Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Gosia1423 »

To przechodzi ludzkie pojęcie, co się dzieje. Ja jestem przerażona.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Ja również. Zdegradowano kobiety doszczetnie. Wskazano im miejsce w szeregu. To tylko pokazało, do czego potrafią sie posunąć w imię cynicznych rozgrywek politycznych. To że w kosciele ktorys tam arcybiskup przerwal msze, oglosil wyrok trybunalu i rozlegly sie brawa, pozwala uswiadomic sobie, ze to perwersyjna instytucja ktora od setek lat czyni ludzkosci cierpienia w imie ideologii nie zauwazajac w tym czlowieka. Pozbawiono kobiety praw czlowieka, ustalono, ze jej prawa są nieustotne wobec praw nienarodzonego plodu. O jakiej godnosci tu mowa? Wasze macice sa teraz wlasnoscia waskiej grupy panstwowo koscielnej mafii. Dobrem wspolnym narodu. Abstrakt. Dodam, ze oprocz stu kilkunastu poslow PiS pod wnioskiem o orzecznictwo trybunalu podpisalo sie tez chyba 3 poslow z Psl Kukiz i 100 procent Konfederatow. Mamy panstwo wyznaniowe. Czy to wlasnie to ustalono gdy łatano koalicje rzadowa?
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ChristopherP »

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że to tylko przyspieszy proces przenoszenia kościoła katolickiego w Polsce tam gdzie od zawsze było jego miejsce, czyli na śmietnik historii, dokładnie tak samo jak miało to miejsce w Irlandii.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Gosia1423 »

W Warszawie pokojowa demonstracja. A ściągnęli policję z całego kraju, żeby chronić dom Kaczyńskiego. Zablokowali ulicę, potraktowali ludzi gazem, wyłapywali przypadkowe osoby z tłumu... Spontanicznie zebrało się bardzo dużo młodych kobiet, ale i mężczyzn; kobiety w ciąży i osoby starsze. Policja jak milicja. Obrazek jak zza wschodniej granicy. Jeszcze się nie skończyło.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Wolność w Polsce kosztuje 500zł.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

To całkiem tanio piterku. Tylko płacić i nie narzekać :PP
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

może jednak Addar napiszesz co o tym sądzisz, co sie wczoraj wydarzyło jako zwolennik konfederatów, którzy przyłozyli do tego bardzo pomocną rękę, wręcz ją podnieśli i skierowali w tryb działania.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

Jest to temat zbyt drażliwy, osobisty i trudny. Nie mi się wypowiadać. Mam mieszane uczucia. Uważam że do tej pory sytuacja była w Polsce uregulowana dobrze. Z drugiej strony... A nie powiem bo mnie zjecie :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Temat jest trudny emocjonalnie jeśli dotknie Cię osobiście lub kogoś z najbliższych. Sprawa opinii natomiast jest bardzo prosta i przejrzysta. Dobrze uregulowana jest niemal w całej Europie. W Polsce nigdy nie było dobrej regulacji.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

Rozumiem że umówienie się na wyciskanie pryszcza todla ciebie dobrze. Dla mnie niekoniecznie. Tyle z mojej strony. Nie będę się zagłębiał dalej. Pozostawmy to indywidualnemu sumieniu każdej z pan a nie zdaniu rozbuchanych gejów i bezdzietnego kawalera ;-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

no patrz. "zostawmy to" sumieniu. otoż to. aborcja nie jest nakazem, tylko mozliwością. Tzn była. Bo teraz jej nie będzie wcale. Więc to jest ten Twój "pryszcz".
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ChristopherP »

addar pisze:Rozumiem że umówienie się na wyciskanie pryszcza todla ciebie dobrze. Dla mnie niekoniecznie. Tyle z mojej strony. Nie będę się zagłębiał dalej. Pozostawmy to indywidualnemu sumieniu każdej z pan a nie zdaniu rozbuchanych gejów i bezdzietnego kawalera ;-)
No wlasnie w wiekszosci krajow Europy jest to pozostawione sumieniu kobiety w ciazy. U nas zawsze bylo inaczej, a teraz jest juz odwrotnie. Za te wszystkie kobiety zdecydowali bezdzietni kawalerowie w sukienkach wspierani przez bezdzietnych kawalerow bez sukienek.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Dokładnie.

I teraz nie ma wolności sumienia. Wszystkie będą rodzić i przeżywać traumę. A potem traumę traumy. I nie tylko ONE, ale wszyscy bliscy, czy z rodziny, czy z grona przyjaciół. Ba, w tej sytuacji nie są de facto uzasadnione chyba nawet badania prenatalne, bo przecież i tak bezdyskusyjnie będą rodzić, cokolwiek się zadzieje. I to będzie ten Twój pryszcz. To cierpienie i dramaty osobiste tych kobiet i ich rodzin. I to już będzie rosyjska ruletka w dodatku. Niech społeczeństwo boi sie uprawiac seks i czerpać z tego radochę, bo jak źle sie zabezpieczycie (co obecna władza i koscioł też utrudniają zapalczywie) to hopsa sa. Każdego będzie mogł spotkać ten problem. Ten dramat. Taki to pryszcz Addar. Brak wyboru. Pogłębienie traumatyzacji. Bo Ci tu niby od Boga tak chcą.
Wpływ religii na społeczeństwo objawia się w momencie, w którym ktokolwiek wpływający na obywateli posługuje się argumentem nawiązującym do mitologii i dogmatów któregoś z wierzeń. Orzeczenie TK jest bezsprzecznie i namacalnie motywowane zagadnieniami religijnymi, co jest niedopuszczalne.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Polska scena polityczna

Post autor: wodawodnista »

Rok strajków, niech dołożą jeszcze jakiś nowy podatek, np od noszenia czarnych butów i voila będzie wojna domowa :edi:

A co do aborcji, to jeden z kilku tematów na który nie ma żadnej odpowiedzi, która by była w stanie jasno powiedzieć czy jest to złe lub dobre. Temat rzeka. Ja sam nie potrafię znaleźć odpowiedzi, bo z jednej strony wydać niepełnosprawne dziecko na świat jest tragedią, a z drugiej pozbawianie go życia (a może by chciało żyć?) też jest tragedią. Nie da się na to odpowiedzieć w żaden sposób. Oczywiście najlepsze było wyjście pośrodku, które do czasu egzystowało, czyli aborcja nie, chyba, że w 3 wyjątkowych przypadkach.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

wodawodnista pisze:a może by chciało żyć?
no na pewno takie z wodogłowiem by Ci to powiedziało.

To jest proste. Aborcja To jest kwestia sumienia każdej kobiety. Powinna być. I tyle. Jako możliwość wyboru w świeckim państwie. Nikt nikogo do aborcji nie zmusza. Proste jak wał. Ani nikt nie powinien zmuszać kobiety do rodzenia. Temat aborcji zawsze jest w pakiecie z edukacją seksualną, prawdziwą edukacją, z całym systemem opieki zdrowotnej i psychologicznej. Ale tego też u nas nie chcą. Bo się wtedy pewna sfera tabu wymyka kosciolowi spod kontroli. O to w tym wszystkim chodzi. Nie o edukcję, nie o opieke, nie o dobro. Tylko o kontrolę i zniewolenie i posłuszeństwo. Wolna kobieta dla kościoła i fanatycznej prawicy po prostu nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2020, 13:10 przez endeven, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