Edyta, Basia, Blog czy kto?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Bosze... nie mówię, że ogólnie nie lubię metalu bez najmniejszego wyjątku, ale Vader mnei kategorycznie odrzuca... ==' metal jest już zresztą niemodny :twisted:

Basia jednak jest bliższa popowi niż Vader, a chodziło mi raczej o popowe zespoły i nie bardzo oddalone, gdy zakładałem temat ;) wiadomo, że tak ze wszystkich to Szopen i Szymanowski rządzą, hehe

proszę o Basię i Edytę :D (i o Blog, i o Blog! XDDDDDDDD)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2006, 1:08 przez Kamui Shiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: baker »

co to jest ten blog?

[ Dodano: 2006-09-13, 01:08 ]
Kamui Shiro pisze:metal jest już zresztą niemodny
a Edyta jest "modna"? :>
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Blog 27 - sprytne nastki, które zrobiły trochę kariery w Niemczech jako efekt mody na śpiewające dzieci xD

Edyta też nie, ale mniej lub bardziej melodyjne piosenki tak
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Angel »

Kamui Shiro pisze:proszę o Basię i Edytę :D (i o Blog, i o Blog! XDDDDDDDD)
Dolaczam sie do prosby, ale prosze tylko o Edyte. BO az mnie glowa rozbolala po tym fragmencie. :D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Basi nie chcesz?? ;( :foch:

Cruising For Bruising... bede to wyć do rana dzisiaj *__* dziękuję temu, kto dał linka, za przypomnienie mi tej piosenki :smile:
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Angel »

Nie chce. Wole EDyte. I nic tego nie zmieni. :D NAwet 100 Basiek. :ha:
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: baker »

Jezuu.. wąłsnie ogladam!! :shock: :shock: :shock:

no tak, one to kariere mogły tylko w niemczech zrobic! Skad one sie wzieły?! To Polki?
yy.. nie zorozumialam teledysku.. :059:

hyh.. ja sie nie nadaje do dzisiejszego swiata!! :? :beczy:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Którego teledysku? xD

ja tam je lubię, ale to chyba wszyscy wiecie, nie będę truć wam #CIACH#, niewierni... :roll:

a w Niemczech mają nieraz dużo lepszy gust muzyczny niż u nas. Tylko po prostu lubią rózne gatunki muzyczne lub pseudomuzyczne, nie jak u nas - tylko jazz i wyjący pies.

Angel - ja je lubię obie :] oczywiście Edyta mi bliższa, ale dla obu jest miejsce w moim uchu xD
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: B@r »

vanity pisze:hmmm, właściwie to nie ma co udowadniać, bo to tak wygląda. Basia poradziła sobie lepiej. Sprzedaż płyt mówi za siebie, obecność na listach mówi za siebie, robią trochę inne gatunki (na niekorzyść Basi bo to mnie popularne od umc umc), no ale Basia jakby górą. a jakby się kłócić tak do końca to obiło mi się o uszy że i tak wszystkich bije Vader który jest podobno witney houston metalu
Vanity, po raz kolejny sie z Toba zgadzam.
Wiadomo, ze fani Edy woleliby, by to ona i tylko ona blyszczala, ale jest jak jest. Zawsze i tak sie ja bedzie wymieniac wsrod eksportowych gwiazd, nie ma sie co zamartwiac.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

No i w gatunku pop i w przegródce "diwy z wielkim głosem" to ona będzie błyszczeć - chyba jeszcze długo :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: vanity »

