Nowości muzyczne

Płyty, single...

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Nowości muzyczne

Post autor: grzechoo »

Marek pisze:Zadebiutowali w 1999 roku i do tej pory wydali 7 albumów niezle tempo, ciekawe jaka jakość
Jak to jaka? Kazdy album (oprócz tego z przeboajmi Siniatry) dla mnie jest bombą (co nie oznacza, że wszystkie piosenki są gites, ale większość tak).Panowie nie spoczywają na laurach, nagrywają i odnoszą sukcesy. Mają na swoim koncie duet z Mariah i Dianą Ross (oraz Boą, azjatycką, bodajże koreańskją piosenkarką)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Marek »

HALINA FRĄCKOWIAK: Płyta 12 Maja
Obrazek
Nowy album Haliny Frąckowiak "Przystanek bez drogowskazu... Garaże gwiazd" ukaże się 12 maja, czyli później niż zapowiadano

Na nowej płycie znalazło się 13 premierowych utworów utrzymanych w charakterystycznym dla artystki lirycznym stylu, wzbogaconym akcentami tanecznymi. Fani musieli czekać na jej kolejny studyjny album ponad 20 lat. "Ta płyta jest zarówno liryczna, jak i dynamiczna. Mimo to stanowi całość - jest w niej zawarta jakaś myśl" - mówiła PAP Frąckowiak.

"Upłynęło trochę czasu od chwili gdy zaczęłam wybierać i oswajać muzykę oraz słowa, które znalazły się na tej płycie. Chciałam, by były wyrazem mojej wewnętrznej prawdy, moją osobistą wypowiedzią określającą +miejsce, w którym jestem+" - powiedziała Frąckowiak o płycie, która powstawała od 2003 roku. Płytę wyprodukowaną przez Adama Sztabę promuje piosenka "Sen co nie mija".

Album zawiera m.in. piosenkę "Wołanie moje...", którą Halina Frąckowiak wykonała dla Jana Pawła II w Watykanie. Piosenka powstała na podstawie wersów z "Księgi Psalmów". Drugim utworem, który artystka zaśpiewała dla Jana Pawła II, była "Pieśń o słońcu niewyczerpanym" ze słowami wiersza Karola Wojtyły. Ten utwór Frąckowiak zaśpiewała na płycie razem ze swoim synem Filipem.

Na płycie znajdują się także dwa utwory Frąckowiak w nowych wersjach - "Jesteś spóźnionym deszczem" i "Alicji rozdział XVI". "Adam Sztaba wprowadził bardzo nowoczesne aranżacje, ale na płycie znalazły się także klasyczne instrumentacje, np. w wykonaniu orkiestry smyczkowej. Są tu przemyślane teksty i bardzo piękna muzyka wielu kompozytorów" - podkreśla artystka.

Halina Frąckowiak zadebiutowała w 1963 roku na II Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Miała wówczas 16 lat. Artystka śpiewała m.in. z gdańskim zespołem Tony i poznańskimi Tarpanami. W 1971 roku rozpoczęła karierę jako solistka. Jest laureatką wielu przeglądów i festiwali w kraju i zagranicą. W 1993 roku na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Frąckowiak otrzymała złotą płytę Polskich Nagrań za całokształt działalności artystycznej.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Gabra »

Marek pisze:Fani musieli czekać na jej kolejny studyjny album ponad 20 lat.
i Wy narzekacie? :lol:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Marcin A. »

Okładka i tytuł juz mi się podobaja.Teraz czekam na muzykę...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Dobi »

Gabra pisze:
Marek pisze:Fani musieli czekać na jej kolejny studyjny album ponad 20 lat.
I Wy narzekacie? :lol:
Porównanie Edyty do Frąckowiak jest nie na miejscu :roll:
Szczególnie, że Frąckowiak ma większe doświadczenie sceniczne i trochę dłużej obraca się na rynku niż Edyta. Ma również na koncie większy dorobek płytowy.

