Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ravek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 341
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:47
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Ravek »

Ja w zasadzie filmów nie lubię, tym bardziej komedii, ale ostatnio oglądałem White Chocks i naprawde się ubawiłem. Totalne odmóżdżenie :D
Oprócz tego naprawdę polecam "Mojego Nikifora". Krystyna Feldman bije na głowę wszystkich. Rewelacyjny film i chyba już z tego bardziej ambitnego kina.
Bo "Warszawę" już chyba każdy widział? Jeśli nie, to szybko do kiosku po jakąś starą gazetę, tam był dołączony 2 razy już na DVD. Zafajniasty film! I zdecydowanie ambitny!
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wiolinka »

Mój Nikifor, film faktycznie genialny, aczkolwiek sama postac Nikifora budzi we mnie mało sympatii, podziwiam jego żonglerke barwami, ale sorry nad czym ludzie sie tak zachwycja???? :roll: Polecam film biograficzny o zyciu Nikifora, nie tyle mówi o jego tworczosci co ogolnie o malarstwie, poczawszy od impresjonistów...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Obejrzałem świetny film fantasy Immortal-większość scen i postaci wygenerowanych przez komputer, gra kilka aktorów w tym Charlote Rampling. Akcja dzieje się w N.Y kiedy to nad wieżowcami pojawia się piramida z bogami egipskimi, min. z Horusem, który musi zejść na ziemię i wcielić się w ziemska postać , aby z kolei zapłodnić jedną z ludzkich istot-w tym przypadku pół kobiete -pół mutanta, która przechodzi w przeobrażenie w pełni istote ludzką. Horus zabija przy okazji 7 osób, w końcu trafia na ciało zozhibernowanego po 30 latach rebelianta.Wątków jest tyle, że w przyszłości Hollywood na pewno nakręci serial o tym samym tytule. Filmu jeszcze nie ma na polskich ekranach, ale nie można tego tytułu przegapić. Film mroczny, ale dobrze się kończy.Polecam
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 13:37 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

We wtorek w TV będzie "Boys Don't Cry" (coś ze łzami w polskim tłumaczeniu) - chyba warto obejrzeć
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

Zgadzam sie co do ALEKSANDRA, za bilet zaplacilam 17zl i nie zaluje ani grosza. W Stanach sie ne przyjal, bo Amerykanie wola Kill Billa :wink:
Alita
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:03
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Anything (live)
Lokalizacja: Zamość

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Alita »

Kamui Shiro pisze:We wtorek w TV będzie "Boys Don't Cry" (coś ze łzami w polskim tłumaczeniu) - chyba warto obejrzeć
Nie czas na łzy :wink: oglądałam ten film 3 lata temu, mistrzowska rola Hilary Swank, kobieta jest naprawdę genialnie utalentowana, film bardzo trudny ale robi wrażenie, polecam!
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

Hilary bedziemy mogli zobaczyc w filmie Clinta Eastwood's "Million dollar baby", za ktory juz ja uhonorowano Zlotym Globem
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Polecam ale nie dzieciom, bo mogą się przerazić w niektórych scenach najnowszą produkcję z J Careyem ,,....niefortunnych zdarzeń". Posępnym klimatem przebija ostatnią część Harrego Pottera, duzo elementów wręcz thrillerowatych czy horrorowatych, bo trupow w filmie jest kilka począwszy od rodziców trójki głównych bohaterów , po ich wujka itd. Odrobina czarnego humoru, Carey po raz kolejny udowadnia , że jest niedocenionym aktorem, moze kiedyś akademia go dowartościuje. Nie jest to arcydzieło, ale mozna go sobie obejrzeć , tak dla zabicia czasu, jak nie ma się nic innego do roboty.
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

Dzis o 20.00 na TV4 jest bardzo sympatyczna komedia romantyczna "Dziewczyny i chlopaki" (lub na odwrot) z Freddie Prince Juniorem i Clare Forlani (grala tez w Meet Joe Black)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Aviator-to juz jest prawdziwa uczta dla oka. Chyba najlepsza rola Di Caprio, trochę w scenach szaleństwa przypomina młodego Brando. Film o amerykańskim wizjonerze , producencie filmowym i jednoczesnie pasjonacie lotnictwa. Swingujące klimaty, piekne kobiety z divami Hollywood w postaci Katerine Hepburn, Ava Gardner, Joan Crawford/ chyba Gven Stefani w tej roli, albo sie mylę/. Człowiek niesamowity z chorobliwa obsesja na punkie higieny/ jak M. Jackson/, z niesamowitymi schizofrenicznymi dołami, wcześniej król zycia i przestworzy. Kilka scen genialnych min ta , w której głowny bohater przymusowo ląduje w Beverly Hills i rozbija prototyp samolotu , wcześniej demolując całą dzielnicę. Nagrody w pełni zasłużone.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 13:34 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: russmaxfan »

Bylam wczoraj w kinie na Upiorze z opery. Mimo ze nie przepadam za miusicalami, film bardzo mi sie podobal. Przepiekna muzyka, cudowna scenografia i kostiumy, Gerard Butler w roli glownego bohatera - wspanialy, az szkoda,ze u nas w operze taki nie straszy :wink:
Alita
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:03
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Anything (live)
Lokalizacja: Zamość

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Alita »

