Muzyka Minionych Epok

Back to basics :)

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: MacLean »

Bardzo podoba mi się nowa płyta Łobaszewskiej (zwł. "tyle tego masz")
Mogliby ją puszczać w radiu, ale chyba faktycznie czekają na okres pośmiertnego ożywienia i trwogi obudzonych wspomnień.
Prońko też nieźle sobie radzi. Diva powinna się uczyć podejścia do publiczności od p. Krysi:)
Niestety, większość seniorów zostało kompletnie olanych po transformacji.
Alicja Majewska jest już prawie zapomniana, a śpiewa wciąż wybitnie.
Edyta Geppert...
Santor, German, nieszczęsna Villas...
Okres komunizmu przyniósł niezliczone grono wybitnych.
A dzisiaj? :D
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: betka »

Muszę sobie odświeżyć wiele nagrań. Wśród wymienianych przez Was artystek nie znam tylko twórczości G.Łobaszewskiej...być może mama nie lubiła :PP
Za to wychowałam się na Edycie Geppert i Alicji Majewskiej- do dziś wracam z przyjemnością, chociaż rzadko. To są utwory, których trzeba słuchać "naprawdę" i powiem szczerze, że trudno znaleźć na to czas.

A moją ulubienicą z dawnych lat jest Hanna Banaszak.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Flux »

Gwiazdy starej daty wraz z wiekiem wcale nie tracą swojego blasku. Podstawą jest szacunek do publiczności zaprawiany pracowitością i bogatym repertuarem. Byłem na koncercie Geppert, Łobaszewskiej, Kunickiej. Klasa, klasa i jeszcze raz klasa. Młodsze pokolenia artystów powinny się uczyć. Wciąż mają od kogo czerpać wzorce.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Muzyka Minionych Epok

Post autor: Bob »

Po 34 latach od premiery płyty Izy Trojanowskiej z Budka Suflera można się pewnego poranka obudzić i znaleźć taka perełkę.
http://m.youtube.com/watch?v=UbGDj-NRyww
Występ w czechosłowackiej TV + podłożone zremasterowane audio. Obróbka klipu to kilka godzin sklejania skrawków , bo taśma ma w kilku miejscach nierównomierny przesuw w stosunku do oryginalnego audio z cd. Ale dla Izy wszystko. Image porażający jak na tamte lata. Wyprzedzała modę o 1-2 lata, takie spódnice wylansowała Madonna kilka lat później...
Tydzień temu widziałem ją na koncercie z nowym narzeczonym?, menago? -16 lat młodzszym , czego E też życzę. Tak trzymać!!! ;-)
ODPOWIEDZ