Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Flux »

Narodziny gwiazdy - niestety jeden z najbardziej przereklamowanych filmów ostatnich miesięcy. Zupełnie niezasłużona ilość nominacji do Oscarów i innych nagród. Muzyka na poziomie, chemia między bohaterami super, ale kino do bólu przewidywalne. Debiut reżyserski prowadzony jednak dość niepewną ręką.

Roma - wizualne arcydzieło. Zastosowanie szerokiego planu, mistrzowskie kadrowanie, detale w tle. Ale nie tylko formą stoi, bo opowiada ciekawą historię w sposób zupełnie nieśpieszny i naturalny. Mówi się, że to największy konkurent Zimnej wojny w wyścigu po statuetkę Amerykańskiej Akademii, ale to chyba tylko przez zastosowanie czarno-białego obrazu, bo całość jest przynajmniej o kilka długości taśmy filmowej lepsza.

Dogman - opowieść o psim fryzjerze, który mści się na swoim oprawcy. Film niepozorny, a trzyma w napięciu coraz bardziej z każdą minutą, aż niepostrzeżenie się kończy pozostawiając pewien niedosyt. Świetnie zagrany i rozpisany protagonista, którego się lubi i kibicuje podczas seansu.

Żona - Glenn Close, co za fantastyczna kreacja aktorska. Niby zamknięta, zimna ale odkrywająca kolejne warstwy złożonego charakteru swojej postaci. Stoicka, opanowana, skłonna poświęcić samą siebie. Jakże fascynująca w zderzeniu z rolą graną przez Jonathana Pryce'a.

Zabawa zabawa - poważny temat alkoholizmu wśród kobiet zaserwowany czasami nazbyt lekko i nie zawsze wiarygodnie. Trochę brakuje tła, co pcha panie w szpony nałogu. Na szczęście nie podaje się widzowi również żadnych rozwiązań, jednoznacznej puenty. Unika moralizowania, raczej pokazuje problem i jego skutki.

Underdog - czyli Rocky po polsku. Swojska sceneria Ełku, jakoś cieplej na sercu. No właśnie, film zrobiony z sercem, choć głupotek nie brakuje, związek przyczynowo-skutkowy jest raczej umowny a wepchnięcie wątku rosyjskiego jest już czysto idiotycznym zabiegiem. Eryk Lubos to prawdziwe aktorskie zwierzę i dla widoku jego zgrabnych nagich pośladków w kilku scenach, warto wybrać się do kina <3 Mrrau.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Kogel Mogel 3 oraz Diablo - wyścig o wszystko

Nie, no nie, nie wiedziałem, że aż tak nie, ale NIE 8P
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Obejrzałem Romę i w sumie nie wiem... ani nie jestem fanem, ani przeciwnikiem tego filmu. Rozumiem obie strony, bo mnie to trochę dotknęlo, ale i nudziło momentami.
Obrjrzałem też Anioła i chyba najbardziej podobał mi się taniec głównego bohatera. Czekam na Faworytę
Bardzo podobał mi się Vice. Pięknie uchwycona nowozytnia historia USA. Polecam polskim politykom, tym, co są przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Niech się dowiedzą, kto stoi za ISIS.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Mam to samo co do Anioła. Taniec najlepszy... Chociaż moim zdaniem aktorzy spisali się świetnie i całość zarówno gra na pewnych emocjach, jak i jest dobrze zrobiona (muzyka, kadry itd.). Co mi się nie spodobało: po pierwsze, glamurowanie zbrodni: stworzono w filmie kolejny romantyczny wizerunek bezwzględnego mordercy, złodzieja, także gwałciciela (to ostatnie w scenariuszu pominięto), ale jakiegokolwiek komentarza moralnego brak. Bohater jest śliczny, cool, w co drugiej scenie pali papierosa (czy w każdym filmie teraz musi być to szczucie nikotyną? koncerny tytoniowe sponsorują??), do tego budzi pozytywne emocje i wzrusza - zabija, bo chce zrobić wrażenie na ukochanym, zabija w koncu i jego, bo nie robi go tyle, ile by chciał? A w sumie PO CO? Brakuje logiki, komentarza, przez co widz coś sobie dopowiada, ale niekoniecznie czuje się przekonany, za to ogólnie przesłanie robi się niebezpieczne: przestępcy są słodcy, bo są śliczni i niezrozumiani.
Jako osobę niedawno okradzioną z rozbojem przez młodocianych dupków, jakoś mnie nie podbiło to przesłanie.

