The Voice of Poland

Nowy program TVP

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: The Voice of Poland

Post autor: Michael »

Obejrzałem pierwszy odcinek nowej edycji i powiem Wam, że lepiej ogląda się ten program bez Edyty. Kukulska nie robi tyle zamieszania wokół siebie. Uważam, że nawet lepiej sprawdza się w roli jurora niż Steczkowska.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: The Voice of Poland

Post autor: niuto »

Jak najbardziej popieram. Ogląda się normalnie, nie ma zbędnych szopek, krzyków, płaczu. Sadowska rzeczywiście próbuje dominować, ale bez Edyty u boku jest to znośne. Gdybym mógł kogoś jeszcze wymienić to Afromental, ale jako całość na plus. Natalia śpiewa coraz gorzej, ale w tv prezentuje się znakomicie i bardzo naturalnie.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: The Voice of Poland

Post autor: Virtual Tom »

Górniak z wozu - koniom lżej :hahaha:

Obejrzałem pierwszy raz bez zażenowania :smierc:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: addar »

cyganeczka 16 mnie najbardziej interesuje w kwestii progresu z wiekiem, widac ze liczyła na górniaczke w jury..... powinna pójść do natalii nie do Sadowskiej, ale cóz jej wybór...amerykański ciapak tez fajny ale jak na amerykańca to zbyt standardowo
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: The Voice of Poland

Post autor: Nuklodem »

Największym zaskoczeniem dzisiejszych odcinków był fragmencik piosenki który zaśpiewała Natalia
z uczestniczką, otworzyłem oczy jak to usłyszałem, miała taką piękną barwę.
Jej udział to zawsze jakaś świeżość w programie, ale Piaska znieść już nie mogę, we wcześniejszej edycji jego udział mi nie przeszkadzał, teraz robi totalną szopkę.

Najbardziej spodobał mi się występ dziewczyny która zaśpiewała "Horses" które w oryginale niezbyt mi przypada do gustu, jak mówili trenerzy jest w niej coś baśniowego.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: The Voice of Poland

Post autor: witcher »

Poza Anią Karwan uczestnicy w ostatnim odcinku zupełnie przezroczyści. Podobała mi się może jeszcze tylko dziewczyna od "Ruchomych piasków", ale... nikt się nie odwrócił. Widziałem, że później Natalia bardzo żałowała. I słusznie. Co do nieobecności Edyty w jury to muszę przyznać, że mi jej brakuje. Nie macie wrażenia, że zrobiło się po prostu nudno bez niej? Pewnie, jej udział w programie miał wiele złych stron, ale mimo wszystko pasowała tam, często miała celne uwagi i naprawdę brakuje takiej iskry, która by ten program rozjaśniała. Jeśli poziom się nie poprawi to będzie bardzo nudno. Podobało mi się jedynie to, jak Tomson dowalił Marysi, która przechwalała się, że trzy razy z nim wygrała. Było to zupełnie pozbawione klasy i mam wrażenie, że dostała za swoje. ;)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: The Voice of Poland

Post autor: karen »

a dla mnie się ten program dopiero teraz fajnie oglada-jak nie ma ani Edzi ani Jusi ;)
Poziom faktycznie nie zaskakuje-a Karawan to nie taka debiutantka, a z Kukulską znają się bardzo dobrze, nieraz wspólnie występowały...
To co pisałam ostatnio-szkoda że nie wymienili całego składu-Natalia bardzo się sprawdza- mysle ze można było dać szanse innym ( Sadowska i Piasek faktycznie ciężkostrawni) -to byłby prawdziwy powiew świeżości/
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: addar »

Natalia sympatycznie, ale gadanie że jest jakas super konkretna i merytoryczna to duża przesada.To co własnie brakuję w tej edycji to emocjonalnośc Edyty...Edyta nie obawiała sie pokzać co czuję , czasami przesadzała ale dawała temu programowi to "coś".

Podobała mi sie Ania Karwan ale tez bardzo podobała mi sie dziewczyna od zaopiekuj sie mną- oryginalna dod tego ładan i z fajnym punktowym śpiewaniem... full package, dziwie sie że nikt sie nie odwrócił, tylko dlatego ze wykonanie różniło sie od oryginału- żal i uprzedzenie, Edyta by poszła za nią. :edi:


Maria wkurzająca przekupka
Piasek- nudny bufonek
Chłopaki- powtarzalny wczorajszy kotlet
Natalka- fajna ale bez fajerwerków, speszona i bez błyskotliwych wypowiedzi

Ania karwan- mądra babka ale jak do tej pory sie nie wybiła to watpie czy sie jej uda
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: The Voice of Poland

Post autor: Virtual Tom »

Edzia jak Edzia, ale chwała Bozi, że nie ma Jusi :kijem: pani pożal się Boże profesor!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: ray »

