Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: B@r »

Co prawda to nie film,ale dzis o 21:45 na tvp1 bedzie pierwsza czesc musicalu "Romeo I Julia".Byla pod wrazeniem po obejrzeniu go w Buffo,moze wam tez sie spodoba.Druga czesc jest jutro o 22:05
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Monika23 »

bede ogladac,uwielbiam musicale :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: B@r »

Jutro zasiadam do rozszerzonej wersji "Powrotu króla" na dvd - cztery godziny, w tym około 50 minut nowego materiału :-)

Na "Romeo i Julii" byłem na torwarze - niestety czegoś zabrakło w tej produkcji - wszystko niby ok, ale brakowało mi emocji...a może się starzeję
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

a ja chetnie obejrzałabym musical HAIR ...piekny, ryczałam jak bóbr :cry:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Hair należy do moich filmów tzw kultowych . Obejrzałem go w kinie po premierze chyba ze 4x.,potem jeszcze kilka x w TV. Od kilku m-cy mam go na DVD, mozna go kupić za jakieś 35 zł w Makro i Media Markt.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

Bob pisze:Hair należy do moich filmów tzw kultowych . Obejrzałem go w kinie po premierze chyba ze 4x.,potem jeszcze kilka x w TV. Od kilku m-cy mam go na DVD, mozna go kupić za jakieś 35 zł w Makro i Media Markt.

dzieki, na pewno zaopatrzę sie w ten filmik lada dzień!!! Mam piekne wspomnienia z nim związane...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: dorota »

nie wiem czy ktos juz o tym pisał, ale wczoraj miałam okazje obejrzec efekt motyla

film super,zaskakujący i wnoszący cos nowego, naprawdę warto:) :wink:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

sobota 08.01 Ale Kino Kobiety na skraju załamania nerwowego,
niedziela 09.01 Ale Kino godz 23-cia Prawo pożądania, dwa Almodovary, wczesna twórczość
Ostatnio z przyjemnością obejrzałem w stanie totalnego odmóżdżenia komedię zróbmy sobie wnuka, ze świetnymi rolami przede wszystkim Bujakiewicz, Kożuchowskiej, Grabowskiego , Zamachowskiego itd. Wereśniak przyzwyczaił już mnie do jako takiego poziomu, polecam dla spragnionych lekkiej i mało subtelnej rozrywki, dla odreagowania anomali pogodowych. Bujakiewicz dała niezły popis w roli wiejskiej dziewicy w włóczkowym berecie i płaszczyku a la Moda Polska rocznik 74.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 13:31 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

Zróbmy sobie wnuka widziałam 4 razy, bynajmniej nie specjalnie, ale jak wracałam zawsze z Niemiec to nic innego nie puścili...hehe i widok Niemców, tzn. ich twarzy, wszyscy zrywali z tekstów boki a oni bidusie niczym nemo :!:

Do moich filmów, tzn. ocierajacych sie o prawdziwą sztuke filmową należą poza Almodovarem, film: Lot nad kukółczym gniazdem...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Do moich filmów, tzn. ocierajacych sie o prawdziwą sztuke filmową należą poza Almodovarem, film: Lot nad kukółczym gniazdem
Ostatnio zmieniony 16 sie 2007, 23:14 przez Bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

