Sprzedaż płyt w Polsce

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Steffie
Linger
Linger

Re: Sprzedaż płyt w Polsce

Postautor: Steffie » 24 lip 2018, 14:44

Czyli wyglada na to, ze tylko Hey mial lepsza sprzedaz. Nawet Rojek srednio wypadl.

ray
Moderator
Moderator
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania

Postautor: ray » 10 sie 2018, 3:47

Mamy nowe notowanie OLiSu (sprzedaż w okresie 27 lipca - 2 sierpnia):
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Zdziwiłem się, że w Top50 są tylko dwie płyty Maanamu:
#8 "Złota kolekcja vol.1&2"
#31 "Nocny patrol"
Wcześniej na empik.com w Top100 było aż kilkanaście albumów Maanamu i Kory, w pewnym momencie nawet 19.
Skoro prawie wszystkie zapasy płyt Maanamu zostały niedawno wyprzedane, to czemu na OLiSie jest tak słabo? :shock:
Wygląda na to, że zdecydowana większość płyt w Polsce sprzedaje się jednak w tradycyjnych sklepach, a te internetowe typu Empik.com, Merlin czy Bonito mają dużo mniejsze znaczenie.

Cieszę się, że na 1 miejscu jest Whitney Houston. Pewnie to efekt i atrakcyjnej ceny albumu (19,99 zł), i filmu "Whitney". :)

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Ready for love
Ready for love
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Postautor: Kamui Shiro » 10 sie 2018, 13:39

Pewnie naklad byl niski, a to chyba licza po zamówieniach sklepu?? nie wiem…

Tez mnie cieszy, ze film skutkuje w trafianiu muzyki Whitney pod polskie strzechy. Sam sie aktualnie w tejze plawie.

Reto, Remo… wtf, hyzio dyzio zyzio moze jeszcze? :roll: pewnie jakies rapsy?

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby

Postautor: KrzysiekF » 10 sie 2018, 18:30

@ray To wynika z braku płyt. To 8 miejsce Złotej Kolekcji jest tylko z tego co leżało na półkach w sklepach i było w magazynach sklepów. Niestety były to małe ilości.

Dodruk Złotej Kolekcji jest dopiero od wtorku w sklepach. Innych płyt wznowienie dopiero od 15 sierpnia.

Dziś w Empiku widziałem już dość dużo ZK na półkach. Whitney dalej promowana przy kasach za 19,99.

Awatar użytkownika
endeven
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Ulubiona piosenka: Glow On

Postautor: endeven » 10 sie 2018, 21:35

Dzięki @Krzysiu, że masz otwartą głowę i rękę na pulsie w kwestii Olisowych zależności i prawideł, którymi rządzi się ten ranking.

Muszę jednak przyznać, że smutny to jest świat i czas, kiedy szybko przechodzimy nad śmiercią artysty do porządku dziennego i sprowadzamy go do pośmiertnych wyników i bestsellerowych pozycji. Niczym kolejny numer na liście, bezosobowy wynik. Smutne. Nie mówię, że jestem ty czysty, sam sie na tym łapię, żę po śmierci George`aMichaela śledziłem notowania światowe i chciałem, by miał jak najlepszą sprzedaż i pozycję, by było to jakimś świadectwem wielkośći artysty, skali żałoby i widocznego wpływu na wkład w historię muzyki... już sma nie wiem, co chciałęm wyrazić, ale po prostu smutne ogromnie smutne są te wszystkie odejścia prawdziwych artystów, takich którzy nie tylko zapisują się w leksykonach i kartach archiwalnych dziejów, ale którzy mają kawałek Twojego serca na własność... :(

Awatar użytkownika
KrzysiekF

Postautor: KrzysiekF » 10 sie 2018, 23:31

@endeven Dla mnie Kora to instytucja. Nie przeliczam jej śmierci na płyty. Zarówno Maanam jak i Kora dla mnie osobiście to historia, wspomnienia z dzieciństwa zakorzenione bardzo głęboko. Vinyle, które kolekcjonowała mama, mając 10 lat odkrywałem muzykę, wtedy nie znając jeszcze tekstów, genezy tekstów piosenek i co autorka miała na myśli. Mam szczególny sentyment do tych utworów. Nocnego Patrolu słucham szczególnie dużo od śmierci. Ta płyta w całości jest genialna. Mogę zapętlić i słuchać 5 razy pod rząd.

Myślę, że zarówno Kora jak i cała jej rodzina są szczęśliwi , że płyty cieszą się zainteresowaniem, że interesują się jej twórczością młodzi. Mam wielką nadzieję, że rodzina i Kamil Sipowicz będą dokonywać właściwych wyborów co do ewentualnych koncertów , wydawnictw , koncertów tribute to...

