Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

O tak! Biedroń na Prezydenta. :edi:

Jarkowi życzę odejścia na spokojną emeryturę, z dala od polityki, egzotycznego wyjazdu we dwoje, nie tylko na ryby raz do roku, w patriotycznych, przeciwdeszczowych narzutkach. Prawdziwej miłości, szczęścia i wewnętrznego spokoju. Po 8 latach, Polki i Polacy, zasługują na odpoczynek od smoleńskiej paranoi. Cztery lata rządów PiS to wystarczający okres chorobowy, objawowy, ukazujący społeczeństwu jak zmienia się rzeczywistość, gdy władza trafi w nieodpowiednie ręce.

Szkody wizerunkowe, na gruncie międzynarodowym, ale też i wewnętrznym. Trzeba będzie pozamiatać i na przyszłość uszczelnić przepisy, by kolejna opcja polityczna nie odwaliła podobnych cyrków.

Do tego potrzeba współpracy wszystkich partii i niestety obawiam się, że nie są one do tego zdolne. Jedyna nadzieja w nowopowstałych ruchach obywatelskich i przebudzonej postawie obywatelskiej. Na ile starczy energii? Nie wiem.

Na pewno nadchodzi czas zmian, pytanie, czy to będzie już przy wyborach samorządowych, parlamentarnych (do naszego, czy europejskiego), czy prezydenckich.

Obywatele i UE nie pozwolą Polsce zatonąć.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Steffie »

Ciezko sie czyta ten topic. Nie tylko uswiadamia on, jak bardzo sklocone jest nasze spoleczenstwo, ale takze pokazuje, ze nawet osoby, ktore mogloby laczyc porozumienie ze wzgledu na podobny, hmm, jak to nazwac - moze styl zycia, nie sa w stanie dogadac sie ze wzgledu na polityke.
Topic ten pokazuje takze, jak chamstwo szerzy sie w przestrzeni publicznej, internetowej, jak przenika do tego stopnia, ze ludzie juz go nie dostrzegaja albo na tyle im ono spowszednialo, ze z nim nie walcza, albo go nie widza, ale udowadniaja, ze chamstwo to nie chamstwo. I nie chodzi tu tylko o chamstwo zyciowe, widoczne golym okiem w przestrzeni publicznej, dzialnosci politykow, ludzi znanych itd., ale takze to jezykowe. Dlatego ciesze sie, ze jest tu ktos taki jak Ray, ktory ma czas i ochote, aby walczyc z internetowym chamstwem, jezykowa bylejakoscia, bledami, ktory zwraca ludziom uwage, i ogolnie wypowiada sie na tym forum na rozne tematy, bo dzieki niemu jest co czytac i to na poziomie. ;) Bez wzgledu na to, czy jest moderatorem, czy nie.
Jesli chodzi o bledy jezykowe, to bije mu brawo, ze zwraca na nie uwage, zas jesli chodzi o slowa niecenzuralne, pejoratywne czy hejterskie to powinny one byc na forum oznaczane np. tak ********.
Ludzie, na litosc, nie zakrywajcie swoich brakow ignorancja i dajcie sie edukowac innym, a takze wyrazajcie swoje zdanie kulturalnie i na poziomie. A moze bedzie w tym kraju lepiej. :P Moze w tym momencie naraze sie niektorym osobom, ale trudno, uwazam, ze Ray robi swietna robote tutaj na forum i uzytkownicy powinni dbac o poprawnosc jezykowa i nie uzywac slow oraz chwytow niezgodnych z regulaminem. :twisted:
Użytkownicy mają obowiązek zachowania zasad kulturalnej dyskusji, w tym:
Obowiązuje zakaz używania słów powszechnie uznanych za obraźliwe.
Prowokowanie kłótni, obrażanie pozostałych użytkowników jest zabronione.
Użytkownik, który poczuł się urażony wypowiedzią innego użytkownika może poinformować o tym Administratorów wysyłając Prywatną Wiadomość lub email na adres [email protected].
Użytkownicy powinni posługiwać się poprawną polszczyzną.
http://e-gorniak.com/forum/ucp.php?mode=terms
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Nudzisz Steffie.
Ludzie są różni, mają różne poglądy, inne spojrzenie na świat. Nie potrzebuję homogenicznego społeczeństwa, w którym każdy mówi to samo, żeby tylko było pięknie. Tak jest w PiSie.
Ray mnie wkurza tym swoim natrętnym kasowaniem postów. Układa przez to forum według swojego widzi-mi-się. Ten zapis z regulaminu, który przytoczyłaś, jest bardzo ogólnikowy. Wszystko zależy, od oceny moderatora. I tak szczęście, że MacLean stąd nie wyleciał, bo co noc prowokuje Raya. Pewnie chce się kłócić. Ban?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Steffie »

