Fabryka Gwiazd

Star Academy

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Kasia »

Ja nie zauważam, żeby Martyna wzorowała się na Ani Dąbrowskiej... Ale ok. A nick jest ostatnią osobą z tej piątki która powinna wygrać. on naprawdę nie śpiewa tak dobrze jak wszyscy uważają... Nie mówię, że śpiewa źle, ale od finałowej trójki nie jest lepszy.

Marty mi było szkoda, bo wiem, że jej zależało chyba najbardziej. Powtarzała to nie raz, otworzyła się. możliwe że to się ludziom nie spodobało. Podobało mi się jej Na Kolana. Od razu piosenka zaczęła mi się podobać :d
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: pilsner »

Kasia pisze:Ja nie zauważam, żeby Martyna wzorowała się na Ani Dąbrowskiej... Ale ok. A nick jest ostatnią osobą z tej piątki która powinna wygrać. on naprawdę nie śpiewa tak dobrze jak wszyscy uważają... Nie mówię, że śpiewa źle, ale od finałowej trójki nie jest lepszy.

Marty mi było szkoda, bo wiem, że jej zależało chyba najbardziej. Powtarzała to nie raz, otworzyła się. możliwe że to się ludziom nie spodobało. Podobało mi się jej Na Kolana. Od razu piosenka zaczęła mi się podobać :d
oczywiście że jest! Był najlepszy z całej 15!!!! ma rewelacyjny wokal, ale to oczywiście juz zaleta czarnoskórych, my biali nigdy nie dorównamy czarnym pod względem skali, barwy głosu... taka prawda
i nawet jesli np. Marta miała fajny głos, to błagam nie mów mi ze Dymała był lepszy od Nicka, bo to jest normalnie smieszne!!!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Wojtuś »

Ja chciałem aby wygrała Marta ale Martynę też bardzo lubię. Tak ogólnie to finałowa trójka była dla mnie właśnie najlepsza. Nick fajnie śpiewa i ma naprawde fajną barwę ale strasznie mnie irytowało jego zachowanie.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Blur »

Ogólnie to chciałem, żeby wygrała Martyna, bo zawsze mi się podobała, ale to co pokazała Marta w finale mnie oczarowało, było rewelacyjnie i sam wtedy nie wiedziałem czyją płytę chciałbym zobaczyć w Empiku.
Jeśli chodzin o Nicka to zacytuję kolęgę z którym zgadzam się w 100% :
Wojtuś pisze: Nick fajnie śpiewa i ma naprawde fajną barwę ale strasznie mnie irytowało jego zachowanie.
Dymała - nie wiem co ten koleś robił w finale, zero wyrazu
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Meg »

Jeśli ktoś będzie miał nagrania mp3 z wczorajszej gali finałowej będę bardzo wdzięczna za udostępnienie :wink2:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Piter »

Moim zdaniem, z całej piątki na zwycięstwo najbardziej zasługiwał Nick. Jest ukierunkowany, zdecydowany, wie, co chce robić. Na YT przeczytałem wiele homofobicznych i rasistowskich komentarzy pod jego adresem, stąd nie dziwię się, że nie dostał się do ścisłej piątki. Jeśli chodzi o jego zachowanie, mnie akurat bawiło. Imponowała mi jego spontaniczność. Mam nadzieję, że jeszcze go usłyszę. To naprawdę wielki talent. Niejedyny zgubiony po drodze w FG, niestety.

Moją faworytką - od pierwszej gali - była Marta. Zakochałem się w jej tajemniczości i oczach. Ma niepowtarzalne spojrzenie. Wczoraj nie podobała mi się jej wersja KMS - brakowało mi polaryzacji, dźwięków piano. Dla mnie wykrzyczała tę piosenkę. Za to "Na kolana" - świetnie zaranżowane, czarno frazowane - powaliło mnie. Mam nadzieję, że Marta jeszcze nie raz mnie powali. Jest wielka.

