Edyta, Basia, Blog czy kto?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Piter »

Mist pisze:No Aro... zalosni Ci ludzie.. bez komentarza, ale w gwoli scislosci, to scenarzysta mial racje, jakkolwiek obecna sytuacja nie jest. Edi zaszla najdalej i nie ma takiego drugiego wokalu w Polsce...
Dalej, mimo wszystko, zaszła Trzetrzelewska. A wokal to nie to samo, co najlepsza piosenkarka.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Michael »

Piter pisze:Dalej, mimo wszystko, zaszła Trzetrzelewska.
Tylko, że nazwisko Górniak kojarzy każdy, niezależnie od wieku; z Trzetrzelewską byłby juz problem. 8)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: ANETA »

Ja nie wiem wogle co ta Basia osiagneła. Nie kojaze zadnej jej piosenki aby była hitem :?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Piter »

Michael pisze:
Piter pisze:Dalej, mimo wszystko, zaszła Trzetrzelewska.
Tylko, że nazwisko Górniak kojarzy każdy, niezależnie od wieku; z Trzetrzelewską byłby juz problem. 8)
Bez przesadyzmu. Trzetrzelewska nie jest znowu aż tak elitarną artystką. Oczywiście nie wykonywała typowo popowej muzyki jak Edyta, ale udało jej się błysnąć w USA, wejść na listy Billboard, zdobyć status platynowej płyty i rozkochać w sobie samą Anitę Baker (tylko proszę, bez pytań - kto to taki?). To oczywiście nie jest sukces na miarę Britney, Whitney czy Jacksona, ale i tak większy niż ten Edyty, bo w sumie w samych Stanach Basia sprzedała chyba więcej egzemplarzy jednej płyty niż Edyta dwóch w Europie i Azji.
A co do hitów, to trudno nazywać piosenki Basi hitami, bo to nie ten rodzaj muzyki. Znane sa na pewno: "Time and tide", "Cruising for bruising" i "Drunk on love", które mogę polecić. Powiem jeszcze, że za kilka lat Górniak stanie się tematem wspomnień dawnej świetności, a triumfy święcić będzie jakaś Doda. Tak to już jest. Strasznie mało jest na świecie wulgarnych beztalenciów, które są na topie przez całe życie.






******
Edit:
Przypominamy że to nie jest temat poświęcony "Basiom Trzetrzelewskim" :!:

******
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2006, 12:55 przez Piter, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Michael »

Piter pisze:
Michael pisze: Tylko, że nazwisko Górniak kojarzy każdy, niezależnie od wieku; z Trzetrzelewską byłby juz problem. 8)
Bez przesadyzmu. Trzetrzelewska nie jest znowu aż tak elitarną artystką. Oczywiście nie wykonywała typowo popowej muzyki jak Edyta, ale udało jej się błysnąć w USA, wejść na listy Billboard, zdobyć status platynowej płyty i rozkochać w sobie samą Anitę Baker (tylko proszę, bez pytań - kto to taki?). To oczywiście nie jest sukces na miarę Britney, Whitney czy Jacksona, ale i tak większy niż ten Edyty, bo w sumie w samych Stanach Basia sprzedała chyba więcej egzemplarzy jednej płyty niż Edyta dwóch w Europie i Azji.
A co do hitów, to trudno nazywać piosenki Basi hitami, bo to nie ten rodzaj muzyki. Znane sa na pewno: "Time and tide", "Cruising for bruising" i "Drunk on love", które mogę polecić. Powiem jeszcze, że za kilka lat Górniak stanie się tematem wspomnień dawnej świetności, a triumfy święcić będzie jakaś Doda. Tak to już jest. Strasznie mało jest na świecie wulgarnych beztalenciów, które są na topie przez całe życie.






