Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Z osób o lewicowych poglądach, chociaż z list KO, dostały się również Barbara Nowacka i Katarzyna Piekarska.

Również mnie cieszą wymienione przez Ciebie punkty.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Ostateczne wyniki i 235 mandatow PiS, czyli tyle samo co 4 lata temu nie jest w sumie taka najgorsza wiadomoscia. Też mam satysfakcję, że mimo 8 mln głosów na Kaczyńskiego (niebywale wysoka frekwencja ma w tym udział) to nic w sejmie nie ugrali. Nie drgnęli do przodu, ekspansja stanela w miejscu. Mieli miliard na agresywną kampanię ostro propagandową w tvp, wielkie transfery socjalne przez 4 lata, by kupic wyborcow i kolejne obiecanki za ktore beda bulić, a tu sufit i sciana, nie wycisneli wiecej mandatow i stracili senat wiec nie beda miec marszalka w senacie, nie będzie trybu szybkiego nocnego procedowania i przepychania ustaw w 1 noc. Jest hamulec. Nie pójdzie im tak łatwo personalna rozgrywka, gdy skończy się kadencja RPO. Musza byc wkurzeni i zaczna sie sypac, zwlaszcza ze idzie spowolnienie gospodarcze.


49 mandatow lewicy! W tym z wro moja kandydatka - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - wchodzi z ostatniego miejsca, osiągając drugi najlepszy wynik na liście lewicy po Smiszku, czyli połówce polskiego Macrona.

Imponujacy wynik Zandberga w warszawie. Ponad 140 tysięcy głosów i trzeci najlepszy wynik w skali kraju. Cieszę sie, ze do sejmu weszli też Magdalena Biejat, Marcelina Zawisza, Maciej Konieczny, Maciej Gdula i wspomniana Scheuring - Wielgus.

Plus, że w ramach Koalicji weszły 3 osoby z Inicjatywy Polskiej Basi Nowackiej, obok Piekarskiej i Nowackiej, jak wspomniał Piter jeszcze Dariusz Joński. Zieloni na czele z Tracz z wro wprowadzili w sumie 3 posłów. Franek Sterczewski z Poznania z Koalicji też jest mocno lewicowy światopoglądowo jak dla mnie.

Jakieś plusy tych wyborów w tym wszystkim są.

Dodano po 1 godzinie 22 minutach 30 sekundach:
Znakomity wynik lewicy poza granicami kraju.

I największe poparcie procentowo lewica ma w miastach powyżej 500 tysięcy. Nieźle. Jakos w największych miastach ludzie nie boją sie o portfele, że im Adrian 75 procent weźmie. Cieszy, ze ta przyklejona łata przez liberałów gospodarczych nie działa na ludzi.

Opozycji w sensie Koalicji nie zależało na dobrej kampanii, bo im nie zależało na wygraniu. Nikt sie tam nie spieszył, by na czas osłabienia gospodarczego przejąć stery. Moim zdaniem to było celowe i wykalkulowane działanie.
Platforma niech się wreszcie rozpadnie, albo jakoś zreformuje. W obecnym kształcie to jest jakiś rozkład i zgnilizna. Kiedy Schetyna zrozumie, ze nikt go nie chce od samego początku właściwie?
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Cypix »

Jak to ktoś napisał: "Średnia dama do towarzystwa daje pozbawić się godności i jest wierna klientowi przez jedną noc. Polskiego emeryta można pozbawić godności i kupić jego wierność za 888,50 zł przez cały rok". Patrząc na wynik wyborów, kto zyskał ponad 50% poparcie w grupie, która zaraz przejdzie na emeryturę (49-59 lat) lub już na niej jest (powyżej 60 lat), to powyższe wydaje się prawdziwe. Mało mnie rzeczy w polskiej polityce równie denerwuje jak to, że opozycja pozwoliła sobie narzucić narrację 13-tej emerytury! Trzynasta emerytura powinna wynosić tyle ile świadczenie, które emeryt dostaje co miesiąc. Tymczasem PiSowska łapówka to jest DODATEK do emerytury. Tylko tyle i aż tyle zarazem. Mimo wszystko żałosny wynik PiSu. Rozdać dziesiątki miliardów złotych i wygrać dzięki emerytom i bezrobotnym, zdobywając tyle samo mandatów co przed erą rozdawnictwa. Kosztowne te głosy.

Kampania Koalicji Obywatelskiej - żenująca. Wynik? Zaskakujący jak na tak prowadzona kampanię.

Lewica - odwrotność KO - wcale nie dziwi, że wrócili. Nawet liczyłem na bardziej wyrównany wynik z KO. Za cztery lata te słowa mogą być prorocze.

