Seriale

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale

Post autor: endeven »

I jak tam czwarty sezon Narcos? Ktoś już obejrzał?
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Seriale

Post autor: Bob »

Jestem w połowie 4 sezonu Sposób na morderstwo- Netflix z laureatką 2 Oskarów i wszystkich możliwych aktorskich nagród Violą Davis-Tony,BAFTA,Emmy, za sam serial zgarnęła kilka...Rewelacyjny, mroczny,zawsze zaskakujący finał w dotychczasowych 3 sezonach / powstało 5 /, ani razu nie zgadłem kto stoi za kolejną zbrodnią lub jest jej zleceniodawcą a trup ściele się gęsto, scenarzyści i twórca pomysłu nie mają litości nad główną bohaterką i jej pomocnikami , niczego im nie oszczędzają...Środki aktorskie VD wybitne, mój top 3 obecnie najlepszych aktorek na świecie , w wielu scenach pobrzydzona , zapijaczona, bez peruk , sztucznych rzęs i makeupu, w życiu osobistym i zawodowym osiąga dno aby cudem się potem odbić , w sumie to pamiętałem ją tylko z oskarowych Służących...Nic nie zdradzam z fabuły bo kolejne wątki jak z koszmaru czy horroru dozowane są stopniowo żeby w trakcie seansu wszystkich sezonów nagle nie osiwieć .Koniecznie!!!!
Zapadają w pamięć sceny z jej serialową matką, genialny duet...

Dodano po 21 godzinach 15 minutach 25 sekundach:
1983 - Netflix-niczego dobrego po Holand i Adamik się nie spodziewałem po tym jak zmasakrowały Janosika i Dzecko Rosemary.Pokot dawał nadzieję na przyszłość....
Wytrzymałem do końca tylko dlatego że to pierwszy serial oryginalny zrobiony dla Netflixa.Mam nadzieję że kontynuacji nie będzie ...Błędy obsadowe -Musiał główna rola i współproducent !! taki filigranowy o aparycji 12-latka , bardzo dobra dykcja ale środki wyrazu nadal ubogie , Michalina Olszańska/ genialna jako primabalerina Matylda Krzesińska -kochanka cara w megaprodukcji rosyjskiej -POLECAm!!!!/,tu jak komiksowa postać, zmarnowany potencjał,harcząca Olszówka z Więckiewiczem w aseksualnej scenie erotycznej , jednej z najgorszych jakie widziałem, dalej nie będę się znęcał...
udźwiękowienie dialogôw momentami budzi zastrzeżenia , wietnamski aktor naturszczyk mówi po polsku z akcentem japońskiego robota, kto te tragikomiczne sceny przepuścił ?
W scenografi nawiązania do Blade Runner z 1982 r, wygląda to wtórnie,postaci ślęczą w co 5 scenie nad miską z wietnamskim żarciem,najgorsze sceny burdelowe chyba w całej historii kinematografii ...Dialogi łopatologiczne...Obejrzeć można, w skali 1-10 dałbym mocną 5 -tkę...mnie ten serial rozczarował..
Groteskowo wyglądają sceny z milicjantami czy SB - kami w kosmicznych wręcz mundurach wsiadających do ,,suk” technologicznie rodem z lat 60-tych i wiele jest takich smaczków głównie scenograficznych ...Na tle Watahy,Belfra czy Ślepnąc od świateł słabiutko...
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Gosia1423 »

"Ślepnąc od świateł" dobre kamerowanie, gra aktorska itd ale nie przebrnęłam przez pierwszy odcinek... W pewnym momencie nie słyszałam treści tylko same bluzgi, żeby nie było raczej mam wysoką tolerancję na przekleństwa, ale tu mnie po prostu zamęczyły...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale

Post autor: endeven »

Ktoś już widział 1 odcinek finałowej serii GoT??
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Seriale

Post autor: michal.p »

