Edyta, Basia, Blog czy kto?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Mist »

kyle pisze:Jak widac do zrobienia kariery nie wystarczy sama osobowosc i Boza iskra. Niestety.
jeszcze trzeba byc normalnym... :? sorry wiem, ze to zabrzmialo dziwnie ale chodzilo mi o racjonalne postepowanie i kierowanie sie logika a tego u naszej Gwiazdy nie widze...

Smutne to wszystko....
kyle
Make it happen
Make it happen
Posty: 149
Rejestracja: 27 sie 2006, 5:27
Ulubiony album: Perła-Invisible
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: ***
Kontakt:

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: kyle »

Mysle,ze Edyta nie zdola wydac plyty bez jakiejs wiekszej wytworni. Jej potrzeba ludzi ktorzy wszystko zaaranzuja poczawszy od zebrania materialu az po promocje-Edyta tylko musi wejsc do studia i zaspiewac.
Marcin
The story so far
The story so far
Posty: 567
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:17
Lokalizacja: gone!

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Marcin »

fit pisze:A ja bardzo lubilam piosenki Basi jak bylam mlodsza...
Ja pierwszy raz z muzyka Basi zetknalem sie majac 14 lat i do dzis ja lubie + kolekcjonuje jej dyskografie (posiadam plytke z autografem Basi i Danny'ego White :PP )
Polecam [w sieci]:
http://basiaweb.com/

na youtube:
Cruising For Bruising
Drunk On Love

Co wazne, Basia nie tylko spiewa, ale takze pisze teksty i muzyke - nie czeka na to, az ktos poda jej piosenke 'na tacy'.
Z niecierpliwoscia czekam na nowa plytke Basi i na 100% jestem przekonany, ze ukaze sie ona przed wydaniem nowej plyty pani Gorniak.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

Bardzo lubię "Cruising For Bruising" *_* to się nazywa "Coś". Ale Basia podobała się tylko w USA i w Polsce, czy ogólnie na całym świecie? tego to już nie wiem... :o
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: B@r »

Znalazlam an stronie fanow Basi cos takiego:
Surely there have been scores of other Polish pop singers…right?
Wrong. Basia is the first and only Pole to have had songs on the US Top 40 chart and the first to have a platinum-selling album (London Warsaw New York in 1992). There have been several attempts to export Polish pop to the world market, but none have been anywhere nearly as successful as Basia. The closest would probably be Edyta Gorniak, who had minor hits in some European countries.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: grzechoo »

Ja tylko napisze jedno: nie ma tak naprawdę recepy na hit. Dumka była wielkim hitem ale swoje przeleżała, sam Dębski o tym w Radiowej jedynce mówił (gdzieś ze dwa tygodnie temu - jak było o przebojach filmowych), nie chciano Dumki bo uważano,że to niefajna piosenka, a tu prosze jaki sukces, No Doubt i Don't Speak, dopiero za drugim podejsciem stał się hitem, Słowa Andrzejewicz tez na nowo wydane po sukcesie Pozwól Zyć. Wiele piosenek które nigdy by niepodejrzewano, że staną sie wielkimi przebojami takowymi sie stawały
Marcin
The story so far
The story so far
Posty: 567
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:17
Lokalizacja: gone!

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Marcin »

Kamui Shiro pisze:Bardzo lubię "Cruising For Bruising" *_* to się nazywa "Coś". Ale Basia podobała się tylko w USA i w Polsce, czy ogólnie na całym świecie? tego to już nie wiem... :o
Musiala podobac sie rowniez w Japonii. Ponizej wydawnictwa, ktore ukazaly sie tylko w Japonii.

The Best Remixes 1&2
Obrazek Obrazek

Taro Hakase ft. Basia "So Nice (Summer Samba)"
Obrazek

Basia (Nie Matt Bianco!) "Half A Minute" 1996
Obrazek

Basia Xmas/Basia Best - promo 2CD

Obrazek Obrazek

Angels Blush (wydany takze w USA, tyle ze jako promo)
Obrazek

Copernicus 3"CD
Obrazek

Brave New Hope 3"CD
Obrazek

Traditional Polish Sambas (bootleg)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Kamui Shiro »

To z Twojej płytoteki? Jeśli tak, to chyba jesteś dużym fanem Basi T. :)

nie wiedziałem, że "Słowa" są starą piosenką... o_o nawiasem mówiąc, Gosia Andrzejewicz miałąby pewne malutkie szanse na sukces za granicą... przebojowe melodie (choć trochę za banalne, przydałoby się coś świeżego), fajny głos i słowiańska uroda :P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: vanity »

