Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: Magda M »

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=31250
Kilkaset tysięcy fanów i takie gwiazdy światowego formatu jak Beyonce, Tina Turner i Elton John - to wszystko zdarzy się w Gdańsku 4 czerwca na wielkim darmowym koncercie. Imprezę z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów sfinansuje budżet państwa.

- Chcemy zorganizować w Gdańsku wielki koncert, finansowany głównie z budżetu państwa - mówi nam minister Sławomir Nowak. - Rozmawiamy z wieloma światowymi gwiazdami, na razie nie chcę zdradzać jakimi. Chcielibyśmy także, aby na koncercie wystąpiło kilka polskich gwiazd. Krótko mówiąc chcielibyśmy, żeby był to koncert, jakiego jeszcze w Polsce nie było - z udziałem kilkusettysięcznej widowni, najlepiej darmowy.

Według naszych informacji organizacja koncertu będzie kosztować kilkanaście milionów złotych, a w tej chwili trwają rozmowy z takimi wykonawcami jak Beyonce, Tina Turner, Elton John, Paul McCartney i Phil Collins.

Najważniejszy problem to miejsce koncertu.

- Dziś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz spotka się z szefem kancelarii premiera Sławomirem Nowakiem. Tematem będą właśnie czerwcowe obchody - potwierdza Anna Czekanowicz, dyrektor biura prezydenta miasta Gdańska ds. kultury.

Zdaniem ministra Nowaka, idealne byłyby dawne tereny stoczni, gdzie już odbywały się wielkie koncerty Jeana-Michela Jarre'a czy Roda Stewarta. Na ten koncert są one jednak zbyt małe, maksymalnie zmieści się tam bowiem ok. 150 tys. osób, a rządowi marzy się, by obejrzało go nawet milion osób.

- Dziś spotykam się z prezydentem Adamowiczem, by porozmawiać o możliwości zorganizowania koncertu także gdzieś pod Gdańskiem - dodaje Nowak.

Oprócz koncertu, do Gdańska zjadą, podobnie jak podczas grudniowego jubileuszu Lecha Wałęsy, ważne osobistości z całego świata. Udział potwierdził już prezydent Sarkozy i kanclerz Merkel. Mało prawdopodobna jest natomiast wizyta Baracka Obamy.

Innym elementem uroczystości będzie międzynarodowa konferencja z udziałem działaczy demokratycznych z krajów dawnego bloku sowieckiego.

Te informacje brzmią sensacyjnie, bo Gdańsk jeszcze na początku grudnia nie był w ogóle brany pod uwagę przy planowaniu obchodów rocznicy wolnych wyborów.



W dokumencie przygotowanym dwa miesiące temu w Ministerstwie Kultury czytamy, że "jako miejsca kluczowe w dniach 3-4 czerwca 2009 r. wyznaczono Warszawę, jako stolicę i siedzibę parlamentu, ciała szczególnie związanego z rocznicą pierwszych wolnych wyborów '89 oraz Katowice, w uznaniu roli Śląska i jego mieszkańców w walce z systemem PRL-". Ten plan zmienia się całkowicie w trakcie grudniowego jubileuszu Lecha Wałęsy.

- Organizacja tej imprezy zrobiła wrażenie na gościach, o zmianie miejsca obchodów zdecydował premier Tusk - usłyszeliśmy od jednego z polityków PO. Na początku stycznia premier mówił już otwarcie, że również czerwcowa rocznica będzie obchodzona w Gdańsku.

