Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

o nieautoryzowanej biografii

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 479
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: audarya »

wodawodnista pisze:Dlatego też nigdy nie pobrałaś żadnego utworu mp3 w swoim życiu. Bez komentarza :lol3:
akurat jestem starej daty i uzywam nieekologicznych plyt kompaktowych :D
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: Kopaneek »

Fan17 pisze:Co innego skala głosu, a co innego tessytura
Żeby wszyscy zrozumieli.
Skala głosu to zakres dźwięków, które wokalista wydobywa i kontroluje.
Tessytura to zakres dźwięków, w którym brzmi najlepiej, najswobodniej i najczęściej ich używa.
Stąd podziały w operze na głosy dramatyczne, liryczne itd.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: wodawodnista »

Tak, pytanie brzmi czy Edyta kontroluje pojedyńcze dźwięki z wyższej skali i potrafi je powtarzać. Raczej o to chodzi w odwiecznej dyskusji.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: addar »

Edyta góry ma. Za młodu ich nie wykorzystywała w pelni bo niemalże wszystkie high notsy śpiewała na mixie/ piersi. Taka Maryja np. ma niby te skale wielgachna bo wypiszcza ja na gwizdku. Jej" normalny" pełny głos nie ma już tej wysokości - edka góruje nad nia w tym względzie. Ostatnio edyta zaczęła kombinować ze swoim rejestrem glowowym i pokazała że też potrafi piszczeć wysoko, z wiekiem doszły też doły które były nie wypracowane za młodu. Edyty walor muzyczny to też w dużej mierze zasługa jej wyczucia estetyki. Ona wie jak dźwięki postawić, które ładnie brzmią i dobrze wpisują się w interpretację utworu. Tego wyczucia często brakuje i Marysi i Celini, które starają się powtarzać wykon studyjny na zywo. edka to lepsza Interpretatorka, której występy live tej samej piosenki potrafią różnic się od siebie diametralnie. Withney była boginią muzyki ale jej wada moim zdaniem też był ograniczony wachlarz technik. Każdy niemalze utwór śpiewała tę samą technika bo wiedziała że brzmi tam najlepiej.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: wodawodnista »

addar pisze:Edyta góry ma. Za młodu ich nie wykorzystywała w pelni bo niemalże wszystkie high notsy śpiewała na mixie/ piersi. Taka Maryja np. ma niby te skale wielgachna bo wypiszcza ja na gwizdku. Jej" normalny" pełny głos nie ma już tej wysokości - edka góruje nad nia w tym względzie. Ostatnio edyta zaczęła kombinować ze swoim rejestrem glowowym i pokazała że też potrafi piszczeć wysoko, z wiekiem doszły też doły które były nie wypracowane za młodu. Edyty walor muzyczny to też w dużej mierze zasługa jej wyczucia estetyki. Ona wie jak dźwięki postawić, które ładnie brzmią i dobrze wpisują się w interpretację utworu. Tego wyczucia często brakuje i Marysi i Celini, które starają się powtarzać wykon studyjny na zywo. edka to lepsza Interpretatorka, której występy live tej samej piosenki potrafią różnic się od siebie diametralnie. Withney była boginią muzyki ale jej wada moim zdaniem też był ograniczony wachlarz technik. Każdy niemalze utwór śpiewała tę samą technika bo wiedziała że brzmi tam najlepiej.

Celine Dion to można powiedzieć liga Edyty (chociaż uważam, że Celine ma lepsze "góry" a Edyta wygrywa z akcentem i barwą), ale stawianie Edyty a wręcz wypychanie jej nad Mariah i Whitney jest skandalem i psychofanstwem. Edyta nie ma nawet połowy możliwości żadnej z Pań. Ani wokalnych ani interpretacyjnych - to, że ktoś śpiewa maszynowo nie oznacza, że to gorsze od Edytowych eksperymentów. Nie każdy lubuje się w Edytowym przekombinowaniu i chamskim niepotrzebnym zmienianiu. Wolałbym odśpiewane IWALY jak należy a nie tak jak Trudno Tak jak nienależy. Zresztą nie ma o czym rozmawiać bo Edyta nie osiągnęła nawet 1% osiągnięć Mariah i Whitney - ocenić by można było gdyby rzeczywiście stanęła na tej światowej scenie z DOBRYMI piosenkami.