Marcin pisze:Musiala podobac sie rowniez w Japonii. Ponizej wydawnictwa, ktore ukazaly sie tylko w Japonii.
chyba Niedźwiedź mówił, że w jakimś kraju azjatyckim odbierała któryś kolor płyty za sprzedaż. więcej nie powiem - nie pamiętam , to dawno było...
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Angel »

Plyty nie plyty, Japonia nie Japonia, ale dla fanow EDyty to Edyta bedzie ta ktora jest lepsza. Dla fanow pani Trzetrzelewskiej to ona bedzie najlepsza. Ale o gustach zdaje sie nie dyskutuje. :/
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: B@r »

Angel pisze:Ale o gustach zdaje sie nie dyskutuje.
Nie dyskutujemy o gustach bynajmniej. )
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Angel »

Magda pisze:Nie dyskutujemy o gustach bynajmniej. )
TAkie odnioslem wrazenie czytajac co poniektore posty. I ogolne wrazenie z calego topiku jest tez takie jakby na sile chciano udowodnic ze Basia zrobila wieksza kariere do Edyty na tzw Zachodzie.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: vanity »

Angel pisze:TAkie odnioslem wrazenie czytajac co poniektore posty
trudno jest dyskutować nie podpierając się własnym gustem....
Angel pisze:I ogolne wrazenie z calego topiku jest tez takie jakby na sile chciano udowodnic ze Basia zrobila wieksza kariere do Edyty na tzw Zachodzie.
hmmm, właściwie to nie ma co udowadniać, bo to tak wygląda. Basia poradziła sobie lepiej. Sprzedaż płyt mówi za siebie, obecność na listach mówi za siebie, robią trochę inne gatunki (na niekorzyść Basi bo to mnie popularne od umc umc), no ale Basia jakby górą. a jakby się kłócić tak do końca to obiło mi się o uszy że i tak wszystkich bije Vader który jest podobno witney houston metalu :D
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Angel »

E tam tragizujecie. Edyta rulez! :P To forum Basi czy Edyty, bo nie pamietam? :D
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: baker »

vanity pisze:a jakby się kłócić tak do końca to obiło mi się o uszy że i tak wszystkich bije Vader który jest podobno witney houston metalu :D
Właśnie to chciałam powiedziec!! To Vader jest najbardziej znanym na swiecie polskim produktem muzycznym! Koncertują po całej Europie, Skandynawii, po Stanach mają całe trasy, a nie recitale! Więc znowu, niestety, sprawdza sie reguła Basi, bo zespół jest bardziej znany na świecie, niz w kraju. Byc moze dlatego, ze w Polsce jest niewielu wyznawców death metalu.

Vader nie tylko dawno, dawno temu jako chyba pierwszy zespol z Europy Wchodniej zasłyną na arenie miedzynarodowej, ale do dzis jest wymieniany jednym tchem z najlepszymi: Morbid Angel, Immortal czy Cannibal Corbse... To tak, jakby przecietny Amerykanin wymienil wsrod najlepszych glosow swiata: Carey, Houston i Górniak. Robiłoby to wrazenie, co? :) Oczywiscie przecietny amerykanin, europejczyk czy azjata nie ma zielonego pojecia o death matalu, no ale to jzu inna kwestia, bo ci co sie choc troche znaja - znaja Vadera, bez wzgledu kraj, w którym mieszkaja.

Przypuszczam, ze niewielu z was wie, co to jest Vader, wiec ci którzy mierza sukses Basi T. jedynie tym, ze "ja nie wiem kto to jest, moi znajomi tez nie - wiec co to za sława?!" nie maja racji. Moj znajomy, który bynajmniej nie mieszkał w dziupli, nie wiedział kim byla Hanka Bielicka, czy kim był Lucjan Kydryński, a to nie znaczy wcale, ze oni nie byli znani, prawda? :) Za to on dobrze wie, kim/czym jest Vader.. :)
myśle ze wiecie co chce poweidziec :)

Gdyby ktos chciał poznać naszych najpopularniejszych, obok Szopena i Preisnera, swiatowych muzykow - zapraszam tutaj:
:evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat:
http://youtube.com/watch?v=k66u3joqpQM& ... ed&search=
:evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat:


No co? W taaaaany!!
:580: :rockon: :580: :rockon: :580: :rockon: :580: :rockon: :580: :rockon:
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2006, 1:07 przez baker, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