Orange zamiast Idea

Idea zmienia nazwę!

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Orange zamiast Idea

Post autor: Aro »

Już od września właściciele telefonów w sieci komórkowej Idea będą musieli zacząć wymawiać jej nową obcobrzmiącą nazwę - Orange.

Za to dwie pozostałe sieci - Plus i Era - zaczekają z podobnymi zmianami, na które naciskają ich zagraniczni udziałowcy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Już w pierwszym tygodniu września ma ruszyć kampania nowej marki. Należy ona do France Telecom, inwestora w TP SA (47,5 proc. udziałów) i jej komórkowej Idei. Francuzi zmienili na Orange nazwy kontrolowanych przez siebie sieci komórkowych w 16 krajach (obsługują one łącznie 54 mln klientów). Teraz przyszedł czas na Polskę.

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza" w kwietniu tego roku szefowie Orange (Sanjiv Ahuja), TP SA (Marek Józefiak) i Idei (Jean-Marc Vignolles) uroczyście poinformowali o porozumieniu w tej sprawie. Kosztu tzw. rebrandingu nie podali, a jedynie czas potrzebny na jego przeprowadzenie: 6-12 miesięcy. Eksperci przewidywali początek kampanii raczej w grudniu - wówczas liczba potencjalnych klientów jest najwyższa. .

Rebranding to ogromna operacja - może kosztować nawet 100 mln zł, z czego połowę pochłonęłaby reklama (tyle kosztowała głośna zeszłoroczna promocja siostrzanej marki Ery - Heyah). Jest gigantyczna suma zważywszy, że operatorzy komórkowi wydają na reklamę w telewizji średnio po 7-8 mln zł miesięcznie.

Przedstawiciele branży reklamowej są zaskoczeni, że tych pieniędzy "nie widać jeszcze na rynku". Rezerwacje miejsca w mediach są niezwykle skromne, co może wskazywać albo na ograniczony zasięg kampanii albo jej rozłożenie w bardzo długim czasie.

Wszystko objęte jest wielką tajemnicą. Nie wiadomo np., czy oprócz Idei zniknie również submarka jej telefonów na kartę - POP (na pewno nie od razu, bo w obiegu jest mnóstwo kart-zdrapek pod tą nazwą). Niewykluczone, że zostanie wydzielona jako tani operator dla młodzieży, na wzór Heyah - czytamy w "Gazecie"

- Spodziewam się, że cała operacja będzie rozłożona w czasie, a nowa marka najpierw obejmie klientów biznesowych. Gwałtowna zmiana i zbyt intensywna kampania byłyby obarczone wielkim ryzykiem dla pozycji operatora na rynku, biorąc pod uwagę dużą siłę marki Idea - tłumaczy "GW" analityk Deutsche Banku Krzysztof Kaczmarczyk.

Wg "Gazety Wyborcze" za zmianą marki idą duże koszty. Będzie się ona wiązać nie tylko z kosztowną kampanią wizerunkową, ale też zmianą wystroju 1,1 tys. punktów Idei (koszt może wynieść ponad 50 mln zł), wymianą papieru firmowego czy strony internetowej. Ta ostatnia - orange.pl została w ubiegłym roku wykupiona za 200 tys. euro.

Największy koszt to jednak opłaty licencyjne - w myśl umowy Grupa TP SA przez dziesięć lat będzie płacić Francuzom co roku równowartość 1,6 proc. obrotów Idei (to stawka dla wszystkich sieci Orange). Dałoby to około 1,1 mld zł.

Do zmiany marki przymierzają się również konkurenci Idei na komórkowym rynku - Era i Plus GSM. Udziałowcami obu sieci są paneuropejscy giganci Deutsche Telekom i Vodafone. Chcą przejąć nad nimi kontrolę i narzucić swoje marki (T-Mobile i Vodafone).


