Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Polska scena polityczna

Post autor: Marrcino »

Tyle się ostatnio dzieje w polskiej polityce,że postanowiłem założyć ten temat. Wszyscy zainteresowani beda mogli ponarzekać na polityków i ujawnic swoje poglądy.

Ja zaczynam.To co się działo ostatnimi dniami to po porostu kompromitacja parlamentu i niektórych polityków. PiSowski marszałek blokuje jego prace,blizniacy chcą nowych wyborów albo koalicji.
A dzisiaj Premier Marcinkiewicz uważa, że "popsuty budżet" nie może być poparty ani przez rząd, ani przez PiS.

Czyli jednym słowem PiS dązy do wczesniejszych wyborów i zdobycia pełni władzy.
To mi sie nie podoba.PO wyciaga reke,Tusk spotyka sie z Kaczynskim a teraz nagle koalicja z Lepperem lub wybory.

Nie tego się spodziewałem po blizniakach,i choc nie na nich głosowałem to miałem nadzieje,że zapowiadana rewolucja moralna nadejdzie.Nistety. :(

Bez względu na to jakie mamy poglądy trzeba przyznać,że PiS sie nie popisał.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Aro »

A już myślałem, ze chociaż tu uwolnie się od tego tematu. :lol:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: vanity »

ja już wogóle straciłam orientację co się w polityce dzieje. jakoś nie mam natchnienia by słuchać o tym co w polityce słychać... chyba się rozczarowałam tymi "inteligentami"... :D
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Magda M »

dodaj temat do ignorowanych :D KLIK :D
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Virtual Tom »

Ja ostatnio wpadłem w trans i śledziłem wszystko co się dało od "Poranka w radio Tok Fm do samego wieczoru.

Oczywiscie to co się działo w parlamencie to kompromitacja, czegoś takiego nie było jeszcze od roku 1990. Nigdy marszałek nie był tak stronniczy, do głosu nie został dopuszczony nikt z opozycji - ot po prostu przerwa i koniec.

Nie trzeba specjalnie się interesowac, ani miec wielkiej wiedzy, aby dostrzec cynizm i hipokryzję polityków PiS. Niestety przecięty Kowalski - wyborca PiS nie interesuje się polityka, trafiają do niego strzępy informacji w postaci becikowego itp. Przeciez Kazik to równy chłop, przykładny ojciec, katolik i nawet w piłke pogra, a do tego dogodzi nam wszystkim 8) a ze za "becikowe" będa musiały płacić w przyszłosci obdarowane dzieic to już tylko małą wypadkowa :?

Wiadomo kto tak naprawdę rządzi 8) Świadczy o tym kilka sytuacji, które doskonale odkrywają karty. Premier najpierw nic nie wiedząc o rozmowch z Gilowską, utrzymuje że Lubińska (nota bene niedoszła promotorka pracy doktorskiej Marcinkiewicza) pozostaje na stanowisku. Marszałek biega na każdej przerwie do gabinetu Jarosława. Jarosław opuszcza Sejm zwykle tylnim wyjsciem, ale od czasu do czasu efektywnie przemyknie po korytarzach sejmowych rzucając jakąs "złotą myśl" dziennikarzom.

Dzisiaj już praktycznie pewne, że Kaczyński zorientował się, że bez jakiejkolwiek umowy koalicyjnej nie pociągnie zbyt długo, co i tak nie wyklucza wcześniejszego terminu wyborów - to bardzo sprytny gracz. PSL to dajka - o tym wiadomo od dawna, więc to pewny partner koalicyjny.

Jednak podobała mi się opinia dziennikarza "Rzeczypospolitej" który stwierdził, że Kaczyński możne się w końcu pogubić w swojej misternej grze i wpać na jedną z min, ktore dokoła porozstawiał 8)

Lepper w koalicji? Po prostu ręce opadają, ale jak stwerdził Jacek Żakowski to jest doskonały sposób na wykluczenie problemu pt. "Lepper" - zamkniecie go w złotej klatce władzy. Jednak tak naprawdę nie wiadomo jak na Leppera zareguje elektorat PiS.