Kamui Shiro pisze:metal jest już zresztą niemodny
modne jest chyba tylko to co jest komercyjne. tak więc jak masz tanie jeansy znanej marki to jesteś modny, a jak masz najnowsze Levi'sy to jesteś snobem :P
Kamui Shiro pisze:Basia jednak jest bliższa popowi niż Vader, a chodziło mi raczej o popowe zespoły i nie bardzo oddalone, gdy zakładałem temat wiadomo, że tak ze wszystkich to Szopen i Szymanowski rządzą, hehe
Basia jest bliższa popu, ale to nie pop. więc skoro rozmawiamy o zagranicznych podbojach warto pogadać o wszystkich któym się udało i którzy coś znaczą.
do zestawu trzeba dodać Dudziak, Urbaniaka, Śmietanę (gwiazdy, ale prawdziwe gwiazdy jazzu) do tego Komeda (do dziś ludzie zachwycają się tym co facio robił z muzą, choć on nieżyje ze 30 lat jak nie lepiej).
baker pisze:a Edyta jest "modna"?
w Polsce tak (tzn kiedyś) teraz nie. bo niby jak? na koncertach niesprzedane bilety, na listach jej nie ma, płyty w coraz mniejszych nakłądach. modna jest conajwyżej jako pani od coraz to nowszych rewelacji na swój temat, ale takie coś każdy głupi potrafi.
Angel pisze:Nie chce. Wole EDyte. I nic tego nie zmieni. NAwet 100 Basiek.
ja lubię wielu wykonawców i różnorodną muzykę.
baker pisze:no tak, one to kariere mogły tylko w niemczech zrobic! Skad one sie wzieły?! To Polki?
yy.. nie zorozumialam teledysku..
-> wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Blog_27
Magda pisze:Zawsze i tak sie ja bedzie wymieniac wsrod eksportowych gwiazd, nie ma sie co zamartwiac.
dobre i to, choć szkoda, że tylko Polacy ją kojarzą, no z paroma wyjątkami większości eurowizyjnymi. ale generalnie to nie ma co narzekać. ludzi którzy wybili się w swoich dziedzinach (jako oryginały i zdolne bestie - choć nie są masowo znani) nie brakuje wśród Polaków. można by sporo nazwisk wymienić...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Jeszcze poprzedni papież sprzedał bardzo dużo płyt :p może nawet więcej niż Szopen? xD

z tym niemodnym metalem to półżartem ^ ^'

chodzi mi głównie o takie zespoły/wykonawców, których utwory latają po normalnych stacjach radiowych i telewizjach, którzy zaistnieli na normalnych listach przebojów... Vadera jeszcze nie widziałem w jakimś zwyczajnym miejscu xD nie licząc 30 Ton

oo, widzę w tym artykule z Wikipedii, że "Wid Out Ya" Blogu 27 już nie było wysoko na niemieckiej liście... ale wśród młodzieży niemieckiej i ta piosenka jest dużym hitem. Ciekawe, na jakiej zasadzie autor hasła obliczył, że w Polsce "Wid Out Ya" było na 1 miejscu? :? przecież już nie ma zestawienia singli..
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: vanity »

Kamui Shiro pisze:chodzi mi głównie o takie zespoły/wykonawców, których utwory latają po normalnych stacjach radiowych i telewizjach, którzy zaistnieli na normalnych listach przebojów... Vadera jeszcze nie widziałem w jakimś zwyczajnym miejscu xD nie licząc 30 Ton
jazzmani też mało latają po normalnych listach przebojów (ale prawdziwi jazzmani, nie popjazzmani typu Melua czy Jones). należy pamiętać że większość list czy to tv czy radiowych przedstawia muzyczkę masową, trudno by vader był w RMFie na liście jeśli niechcą tego puszczać nawet o 3 w nocy.
czy ktoś się orientuje czy Billboard ma metalówkę i jest do niej dostęp - tzn także do archiwów?
kyle
Make it happen
Make it happen
Posty: 149
Rejestracja: 27 sie 2006, 5:27
Ulubiony album: Perła-Invisible
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: ***
Kontakt:

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: kyle »

vanity pisze:Angel napisał/a:
Nie chce. Wole EDyte. I nic tego nie zmieni. NAwet 100 Basiek.

ja lubię wielu wykonawców i różnorodną muzykę.

Ale chyba najbardziej Edyte?? :P
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Hmmm, pasuje Ci takie coś i takie coś , Vanity ? :] są tu utwory metalowe chyba...

Jazzmani (nie tylko ci upopieni!) jednak bywają w gorącej setce i dwusetce Billboardu i innych ważnych list światowych- czy to albumy, czy to utwory... a Vadera jeszcze nie widziałem, ale może przeoczyłem.

A ja tam i tak nie lubię ani prawdziwego jazzu zbytnio, ani metalu xD
ODPOWIEDZ