Tajemnica Brokeback Mountain

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Obrazek

Obrazek

Wiem, że w wątku dla gejów i lesbijek toczyła się już dyskusja na temat tego filmu, ale przecież nie każdy tam zagląda więc założe osobny wątek (najwyżej poprzenosi się te istniejące posty tu).

Kto już ten film oglądał i jak wrażenia? Ja jeszcze sie nie wypowiem dlatego, że jestem w połowie. Tak tak ArO straszny pirat ogląda na komputerze i ma sciagnietą dopiero pierwszą część filmu. :D

Dopiero przed momentem odkryłem, że filmowa żona jednego z tych facetów to Michelle Williams, czyli Jen z "Jeziora marzeń". Tak coś mi się wydawało, ale pewności nie miałem czy to ona. Ciekawostką jest, że Michelle urodziła 28.10.2005 córeczkę, a ojcem jest Heath Ledger, czyli jej filmowy mąż. Widocznie jakiś romansik się wywiązał na planie. ;)

Czekam więc na opinie
Ciekawostki:

Tworząc plakat promujący film twórcy szukali inspiracji wśród plakatów do 50 najbardziej romantycznych filmów w historii. Postanowili stworzyć plakat na wzór plakatu do filmu "Titanic".


Mecz oglądany w telewizji podczas obiadu świątecznego u Jake'a to w rzeczywistości mecz między Montreal Alouettes a Edmonton Eskimos.ny z lat 70-tych.


W scenach z czwartego lipca statystom powiedziano, by zachowywali się jak Calgary Flames, którzy właśnie wygrali Puchar Stanley'a.



Heath Ledger ma scenę, w której nagi wskakuje do jeziora. Reżyser zamierzał wyciąć z filmu momenty, w których widać nagiego Heatha z przodu, jednak jednemu z paparazzich udało się zrobić zdjęcia nagiemu Heathowi, które krótko potem obiegły internet i gazety.


Scenariusz napisany przez Larrego McMurtriego i Diana Ossana został napisany pod koniec lat 90', lecz wtedy nie było finansów na zrobienie filmu.


O role Jacka i Ennisa ubiegało się wielu młodych aktorów, w tym między innymi: Colin Farrell, Josh Hartnett i Billy Crudup.


Film kręcony w Kanadzie (m.in. w Calgary i w Fort Macleod w Albercie) oraz w USA w stanie Nowy Meksyk (La Mesilla).


Zarówno Joel Schumacher i Gus Van Sant byli zainteresowani reżyserią tego filmu.


Heath Ledger podczas sceny pocałunku z Jakem Gyllenhaalem omal nie złamał mu nosa.
Strona filmu http://www.brokebackmountain.com
marcinwawa23
Invisible
Invisible
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2005, 11:33
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: marcinwawa23 »

http://www.brokebackmountain.fora.pl -Jezeli juz ktos widział ten film zapraszam na forum
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Michael »

Nie wiedziałem jeszcze filmu,ale na pewno go obejrzę-ściągam go sobie z netu.
Uważam,że to WIELKIE KINO i grzechem było by filmu nie obejrzeć 8)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Estratos »

a ja dzisiaj ide do kina na to :-)

W miedzy czasie obejrzalem "Le temps qui reste"("Czas, ktory pozostal") F. Ozona i zrobil na mnie bardzo duze wrazenie. :-)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Magda M »

Michal jestem strasznie ciekawa Twojej relcji!!! Tylko mowie Ci, wes ze soba wałówke bo na prawde film jest długaśny ;)

Czekam )
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Estratos »

ja bede obserwowal panow kolo mnie czy sie czasem za nadto nie przysuwaja :D :lol:

Mam nadzieje, ze nie zasne, biorac pod uwage, ze wstalem o 6 a seans sie zaczyna o 21:15 :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Obejrzałem cały. Bardzo ładny film. Właściwie nie wiem, co napisać. Chyba pierwszy film który w ten sposób pokazuje miłość dwóch facetów. Pięknie. Film z pewnością zasługuje na Oscara. Jestem zaskoczony zakończeniem. Myślałem, że będzie zupełnie inaczej. Smutne. :(
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Magda M »

No mnie tez zbilo z tropu zakonczenie.... Myslałam ze to bedzie taki film "na przelamanie" ... a on sie tak pesymistycznie skonczył.... szkoda....


