Książka godna polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
alicja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 280
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:36
Lokalizacja: :)

Książka godna polecenia

Post autor: alicja »

Takiego tematu jeszcze nie bylo (chyba), mam nadzieje ze wyda sie interesujacy:)

Wpisujcie ksiazki, ktore warto przeczytac, ktore moze w jakis sposob wplynely na Wasze zycie, czegos Was nauczyly, albo po prostu milo sie je czytalo... :)

Ja osobiscie preferuje ksiazki, ktore w jakis sposob dotykaja ludzkiej duszy, sprawiaja ze bardziej rozumiem siebie i swoja psychike (nie to zebym miala z nia jakies wieksze problemy;) ), ktore potrafia dac nadzieje, kiedy swiat wali mi sie pod nogami i nie potrafie sobie z tym poradzic...

Dla mnie mistrzem absolutnym w pokazywaniu ludzkiej duchowosci jest Paulo Coelho, wszystko zaczelo sie pare lat temu kiedy przeczytalam, a wlasciwie "pochlonelam" Alchemika:) jego pozniejsze ksiazki juz co prawda nie powalily mnie na kolana, ale rowiez czytalam je z duzym zainteresowaniem, do wczoraj wlasciwie, kiedy wzielam do reki jego najnowsza ksiazke "Jedenascie minut"...ksiazka rewelacja jak dla mnie, przeczytalam jednym tchem:) opowiada o seksie i Milosci przez duze M z perspektywy zycia prostytutki, temat dosc ciezki, ale nie ma w tej ksiazce osadzania postepowania tej kobiety, jest ukazane natomiast co dzieje sie w jej glowie, psychice, duszy...opowiada o bardzo inteligentnej kobiecie, ktora z roznych powodow postanawia wejsc na zla droge zycia...naprawde szczerze polecam!

To tyle o moich ksiazkowych upodobaniach na razie;) a jakie sa Wasze?
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

Ostatnio sięgnęłam po książkę Katarzyny Grocholi, choć przyznam że nie przepadam za ta pisarką, jednak polecam jej książkę pt. Bujajcie się...to spisanie wspomnien w formie wywiadu z A. Grześniakiem dot. czasów podziemnych wydawnictw, mnie jeszcze na świecie nie było, kiedy takie podziemia zaczęto w Polsce tworzyć, stąd chętnie przeczytałam to...szybko się czyta!

Z kolejnych współczesnych pisarek polecam Olgę Tokarczuk, ciekawa literatura zwłaszcza dla pań! Warta zachowu jest Gra na wielu bębenkach tejże autorki :!:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

Szybkie czytadlo napakowane wiedza i tajemnicami: Dan Brown "Kod Leonarda Da Vinci" i "Anioly i demony". Dodam, ze "Kod..." przeczytalem w dniu polskiej premiery, a nie juz pozniej na fali brownomanii :-)

A z ksiazek 'dokumentalnych' polecam "No logo" Naomi Klein, tez cegla, ale czyta sie jednym tchem.

[ Dodano: 2004-12-09, 12:00 ]
A co do Coelho (czytamy: koelju) :-) to juz minela mi fascynacja "Alchemikiem" i reszta :-)

Pomijajac warstwe tekstowa, ktora na pewien czas moze zauroczyc, to wkurza mnie bardzo wydanie. Te ksiazeczke moznaby zmiescic na1/4 tego, pomijajac biale plamy i zmniejszajac czcionke.:-)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Marek »

Od kilku dni wałkuje książkę „Geografia fizyczna świata” Jerzy Makowski :wink:

Nowoczesna geografia fizyczna świata w jednym tomie!
Podręcznik w niezwykle przystępny sposób i w skondensowanej formie prezentuje wiedzę z zakresu regionalnej geografii fizycznej. Kolejne rozdziały poświęcone są poszczególnym kontynentom, ostatni zaś Oceanowi Światowemu. Każdy z nich zawiera: ogólną charakterystykę kontynentu, omówienie elementów środowiska geograficznego istotnie wpływające na wyodrębnianie regionów (budowa geologiczna, rzeźba terenu, klimat, wody, gleby, roślinność), podział na regiony i ich opis
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: B@r »

A ja polecam książkę telefoniczną. Masa bohaterów, a jakie oni wykręcają numery!
Ewusia
Hope for us
Hope for us
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:25
Lokalizacja: Viersen / DE

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Ewusia »

A ja ostatnio zakokochalam sie w Virginii Woolf!
Obecnie czytam "Fale". Te ksiazke buduja wewnetrzne, poetyckie monologi szesciu ludzi. A Vriginia doskonale to opisuje. Az zadziwiajaco. Ja sama nie umialabym opisac, a nawet nazwac wiele uczuc. A ona to potrafi. Kocham ja. :mrgreen:

Z innych lubie tez Anne Rice. Zamierzam do niej wrocic po Virginii. Czeka na mnie 4 czesc Kronik Wampirzych, do ktorych trudno mi sie zabrac, bo sa po niemiecku. :mrgreen:

