Refleksja nad polska muzyką

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: endeven »

ray pisze:
witcher pisze:Jeśli już musimy być małostkowi i drobiazgowi to również służę
Daruj sobie te próby wyzłośliwiania się, bo ja się tak nie zachowuję.
Złośliwość ze strony czyjej? @Witchera?

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
400 tysięcy a 130 tys. to taka wielka różnica jeśli przednie cyfry to miliony?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

Endeven, nie ma potrzeby się tak emocjonować - a już szczególnie teraz, kiedy w karierze Edyty kompletnie nic się nie dzieje. :)
Mam wrażenie, że zdenerwowałeś się tym, co napisałem o klipie do Teraz-tu - że on dobije do 6 mln wyświetleń dopiero za jakieś półtora roku. Po prostu faktem jest, że teraz ten teledysk ma bardzo mało nowych odsłon - mimo że jest najlepiej "wypozycjonowany" spośród wszystkich filmików z Edytą.

Wracając do Wracam do domu - mam nadzieję, że już po raz ostatni w tym temacie...
Po pierwsze, nie jest prawdą, że o "gejowskim fan made" klipie rozpisywały się portale plotkarskie - aż sprawdziłem z ciekawości. Tę informację podał tylko jeden portal - Plotek, a akurat on nie ma takiej siły oddziaływania jak Pudelek, "Fakt", czy "Super Express".
Po drugie, nie jest prawdą, że wysoki wynik piosenki Justyny to zasługa Ani Lewandowskiej. :) Ona to wideo zalinkowała niespełna 3 miesiące temu, a ta piosenka miała ogromną przewagę nad innymi nagraniami Justyny już dużo, dużo wcześniej.
Po trzecie, nie wiemy, czy wysoka liczba wyświetleń dwóch wykonań tego utworu z "Voice'a" to zasługa Steczkowskiej, Sobierajskiego, samej piosenki, czy wszystkich tych czynników razem wziętych. Ale faktem jest, że akurat występ Justyny i Michała z drugiej edycji programu ma najwięcej odsłon spośród wszystkich duetów gwiazd z uczestnikami ze wszystkich siedmiu edycji.
Po czwarte, serial "Prawo Agaty", w którym pojawiła się piosenka Justyny (a może wielokrotnie przewijała się? - nie wiem, nie widziałem ani jednego odcinka) skończył się prawie 2 lata temu. I wykorzystano w nim całą masę polskich przebojów - lista tych utworów jest na Wikipedii.
Cztery powyższe czynniki faktycznie możemy uznać za jakieś tam "warunki sprzyjające". Ale też nie przeceniajmy ich znaczenia. W przypadku każdej piosenki możemy doszukać się jakichś "warunków sprzyjających", ale nie zawsze one działają. Wracam do domu ma tyle wyświetleń i odsłuchań, bo po prostu się podoba - ten utwór jest tak inny od tego, co obecnie proponują nam radia, tak poruszający, że nic dziwnego, że przyciąga nowych słuchaczy, mimo że nie jest już "świeżynką".
Po piąte, poruszyłeś w kontekście Teraz-tu kwestię nieoficjalnych filmików, które zostały usunięte z YouTube. Obiektywizm nakazuje wspomnieć, że i w przypadku piosenki Justyny musieliśmy mieć z tym do czynienia. Ten utwór miał premierę na początku czerwca 2007, oficjalny kanał Justyny na YouTube zaczął działać pod koniec sierpnia 2007, a jak zapewne wiesz w tamtych czasach do kwestii praw autorskich na YT nie przywiązywano takiej wagi jak teraz. Swoją drogą, ciekawe jest to, że na tym oficjalnym kanale Justyny są 184 filmy, ale nie ma wśród nich oficjalnego klipu do Wracam do domu (zresztą klipu do Dziewczyny szamana też nie ma) - jest tylko "fan made" z dokręconym przez Justynę zakończeniem. Oficjalny klip do Wracam do domu razem z kilkoma innymi teledyskami został wydany na DVD dołączonym do reedycji albumu "Daj mi chwilę" w lutym 2008. A klip nieoficjalny pojawił się na kanale Justyny na YT dopiero w październiku 2010.