addar mam wrażenie, że ty się zatrzymaleś na charakterystycznym gwizdku Mariah a nie poszukałeś sobie wykonów w których uderza górą bez gwiazdka. Tak samo z Houston. Zapewniam Cię, że Mariah gwizdek do niczego nie jest potrzebny - ona to wykorzystała bardziej jako znak rozpoznawczy, bo coś trzeba mieć, aby się wyróżnić i zostać zapamiętanym. Ot co. Chociaż przyznam, że bardzo możliwe że dzisiejsza Edyta brzmiałaby lepiej niż dzisiejsza Mariah - tam coś się poważnego zadziało z tym głosem po latach 90, nadal jest, ale to zupełnie nie to co było.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: addar »

To właśnie twoje kładzenie na piedestał Wieśki I Maryśki świadczy o zaślepieniu bo to przecięż "Amełykanskie gwiazdy" więc musza być the best 8P . Powtarzasz frazesy wygadywane przez owce Maryi, które uwielbiają dyskredytować Cele a ewentualnie stawiają Whitney na równi bo się jej tragicznie zmarło i była obiektywnnie bardziej rozpoznawalna na świecie niz ich idolka- ale tez "nasza" amerykańska. Edyta nie zrobiła tyle co te Panie bo po prostu nie urodziła sie w kraju anglojęzycznym . Wymień mi światową piosenkarke rangi rozpoznawalnosci tych Pan, prócz latynosów, bo to osobny gatunek, która nie pochodzi z kraju angglojęzycznego ?? no własnie...a piosenkarek lepszych jest wiecej na swiecie po prostu nie jest im dane sie wybic bo rzadzą "anglicy" - dziwne ze takie geniusze muzyczne rodzą sie tylko w USA :lol3:

Ja niczego nie odejmuję Marysi, a tym bardziej Wieśce ale zauważam w czym ktos jej lepszy. Znam cały repertuar Pań i Mariah ma bardzo mało efektownych high notsów w swojej karierze w pełnym ggłosie- te bardziej udane pochodzą z poczatków kariery( tak wiem wiem guzki ble ble). Celiny i Edyty sposób śpiewania jest trochę inny od tego schematu amerykańskiego , nie znaczy że gorszy. Ich wokal ma po prostu wiecej "powera", mięsa i dramaturgii. Zaważam tylko w czym Edyta , moim zdaniem, góruję nad tymi Paniami, mozesz sie z tym nie zgodzic.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: wodawodnista »

addar pisze:To właśnie twoje kładzenie na piedestał Wieśki I Maryśki świadczy o zaślepieniu bo to przecięż "Amełykanskie gwiazdy" więc musza być the best 8P . Powtarzasz frazesy wygadywane przez owce Maryi, które uwielbiają dyskredytować Cele a ewentualnie stawiają Whitney na równi bo się jej tragicznie zmarło i była obiektywnnie bardziej rozpoznawalna na świecie niz ich idolka- ale tez "nasza" amerykańska. Edyta nie zrobiła tyle co te Panie bo po prostu nie urodziła sie w kraju anglojęzycznym . Wymień mi światową piosenkarke rangi rozpoznawalnosci tych Pan, prócz latynosów, bo to osobny gatunek, która nie pochodzi z kraju angglojęzycznego ?? no własnie...a piosenkarek lepszych jest wiecej na swiecie po prostu nie jest im dane sie wybic bo rzadzą "anglicy" - dziwne ze takie geniusze muzyczne rodzą sie tylko w USA :lol3:

Ja niczego nie odejmuję Marysi, a tym bardziej Wieśce ale zauważam w czym ktos jej lepszy. Znam cały repertuar Pań i Mariah ma bardzo mało efektownych high notsów w swojej karierze w pełnym ggłosie- te bardziej udane pochodzą z poczatków kariery( tak wiem wiem guzki ble ble). Celiny i Edyty sposób śpiewania jest trochę inny od tego schematu amerykańskiego , nie znaczy że gorszy. Ich wokal ma po prostu wiecej "powera", mięsa i dramaturgii. Zaważam tylko w czym Edyta , moim zdaniem, góruję nad tymi Paniami, mozesz sie z tym nie zgodzic.
'

Celine Dion. Masz przykład. :-) A jeśli Cię to przeszkadza to przykro mi.

Ja się zgadzam z pochwałami dla zdolności interpretacyjnych Edyty, tylko, że nie uważam, że to jakiś ważny aspekt czegokolwiek, bo jak napisałem osobiście wolę udane występy, które sa odtwórcze niż eksperymenty, które czasami wychodzą a czasami nie. Edyta Górniak na pewno jest talentem światowym, ale na pewno nie zagrażającym ani Mariah ani Whitney. Conajwyżej mogłaby pójśc na Fame MMA z Celine. I proszę nie ujmuj Mariah Carey - być może jest bardziej amerykańską gwiazdą niż światową, bo po prostu tak potoczyła się jej kariera, ale jej walory jako artystyki są daleko posunięte - kobieta śpiewa, ma skalę, pisze własne piosenki, ma swój dorobek - Edyta nie jest nawet blisko.

