Książka godna polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

niuto pisze:Ktoś jest już po lekturze "Zbrodniarza i dziewczyny" Witkowskiego? Ja jestem zachwycony i właśnie zaopatrzyłem się w "Drwala". Witkowski to jedyny pisarz, który potrafi mnie bawić i zainteresować nie sama fabułą, a dygresjami i opisami.

Czytalem ostatnio jego "Barbare Radziwillowne ze stacji Jaworzno-Szczakowa" (mam tam rodzine, dlatego mnie zainteresowalo). Ksiazka bardzo czytalna, zabawna, inteligentnie napisana. Moze troche po latwiznie (wspomnien z transformacji ustrojowej czar), niemniej na pewno godna uwagi.
Malo czytam...
Teraz zaszalalem i na urlop pozyczylem z biblioteki Nalkowska, jakas mniej znana powiesc. Zaczyna sie niezle, jednak co dobra pisarka, to dobra pisarka. A najlepsze wrazenie zrobila na mnie ostatnio "Dom dzienn, dom nocny" Tokarczuk, polecam.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: MacLean »

dorota pisze:a ja czytam Grey'a :D :flirt5:
a co......
Nie no fajnie. Nie rozumiem hejtu na to czytadło. Wreszcie jakiś "Potter" dla dorosłych:P

Kochanki i królowe. Władza kobiet Benedetta Craveri
Meryl Streep. O sobie Lawrence Grobel (Edytko, wydaj coś takiego :oops: )
Złośliwa trzynastka, Odlotowa czternastka Janet Evanovich: druga w trakcie, ale autorka pisze świetne książki "wakacyjne" ("urlopowe")
Skutek Uboczny Śmierć John Virapen
Triumf chirurgów, Stulecie chirurgów i inne takie Jürgena Thorwalda
500 zdań polskich Jerzy Bralczyk.
Królowie przeklęci Maurice Druon - polecam wszystkie dzieła tego pana! Totalny klasyk powieści historycznej. I niech słowo "historyczna" nie zniechęca, bo dzięki talentowi literackiemu autora czyta się te książki z zapartym tchem.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Natu$ »

Jacyś forumowicze napaleni na czwartą część trylogii (sic!) Millenium, która wyjdzie na dniach? Oczywiście już nie Stiega Larssona.

Osobiście jestem bardzo ciekawa, jak to będzie z pod innego pióra.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: MacLean »

Dobra wiadomość :hellobaby: Trzeba będzie kupić z sentymentu.
Trylogia S. Larssona to moje pierwsze kryminały typu skandynawskiego, a to przecież taki potężny rozdział czytelnictwa.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Natu$ »

Także zamierzam kupić i nie ukrywam, że zacieram rączki. :hellobaby: Stęskniłam się za Lisbeth i Mickaelem, jestem ciekawa, co tam u nich. :wink:

Mam świadomość, że to trochę twór dla kasy, żerujący na nazwisku Larssona, który na pewno okaże się wielkim sukcesem sprzedażowym na całym świecie, a wydawnictwo zarobi kupę kasy. Mam tylko nadzieję, że fabularnie książka nie zawiedzie i nie okaże się tylko hitem marketingowym.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Książka godna polecenia

Post autor: dorota »

ja kiedyś czytałam czwartą część trylogii Sienkiewicza ... dopisanej po Panu Wołodyjowskim i powiem wam, że kiepsko to wyszło

takie dopisywanie po śmierci autora rzadko kiedy wychodzi na dobre, ale że to będzie sukces sprzedażowy to pewne ....
jeśli uda mi się dorwać tę książkę to z chęcią przeczytam z czystej ciekawości :lol:

-- Dodano: 11 sie 2015, o 11:55 --

właśnie czytam SEJF Tomasza Sekielskiego

coś ktoś? :hellobaby:

-- Dodano: 21 sie 2015, o 07:31 --

właśnie czytam SEJF3 czyli ostatnią część trylogii, ktoś coś? :hellobaby: :hellobaby:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: MacLean »

Natu$ pisze:Także zamierzam kupić i nie ukrywam, że zacieram rączki. :hellobaby: Stęskniłam się za Lisbeth i Mickaelem, jestem ciekawa, co tam u nich. :wink:

Mam świadomość, że to trochę twór dla kasy, żerujący na nazwisku Larssona, który na pewno okaże się wielkim sukcesem sprzedażowym na całym świecie, a wydawnictwo zarobi kupę kasy. Mam tylko nadzieję, że fabularnie książka nie zawiedzie i nie okaże się tylko hitem marketingowym.

I jak wrażenia?
Ja już po lekturze. Wciągnęło mnie :) Zdecydowanie polecam :)

Obecnie czytam "Popiełuszko. Kto Go naprawdę zabił" W. Sumlińskiego. Książkę pożyczył mi kolega wskutek dyskusji o osobie nśp. Kiszczaka Czesława.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Virtual Tom »

A ja chciałem zapytać, czy ktoś już czytał "Bazar złych snów" Kinga?