Ja wszystko rozumiem - ze ludzie sa rozni, ze maja inne poglady, ale niech je wyrazaja w odpowiedni sposob, a nie zachowuja jak jednostki nonkonformistyczne, ktore nie chca podporzadkowac sie danym zasadom, przykladowo tym na forum, "bo nie". Wlasnie przez takie jednostki, ktore nie potrafia i nie chca sie stosowac do panujacych zasad, mamy policjantow. Po co pisac zgodnie z zasadami ortografii, po co szanowac drugiego czlowieka, nie bluzgac, nie ponizac, nie prowokowac? Zyjmy wszyscy zgodnie z zasadami nihilizmu?
No wlasnie widac, jak to sie konczy w spoleczenstwie - wystarczy popatrzec, co sie dzieje na najwyzszych szczeblach. Niektorzy zachowuja sie jak swinie w chlewie, ale maja tytuly, wiec wydaje im sie, ze wszystko im wolno. Bardzo dobrze, ze Ray i inni robia to, co robia. Moim zdaniem, jesli usuwaja niezgodne z zasadami posty, dbaja o to, zeby forum w ogole istnialo. Przypominam tez, ze kazdy, kto zapisal sie na forum, zgodzil sie na regulamin. I odmiennosc pogladow nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o to, jak one sa wyrazane. :edi:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Dobi »

Piter pisze:Nudzisz Steffie.
Ludzie są różni, mają różne poglądy, inne spojrzenie na świat. Nie potrzebuję homogenicznego społeczeństwa, w którym każdy mówi to samo, żeby tylko było pięknie.
Moim zdaniem nie zrozumiałeś do końca co chciał przekazać Steffie. A może właśnie dobrze zrozumiałeś tylko specjalnie piszesz takie rzeczy aby jeszcze bardziej nakręcić atmosferę.

Tu nie chodzi o kreowanie jednolitego społeczeństwa w którym każdy mówi i myśli to samo. Możemy być różni, możemy mieć różne poglądy ale szanujmy siebie nawzajem. Tu chodzi o szacunek. Dyskusja publiczna może być kulturalna i merytoryczna, bez potrzeby wplatania w nią wulgaryzmów czy obelg. Ostatni post addara który wylądował w koszu jest właśnie przykładem takiego chamstwa które trzeba tępić.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Jeśli ktoś zna addara, to wie, jak czytać jego posty.

Moim zdaniem żaden moderator nie ma monopolu na rację. Post To co najlepsze łamał regulamin jedynie w głowie Raya. Przytoczone tu argumenty za wyrzuceniem postu do kosza były mocno naciągane.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

