Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

co się z nimi stało

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Ania Światczak przeszła chyba przemianę związaną z wiarą (jakiś kult?) i dużo promowała to na YouTube w ostatnich latach.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: niuto »

Ale ja nie nazwałem w tym poście Femme gwiazdką. Myślę, że więcej muzycznie była aktywna 2-5 lat temu niż Kasia Kowalska. Nie podajesz też cytatu, co konkretnie pisałem o Kowalskiej. Inny kontekst, inny sens.
Zatytułowałeś temat "zapomniane gwiazdki pop" i w tym kontekście padł przykład Magdy Femme - nie napisałem, że to ty tak ją nazwałeś, tylko, że przekonujesz, że ona nie jest zapomniana. O to mi właśnie chodziło, czy piszemy o gwiazdkach zapomnianych, czy o gwiazdkach nie działających już muzycznie, bo to dwie różne rzeczy. Femme może i coś tworzy, ale kto o tym wie i w ogóle o niej pamięta?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

Kowalska na pewno ma większy fandom, ale w ogóle bym nie zestawiał obu pań pod względem "obecności", bo 1) unikam zestawień 2) Kowalska nic nie nagrywała, nie udzielała się przez dłuższy czas, a Femme w tym czasie występowała i wydawała piosenki - obecne i popularne w pewnych radiostacjach, a więc trafiające do pewnych słuchaczy - ta platyna też nie wzięła się znikąd. O jednej i drugiej się pamięta, o Femme głównie w kontekście związku z Wisniewskim, potem z Nowatorem. A muzycznie i jedna i druga najwięcej namieszały kawał czasu temu. Skoro sam wiesz, że to dwie różne sprawy, czy ktoś jest zapomniany, czy dał o sobie ludziom pozapominać, to chyba jasne, że nie ma co mieszać ich na równi.

I tak, nie ja zaproponowałem do tego tematu Magdę Femme. Nie dałeś też cytatu, gdzie określam Kowalską zapomnianą - takie słowa może i padły z mojej strony, ale w innym kontekście jeśli już. Tutaj piszę o wykonawcach, którzy przepadli jak kamień w wodę. W przypadku polskich gwiazd, o ktorych z reguły piszecie chętniej, trudniej o takie zapomnienie, jednak podwórko jest małe i mniej więcej łatwo się zorientować, kto co robi ;)

Natomiast... co się dzieje z Fiolką Najdenowicz?
Od razu przyznam, z biciem lub bez, że nie znam jej piosenek. Kiedy zaczynałem słuchać muzyki pop, to było o niej dosyć głośno, ale nie trafiłem nigdy na jej twórczość. Przypomniała mi się dopiero teraz, kiedy ktoś o niej wspomniał na facebooku.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: karen »

niuto pisze:
Ale ja nie nazwałem w tym poście Femme gwiazdką. Myślę, że więcej muzycznie była aktywna 2-5 lat temu niż Kasia Kowalska. Nie podajesz też cytatu, co konkretnie pisałem o Kowalskiej. Inny kontekst, inny sens.
Zatytułowałeś temat "zapomniane gwiazdki pop" i w tym kontekście padł przykład Magdy Femme - nie napisałem, że to ty tak ją nazwałeś, tylko, że przekonujesz, że ona nie jest zapomniana. O to mi właśnie chodziło, czy piszemy o gwiazdkach zapomnianych, czy o gwiazdkach nie działających już muzycznie, bo to dwie różne rzeczy. Femme może i coś tworzy, ale kto o tym wie i w ogóle o niej pamięta?
Niuto to jest tak że ktoś tworzy własny zmyślony swiat i w nim żyje, a nie znac faktów-odnosnie Kaśki :PP Kowalska 0d 2008 rok w rok grała trasę klubową, a w okresie letnim dzisiątki plenerów, ale nie nic nie robiła i sie nie udzielała przecież, i że wydała dwie płyty też ( w 2010,bodaj 2015) faktycznie nie udzielała sie. Naprawdę, niech te osoby "wszytskowiedzace" poznają fakty a nie tworzą bajki...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: KrzysiekF »

Kamui Shiro pisze: Natomiast... co się dzieje z Fiolką Najdenowicz?
Od razu przyznam, z biciem lub bez, że nie znam jej piosenek. Kiedy zaczynałem słuchać muzyki pop, to było o niej dosyć głośno, ale nie trafiłem nigdy na jej twórczość. Przypomniała mi się dopiero teraz, kiedy ktoś o niej wspomniał na facebooku.
Odcięła się od showbizu, obecnie pracuje w Londynie w restauracji. Jej droga jest bardzo ciekawa, jako pomoc domowa przejechała pół Europy . Opisała to w dwóch znakomitych książkach. W którymś z wywiadów powiedziała , że na płytę którą chciałaby nagrać potrzebuje 500 tys zł, ale z góry wie że nigdy takich pieniędzy mieć nie będzie więc pożegnała muzykę i żyje jak wolny ptak <3

W streamingach jest jej płyta, posłuchajcie, w tamtych czasach była przed wszystkimi, ta płyta brzmi świetnie.