Virtual Tom pisze:chwała Bozi, że nie ma Jusi
Ja też się cieszę, że w nowej edycji Justyna nie jest jurorem. Bo ona jest za dobra na ten program. :PP Jej miejsce jest na scenie i w studiu nagraniowym. Na szczęście od prawie dwóch lat Justyna nie bierze udziału w żadnym telewizyjnym show, tylko cały czas realizuje się jako Artystka. :)
Swoja drogą, chciałbym zauważyć, że Justyna była jurorką tylko w 3 edycjach "Voice'a", a zaśpiewała w tym programie aż 9 piosenek ze swojego repertuaru (solo: Sanktuarium, Terra i To, co jest Ci dane, w bitwach z innymi trenerami: Myte dusze i Grawitacja, w duetach z uczestnikami: Wracam do domu i Skłam i grupowo: Za karę i Kosmiczna rewolucja). Pozostali jurorzy nie garnęli się aż tak do wykonywania własnych piosenek - na przykład Edyta zaśpiewała tylko 4 piosenki ze swojego repertuaru (Litania, Nie zapomnij, Your high i Glow on).

"The Voice of Poland" uważam za program gorszy od "Idola", "X Factor" czy "Must be the music". W pozostałych trzech programach uczestnicy mogli podczas pierwszego etapu, czyli castingów, zaśpiewać przed jury dowolnie wybraną piosenkę. W "Voice" - nie, tutaj uczestnicy już na etapie blindów muszą wybrać piosenkę z listy, dlatego że zespół gra na żywo. Razi mnie sztuczność tego programu. No i w "The Voice of Poland" narodziło się najmniej artystów i gwiazd. Z "Idola" pochodzą Ania Dąbrowska i Brodka, z "X Factor" - Michał Szpak, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska i Grzegorz Hyży, z "Must be the music" - Enej i Lemon. A jak jest z "TVoP"? Zacznę od tego, że wygrana w tym programie absolutnie nic nie daje. Żaden z 6 dotychczasowych zwycięzców (Damian Ukeje, Natalia Sikora, Mateusz Ziółko, Juan Carlos Cano, Aleksandra Nizio, Krzysztof Iwaneczko) nie tylko nie zrobił kariery, ale nie miał nawet jednego przeboju. Tylko zwycięzcy dwóch pierwszych edycji wydali po programie płyty - i te albumy i tak przeszły bez echa... Według mnie, najlepiej udział w "Voice" wykorzystała Natalia Nykiel - widać, że ona ma swój styl, wydała fajną płytę (szkoda, że się nie sprzedała), ma dwa hity - Bądź duży i Error (chociaż nie wiem, o czym jest tekst Error, to nawet podoba mi się ta piosenka) i dobrze rokuje na przyszłość. Rok temu rozbłysła gwiazda Sarsy, ale teraz ta gwiazda mocno przygasła - teledysk do pierwszego singla z jej płyty, czyli Naucz mnie ma na YouTube 45,9 mln wyświetleń, ale już koncertowy teledysk do jej ostatniego singla, Feel no fear - zaledwie 67 tys. wyświetleń. Wydaje się więc, że potwierdziło się to, co przepowiedziałem rok temu - ona będzie gwiazdą jednego sezonu i na tym koniec. Ale nie skreślam Sarsy - może jeszcze pokaże, na co ją stać. I lepiej, żeby ktoś inny pisał dla niej teksty, nie ona sama. Z "Voice'a" pochodzi również Rafał Brzozowski, który też ma jeden wielki hit Tak blisko i który od czasu udziału w pierwszej edycji programu wydał już 4 płyty (!) oraz Antek Smykiewicz - i tu jest ciekawa historia. Antek zajął drugie miejsce w pierwszej edycji "Voice'a" jesienią 2011 i zniknął. Dwa i pół roku później, wiosną 2014, wziął udział w "Must be the music", gdzie dotarł do półfinału, i dopiero wtedy coś się w jego karierze ruszyło... Z "Voice'a" jest też Monika Lewczuk - ta dziewczyna dotarła tylko do etapu "Bitew", ale po programie podpisała umowę z Universal Music Polska i są teraz tego efekty - grają ją w radiach, wydała płytę, teksty pisze dla niej koleżanka z tej samej edycji "Voice'a", Sarsa. Z ostatniej, szóstej edycji, w której uczestnicy, według słów Edyty, byli na światowym poziomie, nie wypłynął nikt. Myślałem, że może Maciek Grenda, tak jawnie faworyzowany przez Piaska, zostanie wykreowany na nowego "artystę" Radia Eska i idola nastolatek i że plakaty z nim będzie można oglądać w "Bravo" i "Popcornie", ale jednak nie... Cały czas liczę na Iwaneczkę - podobno jego płyta jest w przygotowaniu. Przy takiej wrażliwości muzycznej, jaką on ma, i przy jego (tak mi się wydaje, czytając wywiady z nim) mądrości życiowej, on może osiągnąć sukces i artystyczny i komercyjny na miarę Podsiadły.

