Szopka polska

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Szopka polska

Post autor: Bob »

Ciekawi mnie jakie postacie/ odlane/ z wosku chcielibyscie zobaczyc w szopce bozonarodzeniowej, cos na kształt tej angielskiej z tego roku. Jakie są wasze wizje.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2007, 23:35 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Szopka polska

Post autor: Monika23 »

hmm nasi beznadziejni politycy w roli swetych? dla mnie to szydzenie i brak szacunku :neutral: ta angielska jeszcze zniose ale w takiej obsadzie jak dla mnie to kpina g:P
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Szopka polska

Post autor: ANETA »

Szopka wystawiona w muzem Madame Tussauds w Londynie jest czysta kpiną i brakiem taktu. Moim zdaniem nie powinno się porównywać chociażby Victorii Beckham do Matki Bożej. Wiem, że obsadzenie postaci było w formie żartu, ale jednak nie powinno się czegoś takiego robić. I nie dziwię sie, że wywołało to takie poruszenie - a co za tym idzie większą popularność szopki co z koleji = dużo kasy na konto muzeum.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Szopka polska

Post autor: Bob »

A mnie wersja angielska rozbawiła.Zresztą wystarczy zajrzeć do Nowego Testamentu, kazda Ewangelia podaje co innego, w jednej Jezusek narodził sie w stajence , inna podaje ,że w domu.Jeszcze inną pokazano w Zywocie Briana wg Monty Pythona. ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Szopka polska

Post autor: Piter »

Dla mnie szopka brytyjska była kiczowata z lekka, ale ani mną nie wzdrygnęła ani też mnie nie zgorszyła. W końcu jak wystawia się Jasełka czy coś w tym stylu to nikt nie zastanawia się czy np. największa ździra gra Matkę Boską, czy może grą ją Nowina-Konopczyna... Na tę szopkę należałoby spojrzeć z przymróżeniem oka... czytałem, że do polskiej proponowano Giertycha w roli Jóżefa,a w roli Matki Boskiej... EDYTĘ!! :D
Ewusia
Hope for us
Hope for us
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:25
Lokalizacja: Viersen / DE

Re: Szopka polska

Post autor: Ewusia »

Bluźniercza szopka z Beckhamami uszkodzona i zamknięta

Poniedziałkowa prasa brytyjska informuje o uszkodzeniu kontrowersyjnej szopki bożonarodzeniowej w londyńskim Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud. Józef miał w tej szopce rysy piłkarza Davida Beckhama, Maria - jego żony Victorii.

Nieznany osobnik "wielokrotnie uderzył w twarz" oboje woskowych Beckhamów. Muzeum wycofało szopkę z ekspozycji.

Szopka w Gabinecie Figur Woskowych wywołała gniewną reakcję przedstawicieli Kościołów Wielkiej Brytanii. Zastrzeżenia zgłosił też Watykan.

Jako Trzej Królowie przedstawieni zostali prezydent USA George W. Bush, premier Wielkiej Brytanii Tony Blair oraz książę Filip, małżonek brytyjskiej królowej Elżbiety II. Pasterze to podobizny aktorów Hugh Granta i Samuela L. Jacksona oraz moderatora telewizyjnego Grahama Nortona. Nad całą grupą unosił się anioł z rysami gwiazdy muzyki pop Kylie Minogue.

Tylko Dzieciątko Jezus to zwykła plastikowa lalka z rodzaju tych, które używane są w tradycyjnych szkolnych przedstawieniach bożonarodzeniowych.

Scenka została przygotowana na podstawie opinii 300 gości, którzy odwiedzili muzeum w październiku i których spytano, kogo ze znanych i sławnych osób widzieliby w niej i w jakiej roli.

Rzecznik jednego z biskupów Kościoła anglikańskiego potępił jako oburzające użycie wizerunków Davida i Victorii Beckhamów do przedstawienia Józefa i Marii.

Przedstawiciel jednego z wyznań protestanckich podkreślił, że scena nie powinna podkopywać poważnego przesłania, jakie niesie ze sobą historia narodzin Jezusa, a rzecznik jednego z biskupów katolickich wyraził obawę, że może ona obrazić niektórych katolików. Zaznaczył, że jest długa tradycja umieszczania figur współczesnych osób w scenach bożonarodzeniowych - można było zobaczyć tam m.in. podobizny Diego Maradony, księżnej Diany i znanych polityków, ale zawsze występowały one w roli widzów, a nie głównych postaci.

Watykan uznał, że bożonarodzeniowa szopka w londyńskim muzeum, nawet jeśli nie bluźniercza, jest zdecydowanie w złym guście.

Prasa brytyjska ostrzegała, że wielu gości różnych wyznań, którzy odwiedzają Londyn w okresie świątecznym, będzie zaskoczonych, jeśli nie oburzonych ukazaniem piłkarza i jego żony w roli rodziców Jezusa.

Zrodlo: wp.pl
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Szopka polska

Post autor: ANETA »

I bardzo dobrze !!!! :grin: :grin: :grin: Victoria i David rodzicami Jezusa ??!! Chamstwo !!! :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Szopka polska

Post autor: Wiolinka »

ANETA pisze:I bardzo dobrze !!!! :grin: :grin: :grin: Victoria i David rodzicami Jezusa ??!! Chamstwo !!! :evil: :evil: :evil:

dokładnie uważam tak samo!
ODPOWIEDZ