A jeśli Edyta zamierza jednak kazać mam czekać na płytę ponad 20 lat to jest niepoważna...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Virtual Tom »

Magnetyzująca Reni Jusis

Obrazek

Reżyserem teledysku promującego najnowszy singiel Reni Jusis "Magnes" jest Anna Maliszewska. To już trzecia wspólna produkcja obu pań. Poprzednie dwa klipy - "Ostatni raz" i "It's Not Enough" - zdobyły w 2004 roku najważniejsze wyróżnienia na festiwalu polskich teledysków "Yach Film" (nagrodę za najlepszą reżyserię oraz Grand Prix). Autorką scenariusza do klipu "Magnes" jest sama Reni. Spełniając swoje najskrytsze marzenia, lewituje w chmurach i wykonuje ewolucje ekwilibrystyczne w powietrzu podczas skoku ze spadochronem. Aby uniknąć niespodzianek, odpowiednio wcześniej odbyła kurs spadochronowy.

Nowa płyta Reni Jusis ukaże się 5 czerwca 2006 roku i ma szansę podbić polską scenę klubową. Na krążku znajdą się wyłącznie taneczne kompozycje zmiksowane w jeden set. Nie zabraknie oczywiście także nowych piosenek artystki - utworów "Magnes" i "Kilka prostych prawd".


żródło:neostrada

Fragment piosenki i mixy można wysłuchać na http://www.renijusis.pl/
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Gabra »

akurat na nowe piosenki Reni czekam z ciekawością. tak samo jak Myslovitz :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Marek »

VERBA: Największe Przeboje Od Dziś
Obrazek

Dziś premiera kompilacji Verby " Największe przeboje". Na płycie oprócz znanych przebojów znajdą się trzy nowe kawałki

Nowe utwory to: nowa część opowieści o "Młodych Wilkach" nagrana przez Bartka, solowy kawałek Ignaca oraz jeden utwór wspólny kolegów z zespołu Verba.

Nowe kawałki to przedsmak trzeciej studyjnej płyty Verby, która ukaże się dokładnie w pierwszy dzień lata. Na krążku znajdują się dodatkowo wersje instrumentalne utworów oraz 5 teledysków. W płycie znajdzie się również plakat zespołu z specjalnej limitowanej edycji.

01. Mogliśmy
02. Nic Więcej
03. Pamiętasz
04. Ten czas
05. Summer Patrol
06. Słuchaj Skarbie
07. Zaopiekuj się mną feat. Rezerwat
08. Przyjdź do mnie nocą
09. Młode Wilki
10. Młode Wilki 2
11. Młode Wilki 3 NEW
12. Te chwile NEW
13. Czerwone niebo NEW
14. Mogliśmy (instrumental)
15. Nic Więcej (instrumental)
16. Pamiętasz (instrumental)
17. Ten Czas (instrumental)

Klipy:
18. Mogliśmy
19. Nic Więcej
20. Pamiętasz
21. Ten Czas
22. Zaopiekuj się mną
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Titter »

Lubie ich piosenki :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Marek »

DEPECHE MODE: 50 Koncertowych Albumów

Obrazek
Brytyjskie trio planuje wydać serię albumów nagranych podczas letniej trasy koncertowej promującej album "Playing The Angel"

Projekt zostanie zrealizowany we współpracy z firmą Live Here Now. Zarejestrowane zostaną wszystkie koncerty poczynając od występu w kalifornijskim Shoreline Amphitheater, który odbędzie się 27 kwietnia. Nagrania zostaną udostępnione na limitowanych albumach koncertowych, będzie można je także ściągnąć odpłatnie z internetu. Płyty będzie można zamawiać tuż po zakończeniu koncertów bądź przez internet.

