Kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne

Jakie znacie? Jakie lubicie?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Magda M »

Szczerze to ja nie lubie słuchać kolęd. Zaczynam ich słuchac przy okazji świątecznych zmagań w kuchni no i oczywiście w Wigilie... Teraz jakoś nie mam ani chęci ani ochoty..
DeathlySilence pisze:Za bardzo nie przepadam za obcojęzycznymi kolędami, czy utworami świątecznymi – chyba, że jako propozycje z polskim tekstem, wykonywane przez naszych artystów – jako covery, czy oryginalnie polskie.
uwielbiam te polskie przeróbki! Tego mogę słuchać i słuchać :) Co zaś tyczy się angielskich piosenek to w przeciwieństwie do DS bardzo je lubie (All I want for christmas, Let it snow, white christmas, Santa Can u hear me , So this is christmas, Joy to the world, Last Christmas... itp itd - no coś wspaniałego! Żywe świąteczne piosenki , piękne!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Aro »

Ja bardzo lubię świąteczne piosenki i kolędy. Pisałem już o tym, że mam sentyment do starych kolęd Natalii o których napisał DS. Nagrała je na początku lat 90-tych. Kiedyś u mnie w domu słuchało się w święta Natalii. Jak wydała płytę "Kolędy na żywo" (2000) to tego słuchaliśmy. :)

W domu posiadam głównie płyty z kolędami z gazet (jakoś szkoda mi kasy na płyty które posłucham tylko kilka dni). Pospieszalscy, Rynkowski, Krawczyk, Villas, Urszula, Rodowicz. Te dwie ostatnie panie mają najciekawsze kolędy. Reszty prawie nie ruszam.

Piosenki świąteczne uwielbiam! Juz kilka lat temu zanim jeszcze powychodziły składanki typu "The Best Christmas... Ever!" ściągałem sobie cała masę kawałków świątecznych, nagrywałem i robiłem składanki. Jedna dostał nawet kiedyś Pawz. :D Moje ulubione świąteczne piosenki:

Artystki RMF - Jeden dzień w roku
De Su - Kto wie
Qligowscy - Z Kopyta kulig rwie
Roan - Ten zimowy czas
Wham! - Last Christmas
Ha-DwaO! - Magia świąt
Lady Pank - Święta, Święta
Urszula - Świąteczny taniec
Anna Jurksztowicz - Zima lubi dzieci (wspomnienie z dzieciństwa)
Fasolki - Święta święta święta (również)
Celine Dion - Happy Christmas
Cliff Richard - Mistletoe and Wine
Edyta Górniak & Krzysztof Antkowiak - Pada śnieg
Katarzyna Skrzynecka - Oszaleli Anieli
Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
'N Sync - Merry Christmas, Happy Holidays
T-Raperzy znad Wisły - Kiedy pada śnieg
Vonda Shepard & Robert Downey Jr. - White Christmas
Anna Maria Jopek - Na całej połaci śnieg
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: vanity »

Aro pisze:Celine Dion - Happy Christmas
to cover Johna Lennona i właśnie ta stara wersja jest najlepsza.

ja jeszcze lubię Christinę Aguilerę w: the xmas song holiday remix
Mariah Carey w Santa Clause is coming to town - mam do niej stosunek sentymentalny bo tę piosenkę kiedyś szlifowaliśmy przed świętami na lekcji angola. Bardzo mi się podoba w wersji Merajki.
i Whitney Houston "Do you hear what i hear"
Aro pisze:Wham! - Last Christmas
Aro pisze:Cliff Richard - Mistletoe and Wine
Aro pisze:Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
Aro pisze:Anna Maria Jopek - Na całej połaci śnieg
DeathlySilence pisze:Prezenty
cudowności!
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: grzechoo »

