Fabryka Gwiazd

Star Academy

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Fabryka Gwiazd

Post autor: DeathlySilence »

“Fabryka Gwiazd” - tak oficjalnie będzie nazywała się polska wersja programu “Star Academy”, znanego także na świecie pod takimi tytułami jak: “Fame Academy”, “Project Fame”, “Star Maker”, “Star Factory” i “Operación Triunfo”.

W ostatnich miesiącach mówiło się, iż polska edycja formatu nosić będzie tytuł “Akademia Gwiazd” lub “Akademia Talentów”. Z kolei kilka lat temu, według niepotwierdzonych do dziś informacji, widowiskiem zainteresowana była stacja TVN, która miała go emitować pod tytułem “Operacja Tryumf”.

Według serwisów plotkarskich, przygotowywaną dla Polsatu “Fabrykę Talentów” poprowadzą Maciej Rock i Edyta Herbuś, a wśród nauczycieli, którzy będą szkolić i oceniać uczestników wymienia się między innymi Elżbietę Zapendowską.

Przypomnijmy, że w “Fabryce Gwiazd” poszukiwane będą nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W odróżnieniu od “Idola”, uczestnicy widowiska zamieszkają na kilka miesięcy w tzw. “fabryce”, czyli w domu naszpikowanym kamerami, a widzowie codziennie będą mogli śledzić ich zmagania i przygotowania do cotygodniowych występów na żywo. Pierwsza edycja reality show “Star Academy” zadebiutowała we Francji, 20 października 2001 roku. Dwa dni później w Hiszpanii miał miejsce debiut “Operación Triunfo”.

Castingi do reality show rozpoczną się na początku lipca. W chwili obecnej wszyscy chętni mogą już wysyłać SMS-y ze zgłoszeniami. W tym celu należy wysłać wiadomość o treści CASTING na numer 75550. Przesłuchania kandydatów odbędą się w Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Krakowie - wszystkie rozpoczną się o godzinie 10:00:

6 lipca - GDAŃSK
Gdańskie Szkoły Autonomiczne
ul. Osiek 11/12

9 lipca - POZNAŃ
I Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Dwujęzyczne
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Bukowska 16

12 lipca - RZESZÓW
Promar Szkoła Języków i Zarządzania
ul. Bohaterów 12

14 lipca - WARSZAWA
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21

17 lipca - KRAKÓW
Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN
ul. Św. Marka 34
Źródło

Widziałem już zwiastuny z Elą Zapendowską na Polsacie - zapraszała na castingi. :wink:

Aneta bierz urlop na 14 lipca. :hellobaby:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2008, 12:40 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Star Academy - Fabryka Gwiazd

Post autor: ANETA »

DeathlySilence pisze:Aneta bierz urlop na 14 lipca. :hellobaby:
Oczywiscie że tak ! :D Chociaż wielkich nadzieji sobie nie robię ale zawsze warto spróbować. Sms-a własnie przed chwileczką wysłałam :D Ciesze sie że wkoncu jakis ,,WOKALNY" program i osoby śpiewające są na pierwszym miejscu bo w ,,Mam talent" biorą samych ,,dziwaków" (z szacunkiem dla wszystkich którzy się dostali :-) )

Tylko teraz problem CO ZAŚPIEWAĆ !!! ???? Napewno tak jak przy ,,Idolu" będą pokazywać uczestników. Nie chce sie ,,skaszanić" :lol3:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Virtual Tom »

Bardzo fajnie, że będzie polska edycja. Ostatnio brakowało takiego programu.
Aneta trzymam mocno kciuki :kwiatek:
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Joan »

I jak Aneta przeszłas dalej :?: Co śpiewałaś :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Akademia gwiazd

Post autor: Aro »

