Seriale

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Seriale

Postautor: Kamui Shiro » 27 wrz 2019, 19:25

Ech, szkoda, bo stare mam zaległe :P

Cypix
Niebo to my
Niebo to my

Postautor: Cypix » 29 wrz 2019, 23:39

Czarnobyl, znak jakości HBO, 5 odcinków, miniserial, koniecznie, bo to po prostu arcydzieło. Pod każdym względem.

Awatar użytkownika
endeven
Mały Edzik
Mały Edzik
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On

Postautor: endeven » 30 wrz 2019, 8:45

"Czarnobyl" znakomity to prawda. Klasa.

Polecam na hbo też miniserial (7 odcinków) "The loudest voice" z R. Crowe i Naomi Watts o twórcy konserwatywnej prawicowej telewizji Fox News. Człowiek ogląda i patrzy na te mechanizmy tworzenia prawicowego "myslenia" "jestectwa" i wydaje mu się, że widzi Polskę ostatnich lat. Szoki. Ktoś kto widział w zeszłym roku w kinach VICE będzie zadowolony.
-> https://www.imdb.com/title/tt6821044/

Tez hbo "Wielkie kłamstewka" drugi sezon bardzo dobry. Jak dla mnie to nie był to aż tak wysoki poziom jak pierwszy sezon, ale dość zgrabnie pociągnięto historię, a sporym smaczkiem jest "babcia" Streep, pasywna agresja do kwadratu. Moja ulubienicą jednak Renata balansująca nad życiową i emocjonalną przepaścią (Laura Dern).

Z netfliksa to gorąco polecam MINDHUNTER`a. Zarówno 1 jak i 2 sezon. Wspaniale sie ten serial rozwinął. Uwielbiam jego konstrukcję, przeplatanie rozmów z seryjnymi mordercami, obserwowanie, analizowanie i to jak niepostrzeżenie wkrada się to w prywatne życie trójki bohaterów z zespołu behawioralnego FBI. To jak budują sie też relacje między nimi, zależności, powiązania, a na ile zdystansowanie. I to że mimo wszystko nie jest przesadzony w psycholigizowaniu ten serial. Wszystkie składniki podano w odpowiednich proporcjach. Mój serial numer 1 ostatnio.
-> https://www.imdb.com/title/tt5290382/

Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość

Postautor: addar » 30 wrz 2019, 10:38

A ja polecam dark crystal czas buntu. Serial bazowany na ikonicznym już filmie z lat 80 od twórcy muppetow. To co tam się wyprawia zachwyca wizualnie. Wszystkie postaci i większość scenografii to marionetki i i rzeczywiste rekwizyty. Człowiek nie może wyjść z podziwu oglądając co też można zrobić ze zwykłymi marionetkami przy odrobinie CGI. Historia to dość typowe fantasy ale widać inspiracje gra o tron. To czym serial stoi to rewelacyjnie zaprojektowane marionetki, przemyślane skonstruowany świat przedstawiony oraz rozmach produkcji. Polecam

Robik
Impossible
Impossible

Postautor: Robik » 02 paź 2019, 12:11

Robik pisze:
Kamui Shiro pisze:Stare czy nowe?

Nowe :)

Jest już oficjalne info ;) :
https://www.foxtv.pl/programy/fox/bh-90210

Wróć do „Różne sprawy”