Apple

Temat o iPodach i innych wynalazkach Apple.

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Apple

Post autor: Marrcino »

Zastanawiam sie kiedy zostanie otwarte iTunes Store dla Polaków. Nie mozemy nawet sciagnac sobie okładek do płyt. Nic o nas Apple nie mysli. A to wkoncu do nich kasa by spływała. 8P

Znacie moze jakis "lewy" sposob na zalozenie tam konta :?:

I ciekawy jestem iPhona. Mam nadzieje ze w Europie tez wkrotce bedzie dostepny i za jakas rozsądną cenę. :-)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPod by Apple

Post autor: B@r »

Z tego co wiem to Honey z mężusiem sobie ostatnio to cudo kupili.
Honey, może dasz fotkę? :P
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: iPod by Apple

Post autor: Estratos »

ja mam iPoda nano i jest zajebisty :)

Wszyscy chwala, ze taki maly i sliczny, poza tym miesci 4 GB muzyki i danych, wiec musi byc boski :) :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPod by Apple

Post autor: B@r »

Z tego co wiem to Honey z mężusiem sobie ostatnio to cudo kupili.
Honey, może dasz fotkę? :P
Tak :) , kupilismy sobie po iPodzie Video 30GB. Mielismy do wyboru ten lub nano, ale ten jakos bardziej nam przypadl do gustu :wub:. Chociaz nano tez jest ok. Fot nie mam.
marrcino pisze:Zastanawiam sie kiedy zostanie otwarte iTunes Store dla Polaków. Nie mozemy nawet sciagnac sobie okładek do płyt. Nic o nas Apple nie mysli.
Pisalam o tym w SB, ale lepiej nawet tutaj o tym wspomniec.
Unia Europejska oskarża Apple i wytwórnie nagraniowe
04.04.2007
Komisja Europejska oskarżyła największe wytwórnie nagraniowe o zmuszanie firmy Apple do ograniczania użytkownikom dostępu do sklepu internetowego iTunes poza krajem ich zamieszkania.

Komisja wysłała do Universal Music Group, Sony BMG Music Entertainment, EMI Group i Warner Music Group oraz firmy Apple pisma z oficjalnymi zarzutami. Bruksela uważa, że porozumienia zawarte między wytwórniami a Apple naruszają prawo Unii Europejskiej poprzez uniemożliwianie klientom z jednego kraju zakupu muzyki ze strony znajdującej się gdzie indziej.

Klienci serwisu iTunes mogą dokonać zakupu utworów tylko wtedy gdy znajdują się w swoim rodzimym kraju. Nie mają dostępu do tańszych cen i większej ilości piosenek znajdujących się w serwisie dostępnym dla mieszkańców innych państw.

KE nie widzi żadnego uzasadnienia dla takiej praktyki i uważa, że została ona narzucona firmie Apple przez wytwórnie.

W pierwszych komentarzach wytwórnie Universal i EMI stwierdziły, że nie uważają, iż naruszyły europejskie prawo. Warner i Sony BMG nie skomentowały jak na razie sprawy. Wszystkie cztery firmy mają czas do czerwca na ustosunkowanie się do zarzutów Komisji.

Śledztwo w sprawie rozpoczęło się po tym, jak organizacja brytyjskich konsumentów o nazwie Which?, poinformowała Komisję, że te same utwory w serwisie iTunes kosztują we Francji i Niemczech 0,99 euro, a w Wielkiej Brytanii 1,16 euro.
http://wirtualnemedia.pl/document,,2106 ... niowe.html
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: iPod by Apple

Post autor: Marrcino »

Vodafone, jeden z udziałowców Polkomtela (właściciel sieci Plus), próbuje ściągnąć do swojej sieci iPhone'a. Czy oznacza to, że Plus będzie oferować nowe dziecko Apple? - pyta "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, istnieje szansa, że Vodafone uda się podpisać umowę, na bazie której iPhone może trafić właśnie do sieci Plus.

