Poznań - 9 października 2015

Relacje z koncertów w ramach trasy "Love 2 Love" (2015).
ODPOWIEDZ
angie.whfan
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 01 kwie 2012, 19:43
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Lustro
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: angie.whfan »

Robik pisze:Jeden WIELKI CZAD :ojeju: . Kto nie był, niech żałuje :P. Szkoda jedynie, że Edyta znalazła po koncercie tylko minutkę :(.
angie.whfan dzięki wielkie jeszcze raz za mile spędzony czas :).
ja również dziękuję za miłe spotkanie :) naprawdę jak dotąd najlepszy koncert Edi :)

tutaj jeszcze nikt nie wspomniał że Edi powiedziała na początku koncertu coś około " No co tak stoicie, chodźcie tu szybciutko i siadajcie na podłodze, tylko nie zasłaniajcie tym co siedzą bo to miejsca vip" a później jak uderzyły tłumy pod scenę to zaczęła na głos żałować tej decyzji. Następnie pytała vipowiczów czy jest ok i może tak zostać. Nie zostaje nic innego jak kupić najtańsze bilety i zająć miejca w rzędzie 0 na podłodze :lol3:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: ray »

Przy całej mojej sympatii do Edyty Bartosiewicz i jej muzyki, muszę stwierdzić, że nie wypadła dobrze w "Nie proszę o więcej". To chyba po prostu nie jest piosenka dla niej, Górniak wypadła w tym duecie dużo lepiej. Myślę, że trzeba było wybrać inny utwór - tym razem wybór najbardziej oczywisty okazał się nietrafiony. Zauważyłem też, że Bartosiewicz, tak jak od dłuższego czasu Górniak, zaśpiewała: "Nie mów, że dzisiaj kończy się świat" zamiast "Nie mów, że dzisiaj nie kończy się świat". Po co? Przecież to powoduje, że tekst całej pierwszej zwrotki traci sens.
Obejrzałem na YouTube filmik z babcią Kazią. I naprawdę było to fajne, na żywo musiało to wyglądać przeuroczo. :-)
Po koncercie we Wrocławiu pochwaliłem Edytę, że dobrze, że nie usuwa z setlisty nieogranych utworów. Przedwcześnie - już następnego dnia wycofała wykonane zaledwie dwa razy "Obudźcie mnie", a zostawiła syreny w "Jestem kobietą" i "Teraz-tu". No szkoda... Po co śpiewała drugi raz "Your high" skoro zamiast tego mogła zaśpiewać przećwiczone już wcześniej z zespołem "On the run" czy "Obudźcie mnie"?
Stylizacje uważam za gorsze niż te dzień wcześniej we Wrocławiu. Wybitnie nietrafiona była sukienka z postaciami z kreskówek - jej jedyną zaletą było to, że eksponowała zgrabne nogi Edyty. Ale te postacie z kreskówek... - nie dość, że wygląda to tandetnie, to jeszcze utrwala powszechne wśród Polaków poczucie, że Edyta jest infantylna.
Resztę odbieram pozytywnie. :-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: endeven »

Łatwo to już zauważyć i wyczuć, że JK będzie na każdym koncercie otwierać wieczór. Swoje zdanie na ten temat wyrazliliśmy już wielokrotnie. Trzeba się z tym pogodzić. Tancerze są zakontraktowani, a podczas koncertu pojawiają się tylko w JK, YH i ewentualnym Gangnam style. Kropka zapadłą.
Z obserwacji wynika również, ze kilkoma utworami Edyta żongluje i One się zmieniają, wypadają, wracają, dochodzi nowy do "wymianki" a reszta setlisty jest stała i niezmienna. Tymi żonglowanymi numerami są: TT, OTR, Obudźcie mnie, doszło Nie Zapomnij. Myślę, że na kolejnych koncertach znów coś dojdzie i zastąpi któryś wyżej wymieniony numer.
Zgadzam się, że na bis można właśnie jeden z nich wykorzystać, do tego dodać coś a cappella jako wisienkę na torcie. To zawsze działa na ludzi.
Fajnie, że stylizacje się zmieniają. Dzięki temu nie będzie "powtarzalnych" zdjęć z trasy. Kiecka kreskówkowa i tak lepsza niż podarte jeansy, a i dobrze się kojarzy, z dzieciństwem :P
Szczególnie duży plus za atmosferę, za to, że Edyta mniej mówi, a jeśli mówi, to jest to szczere, często zabawne i częściej naturalne. Do tego te niewyreżyserowane momenty, jak we Wro z małą Madzią i Jej siostrą, albo epizod Babci Kazi.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Natu$ »

Bardzo fajny skrót niektórych utworów :)
-> https://www.youtube.com/watch?v=ZrWof_hTt64
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Nuklodem »

Cudownie !!! Od dawna tak nie śpiewała dziękuje ogromnie tym którzy nagrali to i zechcieli udostępnić.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Sebuch »

Endeven, To nie ja też czasem się pojawia, a czasem nie śpiewa.
No i doszło To nie tak jak myślisz ze świetnym aranżem.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Nuklodem »

Przesłuchałem właśnie "Szyby" nie mam słów by opisać jak pięknie to zaśpiewała, głos cudowny pełny mocny stanowczo postawione dźwięki bez cienia zawachania. Interpetacja to mistrzostwo.
To wykonanie jak i setki innych stawia Edyte w czołówce najlepszych wokalistek świata, myślę że można to śmiało powiedzieć.

Dodam jeszcze że nic nie oczekuję już od tej trasy tylko takich wykonań. To że przy tym wyglądała bosko i te nogi <3 to już szczegół.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 22:41 przez Nuklodem, łącznie zmieniany 1 raz.
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Madlen »

radek
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 658
Rejestracja: 08 gru 2004, 7:22
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej
Lokalizacja: Miechów kolo Krakowa

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: radek »

Raczej nie bo ja rozpakowalem bez problemu
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: dorota »

wielkie dzięki za nagrania, macie coś więcej? 8)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Matiz99 »

Umieść wszystkie w jednej lokalizacji, zaznacz wszystkie trzy i kliknij prawym - extract here.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: rav33 »

Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: fanusia_anka »

Cudowny koncert, bardzo mi się pdobało, spełnienie marzeń :wub: :wub: :wub: :wub: <3 <3 <3 <3
ODPOWIEDZ