A to, że Edyta jest lepsza potencjalnie w interpretacji to zaledwie 1% całej gamy w której inni są lepsi od niej - czyli zostaje całe 99%.


Widać po Tobie, że masz po prostu niechęć do Mariah.


1. Whitney Houston - absolutny numer #1
2. Mariah Carey - absolutny numer #2
3. Christina chociażby przez bardzo oryginalną barwę
4. Celine ten akcent mnie za bardzo drażni
5. Edyta - wokalnie - muzycznie na pozycji 923932
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: addar »

Celine jest Kanady lol. z czesci francuskiej ale Kanady z kraju anglojezycznego jak justin bieber-AMERYKI
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: Kopaneek »

Christina śpiewa niepoprawnie.
Brzmi to super, ale nie jest to zgodne z techniką.
Adele robiła to samo. Dlatego nowy kawałek jest taki "poprawny" (a w sumie żaden) wokalnie.

Ja bym napisał inaczej.
Walorem głosu Edyty jest to, że nie jest jednowymiarowy.
Ktoś kiedyś go określił jako hybrydę Krysi z Mariah (chyba Garou po tym, jak słyszał jak Edyta śpiewa w JOŚ "Sto lat" dla Eli). Moc i pie*dolnięcie Krysi z mięsem i metalicznym brzemieniem oraz lekkość, zwiewność i piękno głosu Mariah (like an angel). Ja bym dodał długie, mocne, pełne dźwięki jak u Houston.

Szkoda, że jej światowy byt potoczył się tak, jak się potoczył.
Chociaż może lepiej tak, niż 5 minut wielkiej sławy i zaćpanie się na amen.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: wodawodnista »

addar pisze:Celine jest Kanady lol. z czesci francuskiej ale Kanady z kraju anglojezycznego jak justin bieber-AMERYKI
nie pisałeś o kontynencie słowa... może nie rozróżniasz tych pojęć? jak sam napisałeś Celine pochodzi z tej francuskiej części...


Edyta nie ma żadnego Christinowego #CIACH#. Głos Christiny jest najbardziej podobny do głosu Whitney - stąd jej się proponuje tribute. Edyta ma najbardziej podobny głos do Celine.

Generalnie to możecie mi przygotować najlepsze wystąpienia Edyty, które w jakimś nowym temacie możemy porównać z najlepszymi występami Xtiny/Celine/Mariah/Whitney. Mogę się przygotować z Christiny, z reszty nie będę miał tyle czasu. Im waiting. Na przyszły weekend. Jak będzie czas to możemy w końcu wyliczyć na żywca jej Edytową skalę - podręczną (użytkową) i okazjonalną, którą można zaliczyć do tak zwanej proużytkowej. Jeżeli podejdziecie do tematu po łebkach i w jakimś psychofanstwie to nie ma sensu, także proponuję przemyśalane wybory.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: addar »

Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: wodawodnista »

Ty masz serio problemy i z czytaniem i z pisaniem.

Cytujac siebie:

nowy temat, w przyszly weekend


Pozdrawiam

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
Nie no może serio to nie ma sensu. Its A Man World w tym wykonaniu to totaaaaaaaalna porażka - tutaj doskonale widać jak brakuje tej Christinowej brudnej zadziorności. Serio ona jest mega słaba, nie sądziłem, że aż tak :lol3: Zero porządnego ryknięcia, brak po prostu skali na pociągnięcie, brak rasphy barwy, no wszystko na nie.

Ps. ona tutaj fałszuje.

Jeżeli ktoś uważa naprawdę, że zrobiła to lepiej Xtiny to naprawdę nie bawię się w to co zaproponowałem. Bo już widzę jaka będzie w tym propaganda.


Potem nie wyjcie mi co post, że nie chciałem porozmawiać o skali i jej wyliczyć jak to mnie błagaliście chamskimi zaczepkami kiedyś.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2021, 19:30 przez wodawodnista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: addar »

no to sorry teraz juz wiem że nie mam z kim dyskutowac, nie masz słuchuu muzycznego moim zdanime .koniec dyskusji z mojej strony :edi: pozdrawiam
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: wodawodnista »

addar pisze:no to sorry teraz juz wiem że nie mam z kim dyskutowac, nie masz słuchuu muzycznego moim zdanime .koniec dyskusji z mojej strony :edi: pozdrawiam

Podstawą sukcesu jest przygotowanie. Ty sobie wybrałeś wykonanie wybitnej piosenki wybitnego artysty i już masz krechę. To tak jakbym ja wyskoczył z IWALY które sobie coverowała Christina - od razu miałbym krechę. Twoje psychofanstwo jest nie do zniesienia. Pomimo, że IAMW w wykonaniu Xtiny to LEGENDARNY występ to też nie chciałem z nim wychodzić, bo nie chciałem brać nie dość, że coverów to jeszcze wybitnych piosenek. Rzuciłeś sobie, zero komentarza, zero przemyślenia na jakieś głupkowatej fali emocji.

