Książka godna polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

John Irving "Metoda wodna"
Awatar użytkownika
Madziorek888
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 291
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:50
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Dziękuję Ci
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Madziorek888 »

ja z kolei czesto powracam do ksiazki Williama Whartona pt. NIEZAWINIONE SMIERCI. Teraz czytam ja juz chyba poraz 8. Wstrzasajaca historia, oparta na faktach dotyczaca samego autora i jego rodziny. Kto nie czytal to serdecznie polecam
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: vanity »

Madziorek888 pisze:ja z kolei czesto powracam do ksiazki Williama Whartona pt. NIEZAWINIONE SMIERCI. Teraz czytam ja juz chyba poraz 8. Wstrzasajaca historia, oparta na faktach dotyczaca samego autora i jego rodziny. Kto nie czytal to serdecznie polecam
o czym to??? można prosić o kilka linijek....
Awatar użytkownika
Madziorek888
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 291
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:50
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Dziękuję Ci
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Madziorek888 »

Niezawinione smierci to ksiazka o charakterze autobiograficznym, w której Wharton opisuje przezycia zwiazane z tragiczna smiercia swojej córki, ziecia i dwóch wnuczek. Dzieli sie miloscia , smutkiem, gniewem, oraz pragnieniem doskonalej sprawiedliwosci. Jest to powiesc, która w tym samym stopniu jest afirmacja zycia co opowiescia o smierci. ukazuje jak zyc i pogodzic sie ze smiercia najblizszych nam osób. Przedstawia duchowa przemiane autora i jak dla mnie takze rozumienie naszych codziennych zmagan.

Jak dla mnie Wharton jest jedynym wspólczesnym pisarzem, który trafia wprost do serca przyspieszajac jego bicie...... POLECAM SERDECZNIE
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: vanity »

ostatnio przerobiłam:
tomasz raczek - karuzela z herosami
james woodall - john lennon i yoko ono

teraz zaczynam - christopher andersen - michael jackson superstar
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Titter »

Madziorek888 pisze:ja z kolei czesto powracam do ksiazki Williama Whartona pt. NIEZAWINIONE SMIERCI. Teraz czytam ja juz chyba poraz 8. Wstrzasajaca historia, oparta na faktach dotyczaca samego autora i jego rodziny. Kto nie czytal to serdecznie polecam
Czytałam.. płakałam.. polecam..
Krystian
The story so far
The story so far
Posty: 525
Rejestracja: 05 sty 2005, 22:05
Lokalizacja: *****

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Krystian »

Clive Cussler- Wydobyć Titanica(nawet, nawet)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: vanity »

le bon - psychologia tłumu. ktoś gdzieś napisał, że to biblia leppera więc czytam z ciekawości. :D
Awatar użytkownika
Madziorek888
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 291
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:50
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Dziękuję Ci
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Madziorek888 »

odkryłam ostanio kolejną cudowną książkę, od której od kilku dni nie mogę się oderwać.

NOSTALGIA ANIOŁA - napisana przez Alice Sebold,
to opowieść o 14-to letniej dziewczynie, która opowiada swoją historię życia już z nieba. Opowieść koszmarna, ale też pełna nadziei. Przez długie tygodnie po swojej śmierci, bohaterka obserwuje i analizuje życie na ziemi, które toczy się juz bez niej. Opisuje, cierpienie najbliższych, którzy pełni nadziei wierzą, że znajdą cókę żywą. W swej niemocy śledzi poczynania człowieka, który ją zgwałcił i zamordował. Odkrywa również jak z bólu i cierpienia rodzi się miłość, radość, ozdrowienie duszy...
Od dawna nie zetknęłam się z tak niezwykłą książką. Opowieść ta zapada głęboko w pamięć. Smutna, zabawna, czasami okrutna i tragiczna. To opowieść o bólu i wiecznej nadziei, uczuciach jakie pozostawia w nasz odejście najbliższej osoby.
Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: pijej1 »

Madziorek888 pisze:odkryłam ostanio kolejną cudowną książkę, od której od kilku dni nie mogę się oderwać.