PSL - walczyli jak lwy o pozostanie i cel został zrealizowany. Oczy Kosiniaka-Kamysza, gdy ogłaszano prognozowane wyniki, będą mi się śnić po nocach. Widać, że polityka to jego życie - gratuluje wyniku.

Konfederacja - prawica hard level - myk z Kaczyńskim sprzed 4 lat pomógł, schowali naczelnego błazna na końcówce kampanii i wreszcie się udało. Szkoda, że już w wieczorach wyborczych zaczynał błazenadę...

Mimo wszystko w sejmie może być ciekawie, gdy Adrian, Śmieszek, Nowacka, Jachira, Bosak czy Korwin będą otwarcie grillować głupie pomysły PiSu...
Ostatnio zmieniony 16 paź 2019, 18:31 przez Cypix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Kamui Shiro »

Precz z Platformą, do niczego byli, są i będą. Kobiety im nie służą, kampania z Kopacz była równie nieprzekonująca i pocieszna jak z Kidawą.
Schetynę chcą jego kolesie z partii. Za stanowiska.

Jestem zadowolony, że PiS nie zdobyło absolutnej większości, niemniej to że mają największy wynik w historii III RP ze wszystkich partii to jest powód do niepokoju. Uważam też, że nie ma co dewaluować ich suckesu bo jest sukcesem przy tak kontrowersyjnych działaniach utrzymać tak miażdżącą przewagę. Oczywiście to dzięki aktualnie wciąż dobrej koniunkturze gospodarczej.

Konfederacja będzie dla beki, tak samo jak Ruch Palikota był. I widziałem 2 interesujące nagłówki, ni doczytałem, bo w pracy mi mignęły: "Pawłowicz namaściła swoją następczynię" i "Wałęsa przeprasza"...

Małe radości: powrót lewicy, obroniony Senat, debiut Zielonych (głosowałem), dalsze trwanie PSL chyba jedynego ugrupowania parlamentarnego z tak bogatą historią.

Zdążyłem zagłosować w ostatnie 3 minuty, więc także i brawo ja.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Cypix pisze:Jak to ktoś napisał: "Średnia dama do towarzystwa daje pozbawić się godności i jest wierna klientowi przez jedną noc. Polskiego emeryta można pozbawić godności i kupić jego wierność za 888,50 zł przez cały rok".
Dlaczego pozbawić godności? Tak ten świat jest skonstruowany, potrzebujemy pieniędzy, aby żyć. Te prawie 900zł to najwidoczniej na tyle duży zastrzyk finansowy, że ludziom się spodobał.
Dla mnie niewątpliwym sukcesem PiSu jest pewna innowacja jak na Polskę w podejściu do polityki socjalnej. Okazuje się, że można i są środki na 500+, trzynaste emerytury. I można przy tym pobudzać gospodarkę w czasach kryzysu. Bo te środki od razu idą w obieg i wracają w postaci podatków do budżetu. Odchodzimy przy tym od dotychczasowej gadaniny mądrych głów, że dzielić się nie powinniśmy, że nas nie stać, w podteķscie rasa panów hodowała sobie rasę chamów, tanią siłę roboczą. I Kaczyński wyczuł tu pole do popisu, że za tych kilka set zł będzie miał wiernych sympatyków. I ma, bo ktoś się wreszcie o nich zatroszczył. Chyba podobnie działał Erdogan.

Problemem opozycji jest brak przywódcy na poziomie. Cwanego, sprytnego, charyzmatycznego. Opozycja się gubi. Nie wie, czy chce przedłużenia 500+, czy związki partnerskie tak, ale adopcja już nie? W zależności od okoliczności mówią różne rzeczy, a TVP im wypomina. Lewica nie miała tego kłopotu, oni znali swój program, wiedzieli, o co walczą. KO zawsze kalkuluje, co im da więcej głosów. Ludzie to czują. Głosują na nich nie z powodu ich programu, tylko jak na anty-PiS.

Z PO mam podobnie jak Kamui. Co oni zrobili przez te kilka kadencji swojej władzy?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Tak Piter, na pewno jest to pewna nowa jakość w polskiej polityce, taki socjal. Tylko w wydaniu PiSu jest to mega krótkowzroczne i na krótki dystans. I niestety ja im nie ufam, dla mnie nie ma u nich myslenia rzeczywiście o dobrym państwie dobrobytu dla obywateli, tylko dobrym przekupstwie, by mieć swoja armię wyborców i mandat do tego, by całkowicie instytucjonalnie naginać funcjonowanie państwa pod swoje zasady gry, pod swoją ideologię, pod swoj narodowy kierunek. Pewne tendencje nie rodzą się tu naturalnie i oddolnie, tylko są sterowane odgórnie i wmawiane. I to jest weług mnie ogromnie niebezpieczne.

