Seriale

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awk125
Invisible
Invisible
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To Nie Ja

Re: Seriale

Postautor: Awk125 » 21 lis 2019, 17:29

Jeśli szukacie seriali to mam tu coś ciekawego. Seriale na każdą porę.https://seriale.best/netflix/

Awatar użytkownika
endeven
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Ulubiona piosenka: Glow On

Postautor: endeven » 28 lis 2019, 13:56

W 6 sezonie Wikingów pojawią sie polskie akcenty. Dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej zostały napisane przez wrocławski Teatr Pieśń Kozła (yay, duma!), do jednego wokalnie udzieli sie Monika Dryl, do drugiego Anna Maria Jopek. A z kolei w jednym z odcinków Anna Maria pojawi sie na ekranie epizodycznie. Sceny z jej udziałęm kręcono 2 lata temu w Dublinie :P Start Wikingów 5 grudnia.
Ciesza takie polskie akcenty w tych wielkich produkcjach międzynarodowych.
-> https://natemat.pl/291183,kiedy-6-sezon ... DLlOvbnkjM

Czy ktoś ogląda na HBO Watchmena?? Do tej pory wyemitowano 6 odcinków i to jest coś. Intryguje totalnie. Ciekawe czy te pootwierane wątki ulepią jakiś piorunujący finał sezonu...

jutuber
Invisible
Invisible

Postautor: jutuber » 16 gru 2019, 22:18

Wikingowie fajny serial ale jakoś odpuściłem, trochę mnie znudziły te walki ciągłe, nie wiem sam.

Awatar użytkownika
endeven
Ulubiona piosenka: Glow On

Postautor: endeven » 24 sty 2020, 10:12

Świetny epizod Anny Marii Jopek w 6 odcinku Vikingów. Wokalistka pojawia sie na ekranie i po prostu śpiewa, czyli to co powinna. I jest to znakomite wykonanie, zakorzenione w kontekście historii i danego momentu, idealnie wkomponowane w klimat, nastrój i okoliczności. Muzyka oddaje ducha chwili i jest duchem. Ciarki ->
https://www.youtube.com/watch?v=cuIsDUGGjno

Jakie są Wasze wrażenia po Wiedźminie?
U mnie generalnie pozytywnie. Na szczęście po dość markotnym i słabym początku (zwłaszcza pierwsze 2 odcinki) historia zaczyna nabierać jakiegoś rytmu i dynamiki. Dobrze, że niejasne wątki i ta nielinerana narracja w końcu się odnajdują. Dalej jednak uważam, że widać w tym serialu mniejsze pieniądze, spodziewałem się czegoś totalnie dopracowanego wizualnie na miarę Gry o tron, ale to nie jest ten poziom. Nie te środki, nie ten budżet. Z pzooru niby wszystko jest ok, są efekty specjlane etc, ale czasem ma sie wrażenie że to teatr telewizji na tle sztucznej komputerowej scenografii i to mnie nieco raziło. Świetny rozbudowany wątek z Yennefer. Ale znów mikro problem. Po przemianie Yennefer wygląda jak tania laska z pokazu Victoria Secret i to był dla mnie zgrzyt. Pozbawiono ją jednak jakiejś charzymy i magentyzmu. No ale cóż. Henry Cavill rekompensuje wszystko. jest w swojej mruczącej skorupie znakomity. Kupuję go całkowicie.

Co do Watchmena po finale sezonu. Genialny, błyskotliwy, oryginalny, zaskakujący, to jest nowa jakość w poruszaniu się w sferze tak waznych społecznie tematów, jak rasizm, przynależnośc, tożsamość, moralność, wykluczenie, kontrola, władza, idea bohaterskości, mitologizacja. Bezkompromisowe podejście do gatunku, odwaga w stosunku do widza, ambitne i wielowymiarowe kąsanie. Od strony wizualnej, zdjęciowej mistrzostwo, aktorsko również (Jeremy Irons, Regina King, czy Jean Smart i Don Johnson). A muzyka jest tutaj tak dobrym spoiwem, że zastanawiam się, czy to nie dzieło życia Trenta Reznora z Nine Inch Nails :shock:

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 26 maja 2020, 10:37

Z ostatnich seriali na Netflixie ciekawe propozycje to:
"Atypical"
"Dead to me"
"Russian Doll"

Zupełnie nie polecam "Withe line", niby twórców "La casa de papel", ale to zupełnie im nie wyszło.

janinkagold
Invisible
Invisible

Postautor: janinkagold » 27 maja 2020, 10:34

a ktoś z was oglądał outlandera? są wszystkie sezony na netflixie, jak dla mnie jest boski!

Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone

Postautor: spot_me » 31 maja 2020, 18:33

janinkagold pisze:jak dla mnie jest boski!

Serial czy Jamie? :ha:

Wróć do „Różne sprawy”