Z zaintersowaniem obserwuję i będe nadal obserwował rozwój wydarzeń, chociaz czasami zwyczajnie ręce opadają i człowiek robi się nerwowy :D

Prezydent Lech Kaczyński wreszcie się pokazał w Krakowie - oczywiscie nietrudno było przewidzieć jaki punkt wizyty będzie najważniejszy 8) Jednak dla mnie osobiscie modlitwa jest chwila intymną, z która niekoniecznie trzeba się obnosić przed kamerami, szczególnie, że (podobno) nadal mamy rozdział państwa od Kościoła

Żenujace są także wystąpienie polityków PiS w TV Trwam (to w zasadzie za chwilę będzie TV Rządowa), ostatnio włączyłem też RM po godzinie 23-ciej - nie można było słuchac tego belkotu, dobrze, że Kościół zaczyna się wreszcie wypowiadać na ten temat, bo ten problem powinien być rozwiązany 8)
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Marrcino »

Najlepszy był program Co z ta Polska w czwartek.Myslalem,że Lepper dostanie orgazmu tak sie podniecał tą koalicją z PiSem.Widać,że jedynym jego celem jest władza i stanowiska.
Jeszcze przed wyborami Lepper twierdził,że Samoobrona to partia lewicowa a teraz z prawicą wchodzi do koalicji??? Hipokryta. Brakuje słow.

Według mnie scenariusz jest prosty: Kaczynscy chca wyborów bo maja wiekszosc w sondażach.Mogą tez zawiazac koalicje z lepperem i PSL bo oni beda raczej cicho siedziec i głosowac zgodnie z wola braci byle tylko pozostac w rządzie.Kolaicja z PO jest niewygodna bo wiadomo ze Platforma nie da soba manipulowac.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Virtual Tom »

Żeby oni się na sondażach nie przejechali - jak bardzo sa wiarygodne doskonale pokzały wybory parlamentarne (sondże i wyniki dla LPR, SLD) poza tym sondaże przeprowadzone były jeszcze przed kryzysem - no i ostatnia kwestia wybory nie będa przeprowadzone z dnia na dzien, w ciagu pół roku tez moze się wiele wydarzyc no i w końcu frekwencja jak zachowa się mniejszosc, która pójdzie do urn? To jest wielka niewiadoma.

Marszałek powinien byc odowłny, ale po kupieniu PSL i SO to raczej wątpliwe, aby został usunięty.

Zadziwił mnie tez prezydent, który cała winę zrzucił na opozycję. Nie wiem, może ja oglądałem inną transmisję obrad? :D
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: mancia »

Mi sie już nie chcę momentami komentować , mimo ,że fanatyczką polityczną jestem :grin: :grin:

Powiem tyle, znowu mamy to samo, polityczne gierki, oskarżenie, polski bełkot polityczny.Tylko sie pytam gdzie Oni tą Polskę mają????

P.S.
A jak koalicja stanie sie faktem to nagram to sobie , jak Pan Lepper zostaje wicepremierem Polski.No i jak obok siebie staną premier Marcinkiewicz, w-ce premier Lepper, i Pani Zyta Gilowska .To będzie piękne zdjęcie,czegoś takiego Polska dawno nie miała. :? :?
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Marrcino »

Tom pisze:Zadziwił mnie tez prezydent, który cała winę zrzucił na opozycję. Nie wiem, może ja oglądałem inną transmisję obrad? :D
Racja.prezydent jako głowa wszystkich obywateli nie powinien być stronniczy.Wszyscy widzieli co się działo.Reakcja opozycji była jak najbardziej adekwatna do sytuacji.Ale PiS musi sie jakos bronić.

Jurek powinien pokazac troche pokory i podać się do dymisji.Ale stać go na taką decyzję?? Wątpie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Piter »

Ja się w tym wszystkim troche gubię. Nie mam czasu, żeby śledzić wszystko dokładnie. Nie do końca rozumiem, co się działo w sejmie w środę. Rozumiem jedynie, że PiS nie chce uchwalenia swojego budżetu, chce wcześniejszych wyborów, bo teraz niby ma większe poparcie w sondażach niż jesienią. Być może, jesiennych wyników nie pamiętam, ale chyba aż 39% wtedy nie mieli. Tyle, że sondaże bywają zwodnicze. Być może, tak jak Tom mówi, PiS wejdzie we własną minę i karta łatwo się odwróci na korzyść PO. Polacy są wyborczo nieprzewidywalni o czym przecież swiadczą ostatnie wybory, tak prezydenckie jak i parlamentarne.

A tak poza tym, to w środę strasznie wszyscy fikali, mądrowali się strasznie, pluli na PiS, ale jak przyszło co do czego, to wszyscy chcą wejść w koalicje, bo biedactwa tracą grunt pod nogami. Sondaże dla takiej Ligi i Kotlinowskiego sa dość brutalne... Żałosne!