Martyna ma łeb na karku, to mądra, dojrzała osoba. Ma tę dosyć rzadko spotykaną zdolność odnajdywania się w każdym właściwie repertuarze i przenoszenia akcentu z siebie na piosenkę. Pięknie wczoraj wykonała "Piosenkę księżycową". Jeżeli będzie miała dobry repertuar, da sobie radę. Nie widzę sensu w tym, aby ją przekreślać na wstępie. Ja tam w nią wierzę i mocno trzymam za nią kciuki, mimo że raczej nie kupię jej płyty. Nie moja bajka. :)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2008, 16:10 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Kasia »

oczywiście że jest! Był najlepszy z całej 15!!!! ma rewelacyjny wokal, ale to oczywiście juz zaleta czarnoskórych, my biali nigdy nie dorównamy czarnym pod względem skali, barwy głosu... taka prawda
i nawet jesli np. Marta miała fajny głos, to błagam nie mów mi ze Dymała był lepszy od Nicka, bo to jest normalnie smieszne!!!
No właśnie... uważa się, że śpiewa najlepiej tylko dlatego, że jest czarnoskóry... Nie jestem rasistką, właściwie nawet mi się murzyni podobają ( :d ), ale Nick nie był najlepszy. Czy lepszy od Dymały? raczej tak, choć Dymała ma fajny głos itd. Nick ma predyspozycje, ale w tej chwili nie jest najlepszy. Nie mówię, że nie potrafi śpiewać, bo śpiewa świetnie. Hehe, podważam słowa wszystkich mądrych i znających się ludzi w fabryce, ale tak uważam.

[ Dodano: 06-12-2008, 16:11 ]
Piter pisze:że nie dostał się do ścisłej piątki
Do ścisłej trójki się nie dostał. A czy był 4 czy 5 to nie wiadomo.

[ Dodano: 06-12-2008, 16:14 ]
Ja bym tylko chciała, żeby oni wszyscy nie poszli w komercję i w przyszłości (może nawet już niedalekiej) porządnie reprezentowali nasz kraj gdzie tylko się da. Wszyscy są świetni :) Aż nawet mi się to dziwne wydaje, że tyle dobrze śpiewających ludzi w jednym miejscu było 8)
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: ja30 »

nick nie wygrał :(
ale i tak sie lepiej wybije niz ta co wygrała. bylem zly ze to wygrala ona. lepiej jak by dymala wygral.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:Na YT przeczytałem wiele homofobicznych i rasistowskich komentarzy pod jego adresem, stąd nie dziwię się, że nie dostał się do ścisłej piątki.
Po pierwsze -> ścisłej trójki.
Po drugie -> rasizm i homofobia -> :lol3: I do tego ksenofobia, chociaż bardziej ta teoria pasowałaby do Romka, bo Polacy proamerykańscy. 8P

Można wiec według twojego rozumowania rzec, że dostał się do finału, bo Polacy są tak bardzo tolerancyjni, ale jednak nie na tyle by Nick zwycieżył.

Rasizm i homofobia - nie łączyłbym tego z wynikami - po prostu miał mniej zwolenników, tak samo jak reszta, która odpadła przed nim i po nim. Komentarze i komentatorzy to kolejna para psychologicznych kaloszy.

Co do Gali.
Obejrzałem po powrocie z pracy z kasety i byłem w 80% zadowolony z piatki finalistów - za Dymałe wstawiłbym Ninę.
Występy - pełna profeska - najlepiej wypadła Martyna i na nią zagłosowałbym nie tylko za dzisiejsze wykonania, ale też za całokształt - przeszła olbrzymią metamorfozę - rozkwitła wokalnie i wizerunkowo. Zasługiwała na zwyciestwo bez dwóch zdań.

Nick ze wszystkich czuje się na scenie jak ryba w wodzie - gwiazdorzy, ale jest w tym prawda, pewien magnetyzm i świadomość po co jest na scenie. Wokalnie wymiata, interpretacyjnie też - i za opinią Bisiorka - program potrzebny był mu raczej do rozgłosu, niż jakichkolwiek gwarancji na nagranie płyty.

I to byłoby na tyle.

Szkoda, że w czasie całego programu nie pozwolono wykazać się też, lub trochę przypomnieć o uczestnikach, którzy wcześniej odpadli - rola tła najwyraźniej ich nurzyła.

Występ Katy i Evy cudny.
Występ Kayah z uczestnikami - przekombinowała Kasia, a Martyna zapomniała, że ma być tylko tłem dla gwiazdy.

