Tajemnica Brokeback Mountain

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

ArO pisze:W "Strasznym filmie 4" parodiują "Tajemnice Brokeback Mountain". :lol: Jest pokazana ta scena w której Jack widzi, ze Ennis marznie spiąc i kaze mu wejść do namitu. W "Strasznym..." wygląda to troche inaczej. :lol2:
"I was just grabbing some nuts..." :lol2: - widzialam zapowiedzi. :lol: :D

A w ogole to wreszcie pozyczylam TBM na DVD i w ten weekend nareszcie obejrze (chociaz wiem co i jak, to jednak nie ma to jak obejrzec calosc). :jupi:

[ Dodano: 2006-04-22, 00:12 ]
Michael pisze:Poznajecie?
Cos za bardzo ubrany. :D I bez kapelusza. :D Ale fajny rysunek, dzieki. :)

[ Dodano: 2006-04-28, 12:16 ]
Wreszcie obejrzalam. :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Magda pisze:A w ogole to wreszcie pozyczylam TBM na DVD i w ten weekend nareszcie obejrze (chociaz wiem co i jak, to jednak nie ma to jak obejrzec calosc). :jupi:
Magda pisze:Wreszcie obejrzalam. :)
Madzia i jak się podobało? :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

ArO pisze:
Magda pisze:A w ogole to wreszcie pozyczylam TBM na DVD i w ten weekend nareszcie obejrze (chociaz wiem co i jak, to jednak nie ma to jak obejrzec calosc). :jupi:
Madzia i jak się podobało? :)
Mialam pojecie o tym, jak sie film konczy, gdy zaczelam ogladac, ale nie przeszkodzilo mi to w tej przyjemnosci.

Film ogolnie bardzo smutny (oczywiscie ze sie ubeczalam na nim), nie tylko ze wzgledu na nie do konca spelniona, niemozliwa milosc, ale takze kwestie spoleczne, napietnowanie itd., ktore objawilo sie chociazby Jackowi. Po czesci tragiczna jest rowniez postac Almy, choc udaje jej sie na nowo zalozyc rodzine. Zastanawiaja mnie tez corki i ich relacja z Ennisem (zawsze moilwy do nego "daddy"). Chyba nie zaprzataly umyslu Ennisa tak bardzo, choc nie byly tez utrapieniem (poza kwiestiami finansowymi), ale glownym problemem Enisa wydaje sie jego walka z wlasna tozsamoscia.

Piekna muzyka, krajobrazy, aktorzy :D, swietnie wyrezyserowane sceny intymne (zwlaszcza ta z pocalunkiem, gdy bohaterowie spotykaja sie po 4 latach), wspanialy akcent koncowy z koszulami zalozonymi na siebie zmienionymi kolejnoscia przez Ennisa.

Zastanawiam sie, kto wiedzial - czy Laureen? A moze ten facet z restauracji, ktory zlozyl propozycje Jackowi (moze to byla pulapka?).

Gdyby ten film nie byl o milosci dwoch mezczyzn, moze faktycznie bylby po prostu ckliwa opowiescia o milosci, ale ten film jest o milosci dwoch gejow i to czyni go takim, jaki jest. Moze dla gejow nie robi roznicy, ale dla pozostalych osob to decysujacy faktor ktory sprawia, ze wiele osob nie przejdzie wobec tego filmu obojetnie. Nie wiem, na ile ten film zmieni swiat i postrzeganie gejow, ale dobre i to - krok po kroku. Mysle, ze jest to w sym sensie wazny obraz.
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Invisible »

Maggie przemówiła niczym krytyk kinematografii :D...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

Danielsss pisze:Maggie przemówiła niczym ktytyk kinematografii LD...
Gdzie konketnie? :shock: :D Moze jakis ukryty talent? :534:
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Invisible »

W szczególności końcówka taka no wiesz wręcz profesjonalna :D. Maggie rozwijaj swój talent <lol2> :D Ja filmu nie widziałem i chyba nieprędko zobaczę...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

Danielsss pisze:W szczególności końcówka taka no wiesz wręcz profesjonalna . Maggie rozwijaj swój talent <lol2>
Dzieki, jak milo. :D
Ja filmu nie widziałem i chyba nieprędko zobaczę...
Szkoda.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Magda pisze:
Danielsss pisze:Maggie przemówiła niczym ktytyk kinematografii LD...
Gdzie konketnie? :shock: :D Moze jakis ukryty talent? :534:
Magda będziesz nam pisała recenzje filmów. U Ciebie są wcześniej niż u nas. :lol:


A jeśli chodzi o sam film to oglądałem go już 3 razy (ostatnio w ubiegłą niedzielę) i coraz mniej go przeżywam. Nawet się nie wzruszyłem na końcu. Faktycznie jest tak, że gdyby ten film nie był o gejach to była by to zwykła opowiastka o miłości. Nudna pewnie.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

ArO pisze:Magda będziesz nam pisała recenzje filmów. U Ciebie są wcześniej niż u nas.
Tylko ze ja do kina cos nie chodze, czekam na DVD, wiec raczej to ja pozniej ogladam niz Wy.
ArO pisze:A jeśli chodzi o sam film to oglądałem go już 3 razy (ostatnio w ubiegłą niedzielę) i coraz mniej go przeżywam.
To normalne przy filmach. Ja zamierzam obejrzec jeszcze raz, tym razem w towarzystwie.
ArO pisze:Faktycznie jest tak, że gdyby ten film nie był o gejach to była by to zwykła opowiastka o miłości. Nudna pewnie.
Dobrze, ze jest o gejach.

A co sadzisz na temat pytania odnoscie "kto wiedzial"?
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Capsy z filmu "Donnie Darko" w ktorym grał Jake.
Jest rok 1988 i zbliża się koniec świata. Tylko pewien amerykański nastolatek może zapobiec katastrofie, pod warunkiem że będzie postępował zgodnie z zaleceniami ogromnego królika. Donnie odznacza się wybitną inteligencją, ciętym dowcipem i bujną wyobraźnią. Życie stanowi dla niego zagadkę, której nikt nie potrafi rozwiązać, a już zwłaszcza nauczyciele. Gdy w nocy na pokój Donniego spada silnik odrzutowy, chłopiec cudem unika śmierci. Chwilę wcześniej wywabił go z domu wielki królik o imieniu Frank i przekazał informacje o zbliżającej się zagładzie ludzkości. Następnego dnia wszyscy są pod wrażeniem niezwykłego ocalenia Donniego. Jednak demoniczny królik na stałe zagościł w życiu nastolatka, odwiedza go we dnie i w nocy, wyjaśniając reguły rządzące wszechświatem. Wkrótce zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś zdemolował szkołę i związku z tym w trybie nadzwyczajnym zwołano posiedzenie komitetu rodzicielskiego. Skrytykowano listę lektur opracowaną przez panią Pomeroy (Drew Barrymore) i zatrudniono guru New Age'u w charakterze duchowego przewodnika młodzieży. Donnie demaskuje hipokryzję dorosłych, ujawniając przy okazji pewne nieprzyjemne sprawy. Zachowanie chłopca budzi przerażenie otoczenia. Tymczasem Donnie robi wszystko, aby ocalić życie najbliższych. Tylko on ma wpływ na bieg wydarzeń, dzięki którym zostanie w końcu prawdziwym bohaterem.

reż.Richard Kelly, wyk.Jake Gyllenhaal (Donnie Darko), Jena Malone (Gretchen Ross), Mary McDonnell (Rose Darko), Holmes Osborne (Eddie Darko), Maggie Gyllenhaal (Elizabeth Darko), Drew Barrymore (Karen Pomeroy), Patrick Swayze (Jim Cunningham)
135min USA 2001
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 14:57 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

Widzialam. "Imienniczka" Maggie, czyli siostra Jake'a, tez tam grala. :)
Dzieki za capsy Aro.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Aro »

Wreszcie zdecydowałem się na kupno DVD. Była okazja na Allegro. :P Teraz Jake będzie na każde moje zawołanie. :hellobaby: Wersja z lektorem więc nie będę się musiał skupiać na głupich napisach. :D Idę oglądać.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

Milego obcowania z DVD. :D
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: Marrcino »

Magda pisze:Milego obcowania z DVD.
No co Ty Magdildo, ta dziurka jest za mala :wink2: :ha:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajemnica Brokeback Mountain

Post autor: B@r »

marrcino pisze:No co Ty Magdildo, ta dziurka jest za mala :wink2: :ha:
Skad wiesz, Marcildo? :ha:
ODPOWIEDZ