Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: dorota »

wybieram się na KLĄTWE od dłuższego czasu,moze wreszcie dojde:)
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Jeśli ktoś ma ochotę wybrać się do kina na coś efektownego, ale zbyt mózgu nie forsującego to polecam "Skarb narodów". Kwintesencja kina rozrywkowego, dobrze się ogląda :!:
Alita
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:03
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Anything (live)
Lokalizacja: Zamość

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Alita »

Bob napisałeś że mam mocne nerwy? 8)
a może poprostu miałam taki dzień :lol: również czekam na Ring 2 :D
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: marlena »

widziałam Ring i Ring 2 - po japonsku - rewelacja! angielska wersja -mh smiac mi sie chciało w kinie dlatgo na drugą częsc sie nie wybieram!


a i jeszcze klatwa ( ta amerykaska) tez beznadzieja w porównaniu do orginalnej japonskiej wersji czyli " klątwa ju on" i "klątwa ju on 2"

amerykanie mogli by wreszcie sami cos wymyslac a nie kopiowac (i to tak kiepsko )japonskie horrory!

Obrazek
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Wersje japońskie obu części Ringu wcale mnie nie przestraszyły. Ja na wersji amerykańskiej prawie, że doznałem zawału. a film zarekomendował mi , kolega, ktory również doznał prawie, że szoku.W końcówce filmu, ubrany już do wyjścia /w pustawym kinie/myśląć , że sprawa całkowicie się wyjaśniła i złe moce odzeszły , omal nie zsunęłem sie z fotela,gdy zjawa wypełzła z TV!!!!. Mówiąc wprost-włosy zjeż/rz?/yły mi się na głowie
Ostatnio zmieniony 17 lis 2007, 12:01 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

A ja widziałem wreszcie słynnego i kontrowersyjnego "Aleksandra". Moim zdaniem ten film został zbyt ostro potraktowany przez krtytków. Wielkie dzieło to nie jest, ale kicha również. Watro zobaczyć by samemu wyrobić sobie zdanie, a jeśli nie dlatego to dla rozmachu i muzyki :!:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Estratos »

Dzisiaj bylem w kinie na "Bardzo długich zareczynach". Absolutnie fantastyczny film. Przyjaciolka, z ktora bylem przeplakala prawie caly, ale ona jest szczegolnie wrazliwa :-)

Cos w klimatach "Amelii", aczkolwiek film o czyms zupelnie innym. Zapierajace dech w piersiach zdjecia (dlatego koniecznie do kina musicie sie wybrac, a nie na kompie:-) ). Powalajaca muzyka, znakomita gra aktorska (Audrey Tatou, swietna i dawno niewidziana Jodie Foster). Uwaga na realistyczne sceny batalistyczne, naprawde mroza krew w zylach.

Film z przeslaniem, cudowny, trwa ponad 2 godziny...
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

Widzialam dzis film Clina Eastwooda "Za wszelka cene" ("Million dollar baby") i jest to moj osobisty faworyt przed gala Oscarowa (mowie moj, bo obawiam sie,ze wiekszosc statuetek zgarnie Aviator). Piekny film z trzema swietnymi kreacjami aktorskimi,ciekwa fabula i niebanalnym zakonczeniem. Co tu duzo mowic, wzruszylam sie do lez,a rzadko placze w kinie. Polecam wszystkim, to nie jest zwyczajny film o boksie,to film o odwadze,ale i strachu, milosci, przyjazni i dazenia do urzeczywistnienia marzenia, w ktore nie wierzy nikt poza osoba marzaca. Nie wiem co jeszcze moge napisac, na pewno ten kto zdecyduje sie pojsc do kina na ten obraz,nie pozaluje
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Nie polecam Po zachodzie słońca z Brosnanem , tajną agentką Avonu- Salmą Hayek , kolejny przewidywalny od poczatku do konca filmik o złodziejach i policjantach. Mozna sobie darować . Baaardzo podobał mi się Król Artur, głównie przez genialne wprost zdjęcia polskiego operatora i muzyke Hansa Zimmera. Szkoda ,ze nie obejrzałem tego filmu w kinie. Na pewno do niego jeszcze wrócę i proszę o kontynuację.
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