500 plus i inne transfery socjalne... nie dośc że brakuje im rąk i nóg od A do Z w pełni, to owszem dały poczucie ludziom, że ktoś o nich myśli, wprowadziło pieniądz w ruch, ale jaki jest efekt właściwie? Przyrost naturalny i tak spada, więc prorodzinny dodatek nie spełnił swojej funkcji, a wrósł w ostatnich 2 latach poziom ubóstwa w Polsce paradoksalnie. Taki socjal bez żadnego zaplecza programowego i motywującego, bez pomysłu na systemowe rozwiązania poprawy warunków grup najuboższych, doprowadza do sytuacji, gdy pewne grupy sie deprawują w pewien sposób, bo rozleniwia, bo zniechęca do podjęcia jakiejkolwiek pracy, jesli niespecjalnie sie to kalkuluje wobec tych dodatków. A powoli przy inflacji za kilka lat to 500 plus straci na realnej wartości i co niby Ci ludzie zrobią, wrócą na rynek pracy? Zresztą socjale socjalami, ale był super ambitny plan Morawieckiego, który sporo Polaków zachęcił i przekonał, bo wielka wizja, wielkiej silnej gospodarki na własnych nogach i co? Jakoś nie widac by sie coś materializowało z tych pieknych wykresów w powerpoincie. Jest przecinanie wstęgi, ale jakoś inwestycje się nie finalizuja za bardzo. Poziom inwestycji zamiast skoku do 25 pro spadł do 18. To jaka to jest przyszłościowa wizja silnej gospodarki? MAm wątpliwości.

a jak juz mam tak pisać z własnego podwórka, to ja osobiście nie dostałęm od nich nic. Projekt mieszkania plus to farsa. Podwyżki żadnej przez 4 lata z ministerstwa nie było w mojej sferze budżetowej, zero słownie zero. Za czasów PO miałem 3 odgórne podwyżki, rok w rok. Teraz nic, a po robieniu zakupów codziennie rano od kilku lat w tym samym sklepie, cxzuję, że portfel jest mocno nadszarpnięty. Więc troche mam wywalone na to 500 plus i inne bzdety, bo osobiście to tylko mi gorzej, nawet nie ma status quo. Nie mówiąc o całej sferze światopoglądowej i wolnościowej. Także ja dziękuję bardzo za narodowy socjalizm pisowski podlany katoprawicową narracją. Czekam na nowoczesne państwo dobrobytu, choć w minimalnym stopniu na wzór skandynawski.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Kamui Shiro »

Pożyjemy, zobaczymy. Może gospodarka dupnie, a może nie aż tak. Opozycji bardzo zależy na tym i to jest smutne - to są przegrani ludzie, którzy marzą o tragedii i dramacie w: polskiej gospodarce, polskiej szkole, polskim szpitalu i przychodni zdrowia, na polskiej wsi i w polskim mieście - czemu? Żeby się okazało, że jednak za nich było lepiej i że dostaną kredyt zaufania na powrót do koryta. A ja nie widzę takiej potrzeby. Zadufana w sobie kasta wielkopańska, niepotrafiąca trafić do ludzi. Póki co całe to krakanie okazuje się tylko krakaniem, więc nie chcę się nastawiać, że akurat w kwestii nadchodzącego kryzysu będą mieć rację. Nie mają solidnego programu, istnieją jako anty-PIS, to wszystko na ich temat.
Gadanina PiSu, że Polska była w ruinie itp. itd. to oczywiście też megabzdura była, ale fakt faktem, że żyje się aktualnie lepiej. Także i mnie - należę zawodowo do branży, która przez PiS została poniekąd olana ciepłym moczem, ale jednak zarobki i tak wzrosły dzięki nim.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

Wow. Szwabia i grejt britania funkcjonują z socjalem i to znacznie większym od kilkudziesięciu lat. Polska elyta i wyborcy opozycji od lat na nim żerują. Nikt nie nazywa ich rozdawnictwem . Tylko ta nieszczęsna Polsza działa ku swojej zgubie xd.

Kwestie swiatopogladowe przekłada się na kwestie gospodarcze i poprostu lewa strona zyczeniowo chce by to pierdyklo bo by mieli argument przeciwko pisu. Endziu weź się za produkcję swojego Janusza, przygarnij sobie jaka karyne- przykrywkę to skorzystas z socjalu. Czemu facet pod 40 zarabiający sam na siebie i wydający wszystko na swoje egoistyczne potrzeby miałby dostowac jakąś gotówkę od państwa?. Niczego nie produkujesz a jedynie konsumujesz więc nie narzekaj :twisted:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

jeeez, a po co takie skrajności heheszki, czy napisałem, że socjale jako takie są złe same w sobie, heloł? To, ze nie jestem entuzjastą 500 plus i 13stki nie oznacza, że jestem za libertariańskim wolnym rynkiem etc. Widzę tylko, ze efekt 500 plus jest raczej wątpliwy i aktualnie mamy niezły słodko gorzki ubaw ze znajomymi, bo były te wspaniałe prognozy emerytur od ZUSu :ha: i tak torszkę nie widzę, by rozwiązaniem problemu była 13stka, ale cóż.

