Covery

scoverowana Edyta

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Covery

Post autor: Kamui Shiro »

Zaraz tragiczna. Kocham tę pompatyczność i nienawistność wypowiedzi Steffie.

Trudna piosenka, trudna osoba do jej wykonania, Lisowska -zupełnie inny styl śpiewania, mniejszy głos oczywiscie też, ale i stres, ostatnio dziewczyna spotykała się z dużym hejtem za swoje covery w programie. No i ten stres ją zjadł, podobno razem z niedomaganiem gardła. Kiedy jednak wygrała i dostała feedback uznania od jury i kolegów,za drugim razem poszło według mnie bardzo dobrze, z ogniem. Nie jest to cover, którego powinna się wstydzić ani ona, ani Edyta. Wyglądu nie komentuję, pewnie zrobiono, co się dało, zresztą jakiś efekt podobieństwa był. Taki program.

Na samym początku, gdzie jeszcze nie ma dużych ozdobników i walnięć, udało jej się nawet podrobić zdolnie styl oryginału.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Covery

Post autor: tomek7 »

To wygrało odcinek???? :shock:
W ujęciach sekundowych może i troszkę Edytę przypominała z wyglądu lecz głosu absolutnie nie. 0 barwy Edyty. To była Lisowska i tyle.
A już sama końcówka, gdzie Edyta w wersji z teledysku wspina się na wyżyny swojej skali, u Lisowskiej kompletna masakra.
To nie była dobrze odwzorowana postać. W tym programie innym udało się naprawdę sięgnąć oryginału.
Oczywiście Ewelina to fajna, młoda dziewczyna ze świetnym głosem. Po prostu pod Edytę nie pasuje i tyle.
Zreszta barwę głosu naszej Edyty chyba tylko Paula by podrobiła, co zreszta robi hehehe
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Covery

Post autor: Kamui Shiro »

Mogli jej dać coś lekkiego i tyle, np. Dotknij.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Covery

Post autor: chicken1506 »

Kamui Shiro pisze:Mogli jej dać coś lekkiego i tyle, np. Dotknij.
Mogli ją zapowiedzieć jako cover Godlewskiej, przynajmniej miałoby to coś więcej z pierwowzorem wspólnego.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Covery

Post autor: Gosia1423 »

Ogólnie zaśpiewała ładnie, ale to nie była udana kopia Edyty...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Covery

Post autor: Kamui Shiro »

chicken1506 pisze:
Kamui Shiro pisze:Mogli jej dać coś lekkiego i tyle, np. Dotknij.
Mogli ją zapowiedzieć jako cover Godlewskiej, przynajmniej miałoby to coś więcej z pierwowzorem wspólnego.

Nie ma to jak internetowy hejcik.
Jeśli tak Ci nie pasuje, że ktoś ośmielił się zaśpiewać To nie ja live i nie był na poziomie Edyty, to może zaskarż Polsat do sądu, jakim prawem.
Mnie to nie przeszkadza, a krytykę, szczególnie w obliczu jej drugiego wykonania [po zdobyciu zwycięstwa w odcinku], uważam za przesadzoną. Jesteście jak smutne, źle wychowane jedynaki kilkuletnie, którym ktoś weźmie na moment zabawkę - i wywołuje to ich wściekły płacz.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Covery

Post autor: fookmetoo »

Steczkowską wokalnie super naśladowała, w przypadku Edi nie była w stanie zrobić tego piano żeby było podobne.

Ogólnie chyba zmniejszyli budżet na charakteryzacje bo są średnie.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Covery

Post autor: Cypix »

Kamui Shiro pisze:
chicken1506 pisze: Mogli ją zapowiedzieć jako cover Godlewskiej, przynajmniej miałoby to coś więcej z pierwowzorem wspólnego.

Nie ma to jak internetowy hejcik.
Jeśli tak Ci nie pasuje, że ktoś ośmielił się zaśpiewać To nie ja live i nie był na poziomie Edyty, to może zaskarż Polsat do sądu, jakim prawem.
Mnie to nie przeszkadza, a krytykę, szczególnie w obliczu jej drugiego wykonania [po zdobyciu zwycięstwa w odcinku], uważam za przesadzoną. Jesteście jak smutne, źle wychowane jedynaki kilkuletnie, którym ktoś weźmie na moment zabawkę - i wywołuje to ich wściekły płacz.
Może sobie przypomnij jak reagujesz na krytykę Britney Spears a potem wypisuj podobne posty ;-)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Covery

Post autor: Piter »

Według mnie, nie było tak źle. Owszem, do barwy się nie zbliżyła, ale odtworzyła większość środków zastosowanych w tej piosence przez Edytę. Końcówka nie taka, ale chyba zabrakło skali.

Odtworzenie Steczkowskiej fenomenalne.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Covery

Post autor: spot_me »

Czy ja wiem czy takie to fenomenalne - https://www.youtube.com/watch?v=opUJ_Gk-atA
Z tym nosem to delikatnie mowiac przesadzili - Justyna nabawi sie kompleksu jak to zobaczy.
No i przeciez to jest bezczelny playback, a w studio mozna podszkolic komputerowo kazdy glos by brzmial jak oryginal.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Covery

Post autor: Piter »

Myślałem, że oni śpiewają na żywo. "Występ na żywo" - co to oznacza w takim razie?
Zresztą, skoro barwa Justyny została tak ładnie oddana niby w studio, dlaczego Edyty się nie udała?
Co do nosa, wydaje mi się, że ona wówczas miała podobny. Dla równowagi, biust jakby większy niż w klipie.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Covery

Post autor: addar »

Znaczy że się ruszają na żywo xd.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Covery

Post autor: Robik »

spot_me pisze:Czy ja wiem czy takie to fenomenalne - https://www.youtube.com/watch?v=opUJ_Gk-atA
Z tym nosem to delikatnie mowiac przesadzili - Justyna nabawi sie kompleksu jak to zobaczy.
No i przeciez to jest bezczelny playback, a w studio mozna podszkolic komputerowo kazdy glos by brzmial jak oryginal.
Przecież wokal był na żywo ;).
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Covery

Post autor: spot_me »

Tak, na zywo ale ''z puszczeniem oka''. To nie jest tak, ze jak nagrywaja w studio to po chamsku fabrykuja komputerowo by brzmial identycznie - to tez ciezka praca wokalistow ale wszystko zalezy od ich zdolnosci, a raczej umiejetnosci ''papugowania'', dlatego przy ilus tam powtorkach udalo jej sie zlapac maniere Justyny, a z Edyta juz jej tak dobrze nie wyszlo.
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Covery

Post autor: kuba5959 »

Byłem w studio na nagraniu tego programu. Mogę zapewnić, że wszyscy śpiewają tam w 100% na żywo.
ODPOWIEDZ