Walka z piractwem

Walka z piratami, Kazaa bez Kylie... a co z Osiołkiem?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Walka z piractwem

Post autor: Kasia »

Odnośnie BearShare. czy to znaczy że pewnego dnia nie bede mogła tego otworzyć :?: Albo otworze a nie bedzie działało?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Walka z piractwem

Post autor: Virtual Tom »

Kasia pisze:Odnośnie BearShare. czy to znaczy że pewnego dnia nie bede mogła tego otworzyć :?: Albo otworze a nie bedzie działało?
Nie to oznacza, ze przyjdzie Policja i zrobi Kasi kuku :P :D

Ilez to już programów upadło, najbardziej nieodżałowane jest chyba audiogalaxy, a ostatnio chyba winmx, który przestał istnieć.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

Jeżeli BearShare nie zapłaci 30 milionów $ to raczej będzie zlikwidowany, poczekamy zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Walka z piractwem

Post autor: Kasia »

chciałam tytlko zauwazyć ze 30mln $ to troche dużo kasy LD A ten program jest chyba najlepszy!
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

30 milionów $ to dużo dla nas, dla nich może nie ;)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Walka z piractwem

Post autor: Virtual Tom »

Audiogalaxy też miało nakaz i przekształciło się w serwis płatny, zrestzą Napster chyba także, a to oznaczał faktyczny koniec darmowej wymiany plików :?
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

Z jednej strony to dobrze że zaczynają się brać za p2p, może wzrośnie sprzedaż płyt i w końcu przemysł fonograficzny wyjdzie z dołka tylko że jest druga strona medalu, płyty zagranicznych artystów są zbyt drogie więc jeżeli już chcą walczyć z p2p to niech najpierw zaczną od zbijania cen płyt :!: bo w sumie to im nic nie da że zlikwidują p2p... sprzedaż tak drogich płyt nie wzrośnie! 70zł za CD to przesada! :x

P.s. Polak mądry :D , wymyśli coś :P , słyszałem że już działają skrzynki @ /np. na gmail/ z których można pobierać całe filmy :lol:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Walka z piractwem

Post autor: Estratos »

nie slyszalem o pobieraniu filmow z gmaila. Malo to wygodne, bo jeden zalacznik moze miex max 10 mb.

A co do Bearshare i jego zamkniecia. Niedlugo wymysla cos innego.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Walka z piractwem

Post autor: vanity »

Marek pisze:płyty zagranicznych artystów są zbyt drogie więc jeżeli już chcą walczyć z p2p to niech najpierw zaczną od zbijania cen płyt
jak by w końcu obniżyli ceny płyt (do cholery cd to już żadna nowość - ipody kosztują tyle co 2 płyty, a ceny będą spadać) - to myślę, że p2p przestały im przeszkadzać.
Marek pisze:P.s. Polak mądry :D , wymyśli coś
to pewne jak w banku, zawsze byliśmy pomysłowym narodem, kiedy naród w "niewoli" hehe
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

Żaden problem ściągnąć plik podzielony na mniejsze czesci i go połączyć... teraz, phi
lepsze to niż sciaganie filmów z p2p i tak do konca nie wiadomo co się sciaga, to jest bardzo wygodne!
Kiedyś zdobyłem dostęp do skrzynki gdzie ładowane były nowości mp3 :P ale po formacie dysków zgubiłem login i hasło :D
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Walka z piractwem

Post autor: Estratos »

ja korzystam z gmaila jak wirtualnego dysku, bardzo wygodne, szkoda tylko, ze pliki maja max 10 mb :-(
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Walka z piractwem

Post autor: Marek »

Dużo osób archiwizuje tam pliki, zdjęcia, txt itd. W wersji angielskiej dostępny jest chat, widać że gmail się rozwija być może zwiększą też limit wielkości wysyłanych plików.

[ Dodano: 2006-05-12, 13:20 ]
Angielska organizacja do walki z piractwem FACT (Federation Against Copyright Theft), wpadła na pomysł wykorzystywania psów tropiących do wykrywania pirackich płyt w bagażu pasażerów na lotniskach. Specjalnie wyszkolone psy o imionach Lucky i Flo, przeszukały paczki przewożone przez FedEx na angielskim lotnisku Stansted. Okazało się, że z sukcesem – psy wykryły przesyłkę z płytami DVD, które okazały się pirackimi kopiami przeznaczonymi do sprzedaży na brytyjskim rynku. Dwa labradory były szkolone przez specjalistów przez osiem miesięcy, a cała akcja przeprowadzana jest przez FACT wspólnie z amerykańską RIAA
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Walka z piractwem

Post autor: Magda M »

Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Walka z piractwem

Post autor: vanity »

magdamiecz pisze:Ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Ajjjjjjjjjjjjjjjj :(

jakiś komentarz dot ostatnich nalotów:
Każdy kij ma dwa końce. Jak użytkownicy zaprzestaną używania sieci p2p to oczywiście najwięcej na tym zarobią piraci stadionowi, zorganizowane grupy przestępcze czyli gangi i mafia. To jest oczywiste jak słońce, ale widać nie dla wszystkich. Pozdrowienia dla normalnych.
zaglądnęłam z ciekawości z tydzień temu na stronki osiołkowe, są obawy itd, zachęca się w każdym razie do zemsty tego typu: nie kupować oryginalnych programów, filmów i płyt cd.

[ Dodano: 2006-11-03, 03:28 ]
jeszcze jeden cytat:
Pięć lat za włączenie kompa i skonfigurowanie DC. A za doprowadzenie do samobójstwa gimnazjalistki 3 mce schroniska dla trudnej młodziezy. Paranoja.
ODPOWIEDZ