Moje dwie naj naj swiąteczne płyty to Celine These Are Special Times i Merajki Merry Christmas. Świąteczna Whitney nie jest zła, ale też nie jest powalająca. Z światecznych piosenek (i kolęd) lubię przykładowo Britney My Only Wish (This Year), Blumchen - Unter'm Weihnachtsbaum, Sarah connor Christmas in My Heart, Kayah & Bregovic Nie ma nie ma Ciebie, Josh Groban, Michael Buble, Charly Lownoise & Menthal Theo - This Xmas, Cliff Richard,niezastąpione Last christmas Wham, Boney M and many many more
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: pilsner »

DeathlySilence pisze: Natalia Kukulska – dopadłem jej kolędy nagrywane na początku kariery – straszne podkłady muzyczne jak podrzędne karaoke – odśpiewane jak u cioci na imieninach – przeraziły mnie. Natomiast Arek oświecił mnie, że to nie jedyne w jej dorobku – niedługo będzie mi dane się z nimi zapoznać.
też ich nie lubię, kompozycje fatalne, natomiast uwielbiam te nagrane dla pisma Na żywo... moje ulubione, zapis koncertu i wszystko brzmi naprawdę bardzo spontanicznie i niezwykle radośnie!!! do dziś nie spotkąłme sie z lepszymi wykonaniami(no chyba ze edzia to w tym roku zmieni) ;)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Bob »

kolęd mam całe stosy, tych okazjonalnych,także bardzo rzadkich wydawnictw wydanych w celach promocyjnych.
Cały ubiegłoroczny okres przedświąteczny umilała mi japońska reedycja Mariah na cd i dvd oraz Celine Dion.Pięknie brzmi też Barbra Streisand .....
Nie mam ulubionej polskiej płyty, może ta Edyty spełni w końcu moje oczekiwania.
Edyta w sumie mogłaby poszperać w archiwach TVP, Polsatu, TVN i zgrać świateczne dvd, tylko , że tego trzeba chcieć i zadać sobie trochę trudu, materiału wystarczyłoby na wypasione dvd albo i dwa...A były to na prawdę w większości piękne występy chociażby sylwestrowe Get here z pierwszej połowy lat 90-tych w jedynce albo dwójce TVP...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Wojtuś »

Moje ukochane płyty świąteczne to płyty Mariah Carey, Christiny Aguilery i Natalii Kukulskiej nagrane dla pisma Na żywo. Oczywiście kocham też piosenkę Edyty Pada Śnieg a najbardziej w wersji zaśpiewanej w programie Święta, święta. Zapewne świąteczna płyta Edyty dołączy do tego grona!!!
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: DeathlySilence »

pilsner pisze:
DeathlySilence pisze: Natalia Kukulska – dopadłem jej kolędy nagrywane na początku kariery – straszne podkłady muzyczne jak podrzędne karaoke – odśpiewane jak u cioci na imieninach – przeraziły mnie. Natomiast Arek oświecił mnie, że to nie jedyne w jej dorobku – niedługo będzie mi dane się z nimi zapoznać.
też ich nie lubię, kompozycje fatalne, natomiast uwielbiam te nagrane dla pisma Na żywo... moje ulubione, zapis koncertu i wszystko brzmi naprawdę bardzo spontanicznie i niezwykle radośnie!!! do dziś nie spotkąłme sie z lepszymi wykonaniami(no chyba ze edzia to w tym roku zmieni) ;)
Właśnie sobie odsłuchałem - bardzo przyjemny koncert kolędowy - wysoka forma wokalna Natalii - niezwykłe aranże Jabłońskiego dodają smaczku całej płycie. Dzięki Aro. :)
Kukulska zarówno wokalnie, jak i muzycznie dojrzała - widać to po dwóch propozycjach kolędowych - jest to tylko dowód na to, że tego typu płyt nie należy nagrywać na początku swych karier - tzn. kiedy nie ma się tak naprawdę pomysłu na taki projekt, rozwiniętej muzycznej świadomości itp. itd.
Kiedyś w JOŚ Edyta powiedziała do Patrycji Kazadi po wykonaniu "Killing Me Softly", że chciałaby usłyszeć ponownie jej wykonanie po np. 10 latach - i razem stwierdziłyby jak tym razem by ten utwór zinterpretowała, a tym samym jak się rozwinęła ogólnomuzycznie i czy w ogóle ma coś do powiedzenia swoim śpiewem.
I tak jest z kolędami Natalii - pierwszego razu mogłoby prawdę powiedziawszy nie być. Tak by miała w dorobku genialną płytę z kolędami na żywo. A tak rewelacyjną i jakąś mierną, o której wolę zapomnieć. :wink:
Karolcia
Linger
Linger
Posty: 836
Rejestracja: 03 sie 2005, 7:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Karolcia »

