Poważne pytanie

Po co są ludzie ?

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
mike
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 707
Rejestracja: 25 gru 2008, 18:56
Ulubiony album: WSZYSTKIE
Ulubiona piosenka: TAFLA
Lokalizacja: Torun

Poważne pytanie

Post autor: mike »

Czy zastanawialiście się kiedyś nad sensem istnienia ..
czy zadawaliście sobie pytanie
skąd ,dlaczego , jakim celem istnieje ziemia, zycie na niej , ludzie ?

kto ją stworzył i w jakim celu

Jeśli bóg .. to kto stworzył boga i kto stworzył osobę która stworzyła boga ?

a może nasz wszechświat jest tylko ziarenkiem piasku w jakiej innej rzeczywistości

chce poznać wasze opinie na ten temat
Ostatnio zmieniony 21 lip 2012, 23:25 przez mike, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Poważne pytanie

Post autor: DAAMI »

o matko ....... serio to poważne pytanie - z chęcią bym o tym się wypowiedział ale nie dziś , jestem za bardzo zmęczony i roztargniony, Jutro ok ?
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Poważne pytanie

Post autor: perła6 »

Jakbym zaczęła pisać na ten temat to... chyba bym nie skończyła..
Temat - rzeka. Duużo by pisać.
Awatar użytkownika
D4m14N^^
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 210
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:37
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: zachodniopomorskie :)

Re: Poważne pytanie

Post autor: D4m14N^^ »

Ja zastanawiam się do dziś nad sensem istnienia ortografii i interpunkcji.

Poleciłbym Ci również to uczynić. ;-)
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Poważne pytanie

Post autor: Nat. »

Radzę napisać na tablicy ED , myślę że będzie miała dużo do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Poważne pytanie

Post autor: Phealer33 »

Jestem os. wierzącą, więc jedyną Prawdą dla mnie jest, że Bóg był od zawsze i to On stworzył cały wszechświat. Sensem istnienia życia, według interpretacji mojej wiary, jest -Niebo.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Poważne pytanie

Post autor: Virtual Tom »

Phealer33 pisze:Sensem istnienia życia, według interpretacji mojej wiary, jest -Niebo.
A nie wiara w zmartwychwstanie?
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Poważne pytanie

Post autor: Phealer33 »

VirtualTom, to samo rozumie się przez siebie.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poważne pytanie

Post autor: Dobi »

Dla mnie jako zapalonego amatora astronoma teoria wielkiego wybuchu odpowiada na pytania skąd się wzięliśmy i gdzie będziemy za kilka milinów lat.

Do Boga mam stosunek objętny - ani w niego nie wierze ani go nie neguje.
Wkurza mnie jedynie gdy ktoś nachalnie próbuje mnie przekonać o jego "wyższości" nad innymi teoriami o powstaniu świata. Równie dobrze można wierzyć w Zeusa, Ra czy Odyna.

Tak a propos tego ostatniego przypomniał mi obrazek :arrow: http://fishki.pl/static/posts/9/9735/fo ... 5d26fe.jpg :ha:
myslibor
Sit down
Sit down
Posty: 97
Rejestracja: 25 lis 2011, 1:41
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: EU

Re: Poważne pytanie

Post autor: myslibor »

Mike, stawiasz ciekawe pytania.

Dla niektórych z nas przychodzi w życiu chwila, jeśli jest się ciekawym życia, że zaczyna się szukać odpowiedzi na te lub podobne pytania, tak jak ty teraz.

Odpowiedź na nie bardziej leży w nas samych, niż w odpowiedziach danych nam przez innych.

Jeśli poważnie interesujesz się tymi sprawami, to musisz sam zacząć szukać odpowiedzi na nie. Jest dużo książek które naprowadzą cie na właściwą drogę. Zainteresuj się tym, jak inne religie opisują Boga i drogę do niego, nie przywiązując się do żadnej z nich. Najlepiej interesuj się wszystkim, na co nie znajdujesz odpowiedzi.

Dobra rada, staraj się unikać jakichkolwiek organizacji i tych co dużo obiecują. Jest wiele sekt i tzw. nawiedzonych, którzy uważają że odkryli Jedyną Prawdę. Ci są najniebezpieczniejsi!

Traktuj wszystko jako etap na swojej drodze życia i nie przywiązuj się do nikogo i niczego. Przede wszystkim do niczego, co cię w danej chwili fascynuje czy zachwyca, a znajdziesz swoją drogę.

Krótko do twoich pytań, każdy wszechświat ma swoją rzeczywistość. Aby to zrozumieć zacznij od tego, że każdy człowiek jest małym wszećhświatem i ma swoja własną rzeczywistość i swoją własną świadomość. I ta świadomość jest podstawą do zrozumienia własnego wszechświata i jego rzeczywistości.

Jeśli chcesz wiedzieć, kto stworzył Boga i kto stworzył tego co stworzył Boga, to udasz się w podróż w nieskończoność i nic nie zrozumiesz.