Zastanawiam się nad kupnem, ale różnie to z Kingiem bywa :acoto:
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Natu$ »

MacLean pisze:I jak wrażenia?
Hmmm. Powieść jak najbardziej w stylu Larssona, jednak czuć, że to nie do końca ten sam autor, ale są to niuanse. Generalnie, fabuła mi się podobała. Dużo się działo, fajne zwroty akcji. Brakowało mi może jedynie samego życia redakcji Millenium, Erici i... picia kawy na co drugiej stronie. :PP No i Lisbeth jakaś taka grzeczna. :P
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: MacLean »

No fakt. Podziwiam autora za retrospekcje o dzieciństwie Lisbeth. To wykombinował naprawdę sprytnie :D
Co do "Bazaru złych snów", to typowa książka na przeczekanie. Przeczytałem 1/3 (7 opowiadań) i nie spieszy mi się do tej książki.
Jeśli o sensacje wydawnicze chodzi, to stanowczo mam dosyć kolejnej odsłony zeznań MASY. :roll:
  • Feblik Musierowicz 5/10, przy ogólnej ocenie cyklu 7/10. Ale to raczej dla pań.
    Artur Rojek. Inaczej Aleksandra Klich. Brawo! Wreszcie!
    Żony bogów. Cztery portrety żon sławnych pisarzy Sławomir Koper. Wciąga.
    Elementarz stylu Kasia Tusk Ta cena :beczy: :beczy: :beczy: O "stylu" nie wspomnę.
    Skok Janet Evanovitch. Dobra książka, ale z każdym kryminałem coraz bardziej opłakuję odejście mistrzyni Chmielewskiej.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Ja już mam "Feblika" zamówionego w bibliotece ^^ ale kolejka jest... jej cykl zepsuł się dramatycznie w drugiej połowie, ale wciąż czytam z ciekawością, co też ona jeszcze nie wymyśli ;D
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: MacLean »

No u mnie w bibliotece dopchać się po nowość graniczy z cudem. Sytuacja przypomina pójście do lumpeksu bez układu z właścicielką. Najnowsze książki, jak ciuchy, znikają przed otwarciem :D Dobrze, że mama to mol książkowy i tych wydatków akurat mi nie wypomina :]
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Książka godna polecenia

Post autor: dorota »

a ja dziś poszłam do Lidla i kupiłam ksiązki :P

"Zły"Trymanda oraz "co nas nie zabije" - Larsson c.d.

o portfelu Wittchena nie wspomnę :P
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książka godna polecenia

Post autor: MacLean »

Ostatni dymek Marii Czubaszek :hellobaby:
Kupiłem odruchowo, widząc, że stosik w inmedio jest dużo większy od Chemika Stefanii Meyer (saga Zmierzch) :beczy: :roll:
Żałować raczej nie będę, patrząc na poniższą recenzję.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4521793/maria-czubaszek-ostatni-dymek/opinia/39335981#opinia39335981 pisze: Dzieli się na dwie części - pierwsza to wypowiedzi jej przyjaciół, osób, które odczuły pustkę po jej odejściu. Zbiór zabawnych anegdot, podziwu i czystej sympatii dla jej charakteru, który nie pozwala, by jej nie polubić.
Druga część to już opisy i przepisy na życie Marii Czubaszek. Żyła, jak lubiła. Nie umiała gotować, paliła tony papierosów, wiodła bujne warszawskie życie towarzyskie, często myślała o śmierci. Ale z tych opisów wyłania nam się postać pogodna, którą chcielibyśmy poznać.
Łatwo się to czyta, aczkolwiek nie pomaga w rzucaniu palenia ;)]Dzieli się na dwie części - pierwsza to wypowiedzi jej przyjaciół, osób, które odczuły pustkę po jej odejściu. Zbiór zabawnych anegdot, podziwu i czystej sympatii dla jej charakteru, który nie pozwala, by jej nie polubić.
Druga część to już opisy i przepisy na życie Marii Czubaszek. Żyła, jak lubiła. Nie umiała gotować, paliła tony papierosów, wiodła bujne warszawskie życie towarzyskie, często myślała o śmierci. Ale z tych opisów wyłania nam się postać pogodna, którą chcielibyśmy poznać.
Łatwo się to czyta, aczkolwiek nie pomaga w rzucaniu palenia ;)
Zofija
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2020, 13:58
Lokalizacja: Sopot

Re: Książka godna polecenia

Post autor: Zofija »

Rebecca Solnit - Mężczyźni objaśniają mi świat. Moim zdaniem obowiązkowa lektura dla każdej kobiety :)
ODPOWIEDZ