I teraz pytanie zz kategorii jestem ciekawski :PP , czy firma Kamiling Publishing Kamil Sipowicz ma wszystkie prawa do piosenek Maanamu i Kory ? Na złotej kolekcji wydanej w 2008 przy każdej piosence widnieje nazwa firmy Sipowicza Kamiling Co. Czyżby wykupili razem z Korą prawa do dysponowania piosenkami Maanamu ?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, 23:38 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fookmetoo
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Ulubiona piosenka: Magiczne ognie

Postautor: fookmetoo » 10 sie 2018, 23:35

KrzysiekF pisze:@endeven Dla mnie Kora to instytucja. Nie przeliczam jej śmierci na płyty. Zarówno Maanam jak i Kora dla mnie osobiście to historia, wspomnienia z dzieciństwa zakorzenione bardzo głęboko. Vinyle a, które kolekcjonowała mama, mając 10 lat odkrywałem muzykę, wtedy nie znając jeszcze tekstów, genezy tekstów piosenek i co autorka miała na myśli. Mam szczególny sentyment do tych utworów. Nocnego Patrolu słucham od śmierci. Ta płyta w całości jest genialna. Mogę zapętlić i słuchać 5 razy pod rząd.

Myślę, że zarówno Kora jak i cała jej rodzina będą szczęśliwi , że płyty cieszą się zainteresowanie, że interesują się jej twórczością młodzi. Mam wielką nadzieję, że rodzina i Kamil Sipowicz będą dokonywać właściwych wyborów co do ewentualnych koncertów , wydawnictw , koncertów tribute to...

I teraz pytanie, czy firma Kamiling Publishing Kamil Sipowicz ma wszystkie prawa do piosenek maanamu i Kory ? Na złotej kolekcji wydanej w 2008 przy każdej piosence widnieje nazwa firmy Sipowicza Kamiling Co. Czyżby wykupili razem z Korą prawa do dysponowania piosenkami Maanamu ?

Może jest tak jak w przypadku Sośnickiej, nagrywała za własne pieniądze po 1980 roku i tylko dawała licencję wytówrniom na wydanie płyt. Dlatego dziś jest właścicielką tych albumów jak i piosenek które na nie nie trafiły.

Awatar użytkownika
KrzysiekF

Postautor: KrzysiekF » 10 sie 2018, 23:47

Ok, doczytałem w internecie.

Pierwsza płyta jaką nagrał zespól Maanam dla firmy Kamiling był "Derwisz i anioł" (1992). Kamiling wydał też dwie pierwsze kompaktowe płyty zespołu: "The best of Kora and Maanam Vol.I "i "The best of Kora and Maanam Vo.I"

Obok nagrywania nowych płyt zespołu Maanam Kamiling postanowił wydać stare, archiwalne nagrania zespołu. W ten sposób trafiły na rynek płyty: ""Maanam", "O!", "Nocny Patrol", "Mental Cut", "Się Œciemnia", "Singiel Collections" a ostatnio "Wet Cat", "Night Patrol", "Live", "Totalski No Problemski", "Kminek dla dziewczynek". W ten sposób Kamiling przedstawił całš działalnoœć fonograficznš zespołu Maanam do połowy lat osiemdziesištych na płytach kompaktowych i kasetach. Kamiling wydał także zapomniane w zawierusze dziejów solowe projekty Kory: "Ja pana w podróż zabiorę" i Kora i Pudelsi : "Bela Pupa".

Wygląda na to, że obecnie Pomaton czy teraz Warner tylko pomaga w dystrybucji płyt i wydał Złotą Kolekcje. Jestem spokojny, wychodzi na to, że prawa do piosenek ma wyłącznie Kamiling Co i ta firma będzie decydować i udzielać praw do całości dorobku Maanamu.

Awatar użytkownika
vanity

Postautor: vanity » 11 sie 2018, 11:15

KrzysiekF pisze:I teraz pytanie zz kategorii jestem ciekawski , czy firma Kamiling Publishing Kamil Sipowicz ma wszystkie prawa do piosenek Maanamu i Kory ? Na złotej kolekcji wydanej w 2008 przy każdej piosence widnieje nazwa firmy Sipowicza Kamiling Co. Czyżby wykupili razem z Korą prawa do dysponowania piosenkami Maanamu ?

Tak, wykupili. Nie wiem czy wszystkie, ale skupywali co się dało. Niedawno gdzieś o tym czytałam.

Awatar użytkownika
KrzysiekF

Postautor: KrzysiekF » 16 sty 2019, 1:19

Najlepiej sprzedająca się 5 albumów w Empikach - 2018

POLSKA

Domagała 1984
Podsiadło Małomiasteczkowy