METRO

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: METRO

Post autor: Madlen »

Przyłączam się do prośby powyżej! Oglądałam cały musical, ale tylko w wersji gdzie w rolę Anki wcieliła się Kasia Groniec.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: METRO

Post autor: witcher »

Wczoraj w końcu udało mi się zobaczyć "Metro". Jako, że wychowałem się na piosenkach z tegoż musicalu, wiązałem z przedstawieniem duże nadzieje. Wiedziałem, że to nie będzie to samo, co z Edytą, Kaśką Groniec czy Robertem Janowskim, ale spodziewałem się fajnego widowiska. Niestety, zawiodłem się i to na całej linii. Nie dość, że muzyka z taśmy, to zgodnie z innymi widzami stwierdziliśmy, że wokal chwilami (i to dłuższymi) też z playbacku. Odtwórcy głównych ról mimo, że rzeczywiście dobrze śpiewają, nie mają tego czegoś, co przyciągałoby uwagę na dłużej. Poza tym strasznie irytuje maniera, z jaką śpiewa Jerzy Grzechnik (Janek). Widać, że wszystko od początku do końca pod dyktando Janusza J.
Z oczywistych względów czekałem na "Litanię". Pewnie powiecie, że jestem nieobiektywny, ale wersja Edyty vs. wersja obecnej wykonawczyni (niestety nie znam nazwiska): niebo a ziemia. Przed wejściem na salę wiszą portrety Edyty i innych gwiazd pierwszej wersji "Metra" - są tak jakby smutnym przypomnieniem tego, czym ten spektakl kiedyś był, a czym juz raczej nie będzie.
Pod względem organizacyjnym Studio Buffo też nie błyszczy: 40 minut czekania, żeby odebrać kurtkę z szatni, którą na dodatek ktoś gubi, to trochę za długo nawet jak dla mnie. Najlepsze, że na zewnątrz w kilkustopniowym mrozie czekają widzowie na następny spektakl i nie ma możliwości, żeby weszli do środka bo zwyczajnie brakuje miejsca. W mojej ocenie porażka zarówno artystyczna, jak i pod względem organizacji.

Na koniec mam parę pytań do osób, którym też zdarzyło się być na tej nowej wersji musicalu. Czy w Waszym przypadku też mieliście do czynienia z playbackiem? I czy zaserwowali Wam tak samo jak mnie skróconą wersję przedstawienia, bez tak ważnych piosenek jak "Życie"?
Wiem, że na forum są osoby, które interesują się "Metrem" od zawsze, dlatego ciekaw jestem Waszej opinii.
Marcysia
Hope for us
Hope for us
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2010, 18:48
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Wesoła koło Radości :)

Re: METRO

Post autor: Marcysia »

Byłam paręnascie lat temu w Hali Ludowej we Wrocławiu na Metrze. Wrażenia niezapomniane! Teraz to już nie jest to co było kiedyś, eh...
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: METRO

Post autor: ja30 »

ciekawostka:
Pierwszy raz dokonano pełnego, oficjalnego nagrania filmowego całego musicalu Metro w roku 1994 i wydano w małym nakładzie na niskiej jakości kasetach VHS jako jedynym popularnym wtedy formacie video oraz pokazano w nieco wyższej jakości w Telewizji Polskiej. Oryginalne, unikalne nagranie musicalu Metro zachowane w archiwum zostało profesjonalnie zarejestrowane w najwyższej jakości jaka była dostępna w latach 90. i jeszcze nie zostało wydane na nośniku umożliwiającym pokazanie jego pełnej jakości obrazu i dźwięku, na przykład DVD lub Blu-ray. Ciekawostką jest, że istnieją w filmowym archiwum nagrania, które w razie wydania musicalu na nośniku cyfrowym kilkakrotnie wydłużyły by czas trwania całego nagranego musicalu na przykład kilkanaście utworów śpiewanych wirtuozersko przez grającą rolę Anki młodziutką gwiazdę musicalu Edytę Górniak, a także przez innych artystów. Nagrania te jeszcze nie zostały pokazane publicznie. Przy okazji powstania musicalu w 1991 roku nagrano teledysk "Wieża Babel" z udziałem - debiutującej w teledysku - Edyty Górniak. Teledysk został nagrany na warszawskim dworcu Śródmieście, który był jedynym miejscem w kraju przypominającym prawdziwe metro. Nagranie znajduje się w archiwum TVP. Piosenki z musicalu Metro zostały wydane przez autorów musicalu na kasetach w 1991 roku i na płytach cd w roku 1994 a także ponownie w roku 2001 kiedy dla urozmaicenia wykorzystano nagrania osób, których wcześniej nie promowano a także zaprezentowano wykonawców rosyjsko i anglojęzycznych.

wikipedia
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: METRO

Post autor: KrzysiekF »

4 czerwca 2014 r. o godz. 19:00, na scenie Teatru Studio Buffo będziecie mieli okazję zobaczyć "Metro" w wyjątkowej obsadzie - na scenie wystąpią pierwsi wykonawcy kultowego musicalu!