Ciekawe, czy jest szansa na drugą edycję - Arek ze swoimi wynikami oglądalności nie wróży tego.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Kasia »

Oglądalność była słaba bo w tym samym czasie leciało Mam Talent. W ogóle chyba TVN ogląda więcej ludzi.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: grzechoo »

Kasia pisze:Oglądalność była słaba bo w tym samym czasie leciało Mam Talent. W ogóle chyba TVN ogląda więcej ludzi.
A to ciekawe :PP . Fabryka była w piątki a Mam Talent w soboty. W piatki to Taniec na Lodzie
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Ewa_P »

DeathlySilence pisze:Nick ze wszystkich czuje się na scenie jak ryba w wodzie - gwiazdorzy, ale jest w tym prawda, pewien magnetyzm i świadomość po co jest na scenie. Wokalnie wymiata, interpretacyjnie też
No właśnie niekoniecznie. Niektóre interpretacje miał powalające, ale czasami miałam wrażenie, że nie do końca wie co chce pokazać. Te jego zabawy głosem, wygłupy i przedziwne miny niesamowicie mnie drażniły.
DeathlySilence pisze:Rasizm i homofobia - nie łączyłbym tego z wynikami - po prostu miał mniej zwolenników, tak samo jak reszta, która odpadła przed nim i po nim. Komentarze i komentatorzy to kolejna para psychologicznych kaloszy.
Dokładnie. To, że Nick czasami mnie drażnił i nie chciałam,żeby wygrał, nie miało żadnego związku z jego orientacją seksualną, bo po pierwsze nie mam tego typu uprzedzeń, a po drugie nawet gdybym je miała a o nich nie wiedziała ;) , to ta opcja też odpada, bo o orientacji seksualnej Nicka dowiedziałam się dopiero pod koniec programu.

Tłumaczenie tego, że Nick nie wygrał głównie tym, że jesteśmy rasistami i homofobami wydaje mi się dużym uproszczeniem Piter. No chyba, że chodziło Ci tylko o to, że komentarze na YT mają taki charakter, to tu się zgodzę. Ale tak jak napisał DS, komentatorzy w internecie to dosyć specyficzna grupa społeczna, która w żadnym razie nie powinna służyć jako wyznacznik dominujących postaw w społeczeństwie.

Co do gali finałowej - choć kibicowałam Martynie, to jednak w finale największe wrażenie zrobiła na mnie Marta. Dymała jest wielką pomyłką tego finału. Chłopiec śpiewa ładnie, ale na scenie jest jak kłoda drewna bez emocji. A nie takiej jakości szukamy w tego typu programach. I brakowało mi w finale Mateusza.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Piter »

Ewa_P pisze:No chyba, że chodziło Ci tylko o to, że komentarze na YT mają taki charakter, to tu się zgodzę. Ale tak jak napisał DS, komentatorzy w internecie to dosyć specyficzna grupa społeczna, która w żadnym razie nie powinna służyć jako wyznacznik dominujących postaw w społeczeństwie.
Chodziło mi dokładnie o to, co napisałem - że się nie dziwię.

Nie posądzam ani Ciebie ani Ds'a o kierowanie się rasizmem i homofobią w ocenie Nicka.
Awatar użytkownika
Ewa_P
The story so far
The story so far
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2007, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Ewa_P »

Piter pisze:Chodziło mi dokładnie o to, co napisałem - że się nie dziwię.
Się nie dziwię dlatego, że zobaczyłem negatywne komentarze na YT? Czy nie to zasugerowałeś w swojej poprzedniej wypowiedzi? :hellobaby:
Nie posądzam ani Ciebie ani Ds'a o kierowanie się rasizmem i homofobią w ocenie Nicka.
Piter, no przecież wiem, że mnie nie posądzasz o kierowanie się rasizmem i homofobią. Chciałam Ci tylko powiedzieć, że fakt, że Nick nie wygrał może wynikać z tego, że po prostu nie przypadł ludziom do gustu, tak samo jak nie spodobał się mi. Nie musi to mieć związku z kolorem jego skóry, ani z jego słabością do chłopców.
Ale może rzeczywiście trochę za bardzo się tłumaczyłam, więc mogłeś odnieść wrażenie, że czuję się o coś posądzona (ach ta moja poprawność polityczna ;) ).
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Fabryka Gwiazd

Post autor: Piter »

Ewa_P pisze:Nie musi to mieć związku z kolorem jego skóry, ani z jego słabością do chłopców.
Oczywiście, że nie musi. A na pewno nie w każdym przypadku. Ale tak jak Ty kierowałaś się jego zachowaniem, tak niektórzy jego kolorem skóry i orientacją.
ODPOWIEDZ