******
Edit:
Przypominamy że to nie jest temat poświęcony "Basiom Trzetrzelewskim" :!:

******

Mnie chodziło o Polskę. W Polsce każdy kojarzy nazwisko Górniak, co do Trzetrzelewskiej miałbym wątpliwości 8) Co do Dody, to szczerze wątpię, żeby zrobiła karierę międzynarodową. Moim zdaniem to nie jest materiał na światową gwiazdę, ale czas pokaze 8)

OK, koniec off topów, bo zaraz wpadnie madziamiecz z batem i nas wychłosta :P :ha:




***
edit:
no własnie :lody:
magdamiecz :PP
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2006, 13:52 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: B@r »

Dodam tylko jedno - gdy Eda jest w Chicago, wystepuje w Copernicus Center, na scenie ktora kojarzy glownie Polonia. Gdy Trzetrzelewska gra w Chicago, wystepuje w jednym z najpiekniejszych i najbardziej znanych teatrow w miesice, gdzie wystepuje wiele slaw - The Chicago Theater w centrum miasta.

Fragmenty Niani, ktore widzialam na stronie serialu, nie powalily mnie. Mialam wrazenie, jakby nagrano Ede po pierwszym ujeciu i koniec.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Piter »

Michael pisze:Mnie chodziło o Polskę. W Polsce każdy kojarzy nazwisko Górniak, co do Trzetrzelewskiej miałbym wątpliwości 8) Co do Dody, to szczerze wątpię, żeby zrobiła karierę międzynarodową. Moim zdaniem to nie jest materiał na światową gwiazdę, ale czas pokaze 8)
Wyczuwam schiza. Najpierw chodzi Ci o Polskę, a później o międzynarodową karierę Dody. Mi się wydaje, że wcale nie jest tak źle. Ludzie Trzetrzelewską znają, tyle, że Górniak jest świeższa, bo zrodziła się w 1994 roku i wciąż żyje w kolorowej prasie. Nie da się o niej zapomnieć.
A temat dyskusji - cóż, właściwie powinien się zakończyć na : "tak, zagra, w serialu", ale mniejsza o to.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Michael »

Piter pisze:Wyczuwam schiza. Najpierw chodzi Ci o Polskę, a później o międzynarodową karierę Dody.
Sam poruszyłeś temat Dody, więc się do tego ustosunkowałem. Gdyby przeprowadzono w Polsce wśród losowo wybranych ludzi, w różnych grupach wiekowych ankietę
pt. "kim jest...Trzetrzelewska, kim jest Górniak", to mógłbym się założyć, że sporo ludzi nie kojarzyłoby Basi. I tylko o rozpoznawalność mi chodziło,a nie o ilość sprzedanych płyt, bo tutaj Edyta zdecydowanie wymięka 8)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: ANETA »

Nie wiem wiec dlaczego Edyta nie jest w USA ,,popularna" jak Basia skoro ma i lepsze piosenki (pomimo wielu moich ,,ale" do Invisible) i głosisko i urode.... tylko promocja zawaliła w takim razie

Sorki za off topa
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Piter »

Michael pisze:
Piter pisze:Wyczuwam schiza. Najpierw chodzi Ci o Polskę, a później o międzynarodową karierę Dody.
Sam poruszyłeś temat Dody, więc się do tego ustosunkowałem. Gdyby przeprowadzono w Polsce wśród losowo wybranych ludzi, w różnych grupach wiekowych ankietę
pt. "kim jest...Trzetrzelewska, kim jest Górniak", to mógłbym się założyć, że sporo ludzi nie kojarzyłoby Basi. I tylko o rozpoznawalność mi chodziło,a nie o ilość sprzedanych płyt, bo tutaj Edyta zdecydowanie wymięka 8)
Ciekawe, czy znaliby Szymborską.

[ Dodano: 2006-09-11, 16:34 ]
ANETA pisze:tylko promocja zawaliła w takim razie
Nie, zawaliły się wieże - dziś mamy rocznicę.
W każdym razie najważniejsza jest oryginalność, której Edycie zawsze brakowało.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: B@r »

ANETA pisze:Nie wiem wiec dlaczego Edyta nie jest w USA ,,popularna" jak Basia skoro ma i lepsze piosenki (pomimo wielu moich ,,ale" do Invisible) i głosisko i urode.... tylko promocja zawaliła w takim razie
Subiektywne zdanie, ktore jak widac nie wszyscy musza podzielac.
Piter pisze: każdym razie najważniejsza jest oryginalność, której Edycie zawsze brakowało.
Niestety na zachodzie postrzegana byla jako kopia najpierw Celine, a potem Kylie. Mimo ze dla nas moze byc jedyna i niepowtarzalna.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: vanity »