Dalej chetnie czytam Amy Tan. Jest to pisarka amerykanska chinskiego pochodzenia. W jej ksiazkach zawarte glownie sa relacje pomiedzy matka a corka. Bardzo ciekawe. I mozna sie pare ciekawostek o Chinach dowiedziec. :mrgreen:

Szczerze mowiac, to ja bardzo lubie ksiazki chinskich autorow. Moge polecic jeszcze "Jung Chang "Dzikie Labedzie: Trzy cory Chin", Hong Ying "Corka rzeki"... I wiele, wiele innych...
Nie gardze tez Japonia i czytam czasami cos o gejszach. :) Na polce jeszcze na mnie czekaja "Opowiesci Murasaki" Dalby. :mrgreen:

O ksiazkach moge duzo nawijac. Wiec chyba juz wystarczy. :mrgreen:
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: marlena »

dwie ostatnie dobre ksiązki jakie przeczytałam to: "Rok 1984" G. Orwella -czyli ksiażka na "podstawie" której powstały rality show jak np Big brother

a druga to "NO LOGO" Naomi Klein

Książka ta powstała w oparciu o prostą hipotezę, iż z oburzenia, narastającego w miarę odkrywania sekretów globalnej sieci znaków firmowych, zrodzi się kolejny wielki ruch polityczny, potężna fala sprzeciwu wymierzonego w międzynarodowe korporacje, a zwłaszcza te z nich, do których należą najlepiej znane marki.

zródło onet.pl
wbrew temu co moze sie wydawac "no logo" to nie ksiazka dla studentów marketingu a dla wszystkich - szczególnie wstrząsajacy jest rozdziała " NO JOBS - gdzie jest opisane jest w jakich warunkach pracuja np szwaczki dla wielkich korporacji takie jak np gap czy esprit! - nie wierzyłam ze tak moze byc! ale skoro taka polska biedronka tez wykorzystuje ludzi i to w wydaje sie cywilizowanym kraju jak polska - to co moze dziac sie np w takich krajach jak np Tajwan czy na filipinach!
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

Cathy Dovbor pisze:A ja polecam książkę telefoniczną. Masa bohaterów, a jakie oni wykręcają numery!

hahaha czyli lubisz książki z wieloma bohaterami, skoro tak, to gorąco polecam Ci Wojnę i pokój, tam jest tylko 120 bohaterów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Virtual Tom »

To ja zaserwuję mieszankę wybuchową :D

POlecam Grishama "Obrońca ulicy", ksiazka która nieco różni się od jego typowych kryminałów prawniczych, jednak jak zwykle dobrze napisana i ciekawa.

O Brownie byla mowa - przychylam sie do opinii "Kod.." to ksiazka warta przeczytania

Bardzo lubię Katarzyne Grochole, już trzy tomy o perypetiach Judyty poprawiają humor :)

Następnie coś poważniejszego, właśnie czytam Coelho "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"

Równolegle czytam Harrego Pottera :lol: wreszcie dorwałem w swoje ręce "Zakon Feniksa" cała seria warta przeczytania, tak więc również polecam (o niebo to lepsze od filmu):D

Tyle ode mnie'

Czyli od Tomka :wink:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: dorota »

ja dorwałam serię z cyklu fantasy, Terry Goodkind, seria miecza prawdy, cykl 9 ksiązek(jak na razie) ciągle tworzy nowe tomiska,
średnio jedna książka ma 600 stron, czyta się rewlacyjnie, władca pierścieni jak dla mnie przy tym wysiada :!: :D

na prawdę polecam :!:
Krzy$iu
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2004, 6:25
Lokalizacja: Wodzisław

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Krzy$iu »

Estratos pisze:Szybkie czytadlo napakowane wiedza i tajemnicami: Dan Brown "Kod Leonarda Da Vinci"

Tom pisze:O Brownie byla mowa - przychylam sie do opinii "Kod.." to ksiazka warta przeczytania
Czy ktoś z Was panowie miał może okazje czytać wersje kolekcjonerską tego dzieła ? :)
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

oj Krzysiu czego od nas wymagasz? Kodu..w ogóle nie miałam okazji jeszcze przeczytać, aczkolwiek chetnie w chwili wolnego czasu! Wiem,że książka ta cieszy sie popularnością w Norwegii o czym świadczą rozmowy na sol.chat.no :!:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

pierwsze slysze o edycji kolekcjonerskiej "kodu..." co ma na niej byc?
Krzy$iu
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2004, 6:25
Lokalizacja: Wodzisław

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Krzy$iu »

Estratos pisze:pierwsze slysze o edycji kolekcjonerskiej "kodu..." co ma na niej byc?
Książka w wydaniu kolekcjonerskim-ilustrowanym zawiera ponad 160 kolorowych zdjęć - dzieł sztuki i architektury, symboli, miejsc historycznych 8)
A więc nie trzeba już szukać obrazu np. "Ostatniej wieczerzy" aby sprawdzić czy wszystkie opisane szczegóły dokładnie się zgadzają... :wink:
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Wiolinka »

acha, czyli Krzysiu owa kolekcjonerska perełke posiada :roll: Czekaj na mnie na uczelni Krzysiu, wpadne po ksiązkę :mrgreen:
ODPOWIEDZ