Olsztyn - 22 kwietnia 2016

Relacje z koncertów w ramach trasy "Love 2 Love" (2015).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: ray »

Bob pisze:Co do samej hali , koszmarna, Olsztyn zasługuje na mega obiekt ,tam po prostu śmierdzi...
"Broadway, światowa kariera, duet z José Carrerasem", a potem... hala, w której śmierdzi... :wink:
Jeżeli faktycznie w tej hali śmierdziało, nie dziwię się, że Edyta śpiewała: "Jak najdalej stąd, jak najdalej chcę biec, byle jak najdalej". :lol3:
Flux pisze:Po występach krążek powinien być do nabycia na stoiskach.
Jeśli nie ma nowego albumu, to powinna być chociaż możliwość nabycia po koncercie starych płyt Edyty - już nie mówię, że wszystkich, ale "Złota kolekcja" (wydanie z 2010) i "My" powinny być sprzedawane po każdym koncercie Edyty na specjalnie do tego celu przygotowanym stoisku gdzieś na korytarzu - na przykład po 30 złotych. Po koncertach Steczkowskiej, Kayah i Kozidrak można kupić ich płyty, po koncertach Górniak - nie, bo oczywiście nie ma kto o to zadbać.
IgaAga pisze:Wczoraj byłam na koncercie Kayah w ramach trasy jubileuszowej Kamień w filharmonii
Jeżeli jesteś z Koszalina, to wiesz pewnie, że niedługo (11 maja) Kayah będzie mieć koncert w tym mieście - tylko nie w ramach trasy jubileuszowej "Kamienia", a z kwartetem smyczkowym Royal Quartet.
Matiz99 pisze: Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co Edyta robi z wszelką krytyką na jej temat 8)
I dlatego jej kariera wygląda dzisiaj tak, jak wygląda. :wink:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Kopaneek »

Flux pisze:Według zapowiedzi ile osób miało pracować nad każdym, indywidualnym koncertem? 100-120? Tego nigdzie nie widać.
Na widowni widać.
Statyści itd. :ha:

A tak na poważnie, nie podoba mi się Grateful i Litania.
Pierwszy utwór zaśpiewała o wiele gorzej niż w czasie preselkcji, a drugiego nie powinna śpiewać już wcale.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: ediva »

Przecież Grateful i Litania to piosenki "na miarę talentu Edyty", których oczekują od niej fani... Dlaczego miałaby ich nie śpiewać? Z Grateful wiążą się bolesne odczucia związane z preselekcyjną porażką, natomiast Litania przywołuje trudny okres Metra, więc głos Edyty może się uginać pod ciężarem tych emocji...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Dobi »

"Grateful" faktycznie wypadło słabo. Już nie mówię nawet o zapominaniu tekstu tak świeżej piosenki, ale ogóle o całość utworu. Występ z preselekcji mimo, że z różnymi problemami i dramatami wypadł dużo lepiej.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: witcher »

Dobi pisze:"Grateful" faktycznie wypadło słabo. Już nie mówię nawet o zapominaniu tekstu tak świeżej piosenki, ale ogóle o całość utworu. Występ z preselekcji mimo, że z różnymi problemami i dramatami wypadł dużo lepiej.
Zapominanie tekstu i średnia forma wokalna Edyty oczywiście znacznie rzutowały na odbiór "Grateful, ale mam wrażenie, że przede wszystkim numer położyła kiepska aranżacja. Wydawało mi się, że była sklecona naprędce, niedbale. W ogóle zespół Marcina Urbana zupełnie mi nie leży i jego współpracę z Edytą oceniam negatywnie. Aranżacje i wykonania zespołu pod kierownictwem Sztaby - to dopiero było coś: kunszt, magia, profesjonalizm. A teraz? Szkoda gadać. Ale tak to jest kiedy na wszystkim się oszczędza. Aż się człowiek zastanawia czy w ogóle się fatygować na koncert w Warszawie. Niby rzut beretem, ale właściwie czy jest sens wydawać całkiem sporo kasy na przeciętność.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: IgaAga »

Też tak uważam Sztaba genialnym muzykiem jest, Eda na wszystkim oszczędza, ale w mediach trąbi jak to z rozmachem pracuje i drogie produkcje realizuje, genialne i z rozmachem muzycznym to są projekt Kayah.

-- Dodano: 29 kwi 2016, o 19:01 --

Też tak uważam Sztaba genialnym muzykiem jest, Eda na wszystkim oszczędza, ale w mediach trąbi jak to z rozmachem pracuje i drogie produkcje realizuje, genialne i z rozmachem muzycznym to są projekty Kayah.
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: efka »

Hmm... wiem, że post nie do końca będzie dotyczył tematu, ale będzie na pewno powiązany ;)

Pojechałam na koncert do Olsztyna z Poznania. Trudno mi się nie zgodzić ze słowami DS, które przeczytałam wyżej. Być może zbyt wiele wymagam? Ja po prostu z wiekiem coraz bardziej lubię dbałość o szczegóły, a płacąc za koncert lubię czuć się komfortowo jako widz.
Hala była tragiczna :(