A nie wydał Ci sie długi????? Ja na serio nie moglłam wysiedziec juz w tym kinie... nie tylko ja zresztą....


Mi sie najbardziej podobała pierwsza czesc filmu - jak oni pilnowali tych owiec, jak Heath Ledger zaczłął wogole cos mowic i wteddy ten drugi skomentował ze on powiedzial wiecej w jednej chwili anizeli przez cały tydzien :lol:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

magdamiecz pisze:A nie wydał Ci sie długi????? Ja na serio nie moglłam wysiedziec juz w tym kinie... nie tylko ja zresztą....
Nie. Może dlatego, że siedziałem sobie wygodnie przed monitorem komputera. :lol: Film wywarł na mnie spore wrażenie. Do teraz jest mi smutno...
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Estratos »

"cale 2 tygodnie" :lol:

Wrocilem wlasnie z kina. Film urzekajacy krajobrazami przyrody i swietnie operujacy swiatlem. Historia interesujaca, momentami wzruszajaca, ale nie rzewna. W gruncie rzeczy film bardzo smutny i pesymistyczny. Pokazuje w dosyc brutalny sposob rzeczywistosc w jakiej przychodzi(lo) zyc homoseksualistom w owych czasach w USA i w dzisiejszych w wielu jeszcze miejscach na swiecie. Ukazuje zaklamanie, hipokryzje i bol jaki te osoby zadaja swoim najblizszym: zonom, dzieciom, rodzicom. Tak naprawde oszukuja same siebie krzywdzac innych. Ale byc moze nie mieli wyjscia :-(

Tak naprawde najpierw rodzi sie zadza, dopiero pozniej uczucie, ktore tak naprawde tli sie i wybucha ogniem zaledwie kilka razy do roku.

Podobala mi sie ostatnia scena, ktora skontrastowala gorzysty widok z pocztowki z plaszczyzna widoczna za oknem "domu" Ennis'a.

O dziwo, film mi sie nie dluzyl. :-)

Co do zachowania ludzi w kinie to bylo raczej w porzadku, chociaz poczatkowo slychac bylo smiechy, itp. Niedaleko mnie siedzial facet z zona/dziewczyna, ktory byl od poczatku nastawiony negatywnie ("Mozemy jeszcze pojsc na "Ja wam pokaze!") w niektorych scenach przytulania sie glownych bohaterow mowil: "Co za cyrk!". Jedna rzecz mnie rozbawila u niego: "Sam bym na ten film nie poszedl!" :D :lol: No coz, niektorzy chyba musza wszedzie udowadniach samym sobie, ze sa maczo :D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

Musze konecznie obejrzec ten film. Kiedy jest na DVD, bo do kina ostatnio nie chodze, tylko filmy mam na DVD z wypozyczalni internetowej. :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Obrazek

Magda ten film w Stanach miał premierę we wrześniu więc DVD u was już pewnie jest. U nas premiera była dopiero 24 lutego.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

ArO pisze:
Magda ten film w Stanach miał premierę we wrześniu więc DVD u was już pewnie jest. U nas premiera była dopiero 24 lutego.
Sprawdzilam moja liste filmow z wypozyczalni i Brokeback jest w kolejce, ale narazie zarezerwowane (cos mi sie wydaje, ze wlasnie sie ukazuje te film na DVD).
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

Super, dzieki za linki!
Swoja droga, Jake to neizle ciacho. :D:D:D
ODPOWIEDZ