Piter pisze:To oczywiście nie jest sukces na miarę Britney, Whitney czy Jacksona, ale i tak większy niż ten Edyty, bo w sumie w samych Stanach Basia sprzedała chyba więcej egzemplarzy jednej płyty niż Edyta dwóch w Europie i Azji.
coś kiedyś słyszałam (czyli czytałam) że jedna z płyt Basi rozeszła się w nakładzie pół miliona, tylko w USA, nie wiem ile poza jeszcze tej płyty sprzedała, ale chyba nalezy brać pod uwagę podobną sumkę.
Piter pisze:A co do hitów, to trudno nazywać piosenki Basi hitami, bo to nie ten rodzaj muzyki.
jak na ten gatunek co ona śpiewa to był sukces i to bardzo duży.
ANETA pisze:Ja nie wiem wogle co ta Basia osiagneła. Nie kojaze zadnej jej piosenki aby była hitem
a ja niektóre jej piosenki kojarzę bardzo dobrze i pewnie nigdy ich nie zapomnę.
Piter pisze:Ludzie Trzetrzelewską znają, tyle, że Górniak jest świeższa, bo zrodziła się w 1994 roku i wciąż żyje w kolorowej prasie. Nie da się o niej zapomnieć.
i Edyta robi w popie, a Basia odstawia niszówkę.
Michael pisze:kim jest...Trzetrzelewska, kim jest Górniak"
rozpoznawalność- tutaj Edyta bije chyba każdego, no może poza Dodą, ale czy artysta który chce być szanowany dąży do takiej tandetnej popularności z jaką kojarzona jest Edyta? niszówki (typu Basia i inni) siedzą w studio wydają płyty, jeżdżą w trasy i nie zajmują się produkcją skandali dla podtrzymania popularności, bo mają zdrowsze podejście do życia i do zawodu.

[ Dodano: 2006-09-11, 16:59 ]
Magda pisze:Piter napisał/a:
każdym razie najważniejsza jest oryginalność, której Edycie zawsze brakowało.


Niestety na zachodzie postrzegana byla jako kopia najpierw Celine, a potem Kylie. Mimo ze dla nas moze byc jedyna i niepowtarzalna.
w Japonii była kopią Merayki.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Michael »

Bzdurne jest doszukiwanie się przyczyn nieudanego podboju świata w braku oryginalności Edyty. To, że ma podobny styl i głos do MC czy Celine nie przesądziło o porażce. Każda z tych pań nadaje swoim piosenkom inną wymowę, każda z tych pań ma inną barwę głosu, w końcu każda z tych pań reprezentuje inny typ urody. Klęski Edyty można dopatrywac się jedynie w materiale, który dobrała na swoje albumy i braku determinacji samej zainteresowanej. Moim zdaniem nie były to piosenki skazane na sukces 8)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: B@r »

Michael pisze:Klęski Edyty można dopatrywac się jedynie w materiale, który dobrała na swoje albumy i braku determinacji samej zainteresowanej. Moim zdaniem nie były to piosenki skazane na sukces
Problemem byla zbyt dluga przerwa w plytach i kazda z nich miala innego docelowego odbiorce. Ci ktorzy kupili EG pewnie nawet nie skojarzyli tej pani z klipu do Impossible z ta z When You Come Back to Me. I owszem, tam byla tylko kopia innych, niestety.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta, Basia, Blog czy kto?

Post autor: Piter »

Michael pisze:Bzdurne jest doszukiwanie się przyczyn nieudanego podboju świata w braku oryginalności Edyty. To, że ma podobny styl i głos do MC czy Celine nie przesądziło o porażce. Każda z tych pań nadaje swoim piosenkom inną wymowę, każda z tych pań ma inną barwę głosu, w końcu każda z tych pań reprezentuje inny typ urody. Klęski Edyty można dopatrywac się jedynie w materiale, który dobrała na swoje albumy i braku determinacji samej zainteresowanej. Moim zdaniem nie były to piosenki skazane na sukces 8)
A moim zdaniem problemem właśnie było to, że na dwóch międzynarodowych płytach nie było Edyty, a jedynie wytwór menedzerów i producentów. Myślę też, że ludzi nie bawią juz kopie, bo ich popularność jest chwilowa.
ODPOWIEDZ