- Umówiłem się z przywódcami zainteresowanych państw europejskich, że 4 czerwca zjadą do Gdańska i będziemy świętować ten początek wielkiej zmiany wolnościowej w Europie - powiedział dwa tygodnie temu premier. - Potem, we wrześniu, także w Gdańsku obchodzić będziemy rocznicę wybuchu wojny. Tak historia chciała, że te dwa wielkie zdarzenia, to tragiczne i to wspaniałe - zaczęło się właśnie w tym mieście.
Fajnie, gyby chociaż część planu zrealizowali . Wreszcie Gdańsk!
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: Anu$$ia »

Pomysł super :) Tylko jak wypali,to niech wezmę jakieś polskie GWIAZDY,a nie Gosie Andrzejewicz,czy coś podobnego :P
Magda M pisze:z udziałem kilkusettysięcznej widowni, najlepiej darmowy.
kurczę,jak wypali,to zrobię wszystko,żeby tam być :)
Awatar użytkownika
gabi
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 227
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:10
Ulubiony album: E.K.G, Perła
Ulubiona piosenka: TCN,Lustro
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: gabi »

Anu$$ia pisze:kurczę,jak wypali,to zrobię wszystko,żeby tam być
Heh:) nie tylko Ty:)
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: loveedyta »

Anu$$ia pisze:kurczę,jak wypali,to zrobię wszystko,żeby tam być
heh może być ciekawie :) Ja osobiście żałuję że nie pojechałam do Gdańska jak Edi była :?
Awatar użytkownika
gabi
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 227
Rejestracja: 13 lip 2008, 21:10
Ulubiony album: E.K.G, Perła
Ulubiona piosenka: TCN,Lustro
Lokalizacja: Szczecin

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: gabi »

quote="loveedyta"]heh może być ciekawie Ja osobiście żałuję że nie pojechałam do Gdańska jak Edi była [/quote]
Najważniejsze Martus ,że byłysmy w Słubicach :)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: Michael »

Idea koncertu ciekawa, ale pomysł finansowania go w całości z budżetu państwa, uważam
za poroniony :? . Wystarczyłyby polskie gwiazdy i już mamy kilka milionów w kieszeni 8) .
Myślę, że można byłoby te kilka milionów złotych przeznaczyć na ważniejsze cele 8) .
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: DeathlySilence »

Michael pisze:Idea koncertu ciekawa, ale pomysł finansowania go w całości z budżetu państwa, uważam za poroniony :? . Wystarczyłyby polskie gwiazdy i już mamy kilka milionów w kieszeni 8) .
Myślę, że można byłoby te kilka milionów złotych przeznaczyć na ważniejsze cele 8) .
Poroniony to mało powiedziane.
Jestem za sprowadzaniem światowych gwiazd do Polski, ale jak już coś to na festiwale sopockie - koncerty w ładnej oprawie, do obejrzenia przez każdego na miejscu i przed tv (jeśli ma być to finansowane z budżetu).
I etapami - nie wszystkich jednego dnia.
Jeden dzień się obeżrą by przez cały rok o suchym pysku chodzić - ot rozumowanie.
Jeden wielki koncert - jednego dnia - powiedzmy 10 gwiazd - to co od rana będą śpiewać Nasi, a pod wieczór przyjezdni. A może pośpiewają po 3 piosenki...

Idea ideą, ale komuś z sumowania 2+2 wychodzi 5.

MadziuM przykro mi, ale na stan obecny będę tupał i protestował przeciwko takiej polityce.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: grzechoo »

O kurczątko. Wsród takich nazwisk niemoże zabraknąć Edyty Górniak, w końcu to jedna z nielicznych gwiazd, ktrórą mozna "pokazać" przy zagranicznych osobistościach
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: Joan »

Brzmi ciekawe tylko strasznie ode mnie daleko :wink2:

[ Dodano: 19-01-2009, 17:14 ]
Przed chwilą właśnie wspomnieli o tym koncercie w Teleexpressie, ale nic ciekawego nie powiedzieli po za tym, zę są negocjacje z tymi gwiazdami.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: DeathlySilence »

I nie wspomnieli o finansowaniu.
Chyba nie chcieli ludzi drażnić.
:lol3:
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: Marrcino »

Beyonce zagra dla Tuska? "Niewielkie szanse"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... anse_.html :d
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: Piter »

Zapewne skończy się na występie Dody. Tusk z radości popluje się jak szczeniak.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Post autor: grzechoo »

Wybiera sie ktos na ten koncert?
ODPOWIEDZ