NOSTALGIA ANIOŁA - napisana przez Alice Sebold,
to opowieść o 14-to letniej dziewczynie, która opowiada swoją historię życia już z nieba. Opowieść koszmarna, ale też pełna nadziei. Przez długie tygodnie po swojej śmierci, bohaterka obserwuje i analizuje życie na ziemi, które toczy się juz bez niej. Opisuje, cierpienie najbliższych, którzy pełni nadziei wierzą, że znajdą cókę żywą. W swej niemocy śledzi poczynania człowieka, który ją zgwałcił i zamordował. Odkrywa również jak z bólu i cierpienia rodzi się miłość, radość, ozdrowienie duszy...
Od dawna nie zetknęłam się z tak niezwykłą książką. Opowieść ta zapada głęboko w pamięć. Smutna, zabawna, czasami okrutna i tragiczna. To opowieść o bólu i wiecznej nadziei, uczuciach jakie pozostawia w nasz odejście najbliższej osoby.
Polecam serdecznie.
wlasnie mialem napisac teraz o tej ksiazce!!! madziorek przezylem szok jak zobaczylem twoja wypowiedz na temat tej ksiazki - to amazing!!! tylko ze ja przeczytalem wczoraj te pozycje w oryginale i to ma tytul "lovely bones".

wczoraj przeczytalem tez ciekawa ksiazke "Joseph and the old man" autor: christopher davis - polecam
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

Krystian pisze:Clive Cussler- Wydobyć Titanica

Czytalem jego "Zloto Inkow" niedawno. Przewidywalne acz mile, a zycie troche zaczelo przypominac fikcje:

Znalezienie legendarnego skarbu piratów, szacowanego wstępnie na 10 mld dolarów, wywołało gorączkę złota na chilijskiej wyspie Robinsona Crusoe.

Od poniedziałku - kiedy ogłoszono odkrycie skarbu - wyspę opanowała gorączka złota we współczesnym wydaniu: sprowadzająca się przede wszystkim do debaty na temat prawa własności do bezskutecznie poszukiwanego od wieków znaleziska, mającego zawierać klejnoty, sztaby złota a także co najmniej jeden papieski pierścień.

Roszczenia do całego skarbu wysunął rząd chilijski; z kolei mer wyspy Robinsona Crusoe uważa, że 600 jej mieszkańców winno otrzymać równowartość połowy wartości skarbu.

Ekipa, która dzięki nowoczesnemu sprzętowi znalazła legendarny łup piratów, także chce prawa do połowy wartości znaleziska. Prawnik firmy Wagner, która prowadziła poszukiwania, Fernando Echeverria zapowiedział, iż lokalizacja skarbu - jego zdaniem największego w historii - nie zostanie ujawniona do czasu uzyskania gwarancji od rządu Chile iż część skarbu przejdzie na własność znalazców.

Według legendy, skarb - około 800 ton kosztowności - został ukryty na wyspie Robinsona przez hiszpańskiego żeglarza w 1715 roku. Podanie głosi, że żeglarz Juan Echeverria ukrył tu fortunę, zabraną piratom, którzy ją zgromadzili. Później skarb miał zostać znaleziony przez brytyjskiego żeglarza Corneliusa Webba i przeniesiony na inne miejsce na wyspie.

Wyspa znana była do tej pory przede wszystkim z pobytu na niej szkockiego rozbitka Alexandra Selkirka, który lądował tu w 1704 roku i mieszkał przez pięć lat. Jego historia stała się kanwą opowieści Daniela Defoe o Robinsonie Crusoe."
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: vanity »

Michal pisze:z kolei mer wyspy Robinsona Crusoe uważa, że 600 jej mieszkańców winno otrzymać równowartość połowy wartości skarbu.
no to do listy milionerów za jednym zamachem załapie się 600 głów :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Estratos »

vanity pisze:no to do listy milionerów za jednym zamachem załapie się 600 głów
W Trojce niedawno za to slyszalem, ze ta cala historia to chwyt marketingowy firmy produkujacej sprzet dla poszukiwaczy skarbow :P Ale nie mialem kiedy tego sprawdzic :-)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Virtual Tom »

Kiedy wyłącze juz komputer to przed snem będę kontynuował "Dom na krańcu świata" Michael'a Cunningham'a
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ksiazka godna polecenia

Post autor: Robert »

"talizman" - Stephen King

niezle rycie bani. Jak to King :)
ODPOWIEDZ