Bob pisze:Dziś dogorywam zdrowotnie przy kieliszku koniaku i filmach. Obejrzałem juz znakomity horror w stylu Ringu-Grudge -Klątwa . Film ma niesamowity klimat, pare razy mozna sie przerazic!!!!!!Na samym poczatku pojawia sie moty w stylu-jezeli ktos zginie w przerażających okilicznościach i gniewie to pozostana w danym miejscu jego emocje, które zaatakuja kolejne osoby . Wszystko wiąże się z przerażająca tajemnicą pewnego domu w Tokyo, który kupuje pewna amerykańska rodzina. Pojawiają się przerażające zjawy -widma mordujące kolejnych bohaterów. Swietna muzyka , montaż, horror w czystej postaci.Głowną role gra Sarah Buffy Gellar, pojawia się tez Bill Pullman, który jest kluczowa postacią w całej serii nieszczęść. No i ostatnia scena w kostnicy :shock: ...Dzis w onecie pojawiła sie recenzja tego filmu.
Aviator-to juz jest prawdziwa uczta dla oka. Chyba najlepsza rola Di Caprio, trochę w scenach szaleństwa przypomina młodego Brando. Film o amerykańskim wizjonerze , producencie filmowym i jednoczesnie pasjonacie lotnictwa. Swingujące klimaty, piekne kobiety z divami Hollywood w postaci Katerine Hepburn, Ava Gardner, Joan Crawford/ chyba Gven Stefani w tej roli, albo sie mylę/. Człowiek niesamowity z chorobliwa obsesja na punkie higieny/ jak M. Jackson/, z niesamowitymi schizofrenicznymi dołami, wcześniej król zycia i przestworzy. Kilka scen genialnych min ta , w której głowny bohater przymusowo ląduje w Beverly Hills i rozbija prototyp samolotu , wcześniej demolując całą dzielnicę. Nagrody w pełni zasłużone.
Mam całkowicie inne odczucia... film na niskim poziomie, czasami nudnawy i zero strachu :| Liczałam na coś lepszego, scena która zrobiła na mnie wrażenie to ta na schodach w hotelu kiedy przestraszona kobieta dzwoniła do swojego brata... w swoim życiu obejrzałam bardzo dużo horrorów bo to mój ulubiony gatunek filmowy i ten zaliczam do średnich a może nawet kiepskich :wink:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Mam całkowicie inne odczucia... film na niskim poziomie, czasami nudnawy i zero strachu :| :[/quote]No to masz Alitko mocne nerwy :grin: , bo ja ostatnio wszystko przeżywam jakoś jak mrówka ciążę.Horrory to też moj ulobiony gatunek -razem z komediami oczywiście.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: B@r »

Polecam goraco "Maria full of grace" - niezalezny obraz, za role w ktorym 23-letnia aktorka jest nominowana do Oscara. Interia podaje: Historia młodej Kolumbijki, która zarabia jako kurier przewożący nielegalnie heroinę do USA.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Alita pisze:
Bob pisze:Dziś dogorywam zdrowotnie przy kieliszku koniaku i filmach. Obejrzałem juz znakomity horror w stylu Ringu-Grudge -Klątwa . Film ma niesamowity klimat, pare razy mozna sie przerazic!!!!!!Na samym poczatku pojawia sie moty w stylu-jezeli ktos zginie w przerażających okilicznościach i gniewie to pozostana w danym miejscu jego emocje, które zaatakuja kolejne osoby . Wszystko wiąże się z przerażająca tajemnicą pewnego domu w Tokyo, który kupuje pewna amerykańska rodzina. Pojawiają się przerażające zjawy -widma mordujące kolejnych bohaterów. Swietna muzyka , montaż, horror w czystej postaci.Głowną role gra Sarah Buffy Gellar, pojawia się tez Bill Pullman, który jest kluczowa postacią w całej serii nieszczęść. No i ostatnia scena w kostnicy :shock: ...Dzis w onecie pojawiła sie recenzja tego filmu.
Aviator-to juz jest prawdziwa uczta dla oka. Chyba najlepsza rola Di Caprio, trochę w scenach szaleństwa przypomina młodego Brando. Film o amerykańskim wizjonerze , producencie filmowym i jednoczesnie pasjonacie lotnictwa. Swingujące klimaty, piekne kobiety z divami Hollywood w postaci Katerine Hepburn, Ava Gardner, Joan Crawford/ chyba Gven Stefani w tej roli, albo sie mylę/. Człowiek niesamowity z chorobliwa obsesja na punkie higieny/ jak M. Jackson/, z niesamowitymi schizofrenicznymi dołami, wcześniej król zycia i przestworzy. Kilka scen genialnych min ta , w której głowny bohater przymusowo ląduje w Beverly Hills i rozbija prototyp samolotu , wcześniej demolując całą dzielnicę. Nagrody w pełni zasłużone.
Mam całkowicie inne odczucia... film na niskim poziomie, czasami nudnawy i zero strachu :| Liczałam na coś lepszego, scena która zrobiła na mnie wrażenie to ta na schodach w hotelu kiedy przestraszona kobieta dzwoniła do swojego brata... w swoim życiu obejrzałam bardzo dużo horrorów bo to mój ulubiony gatunek filmowy i ten zaliczam do średnich a może nawet kiepskich :wink:
Mam identyczne odczucia na temat tego filmu. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać do 1 kwietnia, wtrdy w naszych kinach pojawi się "The Ring 2" - to na preno bęezie dobry horror :!:
ODPOWIEDZ