Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Pretensjonalna, nudna kupa.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Myślę, że godnym filmem polecenia jest najnowszy film z Sandrą Bullock na Netflixie "Nie otwieraj oczu" (Bird box) jeśli ktoś lubi thrillery psychologiczne, powinien być zadowolony :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Steffie »

Patrząc na Twój awatar przypomnialam sobie, że muszę oglądnąć najnowszy film z Jennifer. :smile:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Steffie pisze:Patrząc na Twój awatar przypomnialam sobie, że muszę oglądnąć najnowszy film z Jennifer. :smile:
Haha ustawiłam go przed laty i tak już zostało :D
Na najnowszym filmie z Jennifer byłam ("Teraz albo nigdy"/"Second act") i podobał mi się. Było wiele momentów, w których można było się pośmiać, ale były też momenty do refleksji. W skrócie, sympatyczna komedia (ale nieromantyczna), która ma przesłanie :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Steffie »

Uwielbiam komedie, to mój ulubiony gatunek, a filmy z Jennifer widziałam w większości i wiem, że się nie zawiodę. :wink:
Trailer bardzo mi się podoba:
http://youtube.com/watch?v=xtXXjpSnoJ0
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Steffie pisze:Uwielbiam komedie, to mój ulubiony gatunek, a filmy z Jennifer widziałam w większości i wiem, że się nie zawiodę. :wink:
Trailer bardzo mi się podoba:
http://youtube.com/watch?v=xtXXjpSnoJ0
Jak lubisz komedie, nie powinnaś być rozczarowania :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Zimna wojna skasowała 3 nominacje do Oscarow! Wyróżnienia w kategoriach: najlepszy film zagraniczny, najlepsza reżyseria i najlepsze zdjęcia to największy sukces polskiego kina od czasu Czerwonego z trylogii 3 kolory. Film Krzysztofa Kieślowskiego był nominowany również trzykrotnie za reżyserię, za scenariusz oryginalny i za zdjęcia. Kieślowski przegrał z Tarantino i kultowym Forestem Gumpem w wyścigu o statuetki.

Najwięcej nominacji zgarnęły ROMA i FAWORYTA. Po 10 nominacji. Po 8 dostały A STAR IS BORN i VICE. 7 nominacji CZARNA PANTERA, a 6 CZARNE BRACTWO. Czekam na premierę Faworyty w Polsce, 8 lutego. Trzeba się wybrać na Vice, bo zbiera znakomite recenzje, Christian Bale jako Dick Cheney i Sam Rockwell jako George W Bush junior lol.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: pijej1 »

Właśnie obejrzałem bohemian rhapsody juz chyba wiem skad te problemy z psychika u divy
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Kogel Mogel 3 zdecydowanie nie polecam. Nie oczekiwałam zbyt wiele, ale nie spodziewałam się, że po obejrzeniu tego będę aż tak zażenowana... Na sali kinowej mało śmiechu, większość wyszła w trakcie seansu..
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Ojoj... Mnie zawsze dziwił fenomen tego filmu. Pierwszą część oglądałem z kurtuazyjnym uśmieszkiem, po 10 minutach odpuszczając i przekazując pilota bardziej wytrwałej osobie. W 99 procentach nawet nie było zabawne, a głupie właśnie.
Dwójka już zupełnie, bezwstydnie durna, nie pamietam nic poza posuwaniem pudelki Pańci.

Teraz PRZYZNAM, że rozważa(łe)m pójście do kina (!) na trójeczkę, może z uwagi na rolę Rozbickiego, może z braku laku. Błęcka nigdy mi jakoś nie podchodziła zbytnio. Jednak skoro jest mowa o żenadzie, a mnie żenowały już poprzednie części, to chyba szkoda biletu, nie?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Wydaje mi się, że skoro nie przekonały kogoś dwie pierwsze części, to na trzecią tym bardziej szkoda kasy...

Głównym problemem tego filmu to scenariusz i montaż. Ja jako widz poczułam się oszukana, bo w zwiastunie pojawiły się sceny, których nie ma w filmie... Na etapie produkcji ten film został tak zmasakrowany, że nawet nie są go w stanie uratować dobrzy aktorzy.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Po co oglądać filmy beznadziejne jak można naprawdę dobre - Powrót Bena. Co za wspaniale zagrany film. Naprawdę konkurencja w kategorii Najlepsza Aktorka tegorocznych Oscarów musiała być ostra, że dla Julii także zabrakło miejsca. Sam film porażający, finałowa scena wbiła mnie w fotel. Gorąco polecam.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Cypix pisze:Po co oglądać filmy beznadziejne jak można naprawdę dobre - Powrót Bena. Co za wspaniale zagrany film. Naprawdę konkurencja w kategorii Najlepsza Aktorka tegorocznych Oscarów musiała być ostra, że dla Julii także zabrakło miejsca. Sam film porażający, finałowa scena wbiła mnie w fotel. Gorąco polecam.
Ja polecam, ale już nie tak gorąco. Temat uzależnienia (współuzaleznienia?) w relacji matka-syn. Dla mnie chwilami zbyt hollywoodzko, sztucznie, teatralnie, melodramatycznie i zbyt banalnie. Spodziwalem sie wiecej po samej historii. Ale dwie role glowne znakomite. Oboje powinni byc niminowani.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Flux »

Nie pamiętam Julii Roberts w tak mocnej roli. Kilka scen, dialogów czy monologów - perełki. Kapitalnie zagrane. Polecam też nieco mniej przedramatyzowany Mój piękny syn przedstawiający ten sam problem, tylko że w relacji syna z ojcem (znakomity Steve Carell). Film ma trochę problemy z montażem, retrospekcjami i zbyt narzucającą interpretację muzyką, ale całość mimo to wygrana interesująco.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Też widziałem ten drugi film i to w odstępie dwóch dni. Oba duety świetnie zagrane, ale szczerze, to film z Julią oceniam dużo wyżej, choć Mój piękny syn to też dobre kino.
ODPOWIEDZ