" sprzedał się w nakładzie około 1 mln lub dokładnie 1 mln więc to już połowa tej sumy EKG też sprzedało się w większej ilości ponieważ ja mieszkam w niewielkiej miejscowości a gdy chciałem kupić EKG w kiosku koło mnie to płyty już nie było a chodzą też słuchy że nieoficjalnie EKG otrzymał 2 x platynę a dodatkowo
Kolędy na 100% sprzedały się w okolicy 2/5 tys. dlatego, że był to dodatek do gazety i ludzie chętnie kupowali ( ja z Kolędami miałem taką samą sytuację jak z EKG - musiałem iść do innego kiosku by kupić płytę)
"Invisible" też sprzedała się w większym nakładzie ponieważ kiedyś zastanawiając się czy płytę tą kupić czytałem komentarze pod recenzjami i pewna osoba napisała tam że Invisible w PL sprzedała się w nakładzie 5 tys. a na świecie w 15 tys. ( uznał ten wynik za fatalny) :(
i jeżeli doliczyć do tego sprzedaż kaset + single ( np. Sexuality , Lunatique, To Atlanta i inne)
to wynik przekroczy sprzedaż 2 mln. :hellobaby:
Wychodzi na to , że LIVE 99, powinien być złotem, dyskografia Złotem...szkoda, że oto nikt nie dba...

Tutaj bym się kłócił czy dyskografia ma 11 tys...wiadomo , że liczymy liczbę egzemplarzy w paczce , czyli wystarczyłoby , aby poszlo 2,5 tys pełnego wydania 8) ,

Pomaton EMI już o to nie zabiega...wiadomo dlaczego..

-- Dodano: 11 sty 2012, o 17:25 --

Dotyk oficjalnie ma przyznaną poczwórną platynę > patrząć na regulamin ZPAV dla płyty wydanej do 2005 r platyna (rep.krajowy) 70 tys egz...czyli Edzia ma 280 tys i na tym się oficjalne dane kończą...a powinien być DIAMENT :shock:

-- Dodano: 11 sty 2012, o 17:27 --

Diament dla płyty wydanej do 2005 roku za 350 tys...czyli Edzia ma podwójny Diament :lol3: biedna powinna się chyba przejść do Pomatonu i zrobić porrządek :hellobaby:
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Phealer33 »

KrzysiekF pisze: Dotyk oficjalnie ma przyznaną poczwórną platynę >
Co miał na myśli Jacek Cygan mówiąc w filmiku do Top Trendów, że "Dotyk jest już 30-krotną platynowa płytą?"
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: KrzysiekF »

Phealer33 pisze:
KrzysiekF pisze: Dotyk oficjalnie ma przyznaną poczwórną platynę >
Co miał na myśli Jacek Cygan mówiąc w filmiku do Top Trendów, że "Dotyk jest już 30-krotną platynowa płytą?"
Chyba sobie podzielił na dzisiejsze warunki (od 2005 platyna jest za 30 tysiecy...wiec milion / 30 = 30 krotna platyna :D
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Matiz99 »

KrzysiekF pisze:Wychodzi na to , że LIVE 99, powinien być złotem, dyskografia Złotem...szkoda, że oto nikt nie dba...
A nie wziąłeś pod uwagę, że w 99 roku 30tys. było niewiele?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: KrzysiekF »

Matiz99 pisze:
KrzysiekF pisze:Wychodzi na to , że LIVE 99, powinien być złotem, dyskografia Złotem...szkoda, że oto nikt nie dba...
A nie wziąłeś pod uwagę, że w 99 roku 30tys. było niewiele?
Ale przecieź wniosek o złoto można wysłać w , każdej chwili...na dzień dzisiejszy jeżeli Live ma 30 tys należy się wyróżnienie...
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Matiz99 »

KrzysiekF pisze:Ale przecieź wniosek o złoto można wysłać w , każdej chwili...na dzień dzisiejszy jeżeli Live ma 30 tys należy się wyróżnienie...
Wg mnie to bez sensu. Nie dociera do Ciebie, że to były inne realia? Wtedy łatwiej było osiągnąć wynik (mniej piractwa, pojawienie się płyt CD, brak internetu) Płyta była wydana w tamtym czasie, tamtej rzeczywistości. Co mają do tego dzisiejsze czasy?? Załóżmy, że taka Agnieszka Maciąg wydała płytę w latach 90-tych. Sprzedała 30tys egzemplarzy co jak na tamte lata (kiedy 100tys było powiedzmy normą) byłoby porażką. I teraz ktoś ma ją za to wynagrodzić i dać złotą płytę? Niech teraz poradzi sobie z trudami rynku i sprzeda 30tys to wtedy jak najbardziej. Gdzie tu logika? Zastanów się :P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: KrzysiekF »

Czyli Twoim zdaniem np w sytuacji jak było z Ich Troje...kiedy to w okresie boomu pierwsza, druga, trzecia płyta mimo , że od premiery minęło 10 lat zaczęła się sprzedawać...też nie należało jej się wyróżnienia :?:

Przykład...teraz po premierze płyty 14 lutego zaczyna się boom na Górniak , ktoś zamawia 50 tys Live EG i o nie należy się :?:, nie trzeba doliczyć wyników sprzedaży do roku 2012 :?:

Następny przykład Płyta DARY LOSU RYNKOWSKIEGO miała premierę 14 stycznia 2000 r...i proszę bardzo 25 maja 2011 roku przyznano oficjalnie podwójną platynę...

Wszystko można tylko trzeba chcieć...
ODPOWIEDZ