Piter pisze:Ray mnie wkurza tym swoim natrętnym kasowaniem postów. Układa przez to forum według swojego widzi-mi-się. Ten zapis z regulaminu, który przytoczyłaś, jest bardzo ogólnikowy. Wszystko zależy, od oceny moderatora. I tak szczęście, że MacLean stąd nie wyleciał, bo co noc prowokuje Raya. Pewnie chce się kłócić. Ban?
Piter pisze:Post To co najlepsze łamał regulamin jedynie w głowie Raya.
Po pierwsze, przez ostatni tydzień usunąłem tylko dwa posty. Chyba zgodzisz się ze mną, że to za mało, by pisać o natręctwie.
Po drugie, oba te posty zostały wcześniej zgłoszone do moderacji jako obraźliwe, naruszające i dobra osobiste wymienionych w nich osób, i zasady kulturalnej dyskusji. Tak więc to nie było tak, że któryś z nich łamał regulamin jedynie w mojej głowie. :) Chociaż... gdyby tych zgłoszeń nie było, to i tak bym te wpisy przeniósł do kosza, bo przecież widać, że są po prostu chamskie.
Często posty zgłaszane do moderacji nie są usuwane - na przykład ostatni wpis Addara o Beyonce został zgłoszony jako rasistowski (pewnie ze względu na słowa "zdziwaczałe patolskie niggactwo"), ale jednak post zostawiłem. Nieraz ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy wpis łamie regulamin czy nie, ale na przykład epitet "c*ota" nie powinien już wzbudzać żadnych wątpliwości. O tym, że to określenie nie jest tolerowane na forum, była mowa na długo, dłuuugo, zanim ja tutaj dołączyłem. Dlatego tym bardziej jestem zdumiony, że forowicze z tak długim stażem jak Ty i Addar wręcz dziwicie się, że wszystkie posty z tym słowem trafiły do kosza.
Przejrzałem temat "Upomnienia / Ostrzeżenia" i zauważyłem, że 6 lat temu ówczesny moderator Blur przyznał ostrzeżenie za nazwanie Karoliny Korwin Piotrowskiej pasztetem. Chyba wszyscy się zgodzą, że słowo "c*ota" jest jeszcze bardziej chamskie niż "pasztet", czyli skoro "pasztet" kwalifikuje się do ostrzeżenia, to "c*ota" - tym bardziej. Ale jednak nikt ostrzeżenia ode mnie nie dostał. Tak więc nie piszcie, że wprowadzam Wam tutaj zamordyzm.
W ogóle mam wrażenie, że w porównaniu do innych forów tutaj panuje wręcz wolna amerykanka. Na przykład na forum Media2 ciągle zdarzają się bany - bywa, że nawet za błędy ortograficzne (!). A u nas ostatni ban był 6 lat temu, a ostatnie ostrzeżenie - prawie 2 lata temu. Tak więc tutaj jest totalny luz - o ile nikt nikogo nie nazywa na przykład "c*otą", "pipą" czy "niewychowaną lewacką ...".
Piter pisze:Jeśli ktoś zna addara, to wie, jak czytać jego posty.
Z tego by wynikało, że są na forum równi i równiejsi - że Addar może sobie pozwalać na polityczną niepoprawność w postach, ale inni - już nie.

Piszcie zawsze na temat, nie bądźcie złośliwi, zaczepni, nie piszcie z włączonym Caps Lockiem, pamiętajcie, że Allan ma na imię Allan, a nie Anal, piszcie ładną polszczyzną - no i to by było chyba na tyle z mojego słowa na niedzielę. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

"Niewychowana lewacka" to powód do kasowania posta? Rozumiem "c*otę", choć to było ironiczne z mojej strony. Oprócz padających slow rowniez wydzwiek, energia danego slowa powinny miec znaczenie. W moim odczuciu moderator powinien reagować w ostateczności, gdy ktoś jedzie po bandzie, przekracza pewne granice, jest trollem. To nie jest rola nauczyciela, który kreśli na czerwono, gdy coś rani jego poczucie estetyki. Z tą poprawną polszczyzną urwaliscie się z księżyca.

Zresztą, niech będzie, usuwaj wszytko do kosza, o ile będzie tam można prowadzić dalej dyskusję. Wkurza mnie, że nie mogę się odnieść do tego, co już skasowane, i seks DS mi przepadł, a wiem, że specjalnie czekał, aż się zgłoszę. ☺
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

Że "c*ota" była ironiczna z Twojej strony, to ja się domyśliłem. Ale jeżeli da się przyzwolenie na "c*otę" ironiczną, to zaraz inni będą używać tego słowa już nieironicznie, albo ktoś użyje ironicznej "k*rwy" czy ironicznego "cw*la". Dlatego pragmatycznie wolę usuwać każdą "c*otę". :)
Jeżeli piszesz, że ważna jest też energia danych słów, ich wydźwięk, to tym bardziej powinieneś się ze mną zgodzić, że określenie "niewychowana lewacka ..." miało w tamtym poście wydźwięk wręcz agresywny. No a po drugie, było absurdalne.

