Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Kryzys dawał o sobie znać w Europie już w tym roku. PiS-owi udało się go nieco zatrzymać, stymulując konsumpcję. Prawdopodobnie, jak się ostatnio przewiduje, nie na długo niestety. Kryzys się zbliża coraz wyraźniej. W Niemczech jest już widoczny, a to nasz największy rynek eksportowy.
Ważne jest jednak, że polityka społeczna zyskała zdecydowanie inny wymiar. Że odeszliśmy całkowicie od tego, co nam wciskał Balcerowicz i inne mądre głowy przez ćwierć wieku po transformacji. Że można dokonywać transferów publicznych bez szkody dla budżetu. I proszę, nagle wszystkie partie mają to w swoim programie. :)
Zgadzam się, że 500+ to kiełbasa wyborcza, że można by to zrobić lepiej, wprowadzić np. kryterium dochodowe. Ja to wszystko wiem. Ale myślę też, że przez długi czas pewne głosy w narodzie były tłumione, może nawet wyśmiewane. Liczyły się elity. Teraz zmieniono podejście. Oczywiście zbyt radykalnie. Zbyt cynicznie, bo elity tłamsi się jedynie dlatego, że nie chcą popierać PiS-u, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że na obecny sukces PiS-u zapracował nie tylko PiS, ale wszystkie poprzednie ekipy. To się zaczęło jeszcze w latach'90. Teraz społeczeństwo wzięło oddech i dobrze im z tym. To krótkowzroczność, ale na tyle tylko ich w tej chwili stać. Nikt ich nie uczy szerszego kontekstu. Bo co z ekologią? Na co nam będzie 500+ jeśli nie będziemy mieć wody? Obecnie problemem są imigranci z bliskiego wschodu. Być może i my za jakiś czas uciekniemy stąd, bo nie będzie co jeść... Może przyjdą nowe fale imigracji klimatycznej.
Biorąc pod uwagę powyższe, a także popularność prawicowych oraz skrajnie prawicowych ruchów także w innych krajów, idą ch... czasy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Dobrze ze mamy milion ukraincow to jest komu pracować za miskę ryżu.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Bob »

jutuber
Invisible
Invisible
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2019, 14:48
Lokalizacja: warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: jutuber »

a to dobre :D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Bardzo fajny komentarz do całej trójkowej afery z kazikiem, listą, odejściami i reakcjami
OSTATNIE NOTOWANIE PREZESA KACZYŃSKIEGO?
Radiowa Trójka jako symbol i legenda to przede wszystkim wehikuł nostalgii paru pokoleń, ale nostalgia to też potężna siła sprawcza. Uderzenie w nią dotyka do żywego. Przypomina dawne emocje, marzenia, aspiracje. Bardzo często naiwne, a dziś nawet dla nas żenujące. Ale co z tego?
-> https://krytykapolityczna.pl/felietony/ ... od-trojki/
Ktoś w kierownictwie państwowego radia, zapewne przekonany, że za taki afront wobec Jarosława Kaczyńskiego poleci z roboty, nakazał anulować feralne notowanie. Następnie zdjęto je z sieci, a gdy słuchacze podnieśli raban, ogłoszono, że zwycięstwo anty-PiS-owskiego protest songu w copiątkowym rankingu było efektem prowokacji, manipulacji bądź wprost fałszerstwa (!), dokonanego jakoby rękami „byłego kontaktu operacyjnego SB” (!!), który już wcześniej, według „byłego muzyka”, fałszował notowania Listy za pieniądze (!!!).

Tak, to sam Marek Niedźwiecki miał strollować pracodawcę – tym razem po to, by wyszydzić osobisty ból (lepszy niż nasz) szeregowego posła, zapewne też wyśmiać hurtem wszystkie rodziny smoleńskie, a kto wie, czy nie wyeskalować społecznego napięcia w celu obalenia prawowitego ustroju przemocą. Jawny kretynizm i absurd tych zarzutów, a także ordynarna praktyka cenzorska sprawiły, że z redakcji rozgłośni odeszli już niemal wszyscy dziennikarze ze starej gwardii, którzy jeszcze tam trwali.
Lewa frakcja komentariatu rozumie już bowiem dobrze, że z disco polo śmiać się nie wypada; dystynkcja (także „trójkowych”, a jakże!) inteligentów wobec muzyki z Polsatu służyła przecież poniżaniu Polski B i wywyższaniu kultury wielkomiejskiej, wcale, dodajmy, nie tak wysokiej, jak to się dzieciom liberalnej hegemonii wydawało. A przecież raz, że gust muzyczny nie musi świadczyć o człowieku; dwa, że swojskość i autentyczne doświadczanie choćby prostych form sztuki powinny być prawem, nie towarem; no i trzy – w muzyce disco polo dało się znaleźć akcenty emancypacyjne, czy to w temacie wolności seksualnej, czy to ogólnej niedoli warstw tyrających na nasze PKB.

