Książka godna polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Krzy$iu
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2004, 6:25
Lokalizacja: Wodzisław

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Krzy$iu »

hihi-czyli powiadasz,że Cię zachęciłem do lektury tak?-ciesze się bardzo 8)
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

no, ba Krzysiu, skoro do Katowic po nia przyjadę :wink:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Bob »

Polecam takze Cyfrowa twierdzę Browna, czyta sie równie świetnie.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2007, 23:37 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

Krzy$iu pisze:
Estratos pisze:pierwsze slysze o edycji kolekcjonerskiej "kodu..." co ma na niej byc?
Książka w wydaniu kolekcjonerskim-ilustrowanym zawiera ponad 160 kolorowych zdjęć - dzieł sztuki i architektury, symboli, miejsc historycznych 8)
A więc nie trzeba już szukać obrazu np. "Ostatniej wieczerzy" aby sprawdzić czy wszystkie opisane szczegóły dokładnie się zgadzają... :wink:
A dla maniakow ja polecam "Swiety Gral, Swieta Krew" Baigeanta . Ksiazka historyczna, na podstawie ktorej Brown napisal "Kod...", nawet nazwiska bohaterow z niej zaczerpnal.
alicja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 280
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:36
Lokalizacja: :)

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: alicja »

Fajnie, ze temat ksiazki godniej polecenia wzbudzil duze zainteresowanie:) Musze w takim razie nadrobic zaleglosci i przeczytac w koncu "Kod.." ktory tak czesto pojawial sie w waszych propozycjach... Bob super ze miales okazje zobaczyc tyle fantastycznych miejsc! Mozna pozazdroscic:) Mam nadzieje ze i mnie sie kiedys uda :wink: pozdrowionka!
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Bob »

Estratos pisze:
Krzy$iu pisze: Książka w wydaniu kolekcjonerskim-ilustrowanym zawiera ponad 160 kolorowych zdjęć - dzieł sztuki i architektury, symboli, miejsc historycznych 8)
A więc nie trzeba już szukać obrazu np. "Ostatniej wieczerzy" aby sprawdzić czy wszystkie opisane szczegóły dokładnie się zgadzają... :wink:
A dla maniakow ja polecam "Swiety Gral, Swieta Krew" Baigeanta . Ksiazka historyczna, na podstawie ktorej Brown napisal "Kod...", nawet nazwiska bohaterow z niej zaczerpnal.
Czytałem to kiedyś i jeszcze inną pozycję o podobnej tematyce, byłem zaszokowany. Może się w główce poprzestawiać. :roll: Ciekawa literatura z gatunku heretyckich, nie dla kazdego.Najbardziej zaszokowany byłem kalumniami pod adresem św. Piotra i wychwalaniem Judasza niby najbardziej światłego wśród uczniów...Ciekawi mnie efekt fimowej wersji Kodu, bardziej do roli pasował jednak R. Crowe, ale Tom Hanks / którego rowniez uwielbiam/pewnie ma lepsze wtyki u producentow.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: B@r »

Bob pisze:Polecam takze Cyfrowa twierdzę Browna, czyta sie równie świetnie (...)
Ja niestety popełniłem szkolny błąd sięgając po jego książki. Jako pierwszą przeczytałem Kod .... Potem przyszła kolej na Anioły... i niestety rozczarowała mnie ta książka. Do Cyfrowej... jeszcze się nie zabrałem. Muszę jednak przyznać, że opis Rzymu i jego zabytków to prawdziwy majstersztyk - przypomniałem sobie pobyt i studia w tym niesamowitym mieście. Żal, że to już przeszłość.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

Skończyłam dzisiaj czytać dwie ksiązki, które są godne polecenia. Od kilku miesięcy interesuje mnie temat dziecka holokaustu! Juz kiedyś wspominałam o książce "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" Romy Ligockiej, nie będę wiec przypominała treści raz jeszcze, jednak w tej samej tendencji tematycznej, zawierają sie, czy raczej mieszczą dwie powieści innych autorek!

Pierwsza z nich nosi tytuł: "Dziennik" Anny Frank-- autorka tych dzienników jest 14-letnia dziewczynka, Holenderka...historia autentyczna dot. kanwy II wojny światowej! Anna Frank pochodziła z wielodzietnej rodziny, 8-osobowej. Wszyscy ukrywali sie przez cały okres trwania wojny, a zaznaczam ze byli Zydami; po pewnym czasie trafili do Żydowskiego getta, jednak udało im się zbiec, by ponownie wieść życie w ukryciu. Przez cały ten czas ta mała dziewczynka dokładnie notowała swoje przeżycia, świat widziany oczami dziecka, wojna, getto, życie na codzień, cierpienie, itp. Mimo nieszczęścia byli szczęśliwą rodziną, ale na TYDZIEŃ przed zakończeniem wojny ich kryjówka została odkryta, zostali wydani Niemcom, zginęli wszyscy poza ojcem, któremu udało sie przezyć! Po latach zdecydował sie wydać prozą dzienniki swoje córeczki Ani! Naprawdę polecam.