Faktem jest, że kiedy piosenki To nie tak, jak myślisz i Teraz-tu były nowe, grano je w najważniejszych radiach komercyjnych i dotarły na szczyty listy przebojów. Faktem jest też to, że o Wracam do domu nie możemy powiedzieć tego samego. Ale od lutego 2013 działa w naszym kraju Spotify - już wtedy wszystkie 3 piosenki były stare, więc jak najbardziej możemy je porównywać pod względem popularności. Dzisiaj WDD ma w tym serwisie więcej odsłuchań niż TNTJM i T-T razem wzięte. Tak po prostu jest - z liczbami się nie dyskutuje. I nie ma się co oburzać i zaklinać rzeczywistości. :) Po prostu piosenka Justyny przetrwała próbę czasu, a te dwa konkretne utwory Edyty - nie. Wyniki na YouTube jeszcze dodatkowo to potwierdzają. No chyba, że faktycznie to wyłącznie fanki Lewandowskiej nabiły Jusi te miliony odtworzeń, zajadając w międzyczasie "kulki mocy". ;-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: endeven »

ładnie kombinujesz, ale koniec końców to wracamy do... punktu wyjścia. Edyta ma dużo więcej ciekawszych przebojów i piosenek od TNTJM i TT, by te mogły się przebić do pozycjonowanego na spotify top 10 artysty. Wracam do domu może być najcześciej słuchaną piosenką przez resztki fanów Justyny, w dalszym ciągu jednak nie czyni to z tego utworu jej największego przeboju, który wykraczałby poza wierną publikę na taką skalę jak w przypadku Dziewczyny Szamana , Oko za Oko, czy Grawitacji. Może pytanie w familiadzie rozwiałoby wątpliwości w tym pasjonującym temacie :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

endeven pisze:przez resztki fanów Justyny
Widzę, że nie odpuszczasz. Bardzo Cię proszę, żebyś jednak darował sobie tego typu komentarze. Tym bardziej, że z każdym dniem ubywa fanów na Facebooku nie Justynie, a innej Diwie. ;-)

Proponuję zakończyć temat - dajmy pożyć i Dziewczynie szamana, i Oku za oko, i Grawitacji, i Wracam do domu i wspomnianym starym piosenkom Edyty - za rok wrócimy do tematu i sprawdzimy, jak sobie radzą na YouTube i Spotify. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Kamui Shiro »

Ja się jednak zgodzę z Endevenem --- dam sobie paznokcia uciąć, że przy pytaniu w "Familiadzie" o hit Steczkowskiej nikt nie wymieniłby "Wracam do domu", chyba że byłby to jakiś znawca, fan, ekspert od jej repertuaru - a rzeczywiście, takich ludzi są ilości raczej resztkowe i niech to niczego w wartości nie ujmuje Steczkowskiej ani jej muzyce, ani miłośnikom tychże. Ray też ma rację, że ta piosenka jest liderem w statystykach odtworzeń w jej dyskografii i że radzi sobie lepiej niż niejedna piosenka Edyty z podobnych lat... Ale to już raczej taka ciekawostka i paradoks niż świadectwo faktycznej przebojowości, rozumianej jako rozpoznawalność, legendarność, liczbę odtworzeń --- nie wiem, co się dzieje a prywatnych komputerach i telefonach, ale przyznam bez bicia, że nigdy w życiu nie słyszałem Wracam do domu w radiu. Nigdy.

A Jusia na pewno za ileś lat ma szanse radzić sobie w serwisach muzycznych jeszcze lepiej od Edzi niż teraz, bo jest pracowita i jej fani nie mogą narzekać, że nic nie robi muzycznie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: KrzysiekF »

Pamiętacie kompilacje RMF FM ? Album sprzedał się w nakładzie ponad 500 tys . Które utwory przetrwały próbę czasu?

Wczoraj w drodze do domu autobusem słysząc Kowalska z Widzę twoją twarz pomyślałem, że wersję Edytowe chyba jednak odeszły w zapomnienie. Kowalską grają, Perfect również, De Mono, Urszulę...a Edytka ? ;( ie utwory Edyty coraz rzadziej grają radia, nie słyszałem żadnego chyba już dobre kilka miesięcy w eterze. Szkoda.

NIEŚMIERTELNI 2 emisje w 2016 r. :beczy:


1. Kasia Kowalska - "Widzę Twoją twarz" (Roxette - "Listen To Your Heart")

2. De Mono - "Nasza jest cała ta noc" (Robert Palmer - "I'll Be Your Baby Tonight")

3. Varius Manx - "Kilka sekund" (Youssou N'Dour & Neneh Cherry - "7 Seconds")

4. Perfect - "Każdy oddech Twój" (The Police - "Every Breath You Take")

5. Urszula - "Kto by Cię chciał pokochać" (Bob Marley - "Could You Be Loved")

6. Anita Lipnicka - "Kruchy czas" (Sting - "Fragile")

7. Edyta Górniak - "Kiedy tęsknię" (Rod Stewart - "When I Need You")

8. Kasia Kowalska - "Mniejsze zło" (Celine Dion - All By Myself)

9. Urszula - "Jeśli mnie nie znasz" (Simply Red - "If You Don't Know Me By Now")

10. Perfect & Patrycja Markowska - "Kołysanka" (Tina Turner & David Bowie - "Tonight")

11. Varius Manx - "Więc popatrz na mnie choć raz" (Phil Collins - "Against All Odds")

12. De Mono - "Bo dziś już nie ma nas" (Elton John - "Sacrifice")

13. Edyta Górniak - "Nieśmiertelni" (Queen - "Who Wants To Live Forever")
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