Trochę po czasie, ale trudno :-D
Widziałem, widziałem. Ostatni sezon zapowiada się fenomenalnie, szczerze, to nie mogę się kolejnego odcinka doczekać :smile:
Generalnie obejrzałem ostatnio wszystkie poprzednie sezony, żeby sobie poprzypominać coś niecoś także wszystko miałem na świeżo, serial nie zrobi takiego wrażenia, jeśli zacznie się oglądać od połowy fabuły czy po obejrzeniu tylko pierwszego odcinka nowego sezonu. Trochę smutno, że to już ostatni sezon, bo zostanie pewna pustka, gdy już się skończy... ale cóż.
Natomiast fanom GOT mogę polecić książki, o ile nie czytali. Są barwniejsze pod względem opisów oddających charakter świata stworzonego przez Martina, trafiają się różnice między serialem, a książką, co normalne, niemniej ,,frajdę'' sprawia znalezienie takowych różnic :P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale

Post autor: endeven »

Mam tak samo. Nie mogę wysiedzieć do nowego odcinka. Dokładnie tak, jak w ostatnich tygodniach nie mogłęm sie doczekac premiery. Na tok fm od 4 tygodni są podcasty o GoT. Niektóre ciekawsze, niektóre zupełnie. Ale wkręciłem się w te wszystkie teorie fanowskie co do dalszych wydarzeń. Jestem pod wrażeniem, czego to fani nie wymyśla, jak łącza fakty, poszlaki i przewidują. I jaką mają ogromną wiedzę o Westeros. Pewnie coś tam uda się trafić. Hype wokół GoT wywindował oczekiwania. Przynzma jednak, że jestem zadowolony z pierwszego odcinka finałowej serii. Pewne rzeczy musiały się odbyć, pewne rozmowy etc. W sumie sporo tego zmieścili w tym otwarciu i bardzo ciekawie, z dużą niewiadomą potoczyła się rozmowa w kryptach... bez spoilerów, ale to jest ciekawe co niektórzy boheterowie zrobią, kiedy to zrobią i jak zareagują inni w tej układance. Nie podobała mi sie tylko jedna scena, w której pada informacja o tym co stało sie ze smokiem... i co to była za reakcja na takie wieści? zero reakcji... hmmm
Ciekawi mnie, czy motyw symbolu/znaku z ostatniej sceny odcinka, który w sumie przewijał się wcześniej, czy zostanie jakoś wyjaśniony konretnie.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Seriale

Post autor: Robik »

To już pewne. Latem zostanie wyemitowanych 6 godzinnych odcinków kontynuacji serialu "Beverly Hills 90210", w którym wystąpią wszyscy żyjący główni bohaterzy z początku serialu :) :
https://www.filmweb.pl/news/Shannen+Doh ... %22-132839
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Seriale

Post autor: Robik »

Bliźniaki z "BH 90210" znów razem :) :
https://teleshow.wp.pl/beverly-hills-90 ... 409059457g
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Seriale

Post autor: Robik »

"BH 90210" - nowa czołówka <3 :
https://www.youtube.com/watch?v=dTVUAC46qwg
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Seriale

Post autor: Kamui Shiro »

To byl hit bardziej dla pokolenia mojej starszej siostry, ale jestem ciekaw, fajnie. Szkoda ze nie znam oryginalu poza plakatami z tymi pieknosciami lat 90-tych w prasie, za dzieciaka. Aktualnie oswajam sie ostroznie z Opowiescia podrecznej i przymierzam sie po latach do Pretty Little Liars... ale nie wiem, czy by mi sie spodobalo teraz.
akcent
Invisible
Invisible
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2019, 9:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: akcent »

fear the walking dead polecam tylko
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Seriale

Post autor: Robik »

Robik pisze:"BH 90210" - nowa czołówka <3 :
https://www.youtube.com/watch?v=dTVUAC46qwg
A oto i wszystkie odcinki w wersji angielskiej ;):
https://fili.cc/serial/bh90210/3410

Dodano po 9 godzinach 37 minutach 25 sekundach:
A od 9 października 2019 "BH90210" pojawi się w polskiej telewizji :biega: :
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ce/jzfrfz6
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Seriale

Post autor: Kamui Shiro »

Stare czy nowe?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Seriale

Post autor: Piter »

Czy ktoś oglądał Opowieści San Francisco ?
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Seriale

Post autor: Robik »

Kamui Shiro pisze:Stare czy nowe?
Nowe :)
ODPOWIEDZ