Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Postautor: Piter » 13 sty 2020, 18:45

To duże wyróżnienie, ale chyba brak szans. Typuję Parasite lub Almodovara.

Awatar użytkownika
endeven
Mały Edzik
Mały Edzik
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On

Postautor: endeven » 13 sty 2020, 19:40

Szans na Oscara nie ma, ale nominacja zdecydowanie pomoże karierze Komasy, w takim bardziej międzynarodowym wymiarze. Jest sie z czego cieszyć, że drugi rok z rzędu mamy polski film z nominacją do Oscara w kategorii nieanglojęzycznego filmu roku.

Obstawiam na 99 pro Parasite, które w tej kategorii zgarnia chyba wszystko po drodze. Choć sercem filmowym jestem minimalnie za Almodovarem. Niestety fakt, że ma na koncie już dwa Oscary raczej mu nie pomaga (za nieanglojęzyczny film roku w 2000 Wszystko o mojej matce i w 2003 za najlepszy scenariusz oryginalny za Porozmawiaj z nią).

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Postautor: Kamui Shiro » 15 sty 2020, 13:45

Piter pisze:Bardziej interesujący był dla mnie fragment książki Gretkowskiej o Żuławskim. To oczywiście niby fikcja, ale jednak. Jest tam fragment, że zawsze gdy robiła mu loda, czuła zapach g**na. To mnie bardziej zniesmaczylo niż nudna Szamanka.

I teraz pytanie: kogo to bardziej szkaluje? Ją czy jego? Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, iż ta stwora nie grzeszy klasą.

Pana T. warto obejrzeć?

Piter
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco

Postautor: Piter » 15 sty 2020, 17:49

Kamui Shiro pisze:
Piter pisze:Bardziej interesujący był dla mnie fragment książki Gretkowskiej o Żuławskim. To oczywiście niby fikcja, ale jednak. Jest tam fragment, że zawsze gdy robiła mu loda, czuła zapach g**na. To mnie bardziej zniesmaczylo niż nudna Szamanka.

I teraz pytanie: kogo to bardziej szkaluje? Ją czy jego? Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, iż ta stwora nie grzeszy klasą.

Pana T. warto obejrzeć?

Nie wiem, jak to się ma do klasy Gretkowskiej. To pisarka, która dość szczegółowo opisuje intymne szczegóły swojego życia. Ma to swój sens, choć nie każdy musi to lubić.
Nie mniej jednak, w tej sprawie moim zdaniem liczy się też kontekst. Książka Gretkowskiej byla odpowiedzią na wydawnictwo Żuławskiego, w ktorym z detalami opisał swoją relację z Rosati (Weronice chyba udało się tę publikację w koncu zablokować).

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama

Postautor: Kamui Shiro » 15 sty 2020, 19:10

Niezależnie od kontekstu, podany cytat świadczy o braku klasy, w moim odczuciu. Dodając do tego jej ogólny brak klasy. Nie o niej jednak wątek, dzięki bogom.
Właśnie mi mówiono na ten news o sytuacji z Rosati, nie wnikam - abstrahując od wszystkiego, no nie.

Parasite* czy Pan T. ? A może Kłamstewko?

*) ponoć nie tak super

Cypix
Niebo to my
Niebo to my

Postautor: Cypix » 16 sty 2020, 0:29

Piter pisze:To duże wyróżnienie, ale chyba brak szans. Typuję Parasite lub Almodovara.

Ma takie same szanse na Oscara jak "Katyń" i "W ciemności", czytaj: żadne. Po drodze do nominacji do Oscara "Boże ciało" nie ugrało w Hollywood w zasadzie nic. Podobnie jak dwa ww. filmy. Sama nominacja jest w tej sytuacji sensacją i ogromnym wyróżnieniem. Osobiście się nie spodziewałem. Sam film jest wielce interesujący, choć arcydziełem bym go nie nazwał, choć zagrany zjawiskowo.

Byłem wczoraj na miażdżonych przez recenzentów "Kotach". Finałowy numer Jennifer wywołał u mnie ciary i... to byłoby na tyle podczas blisko dwugodzinnego seansu. No może jeszcze nieustannie krążąca w czasie projekcji po głowie myśl, na co do cholery oni wydali te 100 milionów dolarów? Wielka zagadka, oj wielka.

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama

Postautor: Kamui Shiro » 16 sty 2020, 10:34

Nic mnie nie zdziwi, ale lekko wątpię w czytelność kontekstu podkarpackiej, katolickiej wsi w szerokim świecie. Z drugiej strony, ponoć już planują amerykańską wersję filmu. Czy dany film dostanie, czy nie, Oscara, nie ciekawi mnie za mocno, raczej podchodzę sceptycznie do hajpu przy rozdaniu takich nagród. Ludzie trochę się rozpieścili po Idzie (nie oglądałem xD) i wydaje im się, że każda polska nominacja czy jej obsada rozpala cały Zachód do czerwoności.

Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr

Postautor: betka » 16 sty 2020, 19:32

Kamui Shiro pisze:. Ludzie trochę się rozpieścili po Idzie (nie oglądałem xD) i wydaje im się, że każda polska nominacja czy jej obsada rozpala cały Zachód do czerwoności.

Anie trochę, nic a nic się nie zgadzam....

Wróć do „Różne sprawy”