Mi tez podobal sie Krol Arthur, widzialam w kinie,a potem raz czy dwa na video. Clive Owen tez mi sie podobal, szkoda,ze Til Szweiger mial idiotyczny warkoczyk na brodzie i byl na lyso,ale coz :wink: No i Kiera Knightley tez jest mila dla oka, nawet kobiecego
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

Ostatnio kumpel opowiadał mi o filmie 'Piła' - zapowiada sie dośc interesujaco i masakrycznie - teraz na niego poluje - czy ktos może z Was juz go ogladał i chciałby sie podzielić wrazeniami :P
W skrócie to jest cos takiego - jest psychol, który zamyka swoje ofiary w dosć nietypowych miejscach z których musza się wydostać, żeby przezyc...np. gostka w ciemnym pomieszczeniu z sejfem w którym znajduje sie klucz - zeby nie było łatwo aby otworzyc sejf potrzebny jest kod , który mozna znaleść na ścianie - gosek ma lampe - ale zeby nie było tak łatwo - jest wysmaowany łatwo palna substancją...łatwo się domyslec co sie z nim stało... :shock: I takich 'prób' jest o wiele wiecej...musze to zobaczyć...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: B@r »

Daj cynk jak już bedziesz miał film, lubie takie :wink:
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

DeathlySilence pisze:Ostatnio kumpel opowiadał mi o filmie 'Piła' - zapowiada sie dośc interesujaco i masakrycznie - teraz na niego poluje - czy ktos może z Was juz go ogladał i chciałby sie podzielić wrazeniami :P
W skrócie to jest cos takiego - jest psychol, który zamyka swoje ofiary w dosć nietypowych miejscach z których musza się wydostać, żeby przezyc...np. gostka w ciemnym pomieszczeniu z sejfem w którym znajduje sie klucz - zeby nie było łatwo aby otworzyc sejf potrzebny jest kod , który mozna znaleść na ścianie - gosek ma lampe - ale zeby nie było tak łatwo - jest wysmaowany łatwo palna substancją...łatwo się domyslec co sie z nim stało... :shock: I takich 'prób' jest o wiele wiecej...musze to zobaczyć...
Film bardzo ciekawy, ale w moim mniamaniu lepiej zobaczyć go w kinie. Moje odczucia na jego temat najlepiej wyrazi moja recenja, którą możesz przeczytać klikają tu:
http://film.onet.pl/10393,31529,erecenzje.html
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

W poniedziałek w konie Sokół w zakopanem obejrzałem dość mało ambitne, ale atrakcyjne wizualnie dzieło Constantine z Keanu R. Efekty specjalne niezłe, komiks w czystej postaci, można obejrzeć, jeżeli ktoś jest spragniony amerykańskiej rozrywki. Rola keanu bardziej mi podpasowala niż drewniana kreacja w 2 i 3 częśći Matrixa. W czwartek w kinie Giewont -Phantom of the Opera. Momentami było archaicznie, tłumaczenie jak Magdaleny Samozwaniec czy teksty wręcz od Mniszkówny, kicz w czystej postaci. Także natrętna perkusja jak upiorne Kombi z lat największej świetnośći w temacie przewodnim. Błędem było wierne przeniesienie całej partytury z oryginału bez nowoczesnego przearanżowania.Ale film porywa świetnymi kostiumami , scenografią, aktorzy są bardzo atrakcyjni pod wzgledem fizycznym, Fantom mało straszny przez jakieś 98% filmu.Ale ogólnie polecam.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Też widziałem "Constantine" i również nie byłem zachwycony, ale ogólnie film całkiem niezły. Osobiście nie mogę doczekać się 1 kwietnia, kiedy to na naszych ekranach zagości horror "The Ring 2". Zwiastun i kilka scenek, które można zobaczyć w internecie dosłownie powalają. Recenzje sa niezłe, a film już pierwszego dnia wyświetlania zarobił więcej niż "The Ring" w cały pierwszy weekend. Zainteresowanych zapraszam tu: http://movies.yahoo.com/shop?d=hv&id=18 ... cf=trailer
ODPOWIEDZ