Pytania

O wszystko :) Z wyjątkiem rozmów o Edycie.

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Pytania

Post autor: aduja »

Temat o pytaniach.

Pytania związane z Edytą należy zadawać w temacie "Pytanie - Odpowiedź".
Czy jest na sali jakis prawnik? Ktory bylby tak uprzejmy wskazac mi strone w sieci zawierajaca rodzaje ustaw w polskim prawie? Bo cos mi zadna taka stronka nie wyskakuje... Hmm.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Estratos »

No mamy ustawy zwykłe i konstytucyjne (w polskim przypadku jest nia Konstytucja RP z 1997 r.) ale to chyba nie o to chodzi.
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: aduja »

Chodzi mi o jakies konkretne i pewne zrodlo w sieci. Koniecznie. Bo do zrodel drukowanych nie mam aktualnie dostepu. Da sie cos zrobic?
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: grzechoo »

Prawnikiem nie jestem, ale mozę spróbuj poszukać na stronach:
www.polskieustawy.com
www.sejm.gov.pl/prawo/prawo.html
www.prawo.hoga.pl
Przejrzyj te strony, może coś tam znajdziesz.
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: aduja »

Pierwsza sie nie otwiera. Druga konkrety, trzecia podobnie... Ze tez nie ma zadnej strony, w ktorej mozna znalezc teoretyczne info na temat polskiego prawa, dobrej jakosci, tak, by moc to zacytowac. Co za zenada. W kazdym razie dziex.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: grzechoo »

aduja pisze:Pierwsza sie nie otwiera
hmm. A mi sie otwiera.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Magda M »

www.student.lexpolonica.pl - trzeba sie zalogowac

http://www.student.lex.pl/
e-student.lex.pl

najlepszy jest lex ale tam trzeba miec hasło dostepu :) mam je ;) jakby co pisz :)


akty pr ze strony sejmowej nie sa najlepsze bo nie sa na bieząco poprawiane i niestety nie nanosza poprawek na ustawe tylko trzeba samemu je nanosic :? Dlatego polecam lexa :)

pozdro

[ Dodano: 2005-10-13, 21:29 ]
Yyyy a jeszcze jesli chodzi o rodzaje us\taw.... to wogole chyba czegos takiego nie ma.....chyba ze moze chodzi o to ze sa ustawy ustrojowe, procesowe, materialne ... ??? Tak, o to chodzi??? Moze chodzi o to co jaka reguluje... ???
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Estratos »

magdamiecz pisze:akty pr ze strony sejmowej nie sa najlepsze bo nie sa na bieząco poprawiane i niestety nie nanosza poprawek na ustawe tylko trzeba samemu je nanosic

No co ty??? Przeciez wlasnie na sejm.gov.pl sa najaktualniejsze akty prawne. Trzeba tylko klikac na 'tekst ujednolicony', ktory ma wszystkie poprawki i aktualny stan prawny. Do lexa tez mam haslo, ale rzadko korzystam, w ogole troche przereklamowany jest ten lex :P
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Magda M »

ale nie zawsze jest text ujednolicony..... strona sejmowa jest kiepska i z tego wszyscy sie smieją.... niby sejm a tu zonk ... :roll: zreszta mało kiedy jest text ujednlicony - a jesli juz jest to za raz po nim sa kolejne poprawki.... :roll: chyba ze to ja mam takiego pecha ze akurat to co nmy przerabiamy ma tyle zmian ze na text ujednloicony nie mam co liczyc.... zawsze najszybciej zmiany sa opublikowane w lexie - zawsze :D i automatycznie ze zmianami moge drukowac . my w bibliotece mamy tylko lexa - cały wydział korzystra z lexa, wszystkie urzedy korzystaja z lexa... to chyba o czyms swiadczy...... na zajeciach robilismy porównanie wszystkich głownych stron z aktami prawnymi i wygrał lex :)

pozdrówki :)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Estratos »

magdamiecz pisze:ale nie zawsze jest text ujednolicony..... strona sejmowa jest kiepska i z tego wszyscy sie smieją.... niby sejm a tu zonk ... Rolling Eyes zreszta mało kiedy jest text ujednlicony - a jesli juz jest to za raz po nim sa kolejne poprawki.... Rolling Eyes chyba ze to ja mam takiego pecha ze akurat to co nmy przerabiamy ma tyle zmian ze na text ujednloicony nie mam co liczyc.... zawsze najszybciej zmiany sa opublikowane w lexie - zawsze :D

A to dobrze wiedziec, to teraz bede z lexa korzystal :P
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: mancia »

Nie no polecam stronę

www. sejm.gov.pl i tam dział prawo i INTERNETOWY SYSTEM AKTÓW PRAWNYCH , tam jest mnóstwo akt ,że hej i sa cały czas uzupełnianie i to od 1918 roku, fajna zabawa
albo strona

www.trybunal.gov.pl strona Trybunału Stanu
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Estratos »

w lexie wersje pdf sa jakies dziwne (nie widze tam ujednoliconych, tak jak w html) i takie jakby troche nieostre i to mnie wkurza ;-)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Magda M »

no mi własnie chodziło o to ze na stronie www.sejm.gov.pl nie ma szybkich aktualizacji i ujednolicone sa tylko te akty które sa jednolicone w prawie...oglaszane w dzienniku ustaw... chodzi mi o oficjalne ujednolicenia... A w lexie ujednalicane sa wszystkie akty - to sa ujednoliceania nieoficjalne... :) ja na stronie sejmowej juz sie przejechałam... potem zaczełam sie bawic na lexpolonice ale to jest dopiero pokrecona strona :P Przeszlam na stałe na lexa :)

a ze strony TS nigdy nie korzystałam wiec nie wiem....

pozdrówki :)
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: aduja »

Sluchajcie, dziex za wasze refleksje, ale to, o co mi glownie chodzi, to czysta teoria, czyli nie konkretne ustawy, ale czysto teoretyczny podzial zawierajacy rodzaje ustaw w polskim prawie. Czy jest jakas strona w sieci, ktora by zawierala takie info??

Help! :neutral:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Pytanie na sniadanie

Post autor: Magda M »

A czyli jednak chodzi o teorie... No wiec nie wiem czy jest jakies takie pewne zródło... Po prostu wpisz w wyszukiwarke hasło Prawo konstytucyjne i sie cos znajdzie.... Ja osobiscie korzystam ze strony lexa gdzie sa tez opracowania studentów - czyli np -> KLIK ..... Moze tam cos znajdziesz.....
albo tutaj -> KLIK 2


No nie wiem.....

Pozdrówki :)
ODPOWIEDZ