Sprzedaż płyt Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Michael »

Wydaje mi się,że to już koniec międzynarodowej kariery Edyty,chyba że stanie sie cud i któraś ze znanych,światowych wytwórni w nią jeszcze zainwestuje... i tylko dobry hicior z kimś bardzo znanym z USA byłby ją w stanie wznieść na wyżyny.
Co do francuskojęzycznej płyty,to sądzę,iż może sie ona dobrze sprzedać we Francji,bo tam jest zapotrzebowanie na tego typu muzykę(chillout),poza tym nie wróżę płycie kariery międzynarodowej.W Polsce natomiast Edyta może zyskać sobie nowych fanów wykonując tego typu muzykę.
Jeden z moich znajomych pomimo,że nie interesuje się twórczością Edyty stwierdził,że "Lunatique" mu się bardzo podoba i bardzo możliwe,że płyta znajdzie sie w jego kolekcji.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: ANETA »

Dobi pisze:Wy tak "Perły" nie chwalcie...
Oficjalnie sprzedano 65 tys. egrzemplarzy ale tylko dlatego że było to dwie płyty w cenie jednej! Niestey w Polsce jest tak dziwnie że jeśli artysta wyda dwie płyty to zawsze liczą podwójnie. Tak więc Edyta sprzedała "naprawdę" około 33 tys "Perełek".
33 tysiące to i tak dużo patrząc na dzisiejsze wyniki sprzedazy.
Dobi pisze:Zresztą ostatnio zespoły które wracają co kilkunastu latach przerwy (Papa Dance, Kombi) od początku założyły że dadzą kilka nowych kawałków a drugą płytę gratis.
I w ten sposób zobaczyny je za rok na festiwalu Top Trendy...
No to troche głupio ze im tak liczą i dzięki temu są w Top Trendach, beznadzieja w tej Polsce !!!
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: vanity »

Michael pisze:Co do francuskojęzycznej płyty,to sądzę,iż może sie ona dobrze sprzedać we Francji,bo tam jest zapotrzebowanie na tego typu muzykę(chillout),poza tym nie wróżę płycie kariery międzynarodowej.W Polsce natomiast Edyta może zyskać sobie nowych fanów wykonując tego typu muzykę.
Jeden z moich znajomych pomimo,że nie interesuje się twórczością Edyty stwierdził,że "Lunatique" mu się bardzo podoba i bardzo możliwe,że płyta znajdzie sie w jego kolekcji.
apropo tego miejsca - zależy jak to językowo jej wyjdzie. tinie arinie moga wiele francuzi wybaczyć, ale Edyta jest tam nieznana. a dwa teraz Edka radzi sobie sama. diabli wiedzą jak będzie wyglądać dystrybucja za granicami naszymi. im większa firma tym lepiej, ale to wcale nie oznacza że coś ruszą...

a w Polsce to brakuje promocji. chodzi mi o media.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Magda M »

vanity pisze:a w Polsce to brakuje promocji. chodzi mi o media.

Dokładnie... Wiecie co moja siostra do tej pory nie słyszała Lunatique :( Wiec co tu wogole mowic o jakiejkolwiek promocji...

A co do promocji we francji to tez troche sie boje o jezyk..... Mam jednak tez nadzieje "że cos wreszcie sie ruszy"...
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: ANETA »

Moze Edyta nawiąże współprace z jakąś większą firmą? Moim marzeniem jest by dostała się pod skrzydła Tommy'ego Mattoli i Sony Music
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Piter »

ANETA pisze:Moze Edyta nawiąże współprace z jakąś większą firmą? Moim marzeniem jest by dostała się pod skrzydła Tommy'ego Mattoli i Sony Music
Żeby zrobił z niej drugą Mariah, albo nie daj Boże Thalie?
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: ANETA »

A czemu nie ? Edyta jest lepsza od Mariah, Thalii i wszystkich razem wziętych wiec moze Jej tylko pomóc
DYZIO_MARZYCIEL
Impossible
Impossible
Posty: 1858
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:35
Ulubiony album: LIVE'99
Ulubiona piosenka: CHYBA WSZYSTKIE
Lokalizacja: ZASIEDMIOGÓROGRÓD

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: DYZIO_MARZYCIEL »

we francji edyte moglby wypromowac michal kwiatkowski szepcac tu i owdzie o naszej gwiezdzie skoro nim samym interesuje sie kupa wytworni to moze jakis duecik z nim edycie by pomogl
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: ANETA »

