Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

co się z nimi stało

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

Czasami z ciekawości albo też po trafieniu w audycji ze starymi hitami czyjegoś przeboju sprzed lat, odgrzewam sobie informacje o piosenkarzach i piosenkarkach lub zespołach, którzy dawno temu znikli z orbity... Mimo że ich kariera świetnie się zapowiadała. Z reguły ciekawi mnie, co oznacza typowa wikipedyjna informacja typu "2014 - present/ źródło podaje, że Iksinska, skończywszy umowę z wytwórnią, pracuje nad nowym albumem, powinien wkrótce zostać wydany".

Wydaje mi się, że takim meteorytem będzie np. kariera Nelly Furtado, chyba najbardziej spektakularna utrata popularności kiedykolwiek ;) Ciekawe czemu... czy to wina zapaści popytu na Timbalandię, czy wina tego, że zamiast iść za ciosem i grzać kolejne ogólnoświatowe hity, zrobiła po 2007r. skok w hiszpański bok?

O ile jednak o nowej muzyce Nelly cokolwiek było ostatnio słychać, o tyle taka np. Christina Milian zadziwia mnie brakiem ogaru.
Ładna, młoda, miała duże hity, w 2006r. odrzuciła "S.O.S." (dostał się Rihannie) i wydała na nowy singiel z trzeciego albumu "Say I", po czym z powodu różnic zerwała umowę z wytwórnią i poszła w świat filmu... Wszystko jedno, w każdym razie cicho o niej totalnie, a kto inny na tłustym sosiku i pod bezpieczną parasolką wybił się na prowadzenie :P

A taki Arsenium z O-Zone na przykład :d

Ciekawe, czy tacy wykonawcy wierzą jeszcze w swój powrót, czy dali sobie spokój, czy też cieszą się odcinaniem kuponów od dawnych sukcesów na lokalnym rynku?
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Tylko zagraniczne?

W PL było mnóstwo meteorytów. Ot Alicja Janosz. Ewelina Flinta. Maja Kraft. Jagoda. Georgina. Monika Borys.

Nawet Samantha Fox, z własnych pieniędzy starała się o lepszych producentów na 4. ostatni album z Jive, i udało się, ale Jive wiedząc że to ich ostatni wspólny projekt uznał że nie ma sensu tego promować i klapa.

Alizee, zaszła w ciążę żeby uciec spod dyktatury Mylene Farmer. Potem próbowała ale hitu nie miała.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

Nie tylko zagraniczne. Tylko z polskich łatwiej ogarnąć, co się z nimi dzieje... Przyznam, że też myślałem o Mai Kraft...! Tylko zapomnialem, jak się nazywała :P

Janosz śpiewa chyba nadal z tą swoją HooDoo Band, lokalnie.

Ciekawi mnie jeszcze, co się stało z Ashanti.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: KrzysiekF »

Sylwia Wiśniewska

Joanna Prykowska - Wokalistka jednego z najbardziej charakterystycznych polskich zespołów Firebirds.Ceny ich płyt na allegro to nawet 1000 zł :roll:
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Sylwia Wiśniewska śpiewa w jakimś projekcie ze swoim mężem. Z girlsbandu Taboo wyszła też niejaka Gosia Kosik, wydała jeden album.

Kasia Klich też była w jakimś girlsbandzie, ale jako jedyna przez chwilę robiła karierę solo. Pozostałe są zagadką.

Z pierwszego Idola - Monika Niedek, Agnieszka Maksyjan i Patrycja Wódz skończyły jako Queens, poza Wódz pozostałe próbowały sił solo, ale bez sukcesu.

Natalia Oreiro jest obecnie mega popularna w Rosji i chyba tylko tam.

Ashanti ciągle nagrywa płyty, nowa ma być w tym roku, ale chyba nikt nie jest tym zainteresowany.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Cypix »

Christina Milian kilka miesięcy temu miała swój program na E! Żadnego epizodu nie widziałem, ale w zwiastunach padały deklaracje, że to może być jej ostatnia szansa na powrót, że odchowała już trochę dziecko, nabrała sił i jest gotowa. Chyba nie była, ale po prostu powrotu nie widać.

Do dziś mnie zastanawia jak mając takie plecy (Simon, Clive), wsparcie wytwórni, promocje nawet u Oprah, Leone Lewis stać było tylko na jedną przebojową płytę... Miała być druga Whitney, kolejna diwa. Ba, to jej dano zaśpiewać piosenkę przewodnią do kinowego hitu wszech czasów - Avatara. Ale "I See You" nie było sukcesem James`a Horner`a na miarę poprzedniej współpracy z Cameronem - "My heart will go on". W ogóle o piosence zapominało się zaraz po napisach końcowych... Dziś już mało kto pamięta o Leonie, a ostatnia współpraca z Calum`em Scott`em niewiele tu zmienia.