KrzysiekF, pamiętamy. :) Patrycja i Grzegorz Markowscy do dziś śpiewają czasem razem w telewizji Kołysankę. Piosenka De Mono Nasza jest cała ta noc też przetrwała próbę czasu - pamiętam, że zagrali ten utwór podczas występu na rynku Manufaktury w lipcu 2014, przed koncertem Edyty. Swego czasu bardzo mi się podobała piosenka Więc popatrz na mnie choć raz Varius Manx - wtedy nie znałem jeszcze wersji Phila Collinsa i później, kiedy poznałem oryginał, wydawał mi się smętem w porównaniu z wersją Kuszyńskiej. :)
Widzę Twoją twarz Kasi Kowalskiej oczywiście też nadal cieszy się popularnością. Swoją drogą, Kowalska w latach 2000-2004 wydała aż 11 klipów (Żyję raz, Nobody, Być tak blisko, Będę jak, Starczy słów, Bezpowrotnie, Antidotum, Pieprz i sól, Widzę Twoją twarz, To, co dobre, Prowadź mnie), była bardzo płodna w tamtym okresie... A teraz, po szumie przy okazji premiery singla Aya, znowu zrobiło się o niej cicho. :( Chylińska powiedziałaby: "Czekasz na płytę tej ci*y tyle lat, a ona se, ku*wa, leci w ch*ja"...
niuto pisze:jak pokazują ostatnie lata w Polsce na szczyty sprzedaży nie trafiają popowe płyty, tylko albumy "nudne", "posągowe" czy "uduchowione". Lepiej sprzedaje się ambitna muzyka, bo jej dojrzali odbiorcy moga i chcą sobie pozwolić na zakup płyty.
niuto pisze:Wystarczy spojrzeć na aktualny Olis - kiedy odrzucimy składanki to wiekszość artystów znajdujących się na liście to przedstawiciele "ambitniejszej" muzyki.
Czy ja wiem... Ostatnie płyty Dąbrowskiej, Chylińskiej i Grzeszczak i w zasadzie cała ich twórczość nie jest ani "posągowa", ani przesadnie "uduchowiona", a mimo to wszystko, co one wydają, pokrywa się platyną...
Steczkowska, Kukulska i Stankiewicz, kiedy odeszły od popu w stronę bardziej alternatywnych brzmień, zaczęły radzić sobie komercyjnie gorzej... Ale już Jopek cały czas trzyma się mocno...
Dziś wizerunek wykonawcy ma większy wpływ na to, czy jego muzyka się sprzedaje, czy nie, niż sama wartość tej muzyki.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

Oglądałem dzisiaj koncert Przebój Lata RMF i Polsatu. I jestem bardzo zaskoczony wynikami. Wygrało... Nie chcę Cię obchodzić Ani Wyszkoni. To naprawdę jest największy polski przebój tegorocznego lata? :shock:
Ciekawe, że Bumerang Farnej, Zamienię Cię Szroeder, What you do Margaret czy Po co Kayah, które też startowały w tym konkursie, mają więcej wyświetleń na YouTube i więcej odsłuchań na Spotify, a dzisiaj ludzie woleli zagłosować na Wyszkoni...
Żal mi Kayah, która aż 3 razy prosiła na swoim Facebooku, by głosować na Po co. :( Jednak jeśli mam być szczery, to jej dzisiejszy występ nie był najlepszy - za mało śpiewania, a za dużo show.
Poza konkursem wystąpiły Grzeszczak i Chylińska. Obie wykonały po 3 swoje przeboje (Grzeszczak: Tamta dziewczyna, Księżniczka i Pożyczony, a Chylińska: Winna, Kiedy powiem sobie dość i Królowa łez) i obie zostały świetnie przyjęte przez publiczność. To ich występy były najlepsze w całym tym koncercie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: karen »