Wracając w końcu do tematu...
Piter pisze:Wciąż trzymam kciuki, żeby plotki o chorobie prezesa okazały się prawdą.
Really? Plotki są takie, że on ma raka trzustki.
Nie lubię go i chciałbym, by zniknął z polityki, ale nie życzę ani jemu, ani nikomu innemu śmierci na raka trzustki...
Chciałbym, by w przyszłym roku władzę przejęła koalicja PO + N + SLD i by udało się doprowadzić Kaczyńskiego przed Trybunał Stanu - za "sprawstwo kierownicze". Ale myślę, że do tego nie dojdzie, bo byłyby masowe protesty.

A czy Polska jest gotowa na prezydenta kobietę czy nawet geja? Myślę, że niestety nie. Wśród naszych obecnych polityczek nie widzę ani jednej, która byłaby na tyle charyzmatyczna, by miała realne szanse wygrać. Lubnauer, Gasiuk-Pihowicz, Scheuring-Wielgus, Pomaska są mocno hejtowane. Nowacka byłaby zbyt kontrowersyjna ("Żołądź to nie jest dąb, jajko to nie jest kura, a płód, zarodek, zygota i zlepek komórek nie jest dzieckiem"). Kidawa-Błońska by się nadawała, ale w kampanii na pewno wypominano by jej, że nie jest już najmłodsza.
Biedroń jako prezydent byłby super, ale - niestety - Naród cały czas kojarzy go przede wszystkim z tego, jakiej jest orientacji. Jako prezydent Słupska on się sprawdza, ale to jeszcze za mało. Chętnie zobaczyłbym go jako lidera partii.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Steffie »

A propos polszczyzny, to nie chodzi o to, zeby ludzie pisali jak prof. Miodek, tylko zeby nie prowokowali swymi wpisami do klotni, nie uzywali wulgarnego slownictwa obrazajacego innych oraz stosowali podstawowe zasady gramatyki i ortografii, a nie specjalnie pisali blednie, a potem czekali, az ktos ich oswieci. Prowokacja tutaj to jeden ze sposobow dzialania niektorych uzytkownikow. ;)
Dlatego kolejne :klaszcze: dla Raya za spokoj, opanowanie, poczucie humoru i inteligencje. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.

Jesli chodzi o sam temat, to mysle, ze partia rzadzaca jeszcze dlugo pociagnie z powodow wymienionych juz w tym topiku, ostatnio pisal o nich Kamil87. Oni elektorat sobie po prostu kupili, za wszystko sie placi, tylko kto teraz da +600 czy +700?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:Zresztą, niech będzie, usuwaj wszytko do kosza, o ile będzie tam można prowadzić dalej dyskusję. Wkurza mnie, że nie mogę się odnieść do tego, co już skasowane, i seks DS mi przepadł, a wiem, że specjalnie czekał, aż się zgłoszę. ☺
Nie zaprzeczę... z grzeczności. :D
Gdyby LEW 14 lat temu, w rozmowach przez Gadu-Gadu, miał więcej odwagi... <3

Odnośnie choroby prezesa PiS, posła na sejm Jarosława Kaczyńskiego.
Jeśli prawdą jest, że to rak trzustki, to pozamiatane. Kwestia miesięcy.
Niezależnie jak bardzo napsuł w państwie i skonfliktował Polaków, nie umiem mu życzyć źle.
Bracia Kaczyńscy byli mi przez swój życiorys bardzo bliscy, podobni - bracia bliźniacy, jeden szczęśliwy w małżeństwie, drugi... obserwując, co się z Nim działo, dzieje pod względem psychologicznym, BYŁ MI WZOREM, W KTÓRYM KIERUNKU NIE IŚĆ. Właściwie jak tak na Niego patrzę, to serce mi pęka i jedyne co zaczynam czuć, to przedziwny instynkt rodzicielski, specyficzną złość, że tak sobie życie spie*dolił, a otoczenie wokół Niego mu na to pozwoliło (od ojca, matki, poniekąd brata, wszystkich przydupasów PiSowskich). Nie zapominam jednak o najważniejszym sprawcy - NIM SAMYM. Życiorys smutnego, samotnego faceta, który w pogoni za władzą i wpływami, zatracił sens życia. Łzy mi lecą, gdy widzę, jak ludzie się w życiu motają, blokują własną naturę, a później dochodzi, zamiast do pięknego rozwoju, przeobrażenia z larwy w motyla, do jakiś patologicznych , rakotwórczych zmian, które rzutują na życie i otoczenie.