Najlepiej zacznij od początku, a z czasem odpowiedzi same przyjdą do ciebie. Wierz mi.

To tyle, co mam do powiedzenia. :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Poważne pytanie

Post autor: vanity »

mike pisze:Czy zastanawialiście się kiedyś nad sensem istnienia ..
Sensu nie ma, wyjścia najczęściej też nie, przynajmniej nie dla tchórzy
mike pisze: jakim celem istnieje ziemia,
wielki wybuch, powstały planety i trochę kurzu, warunki z czasem zaczęły sprzyjać rozwojowi istot żywych, od bakterii po homo sapiens
mike pisze:Jeśli bóg .. to kto stworzył boga i kto stworzył osobę która stworzyła boga ?
Bóg to chyba był zawsze, nikt go nie stworzył, bo był zawsze. Jest bardzo wygodną teorią, do wytłumaczenia wszystkiego, jak urodzi się dziecko: Bóg tak chciał, Bóg stworzył, jak walnie piorun, człowiek ukarany....

Ostatnio oglądam sobie na kanale Historia cykl programów pod tytułem "Starożytni kosmici", bardzo interesujące teorie się tam pojawiają, niestety żałuję, że tak późno ten program odkryłam, wiele odcinków nie miałam okazji obejrzeć. Generalnie jest to o tym, że kosmici wpadli na Ziemię, złapali małpę, zmodyfikowali jej dna i powstał człowiek pierwotny, małpy nie były tak pomysłowe, stąd dopiero po modyfikacji ich mózgu, świat poszedł ostro do przodu. Wcześniej były tylko zwierzęta, może z 2 szarymi komórkami służącymi do bieżącej egzystencji. Do tej teorii są dopasowywane historie świata, wydarzenia, ludzie, mity, hieroglify, budowle, Darwin i te de. Świetnie się to ogląda. Bóg jest kosmitą :D

Do mnie pasuje określenie: nie wierzę w Boga, ale się go boję, nie pamiętam czyj to cytat. Ale swoje pytania o sens mam. Na przykład: skoro człowiek powstał na podobieństwo Boga, dlaczego często jest zły (w sensie okrutny)? Dlaczego Bogu nie przeszkadzał Hitler, dlaczego nie skinął palcem i Hitler nie rozpadł się w proch? Dlaczego ludzie uczciwi i szlachetni często cierpią (na przykład choroby), a źli mają dobrze w życiu, nie brakuje im na chleb i cieszą się dobrym zdrowiem? Słyszałam interpretacje takich stanów rzeczy: Bóg chce, aby ten zły miał szansę się poprawić, dlatego żyje tak długo, no w porządku, tylko dlaczego odbija się to kosztem zdrowia osób niewinnych? Dlaczego cała rodzina musi się latami wycierpieć za rodzinnego kata, kiedy wiadomo, że cierpi się na bieżąco, ale także i latami "po". Gdzie jest sens tego, gdzie logika?

Istniejemy, bo nie mamy wyjścia. Należy być ostrożnym mówiąc głośno o przymusie istnienia, z religijnego punktu widzenia należy być wdzięcznym, i w ogóle szczęśliwym, że się tu jest, chyba nawet grzechem jest zastanawiać się nad tym. Sensem życia (w sensie religijnym) jest radość z życia (jeżeli jej nie ma to należy udawać) oraz rozmnażanie się (bo jak wiadomo, wszyscy chcą mieć dzieci, nie może być inaczej).
myslibor
Sit down
Sit down
Posty: 97
Rejestracja: 25 lis 2011, 1:41
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: EU

Re: Poważne pytanie

Post autor: myslibor »

vanity pisze: Ostatnio oglądam sobie na kanale Historia cykl programów pod tytułem "Starożytni kosmici", bardzo interesujące teorie się tam pojawiają, niestety żałuję, że tak późno ten program odkryłam, wiele odcinków nie miałam okazji obejrzeć. Generalnie jest to o tym, że kosmici wpadli na Ziemię, złapali małpę, zmodyfikowali jej dna i powstał człowiek pierwotny, małpy nie były tak pomysłowe, stąd dopiero po modyfikacji ich mózgu, świat poszedł ostro do przodu. Wcześniej były tylko zwierzęta, może z 2 szarymi komórkami służącymi do bieżącej egzystencji. Do tej teorii są dopasowywane historie świata, wydarzenia, ludzie, mity, hieroglify, budowle, Darwin i te de. Świetnie się to ogląda. Bóg jest kosmitą :D
Jeśli cię tematyka kosmitów (UFO) interesuje, to polecam książki Geoge Adamskiego.

A cykl programów pod tytułem "Starożytni kosmici" to bzdurne hipotezy, teorie bez pokrycia, skonstruowane po to, aby wzbudzić sensacje, zdeformować fakty i zrobić kasę.