Pojawiły się pytania gdzie są lepsze koncerty? Oprócz wymienianej Kayah...
Przykład z wczoraj. W Sali Ziemi w Poznaniu odbył się koncert z okazji 10lecia orkiestry Adama Sztaby. Fenomenalni muzycy, występ dopracowany do perfekcji-piękne miejsce, wizualizacje, wspomnienia fotograficzne i filmowe, wokaliści związani kiedyś z Edytą, ponieważ śpiewali u niej w chórkach: Krzysztof Pietrzak i Adam Krylik, a oprócz tego zaproszeni goście: Piotr Cugowski (zaśpiewał "Nie proszę o więcej" tak, że w oku pojawiła się łza...do tego aranżacja-cud, miód!), Kuba Badach- klasa sama w sobie, Kasia Wilk oraz Natalia Kukulska. Jej "Sexi Flexi" zabrzmiało jak rasowa, swingująca piosenka, rewelacyjna wersja "Miau" z ostatniej płyty oraz zaskakujące, klimatyczne "Co powie tata" :D dedykowane młodemu tacie, jakim jest Sztaba ;)
Oprócz tego na fotografiach pojawiła się Edyta ze Sztabą podczas jakiejś próby oraz fragmencik "Snu o Warszawie" w jej wykonaniu, który przygotowali do koncertu telewizyjnego.

Po wysłuchaniu jesiennego koncertu Edyty w Poznaniu i ostatniego olsztyńskego jeszcze bardziej żałuję, że trasę z 1999roku znam tylko z cd. Zresztą jest to moja ukochana płyta. Pewnie już tak pozostanie :) Choć może jakiś zdolny i uparty muzyk dopadnie jeszcze kiedyś Edę i okiełzna jej talent, a my będziemy cieszyć się z takiej współpracy, jak kiedyś z tej ze Sztabą.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: DeathlySilence »

Bob pisze:D.S. tak narzeka, hmm...
Ocena stanu zastałego (subiektywna), a narzekanie na ten stan to dwie różne czynności.
Dokonałem pierwszego i tylko tego - w swoim stylu, barwnie i po bandzie.
Zachęcam do zapoznania się z definicjami recenzji i krytyki.
Bob pisze:gdybym nie był, nie widział, to może nawet bym uwierzył, że w Olsztynie przytrafił się drugi Czarnobyl...
A ktoś pisał, że się przytrafił? :wink:
Odsyłam do kolejnej definicji, tym razem KONTEKST... czytanie ze zrozumieniem się kłania.
DeathlySilence pisze:Jest atrakcyjna jak Czarnobyl - po długich latach dostępna dla zwykłych ludzi.
(...)
Byłem, zobaczyłem, większej dawki promieniowania nie przyjmę.
Bob pisze:A tak niestety muszę stwierdzić, że bredzi... mimo całej ogromnej sympatii, co do jego osoby. Sorry chłopie...
Spoko, biorę na c-y-c-k-i.
Bob pisze:D.S nie mam pojęcia gdzie siedziałeś i jakie miałeś widoki...
Patrząc po Twoim nagraniu, Twoja to POZYCJA KRETA, moja... Z LOTU PTAKA.
Bob pisze:Mnie koncert mimo ogromnego przemęczenia dał pozytywnego kopa, energię, a dzieje się ostatnio w moim życiu strasznie...
Inaczej przekaz i emocje odbierają osoby samotne, inaczej zakochane, inaczej osoby w depresji itd.
:glaszcze:
__________

Michael, jak wrażenia po koncercie? :wink:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Kopaneek »

Bob pisze:Miałem nosa , żeby pojechać.
Litania, Grateful, Purple rain/wokaliza/, Obudzcie mnie, Say something, TNTJM,cała hala wypełniona.
Nagrałem wideo , odsłuchałem w samochodzie przez b-tha , brzmi dobrze, set lista świetna...
Swiatowy format wokalny, muzyka broni się sama , bez skrzydel i innych przygwizdów...
Nikt nie wychwycił tak mnogiej ilości fałszu? :shock: :shock: :shock:
PS Nie piszę o kazaniach Edyty, tylko o śpiewie.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Bob »

Kopanku , ja już się przyzwyczaiłem do twoich subiektywnych i całkowicie niebiektywnych opinii na temat fatalnego stanu głosu u Edyty i lat zaniedbań i całej tej litanii na zasadzie kopiuj-wklej...Szczytem nieobiektywizmu są twoje komentarze o koncercie w HBO...
Nie polemizuję , nie chce mi się....Pozdrowionka od człowieka pracy skrajnie wycieńczonego ...Idę spać... :edi:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Kopaneek »

I najwyraźniej przestales je czytać, bo ewidentie zatrzymales sie na swojej spiewce sprzed 4 lat.
PRZYTULAM :) :) :)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Bob »

A ja całuję prosto w serduszko i wysałam w przestrzeń energię utkaną pięęękneeem :edi:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Kopaneek »

Bob pisze:A ja całuję prosto w serduszko i wysałam w przestrzeń energię utkaną pięęękneeem :edi:
O MÓJ BOŻE... KOCHAM <3

A tak na poważnie.
Matiz99 czy wg Ciebie Edyta w Olsztynie nie fałszowała? Szczególnie w Litanii? :)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Matiz99 »

Kopaneek pisze: Matiz99 czy wg Ciebie Edyta w Olsztynie nie fałszowała? Szczególnie w Litanii? :)
Nie byłem - nie wypowiadam się. W przeciwieństwie do co poniektórych.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Olsztyn - 22.04.2016

Post autor: Kopaneek »

Matiz99 pisze:
Kopaneek pisze: Matiz99 czy wg Ciebie Edyta w Olsztynie nie fałszowała? Szczególnie w Litanii? :)
Nie byłem - nie wypowiadam się. W przeciwieństwie do co poniektórych.
Wszystko trzeba dać na tacy.
https://www.youtube.com/watch?v=QtWtym3UF38
ODPOWIEDZ