Po drugie: ingerencja w prawdziwą historię wbrew woli portretowanego. Carlos, odsiadujący dożywotni wyrok od blisko półwiecza, nie uważa się za osobę homoseksualną i nic nie wskazuje na to, by mu inną orientację przypisywać. Przynajmniej tak mi wynika - zamierzam doczytać jego prawdziwą historię i sprawdzić, czy twórcy filmu mieli jakiś rzeczywisty powod robić z niego zakochanego we wspólniku, niemal transpłciowego słodziaka z roztańczonymi bioderkami.

Wizja robi wrażenie, ale nie w takim kontekście.

Niedawno oglądałem też powtórnie starszy, ale zbliżony fabularnie film, Utalentowanego pana Ripleya z Mattem Damonem. I to jest lepsza robota, choć także pozmieniano treść oryginalnej historii - według wielu, na korzyść.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Faworyta -świetna zabawa i 200% prawdy o pokładach mściwości i nienawiści między rywalizujàcymi kobitami , nic się nie zmieniło niestety na przestrzeni wieków .Role Królowej Anny- Olivi Colman i R. Weisz - cacuszko. Ale trzymam kciuki za G. Close , Oskara dla innej nominowanej ciężko będzie mi przeżyć..
Kogel Mogel- sala świetnie się bawiła na seansie , ja niestety w miarę trwania tego czegoś coraz bardziej się dziwiłem jak można popełnić takie g-no, wykastrować wątek z Ewą Kasprzyk? ... Koszmarek ....
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Bob pisze: wykastrować wątek z Ewą Kasprzyk?
Moze rezyser pobieral nauki na naszym forum? :lol3:
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Bob pisze:Faworyta -świetna zabawa i 200% prawdy o pokładach mściwości i nienawiści między rywalizujàcymi kobitami , nic się nie zmieniło niestety na przestrzeni wieków .Role Królowej Anny- Olivi Colman i R. Weisz - cacuszko. Ale trzymam kciuki za G. Close , Oskara dla innej nominowanej ciężko będzie mi przeżyć..
Kogel Mogel- sala świetnie się bawiła na seansie , ja niestety w miarę trwania tego czegoś coraz bardziej się dziwiłem jak można popełnić takie g-no, wykastrować wątek z Ewą Kasprzyk? ... Koszmarek ....
Oscar dla Close jest dla mnie tak pewny jak śmierć i podatki. Jego brak doprowadziłby mnie do szoku równemu tylko temu, który przeżyłem podczas gali Fryderyk za rok 1994 i braku choćby jednej nagrody dla Edyty :roll: :x :shock:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

A Oscar dla aktorki drugoplanowej? Kogo obstawiacie. Trzymam mocno kciuki za Amy Adams.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Jeśli Gaga dostanie Oscara zamiast Close, to czekam na Kanyego Westa.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Gosia1423 »

Świetny wywiad z Katarzyną Łaniewską. Lepiej Kogla-Mogla 3 nie można podsumować!
https://youtu.be/c6xCdU6SGDc
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Piter pisze:A Oscar dla aktorki drugoplanowej? Kogo obstawiacie. Trzymam mocno kciuki za Amy Adams.
0 szanse. W tym roku stanie się Close nowego pokolenia - 6 nominacji i żadnej wygranej. Stawiam lutową wypłatę na Reginę King - If Beale Street Could Talk

