Książka godna polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Co czytasz w tej chwili???

Post autor: Magda M »

Co czytasz w tej chwili?? Co polecasz???? :)
ja teraz czytam.... "11 minut" A. Coelho ... refleksje??? hmmm jestem dopiero w 1/3 .... ale moje emocje sa jak najbardziej pozytywne.... :)

Sorki za tyle editow.... przenosilam posty i myslałam ze moj post nie bedzie pierwszym.... Nie mniej jednak został... wiec znowu musialam go zmienic.... forgiw me :P
Ostatnio zmieniony 06 sty 2006, 23:51 przez Magda M, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

Izabela Sowa "Cierpkość wiśni".

"To nowa wersja 'Walki o ogień' - mowi autorka ksiazki. Wisnia, czyli Wislawa, rozpoczyna studia na Uniwersytecie Jagiellonskim w Krakowie. Stres na uczelni, brak pieniedzy, problemy z akademikami i stancjami doprowadzaja studentow do czarnej rozpaczy. Jednak przyjaciele i wybrancy serc sprawiaja, ze to studenckie zycie jest w gruncie rzeczy zabawne i radosne. :-)

Jestem mniej wiecej w polowie. Przyjemne czytadlo :-)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Bob »

Przeleżała rok na półce/ prawie/-Tajemnice Kodu-nieautoryzowany przewodnik po sekretach Kodu Leonarda Da Vinci-Dan Burstein
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

Bob pisze:Przeleżała rok na półce/ prawie/-Tajemnice Kodu-nieautoryzowany przewodnik po sekretach Kodu Leonarda Da Vinci-Dan Burstein
'Kod' przeczytalem w dniu polskiej premiery, ale tych Tajemnic nie. Cos ciekawego? Bo ksiazke Baigenta "Swiety Graal, Swieta Krew" rowniez pochlonalem :P
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: monia80 »

"Szatan istnieje naprawde"-uwiebiam kasiazki tego typu ostantio tez czytam bardzo dobra ksiazke "W objeciach jasnosci"-o kobiecie ktora przeszla smierc kliniczna -polecam :)
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Kasia »

haha, ja czyatm zeległe posty na forum :D I zaczynam niedługo Makbeta, tylko nie moge go dostac w zadnej bibliotece, więc chyba bede musiała kupic.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Magda M »

Bob pisze:Przeleżała rok na półce/ prawie/-Tajemnice Kodu-nieautoryzowany przewodnik po sekretach Kodu Leonarda Da Vinci-Dan Burstein
moja siostra teraz to czyta... bradzooo jej sie podoba.. :)
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: monia80 »

Kasia pisze:haha, ja czyatm zeległe posty na forum :D I zaczynam niedługo Makbeta, tylko nie moge go dostac w zadnej bibliotece, więc chyba bede musiała kupic.
kasiu co tam bedziesz kupowac wez sciage najlepiej Nowackiej swietnie streszcza ksiazki -ja przez cale liceum wlasciwe jedna ksiazke chyba przeczytam "Wesele" -Wyspianskiego ,bo to niemalze musielismy na pamiec znac a reszte pani Nowacka mi pomogla i maturke z polaka na 3 zdalm pisemnie a ustny na 4 takze mi to wystarczlalo :D

a pieniazki oszczedzaj na plyte Edusi ktora juz ponoc latem i na biografie ;) :D
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Kasia »

Oj nie. U mnie to by nie przeszło. pani profesor z polskiego zadaje takie pytania, że nie bedzie tego na pewno w streszczeniu. Sama nam to nawet mówiła, a juz niejeden wpadł na tym :lol: Wole kupić bo kosztyje 4.20 zł, a na płytka kasa sie znajdzie, jeszcze mam jakies oszczedności :D
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: monia80 »

Kasia pisze:Oj nie. U mnie to by nie przeszło. pani profesor z polskiego zadaje takie pytania, że nie bedzie tego na pewno w streszczeniu. Sama nam to nawet mówiła, a juz niejeden wpadł na tym :lol: Wole kupić bo kosztyje 4.20 zł, a na płytka kasa sie znajdzie, jeszcze mam jakies oszczedności :D
wow to ostra jakas polonistke macie :lol: nasza wlsciwe latwo mozna bylo zrobic na tym ,ze ksiazki przeczytalismy a tak naprawde po calej klasie w obiegu byla Nowacka :D
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Kasia »

Nie, ostra nie jest. Bardzo ją lubie i szanuje, ale jest trzeba przyznac wymagajaca. No i jescze nie do konca ja rozszyfrowałam. Ale w przyszłym roku juz bedzie lepiej :D :P
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: monia80 »

Kasia pisze:Nie, ostra nie jest. Bardzo ją lubie i szanuje, ale jest trzeba przyznac wymagajaca. No i jescze nie do konca ja rozszyfrowałam. Ale w przyszłym roku juz bedzie lepiej :D :P
to dobrze :) dobry czyli wymagajacy nauczyciel to skarb przynajmnie dobrze was do matury przygotuje :)
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Kasia »

No do matury na pewno. Na przykład moja koleżanka, którą uczy własnie p. Pikuła zdała ustna na 100% W klasie dziennikarskiej była. A siostra mojej kolezanki którą uczył p. Błach zdała na 50% a dobrze sie uczy. od nauczycieli dużo zależy. Ja mam ostatnio do nich szczęście. Od gimnazjum trafiają mi się najlepsi w szkole :D

Ale nie rozwalajmy tematu MadziMiecz. Kontynuujmy o ksiązkach
ania
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 18 kwie 2005, 21:27
Lokalizacja: zzzz

Re: Co czytasz w tej chwili???

Post autor: ania »

magdamiecz pisze:no to ja jako pionier powiem co ja teraz czytam.... "11 minut" A. Coelho ... refleksje??? hmmm jestem dopiero w 1/3 .... ale moje emocje sa jak najbardziej pozytywne.... :)
a moje nie są zbyt pozytywne. też czytałam tę książkę i jak dla mnie niezbyt się podobała. nie wiem za bardzo co chciał autor wyrazić przez tę książkę :? .
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: vanity »

teraz czytam Kałużyńskiego - Paszkwil na siebie samego.
'Kod' przeczytalem w dniu polskiej premiery, ale tych Tajemnic nie. Cos ciekawego? Bo ksiazke Baigenta "Swiety Graal, Swieta Krew" rowniez pochlonalem
Estratos ja po Kodzie Leo natknęłam się w bibliotece na Święty Graal, Święta Krew. mógłbyś coś napisać więcej.
ODPOWIEDZ