Na program 500+ nie patrze przez pryzmat kupowania głosów wyborców. Zdaję sobie sprawę, że w jakimś stopniu przełoży się to na ilość głosów, ale... w pierwszej kolejności patrzę na to, jako zwrot ku Zachodowi i ich programów pomocowych dla rodzin. A, że korzystają z tego też patologiczne, niepracujące rodziny, to dla mnie nie argument. Tam też są dzieci, to też Polacy. Mniej zaradni, wykształceni, inteligentni, z przypadłościami alkoholowymi. Tak jest, zamknąć oczu nie można na ten fakt. Wykluczać nie można. Wszystkie programy socjalne mają ten jeden minus, że środki nie zawsze zostaną dobrze skonsumowane, zainwestowane, co nie oznacza, że ogólnie są złe.

Polska jest różnorodna. Polacy mają różny start w życiu, różne zdolności, potrzeby. Państwo, MY, wspólnota, powinniśmy dążyć do równania w górę, co oznacza, że Ci mądrzejsi, zaradni życiowo muszą spojrzeć przychylnym okiem na tych, co mają w życiu gorzej. Nie z wyższością, a z ludzkim zrozumieniem i chęcią pomocy. Nie zagrabiania tylko do siebie, a mądrym, odpowiedzialnym dzieleniem się, nie tylko pieniędzmi, ale wiedzą, doświadczeniem, obdarowaniem dobrym słowem, wyciągnięciem ręki na zgodę. Przytuleniem.

W innym wypadku dochodzi do groźnego rozwarstwienia społeczeństwa, podziałów i wrogości. Klas i kast, które mają za nic maluczkich. W taki oto sposób mamy to, co mamy.

Odpłynąłem trochę. :)

Dzień Wolności Podatkowej w Polsce w tym roku wypadł 9 czerwca, co oznacza, że pracujemy pół roku na daniny dla państwa. Z tego powodu, nie dziwmy się, że Polki i Polacy chcą czegoś w zamian - programów socjalnych, sprawnie działającego państwa, służb publicznych. Jeździmy za granicę, mamy wgląd jak inne państwa funkcjonują, co zapewniają obywatelom i wierzcie mi, pod niektórymi względami mamy u Nas Eldorado, pod innymi jesteśmy nadal 100 lat za... w obawie przed cenzura ray'a nie dokończę. :wink:

Kochajmy się, nie kłóćmy, nie szczypmy tych, którzy nie mają na to ochoty.

Peace & Love.
:hipis: & <3
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Polska potrzebuje prawdziwej lewicy, która socjalnie nie będzie tylko pisowskim "udawaniem" pomocy pro społecznej. PiS żeruje na najbiedniejszych, na tych co najłatwiej omamić i zmanipulować, rzucając "piekne" hasła i trochę grosza jak leci. to nie jest jednak prawdziwa polityka i jakiś przemyślany długofalowy kierunek, bo za dużo tam "ale", za dużo generowania niesprawiedliwości i za mało sprawidliwego podziału, by faktyczna pomoc trafiała do tych najbardziej potrzebujących, a nie była tylko kiełbasą wyborczą. Rzucanie kasą bez wiekszego zastanowienia jest jak łatanie dziury jakims cerowaniem, a nie rozwiązaniem które uzdrowi dany problem i od podstaw systemowe rozwiąże problemy. Mam znajomych, dwie pary, każda z dwójka dzieci, obie pary mają kasy na pęczki, ale dostają 500 plus, a samotna matka wychowująca 1 dziecko ledwo wiąze koniec z końcem. Gdzie tu jest rozwiązanie systemowe, które naprawdę sprawiedliwie pomoże najbardziej potrzebującym??? Tu jest potrzebna lewica, która będzie ludzi słuchać, która będzie ba! robić nie tylko to, co lud chce, tylko robić więcej, również to czego lud jest nieświadomy, a dla ich dobra na przyszłość. Dla dobra następnych pokoleń, nie tylko dla dobra swoich 5 minut i najblizszych wakacji w Łebie. Żadne PO i N i SLD, oni są skompromitowani, niewiarygodni, a pod wodzą Schetyny pogrążają się tylko w otchłani. W przepaści i zapaści. Są chwiejni, nie potrafią sie komunikować z szerokim odbiorcą, nie mają umiejętności dialogu z wyborcą, nie wiedzą jak rozłozyc akcenty między praworządnością a dobrobytem mas.