Zwiastun jest wybitnie zachęcający:

https://www.youtube.com/watch?v=CQXSforT_qQ

A jesli pokochaliście, jak ja, motyw muzyczny ze zwiastuna to proszę zajrzeć tu:

https://www.youtube.com/watch?v=WdS5JjC ... y0_LD34Ong

W zasadzie 3 z 4 aktorskich Oscarów są rozdane. Będę bardzo zdziwiony jeśli nie usłyszę mów dziękczynnych z ust Close, King i Ali`go. Jedyny Oscar który może budzić jakieś wątpliwości to dla Najlepszego Aktora. Ostro rywalizują Bale i Malek. O ile Malek jest mi obojętny to Bale po prostu nie znoszę :lol3: Mniejsza o to, na chwile obecną szala przechyla się w stronę pana z wytrzeszczem. Ale - no właśnie - może Akademia uczci Cooper`a. Nie dostał nominacji za reżyserię a noż mu postanowią jakoś to wynagrodzić :D
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Flux »

Bohemian Rhapsody - ni to fabuła ni dokument. Sporo przeskoków chronologicznych, trochę przeinaczeń faktów i jak dla mnie chybiona obsada (tylko filmowy Brian May przypomina jak żywo oryginał). Niestety Malek pomimo przestudiowania pewnych charakterystycznych zachowań i gestów Freddiego, w moim odczuciu przerysował postać. Jest zbyt "miękki", zniewieściały. Scenarzyści i reżyser natomiast postarali się, żeby maksymalnie spłycić rys psychologiczny. Ekranowy Mercury to zadufany w sobie dupek, w tani sposób nieustannie podkreśla się tutaj jego orientację seksualną. Zagubiony, odnaleziony. Kilka scen występów może robić wrażenie, szczególnie w kinie. Muzyka - wiadomo. Wolę jednak materiały archiwalne jak w przypadku niedawnej Whitney. Tutaj trochę niezamierzony mockument wyszedł.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Pierwszą częścią byłem zachwycony, drugą mocno znudzony, a kolejny sequel jest iście ekspresowy.

Planeta Singli 3 - poziom humoru trochę pokazuje wykorzystanie wątku psa, który staje się posiadaczem gadżetu erotycznego i bawi się nim w dwóch scenach. Jest też i dramatycznie, bo ktoś tu jest śmiertelnie chory. Która to choroba powoduje taki skokowy wzrost poziomu atrakcyjności i dobrego nastroju? Dziwny film :roll: Obsada znakomita, robi co może, ale za dużo zdziałać nie może w tym sielankowym, wiejskim ugorze...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Arcydzieło kina Bollywood —Devdas - z 2002 R z Miss Świata -Aishwarya Rai i Shah Rukh Khanem w rolach nieszczęśliwych kochanków . Śpiewu i tańca jest w tej produkcji niewiele ale choreografia , kostiumy , piękno ,,Misski”!!!!!!! :elfik: , kadrowanie , muzyka -zapierają dech w piersi. Muszę poszukać jakiejś lepszej jakościowo wersji, a co wrażliwsi stos chusteczek do wykożystania bo można się odwodnić od płaczu...A obejrzałem po rekomendacji speca od amerykańskich musicali z dokumentu na Playerze -o historii musicali , który ten film obejrzał ze 40 x....Nie orientuje się w klimatach Bollywod poza kilkoma arcydziełami gatunku i znajomością kilkudziesięciu oszałamiających tematów ze ścieżek dźwiękowych ale muszę się zagłębić w ten magiczny świat...
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Rafiusz »

To ten sam film:
https://www.telemagazyn.pl/film/devdas-2368799
?
Aż chyba obejrzę. Trafiłem kiedyś na muzykę do filmu Roy, która mi się spodobała.
Roy' Full Audio Songs

Od tej pory, od czasu do czasu przeglądam ramówkę kanału Bollywood HD żeby "wyłapać" coś interesującego.
ODPOWIEDZ