Boże! Jestem taka podekscytowana, własnie dowiedziałam sie o DARMOWYM pokazie filmów-czyt. projekcji teatralnych w Krakowie!!!!!! Huuuuuraaaaa!!!!!! Grzechem byłoby nie pójśc, kiedy pokażą arcydzieła do tego moich uuuulubionych rezyserów: nazwiska, które chyba znają wszyscy: Peter Brook i jego "Mahabharata" - (1989):!: :grin: :grin: :grin: a w lutym maja byc projekcje Samuela Becketta! jak niewiele do szczęścia mi potrzeba :oops:
:!: :!: :!: :!: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2007, 22:44 przez Wiolinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Moja lista filmowych hiciorów jest bardzo długa . Może wymienię tylko te , które wywarły na mnie największe wrażenie, te które najbardziej utkwiły w mojej podświadomosci
Polskie-Krótki film o miłości i Bez końca z oskarowymi rolami Grażyny Sz., Podwójne życie Weroniki- Kieślowski, bez koniecznych rekomendacji
Wajda-Brzezina
Forman -j.w,
Spaleni słońcem/ Michałkow/, genialna , pełna symboli Pokuta,
opowieść o rozdzierającej miłości dwóch braci do jednej dziewczyny-Lecą Zurawie/zapytajcie rodziców o opinie/
kino amerykańskie--Love story, Niebezpieczne związki, 9 1/2 tygodnia!! Miasto aniołow, List w butelce,
kino akcji, policyjne , thrillery, gangsterskie-Terminator 2, Ojciec chrzestny 1-3, Trylogia o dr Lecterze, Dawno temu w Ameryce, Czas apokalipsy/chyba w tej kategorii Nr1/,
kino angielskie-Peter Greenway-Kucharz , złodziej, żona i jej kochanek-dla koneserów, pełen barokowego przepychu, scen wyjetych żywcem z obrazów renesansowych mistrzów,
Bagdad cafe .....
Komedie-uwielbiam Młodego Frankensteina i inne pozycje Mela Brooksa, Nagie bronie, Hot Shots, obie Bridget :lol: , Shreki, lista jest b. długa
z polskich chyba najbardziej kocham U Pana Boga za piecem,jestem zauroczony klimatem, zdjeciami, ciepełkiem bijącym od postaci, muzyka. .Kilery, Sexmisja,Rejs, Miś i cały Bareja
Horrory-bezkonkurencyjny Ring w wersji amerykanskiej, 6 zmysł, Co kryje prawda, Inni
Kino muzyczne -Moulain Rouge z zyciowa rola Nicole Kidman, Dance with me z Chayanne i W. Villiams, chyba najpiekniejsza tańcząco śpiewająca para od conajmniej 20 lat na ekranie
Na tym kończę , ale lista byłaby jeszcze baaardzo długa
Ostatnio zmieniony 17 lis 2007, 11:50 przez Bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

no widze Bob, że wieksza część Twoich ulubionych filmów jest i moją listą!!!! :grin:
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

dorota pisze:nie wiem czy ktos juz o tym pisał, ale wczoraj miałam okazje obejrzec efekt motyla

film super,zaskakujący i wnoszący cos nowego, naprawdę warto:) :wink:
Strasznie naciągany ten film, ale ogląda się naprawdę dobrze :!:
Kto lubi się bać i oglądać "mocne" filmy, to niech zobaczy obraz "Saw". Za kilka tygodni będzie on u nas w kinach pod wielce wymownym tytułem "Piła". Najpierw nasz odpowiednik miał brzmieć "Układanka" (co bardziej pasowałoby do filmu), ale dystrybutor zdecydował się na "Piłę". Film bardzo mroczny, czasami sadystyczny i bardzo specyficzny. Momentami wydaje się, że widz ogląda połączenie "Siedem" i "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". Zakończenie "Saw" jest po prostu wbijające w fotel. Nikt się nie domyśli. Warto zobaczyć :!: :!: :!:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Cypix pisze:
dorota pisze:nie wiem czy ktos juz o tym pisał, ale wczoraj miałam okazje obejrzec efekt motyla

film super,zaskakujący i wnoszący cos nowego, naprawdę warto:) :wink:
Strasznie naciągany ten film, ale ogląda się naprawdę dobrze :!:
Kto lubi się bać i oglądać "mocne" filmy, to niech zobaczy obraz "Saw". Za kilka tygodni będzie on u nas w kinach pod wielce wymownym tytułem "Piła". Najpierw nasz odpowiednik miał brzmieć "Układanka" (co bardziej pasowałoby do filmu), ale dystrybutor zdecydował się na "Piłę". Film bardzo mroczny, czasami sadystyczny i bardzo specyficzny. Momentami wydaje się, że widz ogląda połączenie "Siedem" i "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". Zakończenie "Saw" jest po prostu wbijające w fotel. Nikt się nie domyśli. Warto zobaczyć :!: :!: :!:
Zeczywiście sadystyczny, widziałem ze 3 tygodnie temu, dla koneserów gatunku, b. mocny
koncówka :shock:
ODPOWIEDZ