Polecam!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

Przedziwne. Akurat z pracy w londynskiej restauracji byłyby szanse odłożyć sporo kasy chyba, ale nie wnikam w budżet.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Londyn jest mega drogi. Moja kuzynka jest kierownikiem w restauracji i narzeka na koszty życia.

500 tys. to dużo jak na płytę. Niby 25 tys. to kwota jaką średnio się inwestuje w album?
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: niuto »

Gdyby dało się odłożyć 500 tys. zł. kelnerując w Londynie, to mielibyśmy samych milionerów w Polsce, to nierealne. Ale taka suma na nagrywanie płyty w Polsce to naprawdę dużo. Nie mniej jednak podziwiam, że można rzucić showbiznes dla "normalnego" spokojnego życia i nie mieć parcia na szkło.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Flux »

Steczkowska wydając XV mówiła w wywiadzie, że nagranie dobrej płyty w Polsce to wydatek rzędu 120 tysięcy złotych. Górniak kończąc współpracę z Dustplastic biadoliła że straciła dwuletni budżet. 25 tysięcy to 3 minuty jej śpiewu :P Za pół miliona to już chyba jakaś symfonia z 200-osobową orkiestrą :d
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Steffie »

A propos nagrywania plyt dodam od siebie tylko, ze budzet to sprawa wzgledna, jeden nagra plyte za 120 tys., inny za miIion, ale jedna kwestia to plyte nagrac, nawet przy budzecie typu 500 tys., a druga ta plyte sprzedac ludziom, zeby koszty sie zwrocily. Dlatego wykonawcy nagrywaja plyty, ale nie wszyscy z nich zyja, dopiero koncerty pozwalaja na jakis lepszy zarobek.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

Może i to dużo, ale od czego jest sponsoring i inwestycja wytwórni. Mówienie, że kogoś nie stać, wydaje mi się informacją "nie chce mi się o to powalczyć". Nie orientuję się w londynskim życiu, pewnie że milionerów z kelnerstwa za granicą nie ma... Ale myślałem, że same napiwki pozwalają zaplanować podwaliny pod większe oszczędności.

Nie wiem zresztą, do jakiego stopnia samo wydanie płyty zapewnia powrót do biznesu, a do jakiego każda inna, niekoniecznie wymagająca inwestycji pół miliona zł, aktywność muzyczna i okołomuzyczna.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: 2770132u »

A pamiętacie Saszę i "To nic kiedy płyną łzy" albo Alexandre i "Popłyniemy daleko" . Była też Kamila i "Pasujesz" i Damian Skoczyk "Zawsze Ty". Swoje 5 min miała też Ola Kawicka i "Jej ostatni rok" , "Obok mnie"
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Mam płytę Saszy z The Jet Set, taka nijaka. Chyba jakiś projekt jazzowy kilka lat temu próbowała promować, a może to była jakaś Sabina?

Alexandra teraz chyba śpiewa jako Jabłonka, chyba Janson ją produkował i sponsorował, więc pewnie po klapie straciła prawa do pseudonimu.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: 2770132u »

Alexandra wydała jedną płytę w 2011, która osiągnęła status złotej płyty i 3 piosenki z płyty były notowane na listach przebojów. Później jako Aleksandra Jabłonka wydała 3 single, min. "SMS" w 2013 (była posądzona o plagiat teledysku Honoraty Skarbek Honey "LaLaLove" ) i jej ostatni singel w 2014 pt. "Zasady". Wszystkie 3 były klapą.


Sasza nagrała 2 solowe płyty. W 2009 "Szasza" , z którego 3 single były na listach przebojów i w 2017 "Women in black"(płyta jazzowa) i ta okazała się klapą. Obecnie gra w Na wspólnej .

Kamila wydała 1 płytę, z której tylko "Pasujesz" było przebojem, nagrała teledysk też do "Weź mnie tam". W tamtym roku miała wydać nowy singiel "Kiecka" , ale nadal cisza .

Kasia Klich powróciła w 2014 z Singlem "W tobie tonę " ale okazał się klapą i nic już nie nagrała

Ktoś Wie co się dzieje z Kasią Wilk?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Wojtuś »

Kasia Wilk cały czas sporo koncertuje. Podobno nagrała już sporo nowych piosenek ale ma problem z wytwórnią, która chce trochę innego repertuaru. Mam nadzieję, że niedługo coś się pojawi nowego od Kasi bo jej obie płyty są świetne. i z niecierpliwością czekam na nowe piosenki!
ODPOWIEDZ