pis i tak pierdyknie, więc nie wciskaj mnie w narrację, że Ci zle życzą ludziom i tamci źle i wszyscy wszystkim piekło chca zgotować. przeciez to tylko głupia gra z przewidywalnymi aktorami i zawsze jest ten sam schemat opluwania rządzacyh i opozycji, zamieniają sie tylko miejscami, zmienną moze byc tylko częstotliwość zamianki.

i musisz definiowac lewą stronę :P bo jak słyszę, że KO jest na lewej flance, i że tvn jest lewicowy, to szukam wiertarki. I addarciu, nie oczekuje dodatków socjalnych za swoje wielkomiejskie napuszone hedonistyczne rozrywki i obleśne harce, mówię o pensji, bo robię w budżetówce, więc żadam konkretu, a nie gumowej reformy Gowina, gdzie nawet balonów nie dmuchniesz porządnie.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Polska scena polityczna

Post autor: aśka »

Tak z ciekawości robiliście sobie kiedyś test na poglądy polityczne? Na przykład ten: https://www.idrlabs.com/pl/pogladow-pol ... s/test.php
Co wam wychodzi? :-)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

Konfederacja (byle bez kuurwina :lol: ).
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

addar pisze:Konfederacja (byle bez kuurwina :lol: ).
ale z Braunem to już tak i z Bosiem?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

Braum jest ok, póki nie mówi nie ok. :P a bosaczek moze byc, nie lubiłem go za młodu jak udzielał sie w młodziezówkach ale wydaje mi się że spokorniał. najbardziej lubie berkowicza i sośnierza Xd :edi:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Kamui Shiro »

endeven pisze:mówię o pensji, bo robię w budżetówce, więc żadam konkretu, a nie gumowej reformy Gowina, gdzie nawet balonów nie dmuchniesz porządnie.

Wiesz co, ja też, tylko że PiSiory dały mi mało więcej, ale dały, a POtwory nic a nic. Za PO zarabiałem najmniej. I życzliwa sugestia Komorowskiego o wyjeździe za granicę dla młodych, lol.
To, że z emeryturami i z pracą w budżetówce bywa krucho, to już skutek dekad i stuleci wręcz naszej historii, wydaje mi się, że swawolna polityka aktualnych władz może nie wpłynąć naprawczo na to i owo... Ale też nie ma co ich obwiniać, że jest tu czy tam źle. Ja ich nie lubię, bo gadają chore bzdury, wloką jakiegoś groteskowego manekina ubranego w sztandar bogoojczyźniany - jako symbol polskości - no i za podejście do spraw ekologii.

Warto inwestować powoli zaufanie w nowe, małe partie, bo stare uważam za dawno i głęboko skompromitowane. Chyba że naprawdę jako społeczenstwu odpowiada nam polaryzacja PO-PiSu, jak to jest w USA czy w UK.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Cypix »

Piter pisze:
Cypix pisze:Jak to ktoś napisał: "Średnia dama do towarzystwa daje pozbawić się godności i jest wierna klientowi przez jedną noc. Polskiego emeryta można pozbawić godności i kupić jego wierność za 888,50 zł przez cały rok".
Dlaczego pozbawić godności? Tak ten świat jest skonstruowany, potrzebujemy pieniędzy, aby żyć. Te prawie 900zł to najwidoczniej na tyle duży zastrzyk finansowy, że ludziom się spodobał.
Dla mnie niewątpliwym sukcesem PiSu jest pewna innowacja jak na Polskę w podejściu do polityki socjalnej. Okazuje się, że można i są środki na 500+, trzynaste emerytury. I można przy tym pobudzać gospodarkę w czasach kryzysu.
W czasach kryzysu? PiS załapał się na światową koniunkturę, tuż po wyborach obwołał się ojcem sukcesu gospodarczego RP pomimo faktu, że wówczas nic w dziedzinie gospodarki nie zrobili. Kryzys dopiero nadchodzi, wielkimi krokami...

Dać ludziom 500+ czy dodatek do emerytury (jaka 13-stka? 13 emerytura powinna wynosić tyle ile świadczenie otrzymywane co miesiąc w innym wypadku to jest nie więcej niż dodatek) to fajna sprawa, ludzie w potrzebie pewno zadowoleni, ale wypominać w tubie propagandowej TVP to przez 4 lata jak 500+ i codziennie grozić że przyjdą inni i zabiorą to żal i trwoga.
ODPOWIEDZ