Też dobry pomysł ale wszystko to idzie Edycie jak krew z nosa, zmarnował się talent co tu duzo gadać .... W Polsce jest gwiazdą ale mogłaby byc jedną z największych na swiecie ....
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Magda M »

ANETA pisze:zmarnował się talent co tu duzo gadać

Dokładnie - Edyta ma przeciez ogromny potencjał .... Jedna dobra piosenka, dobra promocja i Edka byłaby na szczycie.... Az sama sie dziwie ze jeszcze nie jest.... szkoda :roll: ... myśle ze juz powoli powoli robi sie na to za pozno..... :( "co tu duzo gadac" .....
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: vanity »

magdamiecz pisze:Dokładnie... Wiecie co moja siostra do tej pory nie słyszała Lunatique n Wiec co tu wogole mowic o jakiejkolwiek promocji...
z mojej rodziny i znajomych nikt tego nie zna.
A czemu nie ? Edyta jest lepsza od Mariah, Thalii i wszystkich razem wziętych wiec moze Jej tylko pomóc
Mottola nigdy nie stwierdzi że Edyta jest lepsza od Mariah. i to mnie wogóle nie dziwi.
DYZIO_MARZYCIEL pisze:we francji edyte moglby wypromowac michal kwiatkowski szepcac tu i owdzie o naszej gwiezdzie skoro nim samym interesuje sie kupa wytworni to moze jakis duecik z nim edycie by pomogl
moim zdaniem jeśli Michał wydał już płytę to już ma podpisany kontrakt, więc na zainteresowaniu już się kończy. z kolei pomysł dobry na duecik, ale też nie przesadzajcie z tą popularnością michała. jak na tak dużą francję sprzedał bardzo mało płyt - ok 100 tyś.
ANETA pisze:Też dobry pomysł ale wszystko to idzie Edycie jak krew z nosa, zmarnował się talent co tu duzo gadać .... W Polsce jest gwiazdą ale mogłaby byc jedną z największych na swiecie ....
zgadza się. też żałuję bo na palcach jednej ręki można policzyć tych którzy się do tego nadają od nas z Polski.
magdamiecz pisze:Dokładnie - Edyta ma przeciez ogromny potencjał .... Jedna dobra piosenka, dobra promocja i Edka byłaby na szczycie.
szczerze mówiąc gdyby Edka miała być gwiazdką jednej piosenki i to sezonowej to ja już wolę nic...
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Magda M »

vanity pisze: magdamiecz napisał/a:
Dokładnie - Edyta ma przeciez ogromny potencjał .... Jedna dobra piosenka, dobra promocja i Edka byłaby na szczycie.

szczerze mówiąc gdyby Edka miała być gwiazdką jednej piosenki i to sezonowej to ja już wolę nic...
Chodziło mi o to ze wystarczy jedna piosenka zeby edke zauwazyc - posypały by sie jakies propozycje i moze wszytko by sie aligancko rozkręciło...... takie tam gdybanie.... :roll:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: vanity »

magdamiecz pisze:Chodziło mi o to ze wystarczy jedna piosenka zeby edke zauwazyc - posypały by sie jakies propozycje i moze wszytko by sie aligancko rozkręciło...... takie tam gdybanie.... Rolling Eyes
no tak, ale ile to już gwiazd zostało zauważonych a teraz...... np toni braxton to już nie to co kiedyś.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: Magda M »

vanity pisze:no tak, ale ile to już gwiazd zostało zauważonych a teraz...... np toni braxton to już nie to co kiedyś.

o tak... tu sie zgadzam... zreszta nie tylko ona... mariah,whitney... itp itd...... :roll:
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzedaż płyt Edyty

Post autor: grzechoo »

magdamiecz pisze:
vanity pisze:no tak, ale ile to już gwiazd zostało zauważonych a teraz...... np toni braxton to już nie to co kiedyś.

o tak... tu sie zgadzam... zreszta nie tylko ona... mariah,whitney... itp itd...... :roll:
Maryśce obecną płytą udało się podźwignąć więc może i Edycie kiedyś uda się przebić na świat. Do tego byłby dobry duet z jakś gwiazdą, przecież wiele gwiazd tak robi by zaistnieć zagranicą (np. Mariah i Westlife, Westlife & Boa, Blue & Elva Xiao, Ronan Keating z piosenką We've got Tonight w różnych krajach duet z różnymi wokalistkami - Georgia, Jeanette, Paulina Rubio - i miałem takie marzenie, żeby w Polsce promował to w duecie z Edytą).
ODPOWIEDZ