Osobiście mało mnie obchodzi czy te wcześniejsze wybory będą czy nie. Nie wiem też czy się na nie wybiorę, bo żadnej z sejmowych partii nie popieram, wręcz do wszystkich pałam ogromną niechęcią, prawie nienawiścią. Natomiast moja partia, jak pokazują sondaże i wyniki poprzednich wyborów nie ma szans, więc po co mam ruszac tyłek z fotela? Dla idei? Phi!

Apropos rewolucji moralnej, to co Ty, marcino, miałeś na myśli? Co chciałbyś zrewolucjonizowac i w jaki sposób? Bo ja mimo, że jestem przeciwnkiem PiS'u i ich moralności nie czuję się osobą niemoralną i nie chcę aby ktokolwiek uczył mnie moralności, a zwłaszcza politycy hipokryci, pseudo-katolicy, te wszystkie Dorny zabawiające się pokryjomu z panienkami, Jarki i Zbyszki krypto-geje homofoby, i inni pseudo-Jezuski, dobrzy ojcowie i mężowie... akurat!

Ostatnio czytałem wypowiedzi posła Piłki (PiS) na temat kobiet, feministek rzecz jasna. Słyszałem jego wypowiedź w radiowej Trójce na temat urlopu wychowawczego. Powinien być wydłużony tylko dla kobiet, bo jak to się pan Piłka wyraził, żadne feministyczne wymysły nie zmienią tego, że to kobiety karmią piersią. Tak jakby wszystkie kobiety karmiły piersią i jak gdyby nie miały znaczenia dla rodzin zarobki obojga małżonków- wiadomo, że jeśli, któreś z rodziców decyduje się zostać w domu to zapewne to, które mniej zarabia, ale co to obchodzi posła Piłkę. Przecież to babę Bozia stworzyła do garów, dzieci itp.

Jak tak obserwuje to wszystko to krew mnie zalewa. Gdzie my żyjemy? W średniowieczu? Rewolucja moralna może faktycznie by się przydała posłom PiS m.in. żeby się pozbyli stereotypowego, zaściankowego myślenia.

Mam straszną ochotę wyjechać z tego kraju. Wiem, że nie wszyscy ludzie wyrażają sobą mentalność konserwatywno-katolicką, ale jakoś wszystko musi być religijno-poprawne. A właściwie nie religijno, tylko katolicko- poprawne. Jedna wielka ściema! Nienawidzę tego kraju!

[ Dodano: 2006-01-14, 15:09 ]
mancia pisze:Pani Zyta Gilowska
No własnie, ta chrześcijańska liberałka to dla mnie nie lada zagadka. Orędowniczka podatku liniowego w rządzie PiS? Jaką politykę będzie propagować? Ja rozumiem, że tę którą narzucą jej Kaczory, ale dlaczego nikt nie powie wprost, czy będzie liberalnie, czy solidarnościowo? Słuchałem wypowiedzi, czytałem artykuły i to jedno pier***enie o Szopenie. Osobiście chciałbym bardzo wprowadzenia podatku liniowego, ale czy to możliwe w rządzie PiSu? A może to kolejna ściema i po tych wcześniejszych wyborach w rządzie ponownie zasiądzie prof. Lubińska?
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Marrcino »

Piter pisze:Apropos rewolucji moralnej, to co Ty, marcino, miałeś na myśli? Co chciałbyś zrewolucjonizowac i w jaki sposób?
Pisząc o rewolucji moralnej miałem na myśli przemianę na szczytach władzy,posród polityków i urzędników.Oczekiwałem jakiejś poprawy-wiadomo,że nie da się tego zrobić w trzy miesiace,ale trzeba wogóle tego chcieć a Kaczyńscy i cały ten PiS pokazali w ostatnich dniach,że żadnej zmiany na lepsze nie bedzie.Nadal przeważają kłótnie,przepychanki o władzę i stanowiska-a nie ma merytoryczbej rozmowy o tym co należy zrobić i jak się do tego zabrać.
PiS jedyne co robi to obsadza stanowiska swoimi zaufanymi ludzmi -mysląc,że właśnie oni zagwarantują przejrzystość władzy.
A to się nie sprawdza-po aferzystach z AWS przyszli kolejni z SLD.
Historia lubi się powtarzac-oby nie tym razem.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Robert »

mnie to wszystko rybka :P juz niedlugo wyjezdzam z tego kraju i raczej nie bede chcial wrocic :P teraz bede sie meczyl z Kanclerzyca ;))))

ale wiecie co? wole Merkel niz kaczory ;))))))
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: DeathlySilence »

Jak miło poczytać wypowiedzi zadowolonych obywateli :wink:

Mi się spodobał jeden komentarz na temat PO - 'obrażona dziwka' - przegrała wybory, próbowała utworzyć koalicje z PiS - ale nic z tego - teraz wystawia za każdym razem tyłek, a zaraz potem krzyczy, że PiS znowu ją wykiwał... 8) Za każdym razem biegnąc z płaczem przed kamery stacji telewizyjnych...