Ogromną karierę wróżono też debiutującej w tym samym roku co Adele, Duffy. To ona wygrała plebiscyt - wyrocznię BBC "Sound of 2008". Adele byłą druga. Studiowałem wówczas w UK, a Duffy 1 marca 2008 dała koncert na moim uniwersytecie - pamiętam jak dziś, bo był to dzień moich urodzin. Koncert jeszcze pamiętam, co po nim - już nie ;) Rockferry to był szał, czwarty najlepiej sprzedający się krążek na świecie w 2008 roku, a łącznie sprzedano na świecie ponad 9 milionów egzemplarzy. Dwa lata później Endlessly zrobiło spektakularna klapę. A pilotujący przedsięwzięcie "Well, Well, Well" miało tak sprzeczny odbiór, że z płyty kolejnego singla już nie wydano. Dramat przeogromny, bo w ten sposób zmarnowano otwierający album utwór "My boy". Przepiękny kawałek. No i tak od prawie 10 lat Duffy milczy. Totalne nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

fookmetoo pisze:Sylwia Wiśniewska śpiewa w jakimś projekcie ze swoim mężem. Z girlsbandu Taboo wyszła też niejaka Gosia Kosik, wydała jeden album.

Kasia Klich też była w jakimś girlsbandzie, ale jako jedyna przez chwilę robiła karierę solo. Pozostałe są zagadką.

Z pierwszego Idola - Monika Niedek, Agnieszka Maksyjan i Patrycja Wódz skończyły jako Queens, poza Wódz pozostałe próbowały sił solo, ale bez sukcesu.

Natalia Oreiro jest obecnie mega popularna w Rosji i chyba tylko tam.

Ashanti ciągle nagrywa płyty, nowa ma być w tym roku, ale chyba nikt nie jest tym zainteresowany.

To tak jak Dan Balan - popularny w Rosji, poza nią już no-name.
Oreiro mogłaby teraz jeszcze namieszać poza Rosją... w Polsce jej muzyka jest kultowa, jest znowu moda na latino rytmy.

Też miałem pisać o Sylwi Wiśniewskiej, dzięki! Właśnie była moją pierwszą myślą do tego tematu, z polskich wykonawców.

Myślę w sumie, że brak zainteresowania Ashanti wynika z klęski Ja Rule'a, ktory poszedł na lata do więzienia, a to była jedna wytwórnia muzyczna. Ale jeszcze 15 lat temu oboje byli tak ogromnie popularni, że szok - teraz ani widu, ani słychu.
Podobnie zresztą jest z Lil'Kim i Foxxy Brown.

Też pamiętam sukces Duffy, też wtedy przebywałem w Anglii i to był szał.

Co do Leony - cóż, była ciśnięta na nową diwę, ale zabrakło jej charakteru diwy, czegoś niezwykłego, pazurka. Niektórzy nazywają to charyzmą.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: DeathlySilence »

Najbardziej zapomniane gwiazdki pop?
Hmmm...
Nie wiem.
Zapomniałem.

:lol3:

Gwiazdy jednej piosenki - Antkowiak, Fleszard, JUST5, DeSu (2), Janson, Skrzynecka, Arka Noego, Flinta, Janosz, Wiśniewska, Goya, Rozynek, Paulla... nie chce mi się głębiej kopać. :kopie:

Wystarczy wejść np. w dział "Muzyka Polska" i zacząć przeglądać tematy od tyłu. :hellobaby:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: addar »

Ds ty chyba byłes fanciem flinty co sie z tą dziewczyną podziało ? miała taki start i kuppa
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: DeathlySilence »

addar pisze:Ds ty chyba byłes fanciem flinty co sie z tą dziewczyną podziało ? miała taki start i kuppa
Czort go wie.
Od ostatniego albumu (drugiego - "Nie znasz mnie"), minęło już 13 LAT (premiera w 2005).
Do 2010 roku żyłem nadzieją, że coś stworzy, nagra itp.
Odpuściłem Jej i sobie.
Mamy 2018 rok i NIC.
Wiem tyle, że jeździła swego czasu po Polsce z projektem - trio muzyczne - Palma, Flinta, Fazi.
Mam nadzieję, że jest szczęśliwa, cokolwiek robi.

:)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

DeathlySilence pisze:Najbardziej zapomniane gwiazdki pop?
Hmmm...
Nie wiem.
Zapomniałem.