Cały dochód z biletów zostanie przekazany chorej Przyjaciółce z zespołu – Alicji Borkowskiej.

Ponadto 4 czerwca to rocznica 25 – lecia pierwszych wolnych wyborów, występ ten będzie miał więc wymiar symboliczny.

Bądź z nami!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: METRO

Post autor: Flux »

Dlaczego nie napisali: "na czele z Edytą Górniak"? :lol:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: METRO

Post autor: KrzysiekF »

Nie wiem czy było, ale widziałem dziś w BUFFO pamiątkową tablicę fundatorów krzeseł :) I wśród nich widnieje Edyta Górniak.

To była ta akcja:

http://studiobuffo.com.pl/?p=95
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: METRO

Post autor: Natu$ »

Miło z jej strony. :)
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: JUBILEUSZOWA TRASA KONCERTOWA 2015

Post autor: Frytka »

Musical "Metro" obejrzany przez ponad trzy miliony widzów! Emotikon smile Kilkudziesięciu najlepszych w Polsce tancerzy, kaskaderów, aktorów oraz wokalistów na jednej scenie na czele z Januszem Józefowiczem! Emotikon smile Dwa dni budowy sceny! Pełne tiry dźwięku, świateł, laserów oraz multimediów! "Litania" jest jednym z czołowych utworów musicalu. Ponad 20 lat temu na scenie zmierzyła się z tą niezwykłą kompozycją setki razy Edyta Górniak! To wszystko już 17 października w największej hali w Polsce! Tauron Arena Kraków Emotikon smile Bilety na stronie www.eventim.pl Emotikon smile
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: METRO

Post autor: Bob »

Niedziela z Metrem w TVP Kultura ,wśród zaproszonych syn Józefowicza,aktualna obsada Metra,z urody nijaki,nie wiem jak gra i jakim głosem dysponuje,Alicja Borkowska - jedna z ex W.Kubiaka,w b.dobrej formie ,po udarze ani śladu,pochwaliła się że córka też jest w obsadzie.!!!
Bardzo fajna babka...Beata Wyrąbkiewicz,nigdy nie widziałem jej w akcji...W znakomitej jakości fragmenty z prób i Broadwayu...O Edycie ani słowa...W Metro x 1000 niewiarygodnie dobra brzmieniowo wersja Litanii,nie pamiętam czy śpiewała w tym koncercie jeszcze coś,czy mam jakieś zwidy ??może ktoś mnie oświeci... Nie pamiętam....nagrałem całość...
Jeśli powstanie wersja filmowa mam nadzieję na wszystkie nagrody filmowe....także światowe...
P.S......Oczywiście ,zabrakło A ja nie w wersji angielskiej z Edyty wokalizą ,genialną zresztą....
Agunia
Hope for us
Hope for us
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: METRO

Post autor: Agunia »

W Metro x 1000 niewiarygodnie dobra brzmieniowo wersja Litanii,nie pamiętam czy śpiewała w tym koncercie jeszcze coś,czy mam jakieś zwidy ??może ktoś mnie oświeci... Nie pamiętam....
Poza "Litanią" na pewno śpiewała jeszcze jedną piosenkę - chyba "Jestem kobietą". Widziałam ten koncert na żywo w Teatrze Dramatycznym, ale po 21 latach szczegóły umknęły mi z pamięci... :P
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: METRO

Post autor: Bob »

https://youtu.be/FdlBBvD7wL0
https://youtu.be/dID59AdDBiE
Tego zabrakło,czyli puścili wersję okrojoną,niekompletną,wiadomo o co chodzi...urazy są niestety jak widać pielęgnowana przez lata....Za to były wstawki dokonań innych wykonawców nie związane z Metrem , o których właściwie nikt już nie pamięta, w tym przydługie rusycyzmy ....Dziwnie się to oglądało po latach,chociaż rosyjska obsada znakomita-główne role....
Agunia
Hope for us
Hope for us
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: METRO

Post autor: Agunia »

Bob pisze:Tego zabrakło,czyli puścili wersję okrojoną,niekompletną,wiadomo o co chodzi...urazy są niestety jak widać pielęgnowana przez lata....
Wczoraj wyemitowali jedynie część 2. tego koncertu...

A jeśli chodzi o wokalizę Edyty w "A ja nie", to kompletnie zapomniałam, że miała miejsce w tymże koncercie.
phowiec
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2022, 9:29
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Świnoujście

Re: METRO

Post autor: phowiec »

Bob pisze:Niedziela z Metrem w TVP Kultura ,.....nagrałem całość...
Czy istnieje możliwość abyś się podzielił nagraniem?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