/źródło Wirtualne Media/
Ostatnio zmieniony 20 sie 2005, 1:06 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Kasia »

Troche to głupie no i sie nie przyzwyczaje do zmiany nazwy. mam tez nadzieje ze w związku z tym nie planują zadnych zmian za które ja bede musiała płacić. :?
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: vanity »

zobaczymy już niedługo jak to będzie wszystko wyglądało. choć ja będę jeszcze długo mówić Idea.....
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Kasia »

Ja też :D ja mam Idee i tyle. Kupiłam w Idei, a to ze sie teraz zmienia to już nie mój interes. :DDD
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Virtual Tom »

Ale rewolucja hehe też mam telefon w sieci Idea :D ciezko się będzie przestawić :P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: vanity »

ja nie mam żadnego telefonu komórkowego ale i tak będzie się ciężko przestawić. :D
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Robert »

na wegrzech sa juz vodafone i t-mobile.....

ja mam karte z plusa, mam tez karte niemiecka z vodafone, wiec jedno i to samo.......
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: DeathlySilence »

Vanity no co ty - nie masz :) Podobnie i ja, nie mam, nie miałem i bedę się bronił, żeby nie mieć :lol:

Według mnie głupie posuniecie, to tak jakby marke Addidas na przykład zamienić na Banana ;) No i co z reklamą 'jedna idea i kropka' 8)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Michael »

Ja mam telefon w Plus GSM,ale mi to jest ganz egal,jaka nazwa będzie wyświetlana w przyszłości na ekranie mojego telefonu.Może być to nawet "WC",byle się ceny nie zmieniły na gorsze :wink:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: B@r »

Ja też mam telefon z Ideii :shock:
Ja sobie nie wyobrażam tej zmiany....Trudno będzie się przestawić :roll:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Aro »

Ja mam telefon w Plusie, a ci nazwę będą mieli jeszcze gorszą. :? W oigole dziwie sie jak można tak dobre i rozpoznawane marki niszczyć.

Nowe hasło Idei: Masz firmę :?: Ta Pomarańcz jest dla Ciebie :!: :lol:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: vanity »

DeathlySilence pisze:Vanity no co ty - nie masz n Podobnie i ja, nie mam, nie miałem i bedę się bronił, żeby nie mieć Laughing
kiedyś miałam, ale zepsuł mi się telefon. doszłam do wniosku że po co mi wydatek na nowy telefon, tym bardziej że już go tak nie potrzebuję ( miałam prepaida w okresie studiów). jak będę miała nadmiar kasy to dla szpanu sobie kupię jakiś stary model :D a tak na razie jestem bez smyczy i obroży :D
Michael pisze:Może być to nawet "WC",byle się ceny nie zmieniły na gorsze Wink
logiczne rozumowanie :)
ArO pisze:Nowe hasło Idei: Masz firmę n Ta Pomarańcz jest dla Ciebie n Laughing
pewnie wymyślą nowe hasło. ale zmiana nazwy na gorsze. IDEA to świetna nazwa. bardzo wiele mówiąca. a Orange to tylko kolor.
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: mancia »

ArO pisze:Ja mam telefon w Plusie, a ci nazwę będą mieli jeszcze gorszą. :? W oigole dziwie sie jak można tak dobre i rozpoznawane marki niszczyć.

Nowe hasło Idei: Masz firmę :?: Ta Pomarańcz jest dla Ciebie :!: :lol:

:grin: :grin: :grin:

Nooooooo to Mandaryna może reklamować ooo i Kasia Skrzyneczka , to ona chyba biegała z pomaranczmi w teledysku, tak sie akojarzyło..

No to niem długo będe miec pomarańczę :grin: :grin:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Dobi »

O tym było już wiadomo od ponad roku. To żadna nowość!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Orange zamiast Idea

Post autor: Aro »

Dobi poprawka: Ja o tym wiem od roku. Dla mnie to żadna nowość ;)
ODPOWIEDZ