To ciekawe czy Kayah strzeli teraz focha na Wyszkoni czy Farną ze przegrała z nimi- tak jak Diva swego czasu gdy pokonał ją ten jak mu tam...
Ale to chyba jednak to inna klasa. Jednak jej wczorajszy występ był baaardzo słaby, ona miotała sie po tej scenie-jakby nie wiedziała co ma tam robić. Momentami miałam wrazenie że brakuje jej sił do śpiewania, (dobrze ze chórek był) a momentami darła sie zwyczajnie. Nie podobało mi się. Ale i nie ukrywam nie lubie tej piosenki -moze dlatego ;)
alanjopek
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:23
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Polska

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: alanjopek »

Uważam że utwór Ani Wyszkoni wygrał dlatego, że jest to poprostu przyjemna piosenka. Dość często grana w radiu, chętnie oglądana na YouTube, oraz myślę że bez znaczenia nie jest kilka smaczków takich jak:
- przed występem powiadomienie o współpracy z Jankiem Borysewiczem nad tym hitem
- bardzo ładna kreacja i fryzura ( ,,taka dość normalna'')
- wizerunek i prowadzenie kariery przez Anię Wyszkoni
- oglądający, czyli raczej ludzie w podobnym wieku, którzy razem z Anią przeżywali swoje miłości ( Oczy szeroko zamknięte), bawili się przy jej hitach ( Agnieszka, Narcyz), czy też potem kupowali płyty i słuchali Ani w jej solowym repertuarze.

Myślę, ze gdy do rywalizacji staneła by Sylwia Grzeszczak czy Andrzej Piaseczny to wówczas w pierwszej trojce znależliby się oni.

Ich piosenki są powszechnie znane, oni lubiani, raczej bez skandali i ustawek robią to co kochają.

Niewątpliwie największe predyspozycje wokalne ma Ewa Farna z wczorajszego koncertu, Kayah odniosła swego czasu największy sukces i ma największy dorobek i doświadczenie, Margaret ma dobre utwory, ma pomysł na siebie, tylko brakuje pewnego poziomu umiejętności wokalnych, aby wszystko z sobą grało i było poprostu przyjemne. Od jakiegoś czasu obserwuję Natalię Szreoder, jest naprawdę bardzo ładna jej sposób bycia, poruszania się, śpiewania i wyglądem coraz bardziej przypomina DIVĘ, jaką ....? :edi:

Reszta wykonawców nie robi na mnie większego wrażenia.

Jestem ciekaw, kiedy publicznosci znudzi się Chylińska ? Słychać ją w radiu, oglądamy w reklamach, a na jesień regularnie w Mam Talent, występuje na najważniejszych koncertach tego lata - Sopot Top of the Top - jako gwiazda specjalna i w Kielcach również i w równie podobnym repertuarze...

Co do refleksji nad polską muzyką, mam wrażenie że na szczyt ,,wypływają malymi kroczkami ''Artyści, a nie tylko Produkty.

Niebywale wielkie gratulacje dla Chylińskiej, Grzeszczak, Dąbrowskiej, Kayah za udane powroty na szczyty list przebojów i sprzedaży.

Cieszy mnie rownież fakt, że są tacy Artyści młodego pokolenia co wprowadzają pewien poziom do radia komercyjnego:
Dawid Podsiadło, Natalia Nykiel, LemOn...

Niestety są i takie osoby jak Smykiewicz, Brzozowski, Lisowka, Lewczuk - ktorych można nazwać poprostu tylko produktem !
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

karen pisze:To ciekawe czy Kayah strzeli teraz focha na Wyszkoni czy Farną ze przegrała z nimi- tak jak Diva swego czasu gdy pokonał ją ten jak mu tam...
Nie sądzę. Kayah to nie Edyta. :) Ona ma w nosie rywalizację z innymi piosenkarkami. Poza tym Kayah lubi Farną - w maju, po występie Farnej na Polsat SuperHit Festiwalu, Kayah napisała: "Ewa Farna świetna!" i "Ma charyzme i glos i poczucie humoru! Fenomenalna! Strasznie mi sie podoba:) dobrej nocy wszystkim!".
Z kolei tydzień temu Cleo wrzuciła na Instagram wspólne fotki z Kayah:
https://www.instagram.com/p/BYAjByqlHk5 ... y=cleo_don.
Kiedy to zobaczyłem, pomyślałem, że Edytce mogłoby się to nie spodobać. ;-)
Zauważyłem też, że Kayah na swoim prywatnym profilu na Facebooku ma wśród znajomych: Edytę Bartosiewicz, Renatę Przemyk, Kasię Nosowską, Małgorzatę Ostrowską, Fiolkę Najdenowicz, Patrycję Markowską, Natalię Kukulską, Kasię Skrzynecką, Magdę Steczkowską, Alicję Borkowską czy Kasię Cerekwicką.
A niedawno powiedziała w jednym z wywiadów:
Kayah pisze:Od lat przyjaźnię się z Urszulą. Na co dzień, choć mieszkamy całkiem blisko siebie, nie mamy czasu się spotykać. Każda z nas jest w ciągłych rozjazdach, więc tym bardziej fajnie będzie się zobaczyć za kulisami koncertu w Stężycy.
Ostatnio "Fakt" napisał: "Kayah odrzuciła przyjaźń Jusi!", ale to są brednie. :)
Kayah chyba wychodzi z założenia, że muzycy - nie tylko panie, ale też i panowie - to jedna wielka rodzina, która powinna trzymać się razem.