Mnie osobiści już męczy cały ten polityczny poker...

Najgorsze w tym wszystkim jak powiedział Piter, że do władzy dorwały się świetoszkowate osobistości produkujące się w RM i TVTrwam...a z tego wychodzi tylko mieszanka wybuchowa...

Nie jest dobrze i na lepsze się nie zapowiada....przedwczesne wybory tego też nie zmienią niestety...był bajzel, jest bajzel i będzie bajzel, tylko za kazdym razem wq innym wydaniu :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Piter »

DeathlySilence pisze:Mi się spodobał jeden komentarz na temat PO - 'obrażona dziwka' - przegrała wybory, próbowała utworzyć koalicje z PiS - ale nic z tego - teraz wystawia za każdym razem tyłek, a zaraz potem krzyczy, że PiS znowu ją wykiwał... 8) Za każdym razem biegnąc z płaczem przed kamery
No wiesz, zbliżają się wybory, trza się w mediach pokazać. Dziś słyszałem, że partie już rezerwują miejsca na billboardach. Zastanawiam się tylko czy plakaty się zmienią...

A tak wracając do wczorajszej sytuacji:
1. Obrażony prezydent. Zastanawiam się, co by było gdyby Kwaśniewski był aż taki obrażalski? Co jak co, ale polityk powinien być dość elastyczny, prezydent-bufon to kłopot dla kraju.
2. Rokita. Podobno inteligentny. Człowiek inteligentny wie, co ma mówić, a czego w danej chwili nie powinien, żeby nie dać broni do ręki przeciwnikowi. Tak więc jeśli czyjaś inteligencja ogranicza się jedynie do ciętych ripost, to winszuję.

Chociaż przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to, co nam wczoraj politycy serwowali to był pokaz sił, gra pod publisię, pokazanie górnolotnych, cudownych idei. Nic więcej, bo koalicja PiS z PO raczej nie powstanie. Zastanawiam się też, czy obecność w rządzie Gilowskiej nie jest również zagraniem pod publiczkę. Być może PiS od jakiegoś czasu planuje wcześniejsze wybory i chce zachecić do siebie sympatyków PO.

Straszne to wszystko, a moralność nowej władzy ukazuje świetnie rysunek z wczorajszego "NIE". W tle Urząd Antykorupcyjny, a przed nim koleś mówiący, że ma spokój, bo dał w łapę komu trzeba. No właśnie, jedna wielka bujda i mydlenie oczu szaremu Kowalskiemu.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: DeathlySilence »

Marrcino pisze:Jeszcze przed wyborami Lepper twierdził, że Samoobrona to partia lewicowa, a teraz z prawicą wchodzi do koalicji??? Hipokryta. Brakuje słów.
To chyba nie tak jest...Lepper to gadająca kukiełka, która powie wszystko to, co mu doradzą...a koalicje miedzy partyjne (dwa różne biegunowo) to nic strasznego, bo w polskiej polityce nie ma partii iście lewicowych, czy prawicowych, wszystkie zawsze maja jakieś odchyły, a to wszystko zawsze pod wyborce...więc nie zdziwiłbym się, gdyby za pare miesięcy Samoobrona stała się drugą LPR :lol:
Mancia pisze:P.S.
A jak koalicja stanie sie faktem, to nagram to sobie , jak Pan Lepper zostaje wicepremierem Polski. No i jak obok siebie staną: premier Marcinkiewicz, w-ce premier Lepper i Pani Zyta Gilowska. To będzie piękne zdjęcie, czegoś takiego Polska dawno nie miała. :? :?
Przynajmniej będzie wesoło...jak przyjdzie umieranie to przynajmniej z uśmiechem na ustach ;)


Temat przerośnięty - zamykam.
Na część dalszą dyskusji zapraszamy tutajTUTAJ
Matiz99.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 9:09 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