Dokładna data europejskiej premiery iPhone nie jest jeszcze znana, wiemy natomiast, kiedy telefon trafi do amerykańskich klientów. Operator Cingular, w ofercie którego znajdzie się iPhone, podał do oficjalnej informacji, że telefon Apple będzie dostępny 11 czerwca.
http://nt.interia.pl/wiadomosc_dnia/new ... nea,890448

Fajnie byloby gdyby sie pojawil rowniez w Polsce :hellobaby:
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: iPod by Apple

Post autor: pijej1 »

ja mialem dwa ipody podczas mojego pobytu w usa i musze powiedziec ze zabawka fajna na pierwsze dwa tygodnie a potem meczylo mnieciągłe ładowanie tego badziewia.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: iPod by Apple

Post autor: Marrcino »

ja mialem dwa ipody podczas mojego pobytu w usa i musze powiedziec ze zabawka fajna na pierwsze dwa tygodnie a potem meczylo mnieciągłe ładowanie tego badziewia.
ale chyba kazdego mp3 playera trzeba ladowac, ewentualnie wymieniac baterie co jest jeszcze bardziej wkurzajace :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPod by Apple

Post autor: B@r »

pijej1 pisze:a potem meczylo mnieciągłe ładowanie tego badziewia.
No, no, pijejku, tylko nie badziewie. :mama: :P :d
Moj iPodzik trzyma baterie dluugo. Laduje przez komputer, a ostatnie kupilam tez ladowarke do kontaktu i to zaden problem. Telefon komorkowy tez trzeba ladowac i nikt nie narzeka. :P
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: iPod by Apple

Post autor: Marrcino »

A ja wlasnie zalozylem sobie konto w iTunes Store :d sciagam sobie darmowe piosenki i seriale :P suuuuuuuuper :) szkoda ze nie ma polskiego iT Store :?
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: iPod by Apple

Post autor: Estratos »

ja tez chce!!!! :( jakas sztuczka czy miales po prostu karte zagraiczna?? :>

[ Dodano: 2007-07-03, 09:56 ]
i w ogole to sobie chyba kupie w tym roku ipoda nano drugiej generacji, bo mi sie moj bialy 4GB znudzil :D a na iPhone to sie chyba nie doczekam..
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: iPod by Apple

Post autor: Marrcino »

Michal pisze:jakas sztuczka czy miales po prostu karte zagraiczna??
zalozylem sobie konto na paypal.com z amerykanskim adresem ale polska karta Inteligo. Paypal zweryfikowal mi karte a iTunes Store juz sie nie czepial co to za karta tylko zaakceptowal platnosci przez PayPal. I w ten prosty sposob mam konto w iTunes Store.
Michal pisze:i w ogole to sobie chyba kupie w tym roku ipoda nano drugiej generacji,
ja sobie sprawie video 30GB :D
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: iPod by Apple

Post autor: Estratos »

marrcino pisze:zalozylem sobie konto na paypal.com z amerykanskim adresem ale polska karta Inteligo. Paypal zweryfikowal mi karte a iTunes Store juz sie nie czepial co to za karta tylko zaakceptowal platnosci przez PayPal. I w ten prosty sposob mam konto w iTunes Store.
o tym nie pomyslalem :D :D zrobie to po wakacjach :)
marrcino pisze:ja sobie sprawie video 30GB :D
mnie tam nie rajcuja te video. duze sa, zreszta i tak nie ogladalbym na nim filmow. A taki nano to nie dosc, ze malutki, sliczny to jeszcze duzo muzy miesci i akumulatorek tez dlugo trzyma :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPod by Apple

Post autor: B@r »

Michal pisze:duze sa,
Wcale nie. Sa swietne i wg mnie bardzo poreczne. Dla mnie Nano jest stanowczo za maly, do tego cena jak Video, a pojemnosc bardzo skromniutka w porownaniu.
No ale co kto lubi. ;)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPod by Apple

Post autor: B@r »

No pewnie, że lepsze z video. Można sobie oglądać PB w pociągu, metrze, swetrze, tramwaju i gdzie się tylko chce. 8)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPod by Apple

Post autor: B@r »

B@r pisze:Można sobie oglądać PB w pociągu, metrze, swetrze, tramwaju i gdzie się tylko chce.
:lol3: No wlasnie Zlociutki.
ODPOWIEDZ