Co do wygranej Wyszkoni, to zgadzam się, że dużą część oglądających wczorajszy koncert stanowili pewnie ci, którzy są w zbliżonym wieku do Ani. Pod tym względem ona miała przewagę nad Farną, Szroeder czy Margaret. A Kayah miała wczoraj po prostu gorszy dzień, w dodatku jeszcze śpiewała prawie na początku.
Ale i tak dla mnie piosenka Nie chcę Cię obchodzić jest słaba. Zeszłoroczny przebój lata, czyli Tamta dziewczyna był dużo lepszy, tam był power. A ta piosenka Wyszkoni to taka popierdółka. :)

Chylińska prędko się nie znudzi publiczności. Ona rozumie, że czasem trzeba dać ludziom od siebie odpocząć. Teraz stopniowo będzie o niej coraz ciszej - będzie jeszcze kolejna edycja "Mam talent" i pewnie kolejny sylwester w TVN, ale potem będzie przerwa od Agnieszki. I jej kolejna płyta wyjdzie za jakieś 6 lat i wtedy znów cała Polska oszaleje. :)
Zastanawiam się też nad popularnością piosenki Winna - Chylińska wykonuje ten kawałek za każdym razem, kiedy śpiewa w telewizji. Bardzo lubię ten utwór, ale czy kiedy był nowy, to faktycznie to był przebój? Ktoś pamięta, jak radził sobie na listach?
alanjopek
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:23
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Polska

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: alanjopek »

Winna to jest jedna z tych piosenek która na miarę hitu zasłużyła sobie nie udanym debiutem na listach przebojów, a po prostu graniem jej na koncertach i osluchaniem się przez publiczność, jest też charakterystyczną kompozycją, szczególnie początek. Podobny przypadek do ,,przeżyj to sam,, czy ,, ale to już było,, lub nawet ,, wracam do domu,, Justyna Steczkowska czy ,,decymy,, Natalii Kukulskiej
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: ray »

alanjopek pisze:Podobny przypadek do ,,przeżyj to sam,, czy ,, ale to już było,, lub nawet ,, wracam do domu,, Justyna Steczkowska czy ,,decymy,, Natalii Kukulskiej
Bardzo dobre przykłady podałeś.
Przy okazji przyznam się, że dopiero parę lat temu odkryłem, że To już było Rodowicz to piosenka z 1991 roku. Czyli Maryla, wydając ten utwór, miała już 46 lat. To może Edyta też jeszcze wyda piosenkę, która zostanie evergreenem. ;-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Kamui Shiro »

Mnie nie było przez pół sierpnia w Polsce, więc akurat przez ten czas, kiedy można najprędzej ocenić, co stało się hitem lata... Ale bardzo mnie zdziwił też wybór piosenki Wyszkoni. Kojarzyła mi się też raczej z wiosną. Trzeba jednak pamiętać, że Rmf FM mają bardzo swobodne podejście do pojęcia "przebój" i troszkę ignorują pod tym względem dane.

"Po co" bardziej mi do tego miana pasowało. No ale cóż, lubię Wyszkoni, piosenka znośna, więc ok.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Refleksja nad polska muzyką

Post autor: Bob »

https://youtu.be/FB11Y2VZqd8
Ostatnie moje odkrycie , do dziś jestem oszołomiony kunsztem,techniką ,format absolutnie światowy.Widziałem w niedzielę na festiwalu barokowym w Radości w repertuarze C. Monteverdiego.Niestety żyjemy w Polsce ,po wpisach w mediach społecznościowych wnoskuję że straciła pracę? A powinna być oklaskiwana na najważniejszych scenach .Interpretacją przebiła osłuchane przeze mnie interpretacje Bacha ,Vivaldiego itd.
Dziewczyna kształciła się w Białymstoku - Julita Mirosławska!!!!!!!!!!!!!!sopran koloraturowy.....
https://youtu.be/14eLMXNLh3w
https://youtu.be/b33cgfxQAzE
ODPOWIEDZ