:lol3:

Gwiazdy jednej piosenki - Antkowiak, Fleszard, JUST5, DeSu (2), Janson, Skrzynecka, Arka Noego, Flinta, Janosz, Wiśniewska, Goya, Rozynek, Paulla... nie chce mi się głębiej kopać. :kopie:

Wystarczy wejść np. w dział "Muzyka Polska" i zacząć przeglądać tematy od tyłu. :hellobaby:
Antkowiak, Paulla i Skrzynecka przynajmniej błyszczeli w Twoja twarz brzmi znajomo.

Co do Flinty, z Wikipedii wynika, że w latach 2008-2013 cały czas coś tam wypuszczała, robiła muzycznie, a teraz?
http://www.radiowawa.pl/wiadomosc-muzyc ... nowa-plyta
/
hmmm...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Cypix »

Kamui Shiro pisze:
Co do Leony - cóż, była ciśnięta na nową diwę, ale zabrakło jej charakteru diwy, czegoś niezwykłego, pazurka. Niektórzy nazywają to charyzmą.
Nie sądzę by zabrakło jej charyzmy. Po prostu zabrakło jej przebojów. Kiedyś czytałem że to ona miała pierwotnie dostać "Halo", które ostatecznie odśpiewała Beyonce. Szkoda, bo wydaje mi się, że w wykonaniu Leony mogłaby to być jeszcze lepsza piosenka, która pociągnęłaby zarówno sprzedaż jej drugiej płyty jak i jej karierę...

Jakby nie patrzeć jest kilka wokalistek, których największym życiowym osiągnięciem jest... cover. Przykładowo 21 lat temu świat opanowała Natalie Imbruglia i "Torn". W 2001 roku nie dało się uciec gdziekolwiek, by nie usłyszeć "It's Raining Men" Geri Halliwell. Hymn kariery Whitney to też stara piosenka Dolly Parton, a nie jak niektórzy sądzą do dziś, piosenka napisana przez Dolly dla Whitney... Dla wielu też "Without You" pozostanie życiowym osiągnięciem Mariah Carey, a tu też mamy do czynienia z coverem.

Charyzma charyzmą, jak ma się hita, to ma się sukces. Iggy Azalea była na szczycie, gdy zaczęła tworzyć z Britney "Pretty Girls". Wszyscy spodziewali się hitu, przecie czego nie dotknęła Iggy, wówczas zamieniało się w złoto. Kto jak kto, ale Ty chyba Britney charyzmy nie odmówisz. I co? I nic. A gdzie dziś jest Iggy? Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Iggy jest chyba zaręczona z jakimś raperem. Taka chwilowa moda.

Stacie Orrico, jak to pisano "była karmiona piersią Mariah Carey", przepadła. Jej trzeci-a pierwszy światowy album uważam za dobry, czasem sięgam po niego.

The 411, girlsband od piosenek "On My Knees" i "Dumb", był potencjał, fajne piosenki, ale trzeci singiel nie był Top 10 więc wytwórnia zdecydowała się nie tracić dalej kasy, chyba taka norma wtedy w UK - pozycja na liście decyduje o wydaniu następnych singli.

Samantha Mumba, widziałem reality show z nią z 2008 roku chyba, próbowała zrobić comeback, ale twórcy programu skrytykowali ją za lenistwo, miesiącami grzebała się w nagrywaniu kilku piosenek...
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: witcher »

KrzysiekF pisze:Joanna Prykowska - Wokalistka jednego z najbardziej charakterystycznych polskich zespołów Firebirds.Ceny ich płyt na allegro to nawet 1000 zł
Całkiem niedawno Joanna stworzyła nowy projekt - Joanna and the Forests. Całkiem przyjemna muzyka, wyszła nawet płyta, szkoda, że bez większego szumu. Co jakiś czas Aśka pojawia się w mediach, podobnie zresztą jak Ewelina Flinta (ostatnio na Festiwalu Piosenki Zaczarowanej, była nawet transmisja w TV).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: ray »

Nikt nie wspomniał o zespole Big Day. :PP
Oni mieli trochę przebojów, Przestrzeń była hitem. Ja najbardziej lubię piosenkę Inni.

Poza tym oczywiście uczestnicy przeróżnych talent show, np. Jarek Weber czy Emi.
-> Jarek Weber - Mamy czas
-> Emi - Tylko Ciebie chcę
Pamiętacie te piosenki? :)

Michał Wiśniewski i jego wszystkie 3 byłe żony to właściwie też zapomniane gwiazdki pop. Justyna Majkowska - tak samo.

I jeszcze Nazar i zespół Ha-Dwa-O!.
ODPOWIEDZ