Może warto byłoby wykazać podobne zrozumienie dla przeciwnego bieguna masowej kultury polskiej? Nikt Wam nie każe słuchać Toto ani padać na twarz przed Gabą Kulką, ale może weźmiecie pod uwagę, z łaski swojej, że ze dwadzieścia pięć mocnych demograficznie roczników wychowało się na tym Kaziku i Marillion, a ze czterdzieści na Pink Floyd? Szydera z ich nastoletnich i późniejszych wzruszeń to nie jest dobry punkt wyjścia do dyskusji o budowie wspólnej Polski (bo oni jeszcze trochę tu pożyją, pamiętajcie!).
Dodano po 17 godzinach 16 minutach 3 sekundach:
Przerażające jest to co dzieje się ostatnio w USA. To są sceny jak z Jokera. Ile jest zła na świecie, ktore systemowo jest wykorzystywane politycznie, pogłębiając podziały miedzyludzkie. Dlaczego historia nie uczy ludzi niczego.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Steffie »

A to Polska właśnie... Zero tolerancji dla innych - czy chodzi o różaniec, czy o LGBT, czy o inne sprawy. Tak właśnie ludzie szanują innych.

Jessica Mercedes broni środowisk LGBT
http://www.pudelek.pl/jessica-mercedes- ... 587750624a

Na marginesie - odezwała się i co się dzieje na jej profilu?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Steffie pisze:A to Polska właśnie... Zero tolerancji dla innych - czy chodzi o różaniec, czy o LGBT, czy o inne sprawy. Tak właśnie ludzie szanują innych.

Jessica Mercedes broni środowisk LGBT
http://www.pudelek.pl/jessica-mercedes- ... 587750624a

Na marginesie - odezwała się i co się dzieje na jej profilu?
Mnie zastanawia, czy to tylko w PL tak jest? Czy w innych krajach też?
A jesli tylko w PL, to co jest przyczyną?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Gosia1423 »

Wydaje mi się, że jest to w krajach, gdzie religia jest dominująca. Nie tylko w krajach katolickich.

Mieszkałam w Hiszpanii i tam nie spotkałam się z takim problemem. Ba! Hiszpania była pierwszym krajem w Europie, który wprowadził związki partnerskie. To w Hiszpanii uczyłam się tolerancji. A jako osoba hetero nie byłam atakowana pytaniami typu kiedy ślub, kiedy dziecko... :roll:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Gosia1423 »

PAD nawet nie zdążył rozpocząć drugiej kadencji... Aż strach pomyśleć jak wyglądają jego inne ważne rozmowy na arenie międzynarodowej...

Rosyjscy youtuberzy sprankowali Dudę...
https://www.youtube.com/watch?v=zu4x31g ... TqjuQCqQAU
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Wojtuś »

To jest chore, czy rząd nie ma już ważniejszych spraw:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... -ntp-feeds
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Gosia1423 »

Znowu temat zastępczy... Ciekawe co tym razem chcą przepchać? :roll:
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Pawel »

Wojtuś pisze:To jest chore, czy rząd nie ma już ważniejszych spraw:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... -ntp-feeds
A przeczytałeś cały artykuł?
Jak nie to przeczytaj dlaczego takie głupoty są rozpatrywane
amiszka
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 16 lip 2020, 13:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Polska scena polityczna

Post autor: amiszka »

Pawel pisze:
Wojtuś pisze:To jest chore, czy rząd nie ma już ważniejszych spraw:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... -ntp-feeds
A przeczytałeś cały artykuł?
Jak nie to przeczytaj dlaczego takie głupoty są rozpatrywane
Gdyby marszałek nie zarządziła procedowania to projekt by po prostu przepadł i tyle.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Wojtuś »

Pawel pisze:
Wojtuś pisze:To jest chore, czy rząd nie ma już ważniejszych spraw:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... -ntp-feeds
A przeczytałeś cały artykuł?
Jak nie to przeczytaj dlaczego takie głupoty są rozpatrywane
Oczywiście że przeczytałem i dalej uważam, że to jest chore!!!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

ch*e zrobili to.
Kontrolowany przez PiS "Trybunał Konstytucyjny", na wniosek prawicowych fanatyków orzekł, że można znęcać się nad kobietami i dziećmi. Można nas zmusić do donoszenia ciąży pomimo śmiertelnej choroby i drastycznych deformacji płodu.
Tylnymi drzwiami wprowadzono de facto całkowity zakaz jakiejkolwiek legalnej aborcji. Nie byłoby przeciez lepszej sytuacji co nie? 12 tysięcy zakażonych w dniówce covidem, zawalone szpitale, kryzys, no i jeszcze zakaz zgromadzeń. I tak to uzurpatorstwo robi średniowiecze i Gilead. Barbarzyństwo w imię czego? Boga??
Mam nadzieję, że to kolejna cegiełka do tego, że z PiSu za jakiś czas zostaną tylko ścięte polityczne pnie.
ODPOWIEDZ