A tutaj są fakty: http://www.youtube.com/watch?v=-_ilZFV7 ... re=related
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poważne pytanie

Post autor: Flux »

Teorie pozaziemskich cywilizacji są popularne od wielu, wielu lat. Mnie też zastanawia, jakim sposobem bez dzisiejszego zaplecza technicznego zbudowano egipskie piramidy, świątynie Majów i różne inne cuda świata. Frapujące, jednak na te jak i na wiele innych pytań zapewne nigdy nie poznamy odpowiedzi. I czy aby na pewno mamy wolną wolę i sami dokonujemy wyborów? A może jesteśmy predestynowani przez kogoś, kto utrzymuje nas w świecie iluzji, jakaś pradawna istota sprzed początku czasu? A może jesteśmy tylko snem, który śni się komuś? Można gdybać w nieskończoność.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Poważne pytanie

Post autor: strzalka21 »

Ciekawe pytanie do rozważań, tylko, że na poziomie pisaniu swoich racji. A dyskutowanie z zagorzałymi fanami teorii stworzenia wszystkiego przez Boga, jest bezcelowe. I bardzo dobrze, ktoś musi wierzyć i oddawać się czemuś dla równowagi.

Jeszcze 10 lat temu, nom może trochę więcej, gdy byłem mały chłopcem, przebierałem się a księdza, chciałem służyć Bogu, modliłem się parę razy na dzień, odwiedzając jakiekolwiek miasto musiałem zajrzeć chociaż na chwileczkę do kościoła, zobaczyć jak wyglądają obrazy itd... Myślę, że to także konsekwencja wychowania nie tylko moich rodziców ale także całej rodziny. Wszakże nikt z nich nie był konserwatystą w tych sprawach nie mniej jednak na tamte czasy odbierałem to bardzo poważnie. Chyba od 6 klasy podstawówki mój mózg zaczął ewolucje w stronę ścisłości. Zaczęła interesować mnie nauka, dlaczego to coś zachowuje się tak a nie inaczej. I tak pozostało do dzisiaj. Jaka ta wiara właściwie w nie wiadomo w co jest chwiejna, bardzo.

Tak dla ciekawości. Jako przedstawiciel nauk ścisłych mogę Wam podpowiedzieć, że obecnie w nauce postuluje się o zapoczątkowaniu życia od cząsteczki RNA (to taka cząsteczka, która troszeczke budową różni się od DNA). Tłumaczy się, że po wielkim wybuchu na ziemii panowały wyłącznie warunki, które sprzyjały istnieniu normalnych błonowych kulek, w których siedziały sobie RNA. Jak mogła powstać taka skomplikowana cząsteczka ???? Na tamte warunku panowało inne ciśnienie, inna atmosfera, wilgotność, szeroka gama gazów + naturalne minerały -> to wszystko było tak na prawdę jednym wielkim reaktorem chemicznym, z których powstawało powstawało wszystko. Ktoś może zapytać dlaczego mówi się akurat o tym dziwnym RNA a nie o innych cząsteczkach, które mogły powstawać, a no dlatego, że RNA w przeciwieństwie do DNA mogło sprawować rolę samoistnego nośnika informacji genetycznej oraz pełnić rolę kataliczną czyli białek. Nasze całe życie zależy tylko i wyłączenie zależy od sekwencji DNA. Samoistna ewolucja, być może powielanie tego materiału spowodowało powstawanie co raz bardziej złożonych kulek - błon co mogło doprowadzić do powstania pierwszej - prakomórki, a tym samym do powstania pierwszej bakterii czy wirusa. Późniejsza ewolucja mogła doprowadzić do wykształcenia wszelakich stworzeń po człowieka. To, że pochodzimy od zwierząt zostało już dawno rozwikłane na podstawie analizy naszego DNA i RNA oraz porównaniem tych sekwencji z pozostałościami z przeszłości. To jak wyglądamy, zachowujemy się, czy mamy łuski jak ryby, rogi jak kozy, czy jesteśmy owłosieni determinuje sekwencja zasad azotowych w DNA. My wszyscy na tym forum na poziomie molekularnych różnimy się tylko w 0,001 % !. Tak mała różnica w budowie materiału genetycznego pokazuje jak duże zróżnicowanie i jak duża zmiana danego osobnika następuje. I to ma swoje przełożenie w tłumaczeniu wszystkiego. Być może kiedyś tam zmiana jednej cegiełki budującej DNA małpy spowodowała zapoczątkowanie istnienia homo sapiens, dzisiejszego wykształconego w pełni człowieka. Straszne to i zarazem fascynujące.

Będąc w temacie i znając postęp dzisiejszej nauki oraz jej możliwości trudno mi na prawdę wierzyć w teorię stworzenia świata przez Boga. A tym bardziej na podstawie badań astronomicznych, które są bardziej wiarygodne od tych biologicznych czy chemicznych. W dodatku potwierdzenie eksperymentalne hipotezy Higgsa, da niepowtarzalny dowód, że świat stworzyły nie kto inny jak cząsteczki chemiczne.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poważne pytanie

Post autor: Flux »

@ strzałka21, a skąd się wzięły cząsteczki chemiczne? :D
ODPOWIEDZ