Firma Live Here Now powstała w 2004 roku i oferuje oficjalne wydawnictwa koncertowe, które można nabywać tuż po zakończeniu imprez.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Nowości muzyczne

Post autor: grzechoo »

Ciekawe czy album Shayne'a Warda pojawi się w Polsce
2 wersje okładki albumu
Obrazek Obrazek
Okładka najnowszego (drugiego) singla
Obrazek
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Nowości muzyczne

Post autor: vanity »

Marek pisze:będzie można je także ściągnąć odpłatnie z internetu
mam pytanie. jak to jest z legalnością owych ściągniętych piosenek przez net? bo jak kupuję CD kasetę czy coś to mam "dowód" że mp3 w moim winampie pochodzi z legalnego źródła. jeśli sobie zapłace za piosenkę z neta np ze strony oficjalnej jakiegos wykonawcy - to w razie czego - w jaki sposób mogę udowodnić że to nagranie kupione a nie kradzione? paragon przysyłają do domu czy jak? ciekawi mnie ta sprawa, jakby ktoś wiedział...
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Marek »

MYSLOVITZ: Nowa Płyta Tydzień Później
Nowy album Myslovitz "Happiness Is Easy" ukaże się nie 12, a 19 maja

Obrazek

Siódmy studyjny album - siódmy krok do przodu zespołu Myslovitz. Bardziej alternatywnie, ale nadal melodyjnie i gitarowo. Bardzo wyraźnie czuć, że zespół nie spoczął na laurach, lecz wciąż poszukuje nowych artystycznych dróg i nowych muzycznych środków wyrazu. Myslovitz nie ulegają panującym modom, ale i nie powtarzają się. Realizatorem płyty jest Rafał Paczkowski, za produkcję odpowiadają Paczkowski, Maciek Cieślak i Myslovitz. Płyta była nagrywana w studio Zbigniewa Preisnera w Niepołomicach oraz P.I.Y. Studio w Warszawie. Projekt okładki jest dziełem Krzyśka Ostrowskiego (CKOD).

1. Fikcja jest modna
2. Ściąć wysokie drzewa
3. Mieć czy być
4. Spacer w bokserskich rękawiczkach
5. Kilka uścisków, kilka snów
6. W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
7. Gadające głowy ('79)
8. Ty i ja i wszystko, co mamy
9. Nocnym pociągiem do końca świata
10. Książę życia umiera
11. Złe mi się
12. Znów wszystko poszło nie tak
13. Czytanka dla niegrzecznych
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Gabra »

Marek pisze:Nowy album Myslovitz "Happiness Is Easy" ukaże się nie 12, a 19 maja
;(;(;(

ja już chce!!! :D
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowości muzyczne

Post autor: Marek »

POLSKIE RADIO: Maj Polskiej Piosenki W Jedynce
Obrazek
Polskie Radio kocha polskie piosenki przez cały rok. Jednak w maju, w Jedynce, ta miłość ma szczególny wymiar

Tym razem obok specjalnych audycji, spotkań z polskimi twórcami, konkursów z nagrodami i koncertów, powstała specjalna płyta. Jest na niej 15 polskich przebojów.

Są tu nagrania Czerwonych Gitar i Skaldów, które zna na pamięć kilka pokoleń. Swoich przebojów z lat 90. użyczyły na ten album najpopularniejsze artystki ostatniej dekady Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek, Kayah i Kasia Kowalska. Niezapomniany standard Maanamu „Oprócz” tu usłyszymy w wersji grupy Golden Life. „Niepokonani” i „Nie, nie, nie” to z kolei największe hity ostatnich lat z repertuaru Perfectu i T.Love. „Dawna dziewczyno” Pudelsów, to piosenka nagrodzona przez Polskie Radio na festiwalu w Opolu przed dwoma laty. Raz Dwa Trzy i Bogusław Mec nagrywają dla Polskiego Radia. Na pewno też ozdobą płyty jest „Tolerancja” Stanisława Sojki.

1. Perfect – Niepokonani
2. Kayah – Fleciki
3. Pudelsi – Dawna dziewczyno
4. Kasia Kowalska – Być tak blisko
5. Wilki - Niech mówi serce
6. Czerwone Gitary – Historia jednej znajomości
7. Varius Manx – Ten sen
8. Raz Dwa Trzy – Trudno nie wierzyć w nic
9. Anna Maria Jopek – O co tyle milczenia
10. Golden Life – Oprócz
11. Skaldowie – Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał
12. T.Love – Nie, nie, nie
13. Stanisław Sojka – Tolerancja
14. Edyta Bartosiewicz – Ostatni
15. Bogusław Mec – Przyjaciele po to są
ODPOWIEDZ