Kolejna propozycja jest książka mieszcząca sie w identycznej konwencji, pt. " Pamietnik na trzy głosy"- Tereski Tores. Główna bohaterka jest autorka, Tereska, zaznaczam,że nigdy nie podpisała się ona jako TERESA! Ona opisuje świat holokaustu, obraz wojny z perspektywy dziecka, Oświęcim, prześladowania. Tereska jest Francuzką, jej obraz jest inny od tego, jaki przedstawiła Roma Ligocka, czy Anna Frank, a wszystkie pisały o tym samym ! Warto przeczytać te 3 ksiązki, chociaż dla porównania, 3 różne światy, narodowości, a temat ten sam...wojna!
Andrew
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Andrew »

Ja polecam książkę Jamesa Jonesa "Stąd do wieczności".
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

Andrew pisze:Ja polecam książkę Jamesa Jonesa "Stąd do wieczności".

A możesz napisac coś więcej o tej książce, tak w ciemno bez reklamy nie chce mi się jej szukać :grin:
Andrew
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Andrew »

Książkę poleciłem paru znjomym i także im się podobała. Nie zrażajcie się początkiem, bo dalsza fabuła jest fenomenalna. To powieść o mężczyźnie, który w wojsku narażony jest na niesamowite upokorzenia. Pomimo wielu niemoralnych wybryków ze strony kompanów, nie załamuje się psychicznie,broni swego honoru i nigdy się nie poddaje.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

Andrew pisze:Książkę poleciłem paru znjomym i także im się podobała. Nie zrażajcie się początkiem, bo dalsza fabuła jest fenomenalna. To powieść o mężczyźnie, który w wojsku narażony jest na niesamowite upokorzenia. Pomimo wielu niemoralnych wybryków ze strony kompanów, nie załamuje się psychicznie,broni swego honoru i nigdy się nie poddaje.

eeee to książka bardziej dla facetów :D
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Bob »

Wiolinka pisze:
Andrew pisze:Książkę poleciłem paru znjomym i także im się podobała. Nie zrażajcie się początkiem, bo dalsza fabuła jest fenomenalna. To powieść o mężczyźnie, który w wojsku narażony jest na niesamowite upokorzenia. Pomimo wielu niemoralnych wybryków ze strony kompanów, nie załamuje się psychicznie,broni swego honoru i nigdy się nie poddaje.

eeee to książka bardziej dla facetów :D
Ksiązka była dwukrotnie filmowana zawsze w gwiazdorskiej obsadzie, bardzo wzruszający film, jeśli dobrze kojarzę to film dostał jakieś Oskary, na pewno nie tylko dla facetów.Amerykański klasyk.
sarafina
Make it happen
Make it happen
Posty: 104
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:56
Lokalizacja: hollandia

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: sarafina »

ja sie przyznam , ze uwielbiam czytac i czytam tylko po angielsku ..zdania krotsze , wzrok sie tak nie meczy..a przede wszystkim poprostu kocham czytac w tym jezyku

polecam : Streetcar named desire.


##@ sarafina ##@
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

Dzisiaj dorwałam kolejną książkę jednego z moich ulubionych współczesnych pisarzy...Arturo Perez- Revertez, "Fechmistrz", zdążyłam juz przeczytac ta książkę. W Polsce była swego czasu moda na niego, wiele razy porównywano go z Paulo Coelho, aczkolwiek Arturo jest polotnym pisarzem, Coelho pisarzem jednego sezonu, szkoda że zatracił swą magie po Alchemiku, pod którego byłam wrażeniem...jakis czas. Z kolei Reverteza kojarzy sie wydanymi już w Polsce takimi bestsellerami, jak: Klub Dumas- według którego Polański nakręcił Dziewiąte wrota.

"Fachmistrz"- gł bohater Jaime Astrada-tyt. fachmistrz, jest chodzącym zabytkiem madryckich ulic, ostatnim swiadkiem czasów kiedy liczyły się niezłomne zasady godności. Ale jak to bywa w książkach tego gatunku-przygodowo-sensacyjnych- musi nastąpić spięcie w wątku akcyjnym, tutaj tym akcentem jest piekna kobieta, od tej pory zyciem bohatera rządzi kobieta, polityka i ...zbrodnia! Wszystko to, czego nasz bohater starał sie unikać przez całe swe zycie. Świat, który budował z wielkim trudem moze runąć w jednej chwili, chcąc go ocalić, fechmistrz musi przyjąc na siebie role detektywa i mściceila :!: Zwarta akcja nie daje sie nudzić czytelnikowi, gorąco polecam :!:


Naszym MATURZYSTOM, polecam przy okazji artykuł w grudniowej Polonistyce, autorstwa Bortnowskiego ( mojego nauczyciela od pióra :grin: )- " Dlaczego matura z j. polskiego jest nieobiektywna"...Drodzy maturzyści, art. może wam pomóc zrozumiec wszelkie haczyki kryjące sie w zasadach nowej matury, jak ich uniknąc i jak napisac maturę bez bólu brzucha :!:
ODPOWIEDZ