Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Faworyta :D
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Vice, dzięki Piterowi, bo bez rekomendacji do kina bym się chyba jednak nie wybrał. Warto. Ponad dwie godziny, a minęły mi błyskawicznie. Numer w połowie filmu z patetyczną muzyką w tle - pierwsza klasa :D Kto zna trochę historię współczesną nieźle się uśmieje. No i Amy - rozumiem twoją sympatię dla roli - była świetna. Ale Oscar będzie na Reginy :hellobaby: Bale`a od wielu lat prywatnie uważam za buca i świetnie się sprawdził w roli :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Po Faworycie nie wiem, czy Emma nie zgarnie Oscara. Reginy nie widziałem. Co do Amy, to jej kolejna świetna rola. Trzymam kciuki.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Na nieco ponad 48 godzin przed Oscarami moje prognozy (nie żebym tak chciał) to:

Aktorka: Close
Aktor: Malek
Aktorka drugoplanowa: King
Aktor drugoplanowy: Ali
Film: Roma
Film nieanglojęzyczny: Roma :x
Reżyser: Cuaron
Zdjęcia: Cuaron
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Oprócz Romy i ZImnej wojny czasem nie kandyduje też czasem film Kafarnaum? Właśnie o nim przeczytałem i dosyć zaciekawił mnie z opisu.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Jest, ale nie liczy się w stawce. Roma konta Zimna wojna i... długo długo nic. Fajnie byłoby żeby chociaż magiczne zdjęcia Łukasza Żala dostały Oscara, a tak, cóż, Alfonso najpewniej będzie dziękował ze sceny co najmniej czterokrotnie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Rozumiem, że Romie należy się pewne wyróżnienie. Na przykład za zdjęcia. Ale aż taki zachwyt nad tym filmem, kþóry bym zastopował po 15min, gdyby nie całe zamieszanie?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Cypix pisze:Jest, ale nie liczy się w stawce. Roma konta Zimna wojna i... długo długo nic. Fajnie byłoby żeby chociaż magiczne zdjęcia Łukasza Żala dostały Oscara, a tak, cóż, Alfonso najpewniej będzie dziękował ze sceny co najmniej czterokrotnie.
No właśnie w "Wybiórczej" czytałem, że się liczy, i zdziwko.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

To pewnie Ci sami specjaliści co kilka miesięcy temu napisali tam artykuł o porażce finansowej Zimnej Wojny...
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Zwiastun filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nigdy"
https://youtu.be/tdEd7hOKTmE

Premiera na YT 11 maja 2019.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Byłem ostatnio na filmowym dublecie, najpierw Green Book a potem Ciemnie, prawie noc.

I tak trafiłem z filmowego nieba do piekła...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Flux »

Laleczka - odświeżony Chucky zaskakująco dobrze sobie radzi we współczesnym kinie. Potrafi rozśmieszyć, bo strachu u dorosłego widza raczej nie wywoła. Jest jednak w tym bardzo samoświadomy, celowo odwołuje się do filmów klasy B z końca lat '80. Kontrolowany kicz. Mark Hamill jak zwykle odwala znakomitą robotę, podkładając głos krwiożerczej lalki.

Godzilla II: Król potworów - dla zatwardziałych miłośników monster movies. Film sam w sobie raczej nieudany, bohaterowie ludzcy nieciekawi (a zajmują sporo czasu ekranowego), kiepskie dialogi. Pojedynki poczwar cieszą oko, choć często skryte w pyle, który powstaje przy obracaniu wszystkiego wokół w proch.

Kafarnaum - silnie poruszający seans, rozstroił mnie emocjonalnie. Liban, skrajna bieda, płodzenie dzieci na potęgę, wykorzystywanie nieletnich, przemoc, głód, nielegalna emigracja, handel dziećmi, brak opieki medycznej, dostępu do nauki. Obraz jednak nie jest przedramatyzowany, dostarcza wystarczająco dużo, żeby dać do myślenia.

Dodano po 7 godzinach 15 minutach 35 sekundach:
Shazam! - DC wreszcie zaczyna deptać Marvelowi po piętach. Najpierw udany Aquaman, teraz Shazam! Przede wszystkim patos i posępną atmosferę poprzednich filmów zamieniono na poczucie humoru i bardzo przystępną formułę. Nagle światy przedstawione zaczęły być ciekawe dla widza, z bohaterami można sympatyzować. Można się na tym filmie naprawdę przednio bawić, nawet jeśli nie jesteście fanami komiksów. Z wad: efekty specjalne i antagonista.

Rocketman - gdyby wyeliminować wszystkie niedostatki Bohemian Rhapsody i zamienić muzykę Queen na twórczość Eltona Johna, otrzymamy dokładnie Rocketmana. Świetnie zrealizowany musical, dobry scenariusz, kostiumy. Taron Egerton w roli głównej to strzał w przysłowiową dziesiątkę!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Byłem wczoraj na premierze najnowszego filmu Xaviera Dolana "Matthias & Maxime". To jest powrót w wielkim stylu. Ten chłopak to naprawdę cudowane dziecko. Wyważony, dojrzały film. Zrównoważył pewne akcenty i pięknie zbudował narastające napięcie emocjonalne. Dodatkowo świetna gra aktorska sprawiła, że z łatwością angażuje się człowiek w to, co się tam dzieje, chce sie tam być, poczuć mieszankę i bombę emocjonalną, która kipi, ale nie jest podana na tacy. Bo że zdjęcia, muzyka, montaż, dialogi i świetne wyczucie do prowadzenia narracji to juz jego styl i klasa sama w sobie.

Dodano po 23 minutach 41 sekundach:
Oczywiście, jak to prawdziwa ciotka, łzy poleciały.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Czekam na to. Jak i na jego poprzedni film: Śmierć i życie Johna F. Donovana.
Xavier pojawi się też w niedużej roli w drugiej części To.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Warto poczekać na M&M Dolana. Warto też iść na najnowszego Pedro Almodovara - "Ból mi blask". Uderzył mi w kilka strun chyba nawet zbyt mocno. Zachował tu swój styl, swoj brak dramatyzowania, intensywnośc kolorów, estetyczne fetyszyzowanie, poczucie humoru, ale tego lekkiego dowcipu jest mniej. Więcej jest smutku i spojrzenia w przeszłość. Jeszcze więcje intymności w tym dojrzałym autobiograficznym niemal filmie. dotykało mnie w jaki sposób reżyser sie tu odkrywa, jak i sam siebie sprawnie cytuje i domyka piękną klamrą całość. Banderas... nie można mu się oprzeć, nawet w tej siwiźnie. Wspaniała rola.
trailer -> https://www.youtube.com/watch?v=4GMO3BgUIOk
ODPOWIEDZ