Apple

Temat o iPodach i innych wynalazkach Apple.

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Apple

Post autor: Michael »

DYZIO_MARZYCIEL pisze:A ja ze swoją mobilnością z Apple przeniosłem się na SAMSUNGA, tablet laptop teraz jeszcze iphon zamieni się na GalaxyNOTE 2 jak tylko pojawi sie u Nas. Jak na chwile obecna uważam ze była to dobra decyzja ;)
To była raczej słuszna decyzja z Twojej strony, bo nie widzę sensu przepłacać za coś, co można kupić taniej o podobnej funkcjonalności. Aczkolwiek ja osobiście tworzę sobie ekosystem SONY (smartfon, laptop, tablet) :-).
Czytałem dziś artykuł w prasie popularnonaukowej, w którym wzięto pod lupę iPhone'a 5, między innymi rozkładając go dosłownie na części składowe. Powiem Wam, że Apple każe sobie płacić dużo za dużo za swoje urządzenia, gdyż za najnowszą odsłonę swojego smartfonu (w najtańszej wersji) żąda ok 2849 zł (cena na wolnym rynku), podczas gdy całkowity koszt produkcji (części + montaż) iPhone'a 5 wynosi zaledwie 665 zł! :roll:
Owszem, inni producenci też sprzedają swoje urządzenia drożej niż wynikałoby to z kosztów produkcji, ale nie aż 4 krotnie drożej, jak robi to Apple :lol:. Dodatkowo, jedyne części składowe iPhone'a 5, które są faktycznie made by Apple, to design i iOS. Wszystkie komponenty Apple kupuje: baterie od Sony, procesory od Samsunga, a wyświetlacze od Sharpa.
Ahsoka
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2020, 10:20
Lokalizacja: Krynica Morska

Re: Apple

Post autor: Ahsoka »

Jakos nie lubie sprzetu Apple. Jest strasznie drogi i osobiscie nie moge sie odnalezc w tym jak wyglada interfejs w macbooku.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apple

Post autor: Rad. »

Skoro temat został już odświeżony, to się wypowiem xd

Przeczytałem temat od początku i w sumie za wiele się nie zmieniło - produkty Apple nadal są drogie, nadal wyglądają pięknie, nadal mają świetny system. Nadal maja rzeszę fanów (i hejterów)
Dostępność w Polsce mocno się zmieniła (na plus).
Nadal z Siri nie porozmawiamy po polsku.

Sam wpadłem w pułapkę ekosystemu, wiec posiadając MacBooka, iPada, iPhone’a i Apple Watch’a nie ma szans bym wymienił na coś innego niż Apple, bo stracę kompatybilność w danym urządzeniu, a tego nie chcę. Nawet głupie słuchawki - AirPodsy - automatycznie przełączają się między urządzeniami (chociaż mogliby to jeszcze usprawnić).
Ogólnie ten ekosystem, czy nawet sam UX przy produktach Apple to jest coś za co wg mnie warto dopłacić.

Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Apple

Post autor: Bob »

Pożegnałem się z iphonem i Apple na zawsze bez sentymentu...Za wszystko trzeba bulić oddzielną kasą
A tak budzi mnie Jusia co rano genialnym ZEN !!!!
Mam pod każdą osobę z rodziny indywidualny dzwonek własnoręcznie zrobiony, do przenoszenia muzyki z komputera na iphona potrzebna była oddzielna subskrypcja ok 100 zł rocznie itd itd
Obecnie cieszę się jak male dziecko z Galaxy note 20 ultra 5G , rysik genialna rzecz , same plusy....
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Apple

Post autor: addar »

a wiecie że najnowsze telefony apple nie mają nawet załączonej ładowarki ?? za która "czeba" osobno bulić z dwiescie pare złotych .W przyszłosci chca wogóle wydawać fony bez jakiegokolwiek gniazdka do ładowania i zmusić do kupna drogich ładowarek bezprzewodowych po półtysiaca złotch. To sie nazywa zdrzierstwo. W dobie kiedy kazdy telefon ma praktycznie ekran na całym przedzie najnowsze srajfony maja obrzydliwego "nocza" oraz opierają sie na przestarzałym LCD . Ajfon jest technologicznie w tyle i jak powiedział Rad. bazuje na systemie niewolniczym. W polsce to i tak pół biedy bo my jestesmy androidowym marketem, najgorzej maja amerykanie którym zwyczajnie cięzko przejść do konkunrencji bo praktycznie kazdy ma srajfona i sa uzależnieni od jego miedzy urządzeniowej funkcjonalności i wewnętrznych komunikatorów.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apple

Post autor: Gosia1423 »

Z tą ładowarką to ponoć dla "ekologii", bo wychodzą z założenia, że to użytkownicy iPhone'a wymieniają model na nowszy i mają ładowarkę w domu po poprzednim telefonie.

Ja osobiście z Apple'a nie korzystam i nie korzystałam.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apple

Post autor: Rad. »

addar pisze:a wiecie że najnowsze telefony apple nie mają nawet załączonej ładowarki ?? za która "czeba" osobno bulić z dwiescie pare złotych .W przyszłosci chca wogóle wydawać fony bez jakiegokolwiek gniazdka do ładowania
To jest dobra historia - tłumaczyli to ochroną środowiska i tym, że każdy już ma adaptery, a dodawany jest tylko kabel z końcówka USB C, gdzie chyba tylko w 11 Pro był adapter z wejściem USB C, w każdym innym były z końcówka lightening, wiec i tak większość użytkowników zmieniających iPhone’a musi kupić adapter xd (super ekologia xd)

Co do drugiej części to ładowanie indukcyjne jako jedyne rozwiązanie nie jest wadą (o ile nie będzie wymagało jedynie ładowarek Apple xd)
Przy mini jacku tez był płacz
addar pisze: W dobie kiedy kazdy telefon ma praktycznie ekran na całym przedzie najnowsze srajfony maja obrzydliwego "nocza" oraz opierają sie na przestarzałym LCD .
Co do notcha to on nie jest tam bez powodu. Face ID po prostu działa tylko z twoja twarzą - nie jak w Androidzie, ze odblokujemy i ze zdjęcia. Wiec ten notch mimo, iż nie wyglada najlepiej to spełnia ważną funkcję.
LCD jest w „tanich” iPhonach (i uwierz, daje radę - co prawda w tej cenie i tak powinien być OLED), 11 Pro i wszystkie 12 mają OLEDa
addar pisze: Ajfon jest technologicznie w tyle
To niestety fakt. Kiedyś wyznaczał trendy, dziś je goni.
Żaden z najnowszych iPhone’ow nie ma odświeżania 120Hz, mimo iż w iPadach pro jest od 2018 roku... W Androidach 90-120 Hz to już w sumie standard. W Apple 60 xd
ODPOWIEDZ