Już za 4 godziny Polsat rozpocznie emisję wielkiego światowego przeboju Fabryka Gwiazd (w oryginale Star Academy). Oto zasady programu zaczerpnięte z Wikipedii:
Przez 3 miesiące wybrana poprzez castingi grupa osób będzie rywalizować o nagrodę główną programu, którą jest kontrakt na nagranie płyty z orkiestrą Adama Sztaby. Pod okiem nauczyciela śpiewu- Elżbiety Zapendowskiej będą szkolić swoje umiejętności wokalne. Widzowie będą mogli oglądać codzienne relacje z życia uczestników w Akademii. W piątkowe wieczory odbywać się będą wielkie koncerty na żywo (często uczestnikom towarzyszyć będą gwiazdy - w zagranicznych edycjach były to m.in. : Beyonce, Kylie Minogue, Rihanna)Wiadomo już, że z uczestnikami podczas piątkowych koncertów wystąpią m.in Feel, Rihanna, Alicia Keys, Enrique Iglesias. W pierwszym odcinku gościem muzycznym będzie zespół Feel.
Czy Polsat ma szansę na to aby osiągnąć sukces podobny do Idola? Ja myślę, że nie ponieważ to już było, a zainteresowanie programem jest dużo mniejsze niz w przypadku "Mam talent". Zobaczymy zresztą wieczorem jak to wszystko będzie wyglądało...

P.S. Wśród uczestników wypatrzyłem Ninę Kodorską. Dziewczyna wygrała w tym roku finał "Szansy na sukces" i zajęła drugie miejsce w opolskich Debiutach więc ją możecie kojarzyć.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: grzechoo »

Ja mam nadzieję, że Edyta jako gwiazda Polsatu też będzie wśród muzycznych gości
Ayula91
Linger
Linger
Posty: 888
Rejestracja: 25 maja 2008, 21:16
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Tel'aran'rhiod

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Ayula91 »

poczatek calkiem fajny!:))
kazdy z nich jest inny kazdy to inna osobowosc:)
chyba mi sie spodoba
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Nat. »

mi tez zaczyna się to podobać :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: vanity »

Aro pisze:Wiadomo już, że z uczestnikami podczas piątkowych koncertów wystąpią m.in Feel, Rihanna, Alicia Keys, Enrique Iglesias. W pierwszym odcinku gościem muzycznym będzie zespół Feel.
to znaczy, że zagraniczne gwiazdy także będą? Iglesias to rozumiem że by się mógł pojawić, ale szczerze mówiąc powątpiewam w Rihannę czy Keys..... a Edka - oczywiście mam nadzieję, że się pojawi, bo to okazja, że zaśpiewa coś na żywo.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Blur »

Keys będzie w Warszawie, więc czemu nie, to też forma promocji płyty.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Aro »

Ta która spiewała "Nie będę Julią" brała udział w Barze 2 http://barpolsat2.interia.pl/uczestnicy/?ido=6656

[ Dodano: 19-09-2008, 21:47 ]
Beznadziejnie zaśpiewała "Jestem kobietą". Adaś się nie namęczył. Piosenka brzmiała prawie identycznie jak na "Live'99". :P
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Anu$$ia »

Wydaje mi sie,ze ta dziewczyna co spiewala Jestem Kobieta podrabia sie pod Edzie...Nie chodzi o spiew,ale o zachowanie..jak byl ten filmik na poczatku to mi sie skojarzyla z Edzia z 1994 roku ;D
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Magda M »

uuuu to pojechali po Edycie....


Anu$$ia pisze:Wydaje mi sie,ze ta dziewczyna co spiewala Jestem Kobieta podrabia sie pod Edzie...Nie chodzi o spiew,ale o zachowanie..jak byl ten filmik na poczatku to mi sie skojarzyla z Edzia z 1994 roku ;D
niekoniecznie. To zasługa piosenki.. .No musi się na kimś/czymś wzorować. Moim zdaniem wyszło jej całkiem przyzwoicie choć do oryginału i tak jej brakuje :twisted:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Estratos »

Magda M pisze:uuuu to pojechali po Edycie....
Cos o Edycie mowili? :)
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Anu$$ia »

Magda M pisze:choć do oryginału i tak jej brakuje
Hehe to wiadomo :D Który to powiedział,że nie lubi Edyty? Tede?
ODPOWIEDZ