Cytuję siebie:
Potem nie wyjcie mi co post, że nie chciałem porozmawiać o skali i jej wyliczyć jak to mnie błagaliście chamskimi zaczepkami kiedyś.


Jeżeli znajdzie się normalna osoba to zapraszam.

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
Edyta Gorniak - Somebody loves you baby (You Know Who It Is)- Vocal Genius - to brzmi zajebiście. No, ale tutaj to młodsza, angielski 5 razy lepszy, więcej naturalności niż kalkulowania co służy jej głosowi. czy jest dobra jakość?

Dodano po 6 minutach 35 sekundach:
W ogóle to nałożyłem Its a Mans World, Edyty i Christiny na raz, to jak Edyta umarła przy Christinie mnie zabiło :lol3: :lol3: :lol3: Kurdę ja nie sądziłem, że ona jest taka fatalna jeśli chodzi o te wielkie piosenki :x

O nie włączylo się The Power Of Love Edytowe :x :x :x Celine przepraszam Cię za te porównania do Edyty, jestem niegodny, jest gorzej niż myślałem :x
Awatar użytkownika
Fan17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 365
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:08
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Miles & miles away
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Edyta Bez Cenzury nieautoryzowana biografia

Post autor: Fan17 »

Dyskusja skończy się, jak zrozumiecie, że śpiew to nie zawody;) Muzykę trzeba poczuć, albo czujesz jakiegoś artystę albo nie.
Chciałbym się tylko odnieść do krytyki Whitney: jako jedna z nielicznych wokalistek potrafiła śpiewać w różnych trybach, więc nie piszcie bzdur, że śpiewała wszystko tak samo :hellobaby: Ok, potem muzycznie dojrzała, skończyły się popisy ale to co zrobiła na płycie MLIYL to jest sztos! Każda z tych pań jest zajebista i w żaden sposób Edyta od reszty nie odstaje ;)

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
wodawodnista pisze:
addar pisze:no to sorry teraz juz wiem że nie mam z kim dyskutowac, nie masz słuchuu muzycznego moim zdanime .koniec dyskusji z mojej strony :edi: pozdrawiam

Podstawą sukcesu jest przygotowanie. Ty sobie wybrałeś wykonanie wybitnej piosenki wybitnego artysty i już masz krechę. To tak jakbym ja wyskoczył z IWALY które sobie coverowała Christina - od razu miałbym krechę. Twoje psychofanstwo jest nie do zniesienia. Pomimo, że IAMW w wykonaniu Xtiny to LEGENDARNY występ to też nie chciałem z nim wychodzić, bo nie chciałem brać nie dość, że coverów to jeszcze wybitnych piosenek. Rzuciłeś sobie, zero komentarza, zero przemyślenia na jakieś głupkowatej fali emocji.

Cytuję siebie:
Potem nie wyjcie mi co post, że nie chciałem porozmawiać o skali i jej wyliczyć jak to mnie błagaliście chamskimi zaczepkami kiedyś.


Jeżeli znajdzie się normalna osoba to zapraszam.

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
Edyta Gorniak - Somebody loves you baby (You Know Who It Is)- Vocal Genius - to brzmi zajebiście. No, ale tutaj to młodsza, angielski 5 razy lepszy, więcej naturalności niż kalkulowania co służy jej głosowi. czy jest dobra jakość?

Dodano po 6 minutach 35 sekundach:
W ogóle to nałożyłem Its a Mans World, Edyty i Christiny na raz, to jak Edyta umarła przy Christinie mnie zabiło :lol3: :lol3: :lol3: Kurdę ja nie sądziłem, że ona jest taka fatalna jeśli chodzi o te wielkie piosenki :x

O nie włączylo się The Power Of Love Edytowe :x :x :x Celine przepraszam Cię za te porównania do Edyty, jestem niegodny, jest gorzej niż myślałem :x
Aguilera jest lepsza w belcie, ale Edyta jest lepsza w miksie;)
ODPOWIEDZ