Jeśli chodzi o jurorów, to tak sobie myślę, że z punktu widzenia odbiorcy, telewidza, najlepiej byłoby, gdyby w którejś z edycji jurorkami zostały Edyta, Jusia, Kayah i Doda. :) Oczywiście trzy pierwsze panie mają zbyt wielki talent, by marnować go na siedzenie w tym programie, ale jednak taka konfiguracja byłaby niezmiernie ciekawa dla widza. ;-) Obecność Dody sprowadziłaby program na nieco inny poziom, Kayah nierzadko zdarza się najpierw coś powiedzieć, a potem pomyśleć, i też lubi rzucić rubasznym żartem, no i do tego dwie podobno nieznoszące się Diwy... Telewidzowie oglądaliby każdy odcinek, bo chcieliby zobaczyć, czy jurorki zaczęły się już szarpać za włosy albo przynajmniej wyzywać od dziwek lub szmat. :lol3: I do tego w telewizyjnym studiu zapanowałaby istna rewia mody - każda z pań na długo przed danym odcinkiem obmyślałaby, co na siebie włożyć i jakie dobrać dodatki, byle tylko przyćmić rywalki. Wreszcie ten program stałby się naprawdę ciekawy. Przecież od samego początku to jurorzy byli w nim najważniejsi, nie uczestnicy, więc przynajmniej skończyłoby się udawanie, że jest inaczej. ;-) Fakty i Pudelki nie nadążałyby z artykułami o relacjach między paniami jurorkami. No, ale jednak nigdy takiego składu trenerskiego się nie doczekamy...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

Error to jest chyba piosenka zrozumiała bardziej dla młodych dziewcząt. Spiewa, żeby gdzieś jej nie wchodzić. W sumie to nawet ciekawy tekst.

Nie oglądałem nigdy wcześniej "Voice" poza urywkami, włączyłem z ciekawości ostatni odcinek. Wrażenia - nuda. Jurorzy wydają się podjarani, ale telewidz chyba dużo mniej. Ciągnie się toto długo - nie wiem, po co puszczać od razu i eliminacje z jednego regionu, i z drugiego, przy czym jeden walczy o oglądalność z Mam talent, a drugi z Twoją twarzą.
Nazwisk zwycięzców niemal wcale nie kojarzę - może powinienem, ale nie jestem pasjonatem, tylko zwykłym słuchaczem. Więc nie zaistnieli za mocno...
Sarsę, Nykiel, Lewczuk, Brzozowskiego, Smykiewicza - jak najbardziej kojarzę i uważam, że wszyscy pięcioro tworzą świeże pokolenie rodzimych gwiazdek pop. Co z tego będzie na dłuższą metę, nie wiem, ale póki co jest o nich w miarę głośno i hity mają.
Może ci zwycięzcy wydali coś bardzo niszowego...? ;) nie wiem nawet, co w zamysle ma wypromować ten program. Niby głos, ale kierowani samym głosem są (przez chwilę, o ile) tylko jurorzy.

Edyta, Jusia, Kayah i Doda? :lol3:
Chcesz, żeby się pozabijały wszystkie 4?
I gdzie płeć męska? xD

Przyznaj, że czekasz po prostu na nową edycję "Gwiazdy tańcza na lodzie" 8)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: The Voice of Poland

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Edyta, Jusia, Kayah i Doda? :lol3:
Chcesz, żeby się pozabijały wszystkie 4?
Tak! ;-) I niech w roli prowadzących wystąpią Agnieszka Szulim-Badziak-Woźniak-Starak i Karolina Korwin Piotrowska. Wreszcie byłoby co oglądać. :lol3:
Kamui Shiro pisze:I gdzie płeć męska? xD
Płeć męska w tym programie była bezpłciowa. :lol3: I Tomson i Baron, i Piekarczyk, i Piaseczny. Z facetów-jurorów podobał mi się tylko Nergal.
Kamui Shiro pisze:nie wiem nawet, co w zamysle ma wypromować ten program.
Jak to co? Jurorów, prowadzących i "produkty lokowane". ;-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

Już widzę, jak te wszystkie panie chcą ze sobą występować xD ciekawe, czy ich gaże by się zwróciły telewizji...

Tak, z Nergalem - to, co mi się zdarzyło podsłyszeć lub obejrzeć - było dosyć ciekawie.
Jak to co? Jurorów, prowadzących i "produkty lokowane"
Aha. Tak pomyślałem :)
Niektórym na pewno taka promocja się przyda, bo poza programem niewiele zrobili ostatnio.
weronka
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2015, 17:46
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: SZYBY
Lokalizacja: Polska

Re: The Voice of Poland

Post autor: weronka »

witcher pisze: Podobała mi się może jeszcze tylko dziewczyna od "Ruchomych piasków", ale... nikt się nie odwrócił. Widziałem, że później Natalia bardzo żałowała. I słusznie.
Na nagraniach Natalka sie odwrocila tylko ze juz po piosence szkoda...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: The Voice of Poland

Post autor: Kamui Shiro »

No, nie zaszalała zbytnio z tą piosenką. Jest niełatwa i moim zdaniem niezbyt jej wyszło. Zdziwiłbym się, że NK się odwraca, ale było coś trochę podobnego w interpretacji wokalnej do jej dorobku i pewnie to zagrało
ODPOWIEDZ