Nadzieja w młodych i w aktywistach i w oddolnych inicjatywach miejskich. Dzis chyba w Wawie ogłaszają kandydaturę Jana Śpiewaka w ramach kolacji Wolne Miasto Warszawa, RAZEM, Inicjatywy obywatelskiej, Zielonych i kogoś tam jeszcze (mogłem coś poprzekręcać). To powinno byc coś świeżego, coś co ma więcej do zaoferowania, niż beznadziejnie nudne straszenie pisem i smoleńskiem, czas ruszyć do przodu. Śpiewak np nieżle zamieszał w aferach reprywatyzacyjnych ujawniając wiele spraw , wiele układów po jednej i po drugiej stronie POPisu, teraz tylko lata po sądach bo go bossi i reprywatyzacyjne mafiostwo po sądach targa.

Biedroń tez jest świetnym przykładem kogoś, kto na własnym podwórku zrobił kawał porządnej roboty, transparentność jego działań i zjednanie sobie mieszkańcó słupska to naprawdę wynik uczciwej polityki. Niech startuje, niech sie organizuje, ja wierzę w polskie społeczeństwo, że jest gotowe na geja na każdym szczebolu. juz wystarczy tej zachowawczości i wycofania.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

endeven pisze:Żadne PO i N i SLD, oni są skompromitowani, niewiarygodni, a pod wodzą Schetyny pogrążają się tylko w otchłani. W przepaści i zapaści. Są chwiejni, nie potrafią sie komunikować z szerokim odbiorcą, nie mają umiejętności dialogu z wyborcą, nie wiedzą jak rozłozyc akcenty między praworządnością a dobrobytem mas.
:klaszcze2: :klaszcze2: :klaszcze2:
W samo sedno.
Snom o Biedroniu natomiast nie życzę spełnienia.
Słupsk to jest miasto, które tworzą uchodźcy
:lol3:
Nic mnie tak nie drażni jak retoryka oderwana granatem od faktów :evil:
Ewentualna kampania prezydencka obnaży wszystkie braki czyhające pod tęczową tapetą :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Jakie są Twoje zarzuty wobec niego? Porozmawiajmy o tych faktach właśnie.

Wracając do choroby kurdupla. Nie życzę mu cierpienia, ale jeśli by umarł ta chora partia by się rozpadła. Nie mam mocy nad czyimś zdrowiem, nie jestem Bogiem, jedynie mam nadzieję, że ta plotka to prawda. Tylko tyle i nic więcej.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

Piter, smutne, co piszesz, ale masz po swojej stronie prawo i... karmiczną sprawiedliwość. :glaszcze:

Odnośnie Roberta Biedronia potencjalnie startującego w wyborach prezydenckich - jestem całym sercem. Obawiam się jednak, że skończy się to jak z Panią Magdaleną Ogórek - pierwszą kobietą startującą w wyborach prezydenckich. Różnica taka, że Ona była "znikąd" i prezentowała "nic". Z Biedroniem może być jak z Panią Anną Grodzką, albo sukces, albo porażka na całej linii, jednakże dobra byłaby to lekcja dla polityków, kandydatów na stanowisko, mediów, społeczeństwa. Kwestia wstrzelenia się w porę, myślę, że jest za wcześnie. :)
ODPOWIEDZ