Z piosenek świątecznych proponuję Wam piękny utwór "Kolęda dwóch serc" w wykonaniu Andrzeja Piasecznego, Mieczysława Szcześniaka, Kuby Badacha i Andrzeja Lamperta. Piosenka ta jest polską wersją hitu "Last Christmas" zespołu Wham. Możecie ją znaleźć na składance "Święta Święta 2".
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Magda M »

a czy ktoś się orientuje czy w tym roku będzie nowa składanka "Święta, Święta" ? Jakieś nowe spolszczone piosenki?
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: grzechoo »

W tym roku beda wyjątkowe muzyczne Święta: świąteczna Edytka i zamówiłem dziś Celine Dion Gold Box cd+dvd więc będzie czego słuchac i na co popatrzeć Obrazek
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: Piter »

Polecam "Lulajże Jezuniu" - aranż Smolika, i soulowe, cudowne, wybujane wykonanie Kasi Kurzawskiej z SOFY. Kolęda ukazała się na KAYAXowej składance dołączonej bodajże rok temu do dziennika POLSKA.

[ Dodano: 15-11-2008, 12:49 ]
Aro pisze: Anna Maria Jopek - Na całej połaci śnieg
Piękne wykonanie. Moim zdaniem, lepsze nawet od oryginału.

[ Dodano: 15-11-2008, 12:52 ]
DeathlySilence pisze:Somewhere Over The Rainbow Evy Cassidy - uwielbiam i kojarzy mi się z okresem świątecznym - i na pewno nie przez wykonanie Edki.
Mam wprost odwrotne skojarzenia. I też nie przez Edytę, bo ona zdawała mi się skopiować oryginał Judy Garland. Wykonanie Evy jest dla mnie typowo pierwszolistopadowe. Słucham go wtedy wraz z "Od nocy do nocy" w wykonaniu Edyty.

Nieświąteczne piosenki, które klimatycznie kojarzą mi się ze świętami to: Edyty "Loving you" i "Only the road" Celine.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: vanity »

zapomniałąm o bardzo ważnej piosence:
Slade - merry christmas everybody
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: DeathlySilence »

Czas odświeżyć temat... :wink2:

Cóż, płyta z kolędami od Edyty wyjdzie dopiero 22 grudnia, a mnie korciło, by zrobić sobie kompilację z kolędami i piosenkami świątecznymi.

A tak wygląda lista (CD1 Piosenki świąteczne & CD2 Kolędy):
Obrazek

Powstała pod moje gusta - natomiast pomimo mojej wcześnijszej opini na temat kolęd Justyny S., na kompilacji znalazły się 3 propozycje z Jej płyty ("Wśród nocnej ciszy" - radosny aranż, prosto i ładnie odśpiewane; "Jezus malusieńki" - po kilkukrotnym odsłuchaniu oczarowały mnie wokalizy, nadające utworowi niezwykłych barw - baśniowych; "Dzisiaj w Betlejem" - radosny wokal, orientalny aranż, ciekawe wokalizy po "ogłaszają").
Na płycie znalazły się najpiękniejsze z pięknych kolęd Anny Marii Jopek, Kayah, Natali Kukulskiej (z koncertu) i dwie propozycje Krzysztofa Kiljańskiego.
Mogę słuchać ich bez przerwy. :)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Kolędy, pastorałki, piosenki świateczne.

Post autor: grzechoo »

Na dniach - może nawet jutro - wraz z kwartalnikiem Promenada Sukcesu ukaże się świąteczna płyta Isis Gee. Będzie kolęda po polsku - Lulajże Jezuniu
ODPOWIEDZ